Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Αααα....κατι εχεις.

Μωρε και γω εχω μια διπλωματικη αλλα που ορεξη για διαβασμα?

Και να την κανω πως θα την παρουσιασω? Με την κοιλια στο στομα? :oops:

 

ε διπλωματικη βαρετο κ εγω δεν θα ασχολιομουν με διαβασμα κ ψαξιμο καλα εκανες αστην να περιμενει!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ε διπλωματικη βαρετο κ εγω δεν θα ασχολιομουν με διαβασμα κ ψαξιμο καλα εκανες αστην να περιμενει!! 

Η κακομοιρα...να ξερες ποσο καιρο περιμενει. Αλλα ειλικρινα δεν μπορω να διαβασω ουτε υποτιτλους.

Πριν μεινω εγκυος διαβαζα 1 βιβλιο σε μια μερα...ημουν τρελη βιβλιοφαγος. Τωρα?

Ζαλιζομαι και που το σκεφτομαι :oops:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@katsif στο site του ιασω που γράφει ανά εβδομάδα κύησης στοιχεία για το μωρό λέει ότι στην 33η εβδομάδα το βάρος του μωρού πρέπει να είναι περίπου 2 κιλά οπότε δεν έχεις καμία μεγάλη διαφορά για να σε φοβίζει 

  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

@katsif μου μπορει απλα το μωρο να βγει πιο μικρο! Αν θες να εισαι πιο σιγουρη γιατι δεν πας για ντοπλερ νωριτερα; Παντως να ξερεις σε πολλες εχει τυχει και το βαρος αν παει 2,5 νομιζω ουτε θερμοκοιτιδα θελει ουτε τιποτα! Μη σκεφτεσαι αρνητικα ολα καλα θα πανε!!! Κι οπως ειπες αν ειχε δει κατι σιγα μη σου ελεγε να πας σε 2 βδομαδες!Εμενα την πρωτη κοντεψα να τη γεννησω την 34η και κανεναν δεν ειδα στο ιασω ουτε να ανχωνετε ουτε να τρεχει!!! Μην ανησυχεις!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

@katsif, εγώ στο ντόππλερ ήμουν 31+5 και η μπεμπα περιπου 1800 και κατι γραμμαρια και ο γιατρος σχολιασε οτι ειναι στον μεσο ορο. Οτι αν γεννηθει στις 40 εβδομαδες θα εχει φτασει περιπου τα 3600.

Μια φιλη που γεννησε προωρα στις 30 εβδομαδες ... ειχε θεμα το μωρο μια που ηταν δεν ηταν 900 γραμμαρια! Ξεκινησαν οτι δεν αναπτυσσεται και κατελειξαν στην καισαρικη λογω χαμηλων παλμων μητερας και μωρου. Εμεινε στην θερμοκοιτιδα 2 μηνες ... και με το καλο τον Ιουνη κλεινει τα 3! 

Μην αγχωνεσαι χωρις λογο ... Αφου σου ειπε θα το ξαναδειτε ... ειστε ενταξει. Η προληψη κακο δεν κανει ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες μου ήδη έχω ηρεμήσει αρκετά και σας ευχαριστώ πολύ.  Θα κλείσω θείο το Ντοπλερ σε δύο εβδομάδες και βλέπουμε.  Παλιοτεκνό μας τα χάλασε σήμερα.  Έχασε την μισή του γοητεία! !!!

πρίν από 47 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τι να προλαβεις καλη μου?

Το μωρο σου ειναι ηδη βιωσιμο και σε 2 βδομαδες δεν θα θελει καν θερμοκοιτιδα.

Ηρεμησε.

Δεν του αρεσε που πηρε 700 γραμμαρια?

Υπολογιζω οτι παιρνουν περιπου 150 γραμμ...

Αρα 600...δεν ειναι κακα τα 700.

Απλα μαλλον θα χεις ενα μικρο μωρακι...

Δεν ειναι ολα 3 και 4 κιλα. Καποια γεννιουνται και 2.5!

Τον αγχωνει το βαρος ως εχει ή το ποσο πηρε σε ενα μηνα?

Νομίζω τον αγχωσε το βαρος που έχει τώρα αυτό κατάλαβα. Ότι και καλ θα έπρεπε να ήταν πανω από 2 κιλα.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , katsif είπε:

Κοριτσαρες μου ήδη έχω ηρεμήσει αρκετά και σας ευχαριστώ πολύ.  Θα κλείσω θείο το Ντοπλερ σε δύο εβδομάδες και βλέπουμε.  Παλιοτεκνό μας τα χάλασε σήμερα.  Έχασε την μισή του γοητεία! !!!

Νομίζω τον αγχωσε το βαρος που έχει τώρα αυτό κατάλαβα. Ότι και καλ θα έπρεπε να ήταν πανω από 2 κιλα.  

Ελα βρε.

Εφοσον πηρε το απαιτουμενο..απλα θα βγαλεις μοντελο...τι να κανουμε τωρα?!?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αααα....κατι εχεις.

Μωρε και γω εχω μια διπλωματικη αλλα που ορεξη για διαβασμα?

Και να την κανω πως θα την παρουσιασω? Με την κοιλια στο στομα? :oops:

 

Ποια διπλωματική?  Αχ Χριστέ μου αισθάνομαι συνταξιουχα! !!! Πόσο χρονών είσαι ρε φίλη?  Μην πεις κάνα 25αρι θα πάω να φουνταρω! !!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , katsif είπε:

Ποια διπλωματική?  Αχ Χριστέ μου αισθάνομαι συνταξιουχα! !!! Πόσο χρονών είσαι ρε φίλη?  Μην πεις κάνα 25αρι θα πάω να φουνταρω! !!!!!

Χαχαχαχαχ...μεταπτυχιακο τελειωνω.

26 ειμαι :?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1) fani_  Π.Η.Τ.  1/06/18   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2)aggeliki22  Π.Η.Τ.  3-6-2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

3) aspa80  Π.Η.Τ.  4-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4)Farmakotriftena  Π.Η.Τ. 4/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

5) annaefin  Π.Η.Τ.  6-6-2018   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

6)evaki_ Π.Η.Τ.   6-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

7) Chrimai  Π.Η.Τ.   11/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

8 katsif    Π.Η.Τ.    13-6-2018 

9)mamasof Π.Η.Τ.  16-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

10) Melody90  Π.Η.Τ.  16-6-2018 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

11) Lina27  Π.Η.Τ.   17-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

12)Sunshine84 Π.Η.Τ. 17-6-2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

13)J3nny Π.Η.Τ.  19-6-2018

14) Lia21   Π.Η.Τ.   20-6-2018  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

15) orianna Π.Η.Τ.   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

16) Diana.   Π.Η.Τ.   24-6-2018    ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

17)KarMar84   Π.Η.Τ.  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

18) elena**  Π.Η.Τ.   30-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

 

Παραθέτω το πινακακι της Οριάννας γτ είχαμε καιρό να το δούμε :)

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! @katsif. Αν και σου απάντησαν όλα τα κορίτσια ας σου πω κι εγώ!! Η κόρη μου γεννήθηκε στις 38+1 βδομάδα 2600 και όταν είχα κάνει νρομπλερ έβγαινε κάπου στα δικά σας κιλα. Όλα καλά θα πάνε. Εξάλλου πήρε μια χαρά βάρος.  Εμένα τώρα πήρε μέσα σε ένα μήνα 550γρ  εσένα 700 ! Όλα καλά θα πανε. Εντωμεταξύ υπερηχογραφικα βγαίνεις τόσες βδομάδες κυησης ή βάση τελ.  Περιοδο; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλημερούδια! @katsif. Αν και σου απάντησαν όλα τα κορίτσια ας σου πω κι εγώ!! Η κόρη μου γεννήθηκε στις 38+1 βδομάδα 2600 και όταν είχα κάνει νρομπλερ έβγαινε κάπου στα δικά σας κιλα. Όλα καλά θα πάνε. Εξάλλου πήρε μια χαρά βάρος.  Εμένα τώρα πήρε μέσα σε ένα μήνα 550γρ  εσένα 700 ! Όλα καλά θα πανε. Εντωμεταξύ υπερηχογραφικα βγαίνεις τόσες βδομάδες κυησης ή βάση τελ.  Περιοδο; 

Νομίζω ότι υπερηχογραφικα συμπίπτουν. Τι να σου πω, δεν δίνω και πολύ σημασία.....

Η αλήθεια είναι ότι φρίκαρα καλα χτές. Παλιοτεκνο. Χεχεχε Αλλά μετά ηρεμησα που διάβασα και τα κορίτσια!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...