Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , mamSof είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα και καλη βδομαδα!

Ασπα, καλοφωτιστος ο μπομπιρας σας! Να ναι παντα υγειης και καλοτυχος! Και να ειστε καλα να τον χαιρεστε! Και το ονομα αυτου; Πως το διαλεξατε;

Κατσιφ, εγω θα σου ελεγα να κανεις αντλησεις και να δινεις το δικο σου! Μηπως δεν πινει αρκετο στο στηθος οποτε να της δινεις περισσοτερες φορες και καποιες φορες με μπιμπερο το μητρικο. Η παιδιατρος τι ειπε για αυτο; Παντως αν ειναι μεσα στις καμπυλες και ακολουθει την δικη της δε νομιζω να υπαρχει θεμα. Μηπως να επαιρνες και μια 2η γνωμη γιατρου τελικα;

Εμεις πηγαμε για το 2ο εμβολιο το Σαββατο. Εκλαψε πολυ αυτη την φορα .. Γενικα νομιζω οτι ηταν λιγο κλαψιαρα αυτη την φορα στον γιατρο! Εκλαιγε που σταματησε ο γιατρος να παιζει μαζι της, εκλαιγε στο εμβολιο ... για να ηρεμησει της επαιξε κιθαρα (!) κι εκλαιγε οταν σταματησε να παιζει! χαχα! Με το που φυγαμε, κοιμηθηκε!

Εφτασε τα 65 εκ. και τα 5950 γρ. Μια χαρα στις καμπυλες της. Στο υψος ειναι πανω απο το μεσο ορο και το βαρος στο μεσο ορο. Ειδε οτι στηριζει αρκετα καλα το κεφαλι της και μας εδωσε μια ακομη ασκηση να κανουμε ... Οσο για τις αλλες ασκησεις, κοριτσια δεν εχω δει κατι στο  youtube ...

Τωρα θα παμε ξανα στο τελος του μηνα για το 3ο εμβολιο. 

Τι αλλο κανετε;

 

 

1-2 φορες μου το εχει κανει κι εμενα αυτο με τα τσισα ... Νομιζω οτι ειναι τυχαιο.

Σε πανες εμεις φοραμε το Νο 3 ακομη ... Προτιμο τα pampers απο τα babylino ... Αλλα παιρνω οτι βρω προσφορα τελικα ... Τα babylino μου φαινονται πολυ χαρτινα ... Τι λετε; Ποια προτιματε εσεις;

Τελικα κανει κακα ή βρισκεται στην προσπαθεια και τελικα δεν κανει;

Ρωτω μηπως τελικα δεν ειναι θεμα με τα κακα ... Και η δικη μου "μουγκριζει" καπου εκει τα ξημερωματα αλλα δεν εκανε ποτε κακα της ... συνηθως τα κανει ξυπνια και μετα το πρωι ...Ισως να ειναι μια κατασταση ξυπνιου υπνου ... Να ειναι μισοκοιμισμενο και να προσπαθει να κοιμηθει ... ή να μην ξυπνησει! Καμια αλλη της εχει τυχει κατι τετοιο;

Θα κάνω αυτό που λες με το θήλαστρο και την τέταρτη που θα πάω για το δεύτερο εμβόλιο αν μου πει πάλι για ξενο θα πάρω και δεύτερη γνώμη. ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 1/9/2018 at 4:17 ΜΜ, Korina12 είπε:

Γεια σας μάνες!

Μια ερώτηση μήπως συμβαίνει σε κάποια... Μπήκε στον 3ο μήνα ο γιός μου.. γενικά ολα μια χαρά, τα κακά του μέσα στη μέρα τα κάνει φυσιολογικά όπως πρέπει, και σε συχνότητα και σε ποιότητα και χωρίς ζόρια.  Το θέμα έχει ως εξής..  κάθε μέρα μετα τις 4ης τα ξημερώματα μέχρι τις 7-8.. ζορίζεται μεσα στον υπνο του να κανει κακα με αποτελεσμα ολες αυτες τις ωρες να μουγκριζει και να μενουμε ολοι ξυπνιοι.  Αυτος κοιμαται  αλλα πολυ ζορισμενος. Εχω δοκιμασει να κοψω και καφε και  γαλακτομικα και πρασιναδες και οσπρια και ψωμια  και και και και.    4ης η ωρα καθε μερα ξεκιναει το ζορι και τα μουγκριτά... μετα ολα τελεια.  Συμβαινει σε καποιο αλλο παιδι?

Εμενα μουγκριζε συνέχεια τον πρώτο μήνα γτ της έπεφτε βαρύ το γάλα μου και "εσκαγε" από το φαγητό... 

 

14 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Καλησπερα !

Εμεις τον βαφτισαμε σημερα!Την Τεταρτη γινεται 3ων!Ηταν ενας κυριος...εκλαψε παρα πολυ λιγο !Νομιζω οτι ηταν τελικα πολυ καλη η αποφαση μας για βαφτιση αυτη τη χρονικη στιγμη!

Να σας ζήσει! Καλοφωτισμενος να είναι!! 

 

3 ώρες πρίν, katsif είπε:

Να σου ζήσει ασπα! Και το όνομα αυτού? 

Εμείς λέμε για Χριστούγεννα. ....

Κορίτσια μου έχω πρόβλημα.  Θέλω τα φώτα σας. Την προηγούμενη εβδομάδα ζύγισα την μικρη και ήταν λίγο πίσω στο βάρος.  Επειδή θα πήγαινα στην παιδιατεο να μου γράψει έναν υπερηχο για τα ισχια την ρώτησα για το βαρος. Βγάζει λοιπόν κομπιουτερακι και μου λέει.  Από την τελευταία φορά που πήγες παιδίατρο παίρνει 18 γραμμάρια την μερα αντί για 25. Αρα αυξάνεις γεύμα και αν δεν πάρει σε μια εβδομάδα ξεκινάς ξένο.  Είμαι να σκάσω.  Έχω πονέσει πααααα άρα πολύ για να κάνω αποκλειστικά θηλασμό.  Τι να κανω λέτε?  Εγώ λέω να πάρω μια δεύτερη γνωμη

Και εμάς μας είπε είναι ψηλή για το βάρος της, δλδ στο ύψος είναι στο φυσιολογικό μέσο όρο αλλά στο βάρος είναι στα κατώτερα φυσιολογικά (πριν 2 εβδομάδες, 2 μηνών ακριβώς, ήταν 58cm και 4200kg) και μου είπε απλά να προσέχω να μην πέφτω κάτω από 8 θηλασμούς το 24ωρο... 

@mamSof εγώ δοκίμασα αρχικά τις αγνοτις αλλά μου φάνηκαν πολύ "σκληρές", μετά πήρα τις Pampers premium care αλλά τις νιώθω λίγο νωπες όταν έχει πολλά τσισα και τελικά κατέληξα στις babylino sensitive... Εμείς φοράμε ακόμα το νούμερο 2 :oops:

Εγώ κορίτσια για όνομα είμαι ανάμεσα στο Λυδία και στο Ειρήνη... 


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KarMar84 είπε:

Εμενα μουγκριζε συνέχεια τον πρώτο μήνα γτ της έπεφτε βαρύ το γάλα μου και "εσκαγε" από το φαγητό... 

 

Να σας ζήσει! Καλοφωτισμενος να είναι!! 

 

Και εμάς μας είπε είναι ψηλή για το βάρος της, δλδ στο ύψος είναι στο φυσιολογικό μέσο όρο αλλά στο βάρος είναι στα κατώτερα φυσιολογικά (πριν 2 εβδομάδες, 2 μηνών ακριβώς, ήταν 58cm και 4200kg) και μου είπε απλά να προσέχω να μην πέφτω κάτω από 8 θηλασμούς το 24ωρο... 

@mamSof εγώ δοκίμασα αρχικά τις αγνοτις αλλά μου φάνηκαν πολύ "σκληρές", μετά πήρα τις Pampers premium care αλλά τις νιώθω λίγο νωπες όταν έχει πολλά τσισα και τελικά κατέληξα στις babylino sensitive... Εμείς φοράμε ακόμα το νούμερο 2 :oops:

Εγώ κορίτσια για όνομα είμαι ανάμεσα στο Λυδία και στο Ειρήνη... 

Λυδια....!!! Ειναι τελειο οχι οτι και το αλλο δεν ειναι αλλα το λυδια τα σπαει...

2 ώρες πρίν, katsif είπε:

Θα κάνω αυτό που λες με το θήλαστρο και την τέταρτη που θα πάω για το δεύτερο εμβόλιο αν μου πει πάλι για ξενο θα πάρω και δεύτερη γνώμη. ...

Ναι παρε και αλλη γνωμη ...μου την σπαει οταν ενας παιδιατρος λεει κατευθειαν για ξενο....

16 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Θα είναι 4 μηνών και 1 εβδομάδας :grin: ναι προτιμώ νωρίς γτ μου φαίνεται πιο δύσκολο όσο μεγαλώνουν... 

Ναι να πω την αληθεια εμεις τον γιο μ ν 11 μηνων τον βαφτισαμε και μας βγηκε η πιστη....αλλα μετα εκατσε στο τραπεζι

15 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Καλησπερα !

Εμεις τον βαφτισαμε σημερα!Την Τεταρτη γινεται 3ων!Ηταν ενας κυριος...εκλαψε παρα πολυ λιγο !Νομιζω οτι ηταν τελικα πολυ καλη η αποφαση μας για βαφτιση αυτη τη χρονικη στιγμη!

Καλοφωτισμενος να ειναι....χαχαχα ο γλικουλις μπραβο τ ..αλλα εγω γιατι ηξερα μετα τον 6μ..? 

Εμεις κοριτσια πηγαμε νουμερο 4...στα μπιμπελινα...ημαρτων 31/8 εγινε 3 μηνων...σ λιγες μερες παμε παιδιατρο ν δουμε ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katsif είπε:

Να σου ζήσει ασπα! Και το όνομα αυτού? 

Εμείς λέμε για Χριστούγεννα. ....

Κορίτσια μου έχω πρόβλημα.  Θέλω τα φώτα σας. Την προηγούμενη εβδομάδα ζύγισα την μικρη και ήταν λίγο πίσω στο βάρος.  Επειδή θα πήγαινα στην παιδιατεο να μου γράψει έναν υπερηχο για τα ισχια την ρώτησα για το βαρος. Βγάζει λοιπόν κομπιουτερακι και μου λέει.  Από την τελευταία φορά που πήγες παιδίατρο παίρνει 18 γραμμάρια την μερα αντί για 25. Αρα αυξάνεις γεύμα και αν δεν πάρει σε μια εβδομάδα ξεκινάς ξένο.  Είμαι να σκάσω.  Έχω πονέσει πααααα άρα πολύ για να κάνω αποκλειστικά θηλασμό.  Τι να κανω λέτε?  Εγώ λέω να πάρω μια δεύτερη γνωμη

ενα νεογεννητο παιρνει το ελαχιστο 19γρ/τη μερα.οποτε δ ειστε κ τραγικα εκτος.ειστε 2-3μ;βρεχει 6πανες;κανει 8θηλασμους;μηπως δινεις πιπιλα;η λυση ειναι απλα να θηλαζεις παραπανω.επισης αυτος ειναι ο μεσος ορος.φυσικα υπαρχουν μωρα που παιρνουν παραπανω αλλα κ αλλα που παιρνουν λιγοτερο.ο γιατρος βγαζει συμπερασμα απο την συνολικη εικονα

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2018 at 10:27 ΠΜ, aspa80 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Εμεις ειμαστε διακοπες σε ορεινο μερος και φοραμε παντελονακια, φουτερακια...δειχνουμε αντρακια χωρις τα φορμακια!!!

Εμενα ο μπεμπακος με εχει τρελανει ..καθε φορα βγαζει και κατι διαφορετικο...απο εκει που το εδινα μπιμπερο (ειτε χαμομηλι, ειτε ξενο γαλα) τωρα δεν το θελει καθολου.Του το βαζω στο στομα και το κραταει εκει χωρις να κανει καμια κινηση...ειχα πανω απο μηνα να του δωσω μπιμπερο και τωρα που χρειαστηκε δεν επινε καθολου και με το που τον εβαζα στηθος αμεσως επινε...λετε να ξεχασε ή μηπως δεν τον φτανει η τρυπα στη θηλη του μπιμπερο...ειναι αυτη που εχει για νεογεννητα...για να τρεχει πιο πολυ τι να κανω ?Κανω και αλλη τρυπα ή μεγαλωνω την υπαρχουσα?

Άσπα μου κινδυνεύεις όμως έτσι να μη θέλει μετά το στήθος σου. Ας ζοριστει στο μπιμπερό δεν πειράζει. Και στο στήθος ζορίζονται λίγο....

πρίν από 56 λεπτά , vikib είπε:

ενα νεογεννητο παιρνει το ελαχιστο 19γρ/τη μερα.οποτε δ ειστε κ τραγικα εκτος.ειστε 2-3μ;βρεχει 6πανες;κανει 8θηλασμους;μηπως δινεις πιπιλα;η λυση ειναι απλα να θηλαζεις παραπανω.επισης αυτος ειναι ο μεσος ορος.φυσικα υπαρχουν μωρα που παιρνουν παραπανω αλλα κ αλλα που παιρνουν λιγοτερο.ο γιατρος βγαζει συμπερασμα απο την συνολικη εικονα

Αυτό με τις πανες με αγχώνει... εμείς είμαστε πάντα στις 5 πάνες την ημέρα. Παίρνει 200 γρ τη βδομάδα πάνω κάτω ομως


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Άσπα μου κινδυνεύεις όμως έτσι να μη θέλει μετά το στήθος σου. Ας ζοριστει στο μπιμπερό δεν πειράζει. Και στο στήθος ζορίζονται λίγο....

Αυτό με τις πανες με αγχώνει... εμείς είμαστε πάντα στις 5 πάνες την ημέρα. Παίρνει 200 γρ τη βδομάδα πάνω κάτω ομως

κ ο μικρος μου δ ειχε ποτε πολλες.μαλιστα στις αρχες ειχαμε ανησυχησει πολυ,αλλα μετα υπολογισαμε κ οσες φορες μας κατουρουσε οποτε εβγαιναν αρκετες:-D

το βαρος ομως σας ειναι πολυ καλο,οποτε μην ανησυχεις

κτ αλλο που θα σε ανησυχησει ειναι αν δεις αλατα στην πανα,κυριως το πρωι που τον αλλαζεις αν κοιμαται αρκετες ωρες

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

κ ο μικρος μου δ ειχε ποτε πολλες.μαλιστα στις αρχες ειχαμε ανησυχησει πολυ,αλλα μετα υπολογισαμε κ οσες φορες μας κατουρουσε οποτε εβγαιναν αρκετες:-D

το βαρος ομως σας ειναι πολυ καλο,οποτε μην ανησυχεις

κτ αλλο που θα σε ανησυχησει ειναι αν δεις αλατα στην πανα,κυριως το πρωι που τον αλλαζεις αν κοιμαται αρκετες ωρες

Οταν λες αλατα τι ειναι αυτο δλδ??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Οταν λες αλατα τι ειναι αυτο δλδ??

μονο μια φορα ειχα πετυχει,στην κορη μου νεογεννητο.ειχε καποια "πορτοκαλι"σημεια μεσα στην πανα.ειναι οπως οταν εχουμε κ εμεις οι ενηλικες στις εξετασεις ουρων.δειχνει οτι ειναι πιο πυκνα τα ουρα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , vikib είπε:

μονο μια φορα ειχα πετυχει,στην κορη μου νεογεννητο.ειχε καποια "πορτοκαλι"σημεια μεσα στην πανα.ειναι οπως οταν εχουμε κ εμεις οι ενηλικες στις εξετασεις ουρων.δειχνει οτι ειναι πιο πυκνα τα ουρα

Κοματακια στα ουρα θες να πεις ??? Σωστα καταλαβα?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, vikib είπε:

κ ο μικρος μου δ ειχε ποτε πολλες.μαλιστα στις αρχες ειχαμε ανησυχησει πολυ,αλλα μετα υπολογισαμε κ οσες φορες μας κατουρουσε οποτε εβγαιναν αρκετες:-D

το βαρος ομως σας ειναι πολυ καλο,οποτε μην ανησυχεις

κτ αλλο που θα σε ανησυχησει ειναι αν δεις αλατα στην πανα,κυριως το πρωι που τον αλλαζεις αν κοιμαται αρκετες ωρες

Όσο ήταν νεογέννητος γέμιζε πάνες φουλ. Πλέον όμως είμαστε πάντα στις 5 πάνες. Είναι λίγες ή είναι οριακές(πρέπει να βρέχει τουλάχιστον 5 πανες;) αν δεν έπαιρνε βάρος θα είχα ανησυχήσει κι εγώ. Τα πρωινα γεμίζουν πιο εύκολα οι πάνες του το απόγευμα όχι... Αλατα ευτυχώς όχι. Η κόρη μου μια φορά είχε. Αλλά επειδή τα βρήκα μόνο μια  φορά δεν έδωσα σημασία. Αλήθεια τι σημαίνει ομως;

Τώρα διάβασα τα παρακάτω. Ά εμένα στην κόρη μου ήταν άσπρα σαν ασπροι κρύσταλλοι...:confused:


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες!! Κλείσαμε κ εμείς τους 3 μήνες προχτές. 5.350 κιλά ακόμα κ από πάνες είμαστε κ εμείς ακόμα στο νούμερο 2!! Μας κάνουν και τα 3αρια βέβαια. Γενικότερα είναι αδύνατη η μπέμπα μας, αδύνατη και ψηλή. Και εμένα μου είχε προτείνει η παιδίατρος να δώσω ξένο γιατί ναι μεν είμαστε στα φυσιολογικά όρια στις καμπύλες βάρους αλλά θα έπρεπε να ακολουθούμε και τις καμπύλες ύψους. Βλακείες. Δεν τον θεωρώ σοβαρό λόγο και συνέχισα αποκλειστικό θηλασμό. Μια χαρά το βλέπω το παιδί μου, χαρούμενο και ζωηρό, δεν σταματάει να γελάει. Επίσης η συνκοιμηση μαγική, μας έχει σώσει! 

Παρατήρησα εχθές ότι οι θηλές της μπέμπας έχουν εσωτερικά ένα εξωγκομα σαν μικρό στραγαλι. Έχεις παρατηρήσει καμιά άλλη μανούλα κάτι αντίστοιχο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω στους 3μηνες ειναι αναμενομενο να ειναι 5πανες τη μερα

πρίν από 43 λεπτά , annaefin είπε:

Καλημέρα μανουλες!! Κλείσαμε κ εμείς τους 3 μήνες προχτές. 5.350 κιλά ακόμα κ από πάνες είμαστε κ εμείς ακόμα στο νούμερο 2!! Μας κάνουν και τα 3αρια βέβαια. Γενικότερα είναι αδύνατη η μπέμπα μας, αδύνατη και ψηλή. Και εμένα μου είχε προτείνει η παιδίατρος να δώσω ξένο γιατί ναι μεν είμαστε στα φυσιολογικά όρια στις καμπύλες βάρους αλλά θα έπρεπε να ακολουθούμε και τις καμπύλες ύψους. Βλακείες. Δεν τον θεωρώ σοβαρό λόγο και συνέχισα αποκλειστικό θηλασμό. Μια χαρά το βλέπω το παιδί μου, χαρούμενο και ζωηρό, δεν σταματάει να γελάει. Επίσης η συνκοιμηση μαγική, μας έχει σώσει! 

Παρατήρησα εχθές ότι οι θηλές της μπέμπας έχουν εσωτερικά ένα εξωγκομα σαν μικρό στραγαλι. Έχεις παρατηρήσει καμιά άλλη μανούλα κάτι αντίστοιχο?

πιθανον ειναι λογω των ορμονων ακομη που ειναι ανεβασμενες στα μωρα μετα τον τοκετο απο εμας.αλλα καλο ειναι να το δει ο παιδιατρος σας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

κι εμείς πήγαμε γιατρό πρόσφατα. 2μιση μηνών ο μικρός έχει φτάσει 6,400 κ. και πήρε 6 πόντους σ ενάμιση μήνα και 2 κιλά!!!

το κακό είναι πως μου αρρώστησε και είμαι να σκάσω. Βήχει, μύξες, σήκωσε 38 πυρετό, γκρίνια, κλάμα,  τα μισά γεύματα τρώει και όχι καλά. Με πήρε από κάτω κι εμένα. Θα πάμε το απόγευμα στον γιατρό.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Lia21 είπε:

καλησπέρα κορίτσια!

κι εμείς πήγαμε γιατρό πρόσφατα. 2μιση μηνών ο μικρός έχει φτάσει 6,400 κ. και πήρε 6 πόντους σ ενάμιση μήνα και 2 κιλά!!!

το κακό είναι πως μου αρρώστησε και είμαι να σκάσω. Βήχει, μύξες, σήκωσε 38 πυρετό, γκρίνια, κλάμα,  τα μισά γεύματα τρώει και όχι καλά. Με πήρε από κάτω κι εμένα. Θα πάμε το απόγευμα στον γιατρό.

Περαστικα σας...προσοχη  γιατι μπορει να νοσηλευτει γτ ειναι μικρο ακομα ..και αν τυχον χρειαστει καθιστε γτ ειναι επικινδυνο οταν δεν τρεφετε λογο αμφυδατωσης....δεν θελω να σε αχγωσω ..αλλα ετσι ειναι ..και εμεις πριν ενα μηνα παθαμε βροχγιλιτιδα και επειδη την προλαβα νωρις και ετρωγε λιγο με το ζορι δν την κρατησαν αλλα μ ειπαν να την ξανα παω..και καναμε μασκουλες στο σπιτι....και να του καθαρισεις συναιχεια την μυτη οποσδιποτε ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...