Recommended Posts

4 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

@Melody90 Με μεγάλη χρονοκαθυστέρηση χρόνια πολλά και Αληθώς ο Κύριος!! Και εγώ το σκεφτόμουν πριν κανα δυο μέρες αυτό που λες...που πήγαν οι εποχές που γράφαμε σεντόνια ολόκληρα!!! Εμένα προσωπικά δε μου λείπει η εγκυμοσύνη ιδιαίτερα, απολαμβάνω τις στιγμές με τον μικρό μου ταραξία (το λίγο που τον βλέπω)..πλέον δουλεύω 9ωρο, λείπω από το σπιτι δηλαδή 10 με 10,5 ώρες και μένει με τον μπαμπά του..

πριν μείνω έγκυος λέγαμε οτι θέλουμε 3 παιδιά  τουλάχιστον..και γρήγορα..τώρα που έχω το 1 και αγχώνομαι που δεν έχω αλλη βοηθεια περαν του άντρα μου, το καθυστερώ..θέλω σίγουρα δεύτερο και τρίτο, αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουμε και πρακτικά γιατί δεν έχουμε βοήθεια και κυρίως οικονομικά..γιατί αν πρέπει να πληρώνω βρεφονηπιακούς για 2 παιδιά, +ενοικιο για μεγαλύτερο σπίτι που ουτως η αλλως θα παμε, συν κοινοχρηστα, συν τα εξοδα των παιδιών και συν σ υν συν, νομίζω θα πρέπει να πουλήσουμε από ένα νεφρό ο καθένας..

Σας θαυμάζω όσες έχετε από 2 παιδιά και πάνω και ειδικά χωρίς βοήθεια όπως η @Farmakotriftena ..πραγματικά υποκλίνομαι, εγώ δεν ξέρω πως θα τα κατάφερνα!!!

@Melody90 περπατάτε κανονικά;;; θα χει πλάκα με τα 2 δοντάκια ο μικρούλης!! Εμένα σηκώνεται συνέχεια και κρατίεται από οπου βρεθεί..κάνει κάτι βουτιές στον αέρα όταν πάει να περπατήσει και εχει πολυ πλακα..μας κυνηγάει και τον κυνηγάμε με τη στράτα..οταν γελάει είναι ο πιο χαρούμενος ήχος που υπάρχει στο σπίτι..(η χαζομαμά)..

του πήρα την προηγούμενη εβδομάδα κάτι 3σδιάστατα βιβλία από τον Ψυχογιό και τα χει καταλατρέψει..πήγε μεν να τα σκίσει στην αρχή αλλά με τα μη και μη κάπως το χει εμπεδώσει..οπότε τώρα κλαίει και φωνάζει και μας δείχνει τη βιβλιοθήκη γκρινιάζοντας για να του τα κατεβάσουμε...

είμαστε ακόμα στα 5 δόντια και παλεύουμε για το 6ο εναμιση μήνα τώρα..πλέον κοιμόμαστε κάπως και ξεκουράζεται η δόλια η μάνα..ο άντρας μου τα χει δει όλα και καταλαβαίνω γιατί λένε οτι οι γυναίκες έχουμε περισσότερες αντοχές καθώς και υπομονή..

Σήμερα έχουμε και παιδίατρο για εμβόλιο και  θα δούμε και πως πάει απο κιλά!! κορίτσια για πείτε μου τι δίνετε στα μικρά σας σε αυτή την ηλικια σε φαγητό; βραστά όπως στις αρχές; ή κανονικό φαγητό;; εμένα μου εβγαλε αλλεργια στο ψαρι και στο ασπράδι του αυγου πριν ενα μηνα..

Επίσης με τι τα απασχολείτε;; εμένα ο φουκαράς αν δει άλλο παιδάκι γελάει και χαίρεται..δεν έχω κα΄ποια κοπέλα με παιδί συνομηλικο ή έστω πολύ κοντα στην ηλικια για να παιζει κοντά μου..1 φιλη μονο στα δυτικά προάστια που και αυτη γεννησε τωρα και εχω να τη δω απο το καλοκαιρι λογω διαφορετικων προγραμματων..ψαχνω ιδέες για εκπαιδευτικές δραστηριότητες και γενικά δραστηριότητες γιατί δεν ασχολείται με πολλά πράγματα πάνω απο 5 λεπτά..τώρα είναι στη φάση που του αρέσει να βάζεει πράγματα μέσα σε άλλα και να τα βγάζει..θέλω να του πάρω τουβλάκια μηπως απασχοληθεί που διάβασα καλά λόγια..

Για πες γι'αυτά τα τρισδιάστατα βιβλία... πως θα τα βρω;

Ik5fp2.png2kLkp2.pngk6KUp2.png

Just now, Farmakotriftena είπε:

Για πες γι'αυτά τα τρισδιάστατα βιβλία... πως θα τα βρω;

Κορίτσι, είναι η σειρά βρες με από τον Ψυχογιό! Εγώ του πήρα τη φάρμα, το ώρα για ύπνο και τα ζωάκια και έχει εκστασιαστεί! σήμερα το βράδυ πριν το μπάνιο του του είπα που ειναι το βιβλίο σου;; και άρχισε να παραπονιέται και να το ζητάει πολύ πλάκα!! οπότε διαβάσαμε 2 από αυτά..μεγάλη επιτυχία!! θα πάρω και τα υπόλοιπα κάποια στιγμή γιατί ειναι ολόκληρη σειρά! τα πήρα δοκιμαστικά και αν δεν του άρεσαν ή δεν του κινούσαν την περιέργεια θα τα άφηνα για μεγαλύτερη ηλικία..από σκρουτζομάγαζο τα πήρα 6 ευρώ νομίζω τα 2 και 8 το ένα..στο site του ψυχογιού βρήκα 11 βιβλία συνολικά της ίδιας σειράς!!

tt1dc2c4

Διαφημίσεις

On 15/3/2019 at 4:44 ΜΜ, chrimai είπε:

Farmakotriftena με το καλο το 3ο μπεμπε. Και κοντα κοντά να μη χανεις το ρυθμό. Ολα καλα να πάνε

Δεν εχεις φεις να τα λεμε στο μεσεντζερ? Εχουμε κανει κι εκει ομαδουλα

Ομάδα στο FB?  Εγώ δεν έχω αλλα μπένω απο του άντρα μου. Για πέιτε πως θα σας βρω

15 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Κορίτσι, είναι η σειρά βρες με από τον Ψυχογιό! Εγώ του πήρα τη φάρμα, το ώρα για ύπνο και τα ζωάκια και έχει εκστασιαστεί! σήμερα το βράδυ πριν το μπάνιο του του είπα που ειναι το βιβλίο σου;; και άρχισε να παραπονιέται και να το ζητάει πολύ πλάκα!! οπότε διαβάσαμε 2 από αυτά..μεγάλη επιτυχία!! θα πάρω και τα υπόλοιπα κάποια στιγμή γιατί ειναι ολόκληρη σειρά! τα πήρα δοκιμαστικά και αν δεν του άρεσαν ή δεν του κινούσαν την περιέργεια θα τα άφηνα για μεγαλύτερη ηλικία..από σκρουτζομάγαζο τα πήρα 6 ευρώ νομίζω τα 2 και 8 το ένα..στο site του ψυχογιού βρήκα 11 βιβλία συνολικά της ίδιας σειράς!!

Ωραια!! Θα το κοιταξω τωρα!!

Καλημερα κοριτσια! 

Τι κανετε; Ξερω ... χαθηκα απο παντου ... Αλλα τρεχω και δεν φτανω κυριολεκτικα και τιποτα δεν τελειωνει! Αχ ποσο την καταλαβαινω τωρα την μαμα μου και που ειναι να της πω οτι ειχε δικιο! αχ αχ ... ειναι που με πιανει και μια καταθλιψη ωρες ωρες και δεν μπορω να κανω τιποτα ... δεν εχω ορεξη ... και νομιζω οτι ειμαι "θυμωμενη" ... με ολα ... αχ αχ ...

Γενικα εχω πολλα να κανω, οπως αλλωστε ολες μας ... αλλα πια σα να εχω χασει την μπαλα ... με τον καιρο χειροτερευει ή δυσκολευει η κατασταση ....

Θα σας διαβασω ... να δω τα νεα σας ... και θα επανερθω να πω και τα δικα μου ... περασα να πω ενα γεια και οτι μου ελειψε να σας γραφω και να σας διαβαζω ...

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημερα κοριτσια! 

Τι κανετε; Ξερω ... χαθηκα απο παντου ... Αλλα τρεχω και δεν φτανω κυριολεκτικα και τιποτα δεν τελειωνει! Αχ ποσο την καταλαβαινω τωρα την μαμα μου και που ειναι να της πω οτι ειχε δικιο! αχ αχ ... ειναι που με πιανει και μια καταθλιψη ωρες ωρες και δεν μπορω να κανω τιποτα ... δεν εχω ορεξη ... και νομιζω οτι ειμαι "θυμωμενη" ... με ολα ... αχ αχ ...

Γενικα εχω πολλα να κανω, οπως αλλωστε ολες μας ... αλλα πια σα να εχω χασει την μπαλα ... με τον καιρο χειροτερευει ή δυσκολευει η κατασταση ....

Θα σας διαβασω ... να δω τα νεα σας ... και θα επανερθω να πω και τα δικα μου ... περασα να πω ενα γεια και οτι μου ελειψε να σας γραφω και να σας διαβαζω ...

Ναι κορίτσι μου, στην ίδια φάση είμαστε όλες πάνω κάτω ζόρι πολύ! Κι εγώ περνάω μέρες που ειμαι στις πολύ μαύρες μου αλλά ο μπέμπης μου , μου δίνει χαρά! Και η κορακλα μου εννοείται!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα