Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσι μου no worries!! Σε ολες μας οσα  έγραψες είναι εκτός οριων. Είναι της εγκυμοσύνης Αυτά! Και οι δικές  μου έτσι είναι. Δεν έχουν να κάνουν με το ασβέστιο μαγνήσιο κτλ!! 

Ναι ευτυχώς το επιβεβαίωσα απο χθες με φίλη γιατρό οπότε no worries at all!!! 

Περιμένω μόνο τα αποτελέσματα της Coombs τώρα..

11 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Καλημερα !!

Και οι δικες μου εξετασεις ειναι οριακα πεσμενες, αλλα δεν αγχωθηκα ποτε αφου εβλεπα οτι ουτε οι γιατροι μου αγχωνοταν!!!Μαλιστα αυτος που με βλεπει στο νοσοκομειο μου ειπε οτι θα μου τα εκοβε ολα απο τη στιγμη που καποια συγκεκριμενα επηρεαζαν το συκωτι μου, αλλα ευτυχως βρηκα τη φορμουλα για να μην επηρεαζεται το συκωτι και καποια τα περνω μερα παρα μερα...ειπα να μην τα κοψω τελειως!!Μαθηματα ανωδυνου τοκετου ειναι αργα να ξεκινησω τωρα?Τι λετε?

Τι εννοείς να είναι αργα??? :| Εγώ το είχα αφήσει μέχρι τώρα γιατί έλεγαν από τον 7ο τα περισσότερα..δεν πιστευω να μην προλάβουμε!!

Έχει και στο Ικα της περιοχής, αλλά διάβασα και στο σαιτ του Μητέρα ότι έχουν και θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω.. θα ήθελα να παρακολουθησω αλλα δεν ξερω πως διαχειριστώ την απόσταση και στις 2 περιπτώσεις..

Κορίτσια οι γιατροί σας έχουν μαίες? και εάν ναι τις έχετε γνωρίσει; εγώ ακομα δεν έχω γνωρίσει τη μαία που θα είναι μαζί μου στο νοσοκομείο αν και έχω ακούσει τα καλύτερα γενικότερα..:/ 

Και μάλλον μπήκα επίσημα και στον 7ο..! πως περνάει ο καιρός έτσι... !

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια, καλή Κυριακή! 

Και εγώ λέω να πάω μετά το Πάσχα να ρωτήσω για τα μαθήματα ανωδυνου... @evaki_ ο γιατρός μου δεν έχει μαια και να πω την αλήθεια πρώτη φορά το διάβασα εδώ για τις μαιες γτ από ότι κατάλαβα οι γιατροί στην Αθήνα έχουν όλοι οπότε δεν έχω ιδέα επί του θέματος, μάλλον στην επαρχία δεν έχει εφαρμοστεί αυτό... 

Χθες βράδυ ξύπνησα 2-3 φορές από πόνο σαν κραμπα αλλά δεν ξέρω αν ήταν από το μωρό ή από το εντερο... 


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες!! @KarMar84 κι εγώ το ίδιο χθες. Ξύπνησα 3-4 από έναν έντονο πόνο που κράτησε λίγα δευτερόλεπτα.  Εσένα πόνος ήταν δηλαδή; 

@evaki_ εμένα έχει μια μαία αλλά την έχει ως βοηθό στο ιατρείο του. Στο μαιευτήριο δεν έχει καμία δική του μαία οπότε στην 1η μου εγκυμοσύνη βασίστηκα στη βοήθεια των μαιων του Ρέα.  (Όσοι προλάβαιναν τα κορίτσια). Είναι σημαντικό να έχει μαία ο γιατρός.  Όταν γέννησα,  η κοπέλα στο διπλανό κρεβάτι από εμένα, είχε μαία ό γιατρός της και ερχόταν κάθε μέρα και της έδινε συμβουλές και τη βοηθούσε στο θηλασμό  (εγώ κρυφακουγα χαχααχ) 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κοριτσάρες!! @KarMar84 κι εγώ το ίδιο χθες. Ξύπνησα 3-4 από έναν έντονο πόνο που κράτησε λίγα δευτερόλεπτα.  Εσένα πόνος ήταν δηλαδή; 

@evaki_ εμένα έχει μια μαία αλλά την έχει ως βοηθό στο ιατρείο του. Στο μαιευτήριο δεν έχει καμία δική του μαία οπότε στην 1η μου εγκυμοσύνη βασίστηκα στη βοήθεια των μαιων του Ρέα.  (Όσοι προλάβαιναν τα κορίτσια). Είναι σημαντικό να έχει μαία ο γιατρός.  Όταν γέννησα,  η κοπέλα στο διπλανό κρεβάτι από εμένα, είχε μαία ό γιατρός της και ερχόταν κάθε μέρα και της έδινε συμβουλές και τη βοηθούσε στο θηλασμό  (εγώ κρυφακουγα χαχααχ) 

Ναι πόνος σαν έντονο εσωτερικό τσιμπημα θα το έλεγα... Στην αριστερή πλευρά της κοιλιάς... 


Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα!

Σημερα εχω το ραντεβου με την γυναικολογο! Θα με δει μετα απο 2 μηνες. Βεβαια στο ενδιαμεσο εκανα την β επιπεδου στο ειδικο κεντρο. Στον γιο μου λογω συσπασεων την εβλεπα καθε τρεις και λιγο που λενε ή τελοσπαντων εμενα ισως να μου φαινονταν ετσι ...

Ο ωραιος καιρος ακομη συνεχιζεται στα μερη μας. Αυτο ειναι πολυ ευχαριστο! Χθες απολασαυμε ηλιο στην πλαζ της Αρετσους. Εμεινα με το κοντομανικο! Μονο να ξαπλωσω μου ελειπε ... Αν ειχα κατι να πω την αληθεια θα το εκανα :) Ο μικρος μονο που δεν βουτηξε με τα ρουχα μεσα! Περιμενω τις ωραιες και υποφερτες ζεστες πως και πως ... αυτες τις ανοιξιατικες :)

Θα κανω μια λιστα να ρωτησω τι θελω στην γιατρο γιατι οταν παω εκει δεν θυμαμαι τιποτα! Θελω να ρωτησω μηπως να σταματησω πια το φιλισιν. Αν χρειαζεται να κανω τωρα την εξεταση για το αρνητικο ρεζους και την ενεση. Ειμαι πια στην 27η εβδομαδα ... (26+2) ... αντε μπηκα κι εγω στον εβδομο ... αν θα με ρωτουν θα λεω οτι ειμαι 6 μηνων πια. Να δω και σε τι νουμερο θα σταματησει η ζυγαρια ... ακομη να παρουμε μπαταριες! Κανενας μας δεν θελει να ανεβει σε αυτη την ζυγαρια στο σπιτι!

Κι εγω ξεχνω καμια φορα να παρω τα συμπληρωματα ... συνηθως το ασβεστιο που το παιρνω το απογευμα/βραδυ. Μου εδωσε η ενδοκρινολογος να κανω μια εξεταση για ασβεστιο και εδειχνει οτι η μετρηση ηταν μεσα στα ορια. Ρωτησα κι εγω για τις αλλες τιμες που σας ελεγα οτι τωρα τους 2-3 τελευταιους μηνες τις βλεπω εκτος οριων αλλα ειπε οτι ειναι οκ για την εγκυμοσυνη αυτο. Ευτυχως ο σιδηρος επεσε μονο μια μοναδα απο 36 σε 35. Δεν εχω καμια διαθεση να παιρνω κι αλλο σιδηρο ... Στον γιο ενω επαιρνα σιδηρο και μαλιστα 2 χαπακια την μερα μονο επεφτε! Ισως να μου δωσει κι αλλες εξετασεις για τον Μαρτη, μια που αυτες τις εκανα Φλεβαρη.

Σας ρωτησα εσας; Βαζετε κατι για τις ραγαδες γενικα; Στην κοιλια ... στο στηθος ...; Ακομη δεν βαζω κατι και λεω μηπως πρεπει ...

Οσο για μαθηματα ανωδυνου τοκετου νομιζω οτι ειναι καλη ωρα να ρωτησουμε ωστε να μας καλεσουν συντομα καπου στον 7ο-8ο να παρακολουθησουμε ... Ξερω οτι εχει και σε νοσοκομεια και σε κλινικες αλλα και σε δημους ... Πριν 5+ χρονια ειχα παρακολουθησει στον δημο Πυλαιας ...

 

 

Α ... εγινα λαχανακι! Απο κουνουπιδι νομιζω ...

Οσο για τα πονακια ... και την σκληρη κοιλια εχω κι εγω που και που ... μονο εκεινη την μερα που ειχα ανησυχησει πολυ μαλλον ειχα κουραστει ... γιατι δεν ξαναενιωσα ετσι χαλια απο τοτε ... Θα ρωτησω βεβαια και την γιατρο ...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια .....εγω ειμαι 28&1 σημερα 3 ιουνιου εχω πητ ..και ειναι η δευτερη εγκυμοσηνη και το αχγος στην κορυφη τι να πω....ειναι λες και το ζω πρωτη φορα γτ η πρωτη με την δευτερη καμια σχεση ...παρολο που ειναι συντομες γτ το πρωτο μ ειναι μολις 18 μηνων χιχιχιχ...αλλα εχω πολυ στρες σαν πρωταρα ...να μην μηλησω για τον τοκετο που φοβαμαι τρεμω στην ιδεα .γτ ο πρωτος ηταν δυσκολος με πολυ πονο και ταλαιπωρια ισως για αυτο ...αλλα.να ρωτησω εχει ξεκινησει καμια την βαλιτσα.μαιευτηριου??? Γτ εγω μολις καταλαβα οτι δεν εχω ξεκινησει καν ουτε εχω ψαξει ουτε εχω αγορασει  τιποτα ενω στο πρωτο τα ειχα σχεδονν ολα ετοιμα και ειχα ξεκινησει απο τον 5ο μηνα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εδώ είμαι σας διαβάζω...το σκ σας ψιλοχάνω...τρεχουμε σε υποχρεώσεις και διαβασμα του μεγάλου....

 

27η βδομάδα μπαίνω σήμερα

 

καλως την αγγελική...

νωρίς δεν είναι για βαλίτσα μαιευτηρίου?

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα ...εε και ναι και οχι αλλα.εγω δεν εχω μπει σε διαδικασια ουτε να ψαξω εστω τα απαρετητα και για την βαλιτσα και για το σπιτι μ ..ισως μου εχει μπει ο φοβος και για αυτο ...ενωω φοβος για πρωορο τοκετο ενω ειμαι υγιης αλλα πανικοβαλομε ετσι τσαμπα χωρις λογο...

Link to comment
Share on other sites

KarMar84 ..Εγω μονο το κρεβατακι εχω παρει μαι αυτο ετυχε αλλιως πιο μετα θα το επερνα ...τι περιμενεις ??? Εμενα το πρωτο ειναι αγορακι 18 μηνων και αυτο τωρα ειναι κοριτσακι ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Aggeliki22 είπε:

KarMar84 ..Εγω μονο το κρεβατακι εχω παρει μαι αυτο ετυχε αλλιως πιο μετα θα το επερνα ...τι περιμενεις ??? Εμενα το πρωτο ειναι αγορακι 18 μηνων και αυτο τωρα ειναι κοριτσακι ...

Να σου ζήσει το πρώτο, τι καλά θα έχεις 1+1! Εμένα θα είναι το πρώτο και είναι κοριτσάκι :wub: 

Συμπτωματικα χθες το βράδυ συζητούσαμε με τον άντρα μου τι μπορεί να χρειαστώ στο μαιευτήριο οπότε φαντάσου είμαστε σε πολύ αρχικό στάδιο ακόμα χαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , KarMar84 είπε:

Να σου ζήσει το πρώτο, τι καλά θα έχεις 1+1! Εμένα θα είναι το πρώτο και είναι κοριτσάκι :wub: 

Συμπτωματικα χθες το βράδυ συζητούσαμε με τον άντρα μου τι μπορεί να χρειαστώ στο μαιευτήριο οπότε φαντάσου είμαστε σε πολύ αρχικό στάδιο ακόμα χαχα 

Ναι μπαμ μπαμ.αλλα τα ηθελα.ετσι και γρηγορα και με αυτην την σειρα ..σε καταλαβενω σκεψου εμενα δευτερο και σκεφτωμαι και αχγονομαι  και παει λεγοντας ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσαρες,

Γειά σου Αγγελική,  καλωσηρθες στην παρέα!  Εγώ χτες τσέκαρα την καλαθούνα της κόρης μου να δω σε τι φάση είναι,  είναι ψαθινη και μπορεί μετά από 6 χρόνια να είχε χαλάσει. ... μαθήματα ανωδυνου θέλω να κάνω και εγώ, είχα κάνει και στην πρώτη αλλά έχουν περάσει πολλά χρόνια.  Στο ΙΚΑ που πηρα ψιλοεφαγα πόρτα γιατί είμαι δευτερότοκη.... Βαλίτσα μαιευτηριου από τώρα? ?? Πολύ νωρίς.  Μετά το Πάσχα! 

Σήμερα εχει έναν ήλιο χάρμα!  Πήγα και πισινα το πρωί και ήταν σαν καλοκαίρι!  Αχ καλοκαίρι,  θα προλαβουμε να γίνουμε φιτ κορίτσια ή θα βγούμε σαν πατσαβουρες??? Αχχχχχ ο καθένας με τον πόνο του...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , katsif είπε:

Γειά σας κοριτσαρες,

Γειά σου Αγγελική,  καλωσηρθες στην παρέα!  Εγώ χτες τσέκαρα την καλαθούνα της κόρης μου να δω σε τι φάση είναι,  είναι ψαθινη και μπορεί μετά από 6 χρόνια να είχε χαλάσει. ... μαθήματα ανωδυνου θέλω να κάνω και εγώ, είχα κάνει και στην πρώτη αλλά έχουν περάσει πολλά χρόνια.  Στο ΙΚΑ που πηρα ψιλοεφαγα πόρτα γιατί είμαι δευτερότοκη.... Βαλίτσα μαιευτηριου από τώρα? ?? Πολύ νωρίς.  Μετά το Πάσχα! 

Σήμερα εχει έναν ήλιο χάρμα!  Πήγα και πισινα το πρωί και ήταν σαν καλοκαίρι!  Αχ καλοκαίρι,  θα προλαβουμε να γίνουμε φιτ κορίτσια ή θα βγούμε σαν πατσαβουρες??? Αχχχχχ ο καθένας με τον πόνο του...

Καλημέρα Κατερίνα! Εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι αποκλείεται να είμαι φιτ το καλοκαίρι οπότε δεν το σκεφτομαι χεχε ας μπορέσουμε να κάνουμε κανένα μπανακι και ας πάμε σε ερημικες παραλίες δεν πειράζει ;) τα μπεμπακια από ποιον μήνα επιτρέπεται να πάνε παραλία;;; (όχι για μπάνιο απλά παραλία) 


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Καλως σας βρηκα ...εε και ναι και οχι αλλα.εγω δεν εχω μπει σε διαδικασια ουτε να ψαξω εστω τα απαρετητα και για την βαλιτσα και για το σπιτι μ ..ισως μου εχει μπει ο φοβος και για αυτο ...ενωω φοβος για πρωορο τοκετο ενω ειμαι υγιης αλλα πανικοβαλομε ετσι τσαμπα χωρις λογο...

Γεια σου κι από εμένα Αγγελική!! Είμαστε μαζί κι εγώ 28η . Είναι όντως νωρίς για βαλίτσα.  Αλλά μπαίνεις σε mood σιγά σιγά. Γιατί φοβάσαι για πρόωρο; το πρώτο σου παιδάκι ποτέ γεννήθηκε;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...