Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλησπερα,

κουραζομαι πια πολυ ευκολα ... και σκληραινει η κοιλια μου και αυτο τελικα με ανησυχει πολυ! 

Οσες παιρνετε μαγνησιο, γιατι το παιρνετε, καθε ποτε και ποσο; Μηπως χρειαζεται να το παιρνω τελικα; 

Οσο για τον μικρο, δεν το σηκωνω πια ... ειναι και πανω απο 20 κιλα! Δεν γινεται ...

Βρε Ασπα, για πες παλι γιατι κανεις την ενεση για το ρεζους; Προληπτικα; Η γιατρος μου χθες ειπε οτι την προτεινουν προληπτικα αλλοι γιατροι, κατι που η ιδια δεν κανει, και οτι συνηθως και καλα δειχνει θετικα αποτελεσματα στην coombs .... Μετα θα κανεις και την coombs ή την εχεις ηδη κανει και με βαση το αποτελεσμα κανεις την ενεση; Εχω καταμπρεδευτει!

Μαζι με μενα γεννα και η ξαδερφη μου! Κοριτσακι και αυτη ... Και το πρωτο της, μεγαλο πια 9 χρονων, κοριτσι ... εχει ρουχακια και τις εδωσαν και εβγαλε καποια να δωσει και σε μενα ... και κοιταζω να τις παρω καποια για το μωρο ... στο h&m και ειναι ολα τοσο γλυκα! Δεν ξερω τι να πρωτοδιαλεξω ... κι εχουν ακομη προσφορες!

Ασπα, σε τι νουμερο μπηκες και εντυπωσιαστηκες; Εγω φοραω τωρα απο εκει 42/44 ... 

Οσο αφορα τα "φυσιολογικα μου κιλα" ... δεν ξερω πια τι θα μπορουσα να απαντησω σε μια τετοια ερωτηση ... Αυτα που ειναι τα τελευταια χρονια ... Αν ναι τα ποσα τελευταια χρονια; Αυτα που θα ηθελα να ειμαι γιατι ημουν καποτε ...; Τι λετε;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , mamSof είπε:

Καλησπερα,

κουραζομαι πια πολυ ευκολα ... και σκληραινει η κοιλια μου και αυτο τελικα με ανησυχει πολυ! 

Οσες παιρνετε μαγνησιο, γιατι το παιρνετε, καθε ποτε και ποσο; Μηπως χρειαζεται να το παιρνω τελικα; 

Οσο για τον μικρο, δεν το σηκωνω πια ... ειναι και πανω απο 20 κιλα! Δεν γινεται ...

Βρε Ασπα, για πες παλι γιατι κανεις την ενεση για το ρεζους; Προληπτικα; Η γιατρος μου χθες ειπε οτι την προτεινουν προληπτικα αλλοι γιατροι, κατι που η ιδια δεν κανει, και οτι συνηθως και καλα δειχνει θετικα αποτελεσματα στην coombs .... Μετα θα κανεις και την coombs ή την εχεις ηδη κανει και με βαση το αποτελεσμα κανεις την ενεση; Εχω καταμπρεδευτει!

Μαζι με μενα γεννα και η ξαδερφη μου! Κοριτσακι και αυτη ... Και το πρωτο της, μεγαλο πια 9 χρονων, κοριτσι ... εχει ρουχακια και τις εδωσαν και εβγαλε καποια να δωσει και σε μενα ... και κοιταζω να τις παρω καποια για το μωρο ... στο h&m και ειναι ολα τοσο γλυκα! Δεν ξερω τι να πρωτοδιαλεξω ... κι εχουν ακομη προσφορες!

Ασπα, σε τι νουμερο μπηκες και εντυπωσιαστηκες; Εγω φοραω τωρα απο εκει 42/44 ... 

Οσο αφορα τα "φυσιολογικα μου κιλα" ... δεν ξερω πια τι θα μπορουσα να απαντησω σε μια τετοια ερωτηση ... Αυτα που ειναι τα τελευταια χρονια ... Αν ναι τα ποσα τελευταια χρονια; Αυτα που θα ηθελα να ειμαι γιατι ημουν καποτε ...; Τι λετε;

 

Να σου πω την αληθεια και εγω δεν το πολυκαταλαβαινω αυτο με την ενεση...η coombs εβγαινε αρνητικη ως τωρα

.Τωρα μου ειπε οτι θα βγαινει θετικη οποτε δεν την ξανακανω αυτη την εξεταση αλλα αν καταλαβα καλα θα ξανακανω ενεση στη γεννα παλι και ολα αυτα για να μην εχω θεμα σε μελλοντικη εγκυμοσυνη. Για προληπτικους λογους την εκανα απ οτι καταλαβα...

Το τζηνακι μου εμπαινε και το 42 αλλα προτιμησα να παρω το 44 με σκοπο να εχει περιθωριο...καποτε φορουσα το38:-(...αλλα ειπαμε ...το καλοκαιρι θα ειμαστε παλι κορμαρες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σημερα εκανα την εξεταση coombs και αυριο θα παρω τα αποτελεσματα.

Ασπα, οσο αφορα το τζην που πηρα απο h&m ειναι το super skinny mama με διπλο νουμερο 42/44 ... τι φοραω κανονικα σε h&m τζην δεν εχω ιδεα να πω την αληθεια ... ξερω οτι απο marks&spenser ειμαι ανετα σε 14 και ισως και 12, αγγλικα μεγεθη ειναι αυτα ... και σαφως πριν την εγκυμοσυνη ... εκει στα 74 κιλα ημουν καλα στο 14αρι ... στα 70 ημουν καλα και στο 12αρι. Γενικα τα ρουχα μου τα θελω ανετα ... οχι να με πιεζουν ... δεν μπορω να λειτουργησω ...

Πολυ καποτε φορουσα και 8 και 10 ... αλλα νομιζω οτι ειναι καιρος να τα δωσω αυτα τα παντελονια καπου ... δε νομιζω οτι θα ξαναμπω ποτε! χαχα!

Τι κανετε οι υπολοιπες;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααα 

Σήμερα είμαι κουνουπιδι! Αχ Παναγία μου με τα ζαρζαβατικά.... την ενεση για το ρεζους θα την κάνω την εμένα εβδομάδα και την είχα κάνει και στην προηγούμενη εγκυμοσυνη. Ρε σοφια ρώτα τον γιατρό σου, νομίζω ότι πρέπει να την κάνεις!  

Επιτέλους μπήκα και εγώ στον 7ο μήνα.  Ρε πως παίρνει ο καιρος, ποτε κάναμε το τεστ και πότε ετοιμάζομαστε. 

Ρε κορίτσια βλέπω ότι έχω γίνει λίγο παράξενη,  σαν να παρεξηγιέμαι εύκολα,  και εσείς?  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@mamSof όσον αφορά τα κιλά ακριβώς στα ίδια κυμαινόμαστε..αλλά εμένα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη οπότε δεν έχω δικαιολογία καμία που έχω να μπω στο νούμερο 8 περίπου 9 χρόνια..τραγικό..βέβαια τα ρούχα τα έχω καπου καταχωνιασμένα στο πατρικό μου, αλλά ελπίζω κάποια στιγμή..κάποτε...η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!

Αύριο θα πάρω τηλεφωνο να ρωτήσω τη μαία του ΙΚΑ εδώ για τα μαθήματα..νομίζω ήρθε η ώρα να ξεκινήσω σιγά σιγά..Να δω τι θα μου πει και αυτή..

Τελικά θα κάνω ένα τηλ και στο Μητέρα να δω εάν έχουν μαθήματα όπως λένε στην ιστοσελίδα τους αλλά δε νομίζω να τρέχω κάθε μέρα στο Μαρούσι..είναι και δύσκολα τα προγράμματα της δουλειάς οπότε..

@aspa80 κι εγώ 2 νυχτικιές λέω να πάρω..φτάνουν πιστεύω..

Ξεκίνησα να κοιτάω και για το τι χρειάζεται για τη βαλίτσα ..μέσες άκρες έχω σημειώσει νυχτικά, εσώρουχα, επιθέματα, σερβιέτες, οδοντόβουρτσα & οδοντόκρεμα, μαντηλάκια, παντόφλες και κάπου εκεί κόλλησα..είναι νωρίς ακόμα αλλά λέω να οργανωθώ σιγά σιγά για να μην πελαγώσω στο τέλος..εσείς έχετε σκεφτεί τα σχετικά ή όχι ακόμα; 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι από εμένα!! Όσες γεννησατε σε ιδιωτικό, γνωρίζεται τι παρέχουν σε μητέρα και νεογέννητο? Φαντάζομαι πάνες κ σερβιετακια λοχείας..  πέρα από αυτά και ρούχα για το μωρό?

Μαθήματα τοκετού θα ήθελα πολύ να παρακολουθήσω αλλά στο νησί δεν υπάρχει τπτ.. ωστόσο έχω ξεκινήσει κάποια online σεμινάρια της nutricia club, είναι 4 θέματα και πάρα πολύ ενδιαφέροντα. Αφορούν προετοιμασία τοκετού, λοχεία, θηλασμό και καθημερινές ανησυχίες μιας νέας μαμάς. Είναι γύρω στις 12 το μεσημέρι μια φορά την εβδομάδα κ βολεύει πολύ, κάθεσαι στον καναπέ σου, παρακολουθείς κ γράφεις κ απορίες κ στις απαντάει στο τέλος η μαία!

Link to comment
Share on other sites

Evaki ειπαμε βαλίτσα μετά τι πασχα! 

Βάλε μέσα μιας και την οργανώνεις σαγιονάρες γιατί θα μπεις σε κοινόχρηστο μπάνιο,  εγώ είχα πάρει. 

Και βρακι δυχτακι πάρε,  μιας χρησης και σερβιέτες λοχείας να πάρεις της εταιρίας μεγα δεν θυμάμαι πως τις λένε! 

πρίν από 2 λεπτά , annaefin είπε:

Γεια σας κι από εμένα!! Όσες γεννησατε σε ιδιωτικό, γνωρίζεται τι παρέχουν σε μητέρα και νεογέννητο? Φαντάζομαι πάνες κ σερβιετακια λοχείας..  πέρα από αυτά και ρούχα για το μωρό?

Μαθήματα τοκετού θα ήθελα πολύ να παρακολουθήσω αλλά στο νησί δεν υπάρχει τπτ.. ωστόσο έχω ξεκινήσει κάποια online σεμινάρια της nutricia club, είναι 4 θέματα και πάρα πολύ ενδιαφέροντα. Αφορούν προετοιμασία τοκετού, λοχεία, θηλασμό και καθημερινές ανησυχίες μιας νέας μαμάς. Είναι γύρω στις 12 το μεσημέρι μια φορά την εβδομάδα κ βολεύει πολύ, κάθεσαι στον καναπέ σου, παρακολουθείς κ γράφεις κ απορίες κ στις απαντάει στο τέλος η μαία!

Σου δίνουν σερβιέτες πανες βρακάκι και τετοια αλλά αν χρειαστείς παραπάνω σε χρεώνουν πολύ,  οπότε πάρε μαζί σου για να είσαι άνετη.  Για το μωρό πανες σου αλλάζουν αυτοί δεν ασχολείσαι παίρνεις μόνο το φορμάκι εξόδου που θα το πάρεις να φύγεις. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2017 at 12:14 PM, chrimai said:

Τελευταία περίοδος 04/09....έκανα τέστ τη Παρασκευή και ήταν θετικό....

καμιά άλλη υποψήφια εγκυούλα για τον Ιούνιο του 18?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ   ΝΑΙ ΕΓΩΩ   9/7/18

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, katsif είπε:

Καλημέρααααααααα 

Σήμερα είμαι κουνουπιδι! Αχ Παναγία μου με τα ζαρζαβατικά.... την ενεση για το ρεζους θα την κάνω την εμένα εβδομάδα και την είχα κάνει και στην προηγούμενη εγκυμοσυνη. Ρε σοφια ρώτα τον γιατρό σου, νομίζω ότι πρέπει να την κάνεις!  

Επιτέλους μπήκα και εγώ στον 7ο μήνα.  Ρε πως παίρνει ο καιρος, ποτε κάναμε το τεστ και πότε ετοιμάζομαστε. 

Ρε κορίτσια βλέπω ότι έχω γίνει λίγο παράξενη,  σαν να παρεξηγιέμαι εύκολα,  και εσείς?  

Μιλησα μαζι της την Δευτερα που με ειδε και ειπε οτι την δινουν να την κανει η εγκυος προληπτικα οι αλλοι γιατροι αλλα επειδη μετα η εξεταση coombs βγαινει θετικη ... δεν εχεις την πραγματικη εικονα του τι συμβαινει ...

Την εξεταση την εκανα σημερα και αυριο θα παρω τα αποτελεσματα. Για να δουμε αν θα βγει αρνητικη παλι. Την ειχα κανει αν θυμαμαι καλα και στον 3ο μηνα και ειχε βγει αρνητικη.

Εγω παλι γενικα πια δεν παρεξηγιεμαι ευκολα .... αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη εχω προσεξει οτι εκνευριζομαι πιο ευκολα και μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι που λενε! χαχα!

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2018 at 3:50 ΜΜ, Diana. είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!Σας εχασα,ετοιμαζα το δωματιο των παιδιων και στο σπιτι γινοταν χαμος!!! Νιωθω και οτι φουσκωνω ολη την ωρα, παρολο που δεν εχω βαλει σχεδον τιποτα απο κιλα ,τι να πω!Τα πρωτα σας τα παιδακια τα σηκωνετε αγκαλια;

@Farmakotriftena εγω απο καροτσι εχω peg perego και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη!!!

Ποιο μοντέλο  εχεις; να το ψάξω 

3 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Γεια σας κι από εμένα!! Όσες γεννησατε σε ιδιωτικό, γνωρίζεται τι παρέχουν σε μητέρα και νεογέννητο? Φαντάζομαι πάνες κ σερβιετακια λοχείας..  πέρα από αυτά και ρούχα για το μωρό?

 

Κορίτσια σας βλέπω σε πλήρη mood τοκετού!! Να περάσει ο καιρός επιτέλους να ετοιμάζουμε βαλίτσες στην πράξη! Εγώ που γέννησα στο Ρέα  μόνο σερβιέτες μου έδωσαν. (Κάτι τεράστιες,  που δε χρησιμοποίησα ποτέ καθώς είχα ελάχιστα λόχεια )  Και απλά στο εξιτήριο μου έδωσαν ένα πακέτο με δείγματα από κρέμες πάνες  (ελαχιστες) κτλ από διάφορες εταιρείες για διαφημιστικούς σκοπούς. Ρούχα δε σου δίνουν.  Κάτι μπλουζοφορεματα τους φοράνε του Ρέα. 

 

1 hour ago, mamSof είπε:

Μιλησα μαζι της την Δευτερα που με ειδε και ειπε οτι την δινουν να την κανει η εγκυος προληπτικα οι αλλοι γιατροι αλλα επειδη μετα η εξεταση coombs βγαινει θετικη ... δεν εχεις την πραγματικη εικονα του τι συμβαινει ...

Την εξεταση την εκανα σημερα και αυριο θα παρω τα αποτελεσματα. Για να δουμε αν θα βγει αρνητικη παλι. Την ειχα κανει αν θυμαμαι καλα και στον 3ο μηνα και ειχε βγει αρνητικη.

 

Κι εγώ έχω μπερδευτεί με αυτή την εξέταση.  Εμένα τώρα μου την έβαλε 1η φορά να την κάνω.  Αλλά δεν έχω καταλάβει τι γίνεται 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας!!! συγγνώμη που μπαίνω σφήνα, αλλά επειδή είδα πως αναρωτιέστε τι παρέχουν τα ιδιωτικά μαιευτήρια κλπ και εχω εργαστεί χρόνια σε ένα από τα μεγαλύτερα ιδιωτικα της Αθηνας, να ξέρετε σας τα παρεχουν ΟΛΑ, αλλα είναι πανάκριβα και 100 φορές τουλάχιστον πάνω από το κόστος να τα πάρεις μόνη σου!!! Στη θεση σας, θα αγόραζα τα πάντα εγω και θα τα έπαιρνα μαζί μου!!!! Α! Επίσης να ξέρετε πως ακόμα και οι πάνες των μωρών χρεώνονται, το γάλα σκόνη αν ξεκινήσετε απευθείας ξένο κλπ...

Αυτά!!!

Με έναν πόνο εύχομαι και καλή λευτεριά όταν με το καλό έρθει ο καιρός!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

ο μικρός έκανε εμετούς το βράδυ....τρέμω ποιός θα είναι ο επόμενος....και αγχώνομαι μη κόλλησα

 

για δημόσιο μαιευτήριο....πρέπει να πάρετε τα πάντα....μόνο τα σεντόνια αλλάζουν....κι ένα φορμάκι στο μωρό όταν στο φέρνουν...

πετσέτες μπάνιου δικές σας, παντόφλες, κι ότι θα χρειαστείτε για το μπάνιο σας...

κι εννοείται βρακιά και σερβιέτες δικά σας...το παλιό διχτάκι που βάζανε παλιά ...δεν υπάρχει εδώ και χρόνια στο Έλενα τουλάχιστον...

μια μεγάλη σερβιέτα βάζουν με πανιά μέχρι να πάς στο δωμάτιο και μετά βάζεις τα δικά σου....

πάνες και ρούχα για το μωρό αρκεί να μπαινοβγαίνουν εύκολα

 

έκανα υπέρηχο προχτές στις 27+1 και με έβγαζε 27+4 και περίπου 1100-1200 κιλά...τα αμνιάκα καλά...μετρήσεις ζαχάρου καλές...

λίγο χαμηλός αιματοκρίτης στο 32  αλλά αναμενόμενος

 

δειγματάκια και δωράκια με κρέμες για μωρό και μαμά ή και πάνες δίνουν κι εκεί

 

μαθήματα τοκετού και θηλασμού κάνουν στο Έλενα και σε 2 τουλάχιστον μπαίνουν και οι μπαμπάδες...για να πάρουν

ένα χαρτί που τους επιτρέπει να είναι μέσα σε φυσιολογικό τοκετού

 

τα είχα κάνει στο πρώτο και με βοήθησαν μπορώ να πώ...

επίσης με βοήθησαν πολύ και όσα είχα διαβάσει...στο ίντερνετ σε βιβλία και στο φόρουμ του παρεντς

γιατί μαία δεν είχα κι ο γιατρός δε σου εξηγεί από πριν τι σε περιμένει....

 

 

20 ώρες πρίν, MARIA 35 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ   ΝΑΙ ΕΓΩΩ   9/7/18

με το καλό! από ότι βλέπω γεννάς Ιούλιο? η πητ σου είναι η ημ/νία?


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας!!! συγγνώμη που μπαίνω σφήνα, αλλά επειδή είδα πως αναρωτιέστε τι παρέχουν τα ιδιωτικά μαιευτήρια κλπ και εχω εργαστεί χρόνια σε ένα από τα μεγαλύτερα ιδιωτικα της Αθηνας, να ξέρετε σας τα παρεχουν ΟΛΑ, αλλα είναι πανάκριβα και 100 φορές τουλάχιστον πάνω από το κόστος να τα πάρεις μόνη σου!!! Στη θεση σας, θα αγόραζα τα πάντα εγω και θα τα έπαιρνα μαζί μου!!!! Α! Επίσης να ξέρετε πως ακόμα και οι πάνες των μωρών χρεώνονται, το γάλα σκόνη αν ξεκινήσετε απευθείας ξένο κλπ...

Αυτά!!!

Με έναν πόνο εύχομαι και καλή λευτεριά όταν με το καλό έρθει ο καιρός!!! :)

Αι στο καλο.. μου χρεωνανε τις πάνες υπερδιπλασια;; χαχα πάντως εγώ δε ζήτησα κάτι επιπλέον από αυτά που μου έδωσαν. Για εμένα μόνο σερβιέτες μου έδωσαν και για το μωρό μόνο κάτι δείγματα από frezyderm  κρέμες κτλ τα οποία υποτίθεται στα δίνουν δωρεάν.  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αι στο καλο.. μου χρεωνανε τις πάνες υπερδιπλασια;; χαχα πάντως εγώ δε ζήτησα κάτι επιπλέον από αυτά που μου έδωσαν. Για εμένα μόνο σερβιέτες μου έδωσαν και για το μωρό μόνο κάτι δείγματα από frezyderm  κρέμες κτλ τα οποία υποτίθεται στα δίνουν δωρεάν.  

Αλλο τα δειγματα.... Οπως επισης και τα μικρα τα frisolac τα μπουκαλακια που δινουν και ειναι δωρεαν επισης... Τα οποια βεβαια ειναι παρανομα,  αλλα ολοι κλεινουν τα ματια!!! Γενικα,  στα ιδιωτικα,  ο κανονας ειναι πως ακομα και ο αερας που αναπνεουμε χρεωνεται!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τι κανετε; Ημουν εξω για να παρω τα αποτελεσματα της coombs που βγηκε αρνητικη και μετα να παρω ενα δωρακι για το αυριονο παρτυ που εχουμε να παμε σε παιδοτοπο και πηρα και κατι του μικρου μου και τελος σουπερ μαρκετ ... Σημερα το μενου εχει μπουτακια κοτοπουλο με πατατες λεμονατες στο φουρνο.

Ωραιο καιρο εχει ... μυριζει ανοιξη πια νομιζω οσο κι αν το απογευμα σα να μας τα χαλαει με μουνταδα και καμια βροχη.

Στην γενικη κλινικη Θεσσαλονικης που γεννησα εγω τοτε δεν ξερω αν χρεωσαν κατι για τις πανες του μωρου ... νομιζω οτι ηταν ολα μεσα στην τιμη του δωματιου. Ειχα δικα μου μιας χρησεως σλιπακια και σερβιετες. Το μωρο μου το εφερναν με ενα δικο τους φορμακι. Οταν εφυγα καποιες κοπελες αφησαν δειγματα και αργοτερα μου ερχονταν για λιγο στο σπιτι. Ειχα γραφτει τοτε και σε καποιες σελιδες που εστελναν... 

Καλωσορισες Μαρια!

Περαστικα σας Chrimai!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...