Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μακαρι να ερθει γρηγορα


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια. Ειμαι καινουγια στο φορουμ. Αυτο το μηνα θα ξεκινησουμε προσπαθειες και πεταω απο τη χαρα μου! Μολις αφαιρεσα κ πολυποδα ενδομητριου, ευτυχως πριν ξεκινησουμε! Διαβαζω πως στις περισσοτερες κοπελες παιρνει ενα διαστημα μεχρι να τα καταφερουν, στειλτε μου τη θετικη σας ενεργεια να μην ειναι πολυ μεγαλο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, 

Καλή αρχή να έχεις και καλή επιτυχία. Ξεκίνησα κι εγώ την πρώτη ένεση μου σήμερα με βραχύ πρωτόκολλο και περιμένω. Η δική μου είναι η τρίτη προσπάθεια. 

Link to comment
Share on other sites

ενεση; για εξωσωματικη προσπαθεις; εγω φυσιολογικα θα ξεκινησω προσπαθειες για αρχη. Σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια κ γρηγορα να κρατας το θαυματακι σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου στέλνω κι εγώ θετική ενέργεια,να απολαύσεις τις προσπάθειες και σου εύχομαι να κρατήσουν λίγο! Σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα! Κι εμείς προσπαθούμε για το θαύμα...Πότε σου ήρθε τελευταία φορά περίοδος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!!!!  :) 

Ξεκινησαμε και μεις απο τον προηγουμενο μηνα....Ανυπομονουμε !!! 

Αυτον τον μηνα νομιζω θα προλαβω και τις γονιμες μερες...!!!

Καλη επιτυχια να εχουμε όλες. Μεχρι του χρόνου να εχουμε ήδη αγκαλια το πλασματακι μας :-D

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όλες εύχομαι!!!!
Και μεις ξεκινήσαμε προσπάθειες! Βέβαια είμαι στην 12 μέρα καθυστέρησης με 2 τεστ αρνητικά... Αλλά δεν πρέπει να μας παίρνει από κάτω!!!

 


Be realistic: Plan for a miracle. ― Osho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλη επιτυχια και σε σενα @Mariazz , 12 μερες καθυστερησης γιατι? 

μηπως να κανεις και ενα τεστ χοριακης??

Οπως και να χει δεν μας περνει απο κατω..!!! πολυ συντομα θα ειμαστε μανουλες !!! :-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Διέκοψα τα αντισυλληπτικα γιατί θέλαμε να βάλουμε μπρος για παιδάκι. Έχω κλείσει ραντεβού την Παρασκευή στο γιατρό να δούμε τι θα μας πει.. Με δύο τεστ αρνητικά λίγο δύσκολο να είμαι έγκυος.... Μάλλον κάποια ανωμαλία του κύκλου μου θα είναι.. :(


Be realistic: Plan for a miracle. ― Osho

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mariazz είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Διέκοψα τα αντισυλληπτικα γιατί θέλαμε να βάλουμε μπρος για παιδάκι. Έχω κλείσει ραντεβού την Παρασκευή στο γιατρό να δούμε τι θα μας πει.. Με δύο τεστ αρνητικά λίγο δύσκολο να είμαι έγκυος.... Μάλλον κάποια ανωμαλία του κύκλου μου θα είναι.. :(

Μάλιστα. Δεν εχω παρει ποτε αντισυλληπτικα δεν ετυχε....ειμαι και λιγο ασχετη ετσι δεν μπορω να μιλησω πανω σε αυτο. ισως να ειναι καποια ανωμαλια του κυκλου οντως...μεχρι να ερθει στα κανονικα του επιπεδα ξανα.

Σου ευχομαι ομως συντομα να κρατησεις στα χερια σου ενα θετικο τεστ !!!

Γεια σας Κοριτσια, θα μπορουσε καποια απο σας αν γνωριζει να με διαφωτισει σε κατι?

ειμαι λιγακι ασχετη.

Εγω όταν εχω ωορρηξία το καταλαβαινω γτ εχω υγρα και πονακια γενικα εχω αυτην την περιεργη αισθηση πολύ εντονα. 

η ερωτηση μου ειναι , όταν ποναω ξεκιναει η ωορρηξία ή τελειώνει? 

χαζη ερωτηση αλλα αν μπορουσατε να με διαφωτισετε....

Ευχαριστω πολυ!! :-D

Link to comment
Share on other sites

Δ ειναι καθολου χαζη ερωτηση

Αλλα δ μπορεις να ξερεις ακριβως.κ γω δλδ 3μερες εχω υγρα κ πονους αλλα δ ξερω ποια μερα σκαει το ωαριακι.οποτε σεξ κ τις 3

Εκτος αν παραλληλα ελεγχεις κ με αλλο τροπο,θερμομετρηση,τεστ ωορρηξιας,υπερηχο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , vikib είπε:

Δ ειναι καθολου χαζη ερωτηση

Αλλα δ μπορεις να ξερεις ακριβως.κ γω δλδ 3μερες εχω υγρα κ πονους αλλα δ ξερω ποια μερα σκαει το ωαριακι.οποτε σεξ κ τις 3

Εκτος αν παραλληλα ελεγχεις κ με αλλο τροπο,θερμομετρηση,τεστ ωορρηξιας,υπερηχο

Σε ευχαριστω πολύ Vikib μου....!!! Αυτό θα κανω κι εγω!!! σεξ σεξ σεξ τι αλλο!! τουλαχιστον να το ευχαριστιομαστε!

όσο για τα θερμομετρα και υπερηχους, δεν θελω να παω τοσο μακρια γτ ισως ανγχωθω και περισοτερρο.

Ελπιζω να μην χρειαστει.

Ευχαριστω και παλι. εσυ σε ποια φιαση βρισκεσαι? αν επιτρεπετε φυσικα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...