Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

ΚΛΑΙΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗ ΝΥΧΤΑ...ΓΙΑΤΙ???


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ Κ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 11 ΜΗΝΩΝ.ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΤΕΛΕΙΟ.ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ Κ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ...ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΠΑΘΑΙΝΕΙ..ΑΠ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΟΝΤΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 5 ΕΧΟΥΜΕ Κ ΠΑΜΕ ΓΙΑ 6ο, Κ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΟΡΘΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ..ΑΝ ΚΑΤΣΩ ΕΣΤΩ Κ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕ ΚΛΑΙΕΙ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ,,,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα @Antianna και καλωσήρθες! Αρχικά το έχεις συζητήσει με τον παιδίατρό σου και αν ναι, που το αποδίδει; Επίσης, από θέμα φαγητού σε το φάση βρίσκεστε; Θηλάζει ακόμα; Το βράδυ που ξυπνάει θέλει να φάει; Κοιμάται στο δωμάτιό της σε κούνια ή μαζί σας στο κρεβάτι;

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΠΑΜΕ..ΚΑΤΑΛΗΞΕ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΄΄ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ΄΄ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ..Κ ΘΗΛΑΖΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗΣ.ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΠΑΝΤΑ.ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ,,ΣΕ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΗ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ..ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΕΝΑ ΣΟΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΤΑ ΕΚΑΝΑ.ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΤΙ.ΞΕΡΕΙΣ...ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΠΙΑ ΚΑΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΓΚΡΙΝΙΑ ,,ΧΑΧΑ..ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ??ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ?ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..(ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ)

Link to comment
Share on other sites

Ξεδινει αρκετά μέσα στη μέρα? Βγαίνετε βολτες το απόγευμα? Μένει αρκετά έξω? Λέω μήπως την κουράζει η κλεισούρα αν είναι κάπως πιο μονότονη η μέρα της. Γτ κ ο δικός μου είναι κάπως πιο νευρικός από ένα σημείο κ μετα τις μέρες που δε βγαίνει για κάποιο λόγο έξω.


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω αντιμετωπίσει αντίστοιχο πρόβλημα, όμως είχα διαβάσει κάπου πως για να κόψει το παιδί το βραδινό ξύπνημα αρχίζεις να διευρύνεις λίγο το διάστημα από την ώρα που θα ξυπνήσει μέχρι να πας. Πχ αν σηκώνεσαι αμέσως, την πρώτη μέρα πήγαινε μετά από 2 λεπτά, την επόμενη μετά από 5 λεπτά, την μεθεπόμενη μετά από 10 λεπτά κοκ. Ο στόχος είναι κάποια στιγμή να την ξαναπάρει ο ύπνος πριν σηκωθείς. Όταν ξυπνάει τη νύχτα κλαίει ή απλά την ακούς ξύπνια;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Την εχω θηλασει κ ξαπλωμενες που ειμαστε κ εξω τη βγαζω μερα παρα μερα..οταν ξυπναει τη νυχτα κλαιει ΜΟΝΟ..εχω αργησει να παω αρκετη ωρα κ δε σταματαει κ το λυπαμαι κιολας..ειναι φορες που ξυπναει ανα 3 ωρες κ εδω κ 3 μερες ξυπναει ανα μια ωρα.πραγματικα εχω γινει ζομπι..μηπως φταιει κ ο θηλασμος?τοσο διαστημα?επειδη δε δουλευω κιολας ειμαστε μαζι ολη μερα ομως μονο εμενα βλεπει πιο πολυ γιατι ο μπαμπας μας δουλευει αρκετα..εχει δεθει πολυ? δε ξερω ολα ειναι πιθανα..

Link to comment
Share on other sites

@Antianna μην παρεξηγηθώ... δεν υποστηρίζω να την αφήνεις να κλαίει! Κάποιοι το προτείνουν γενικά αλλά προσωπικά διαφωνώ. Πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο να κάνεις! Σίγουρα δεν θα κρατήσει για πάντα αυτή η κατάσταση, όμως μήπως να κάνεις αυτό που λέει η @Konsta15; Δηλαδή να την ξεπατώσεις λίγο έξω με παρέα άλλα παιδάκια, μήπως και κουραστεί;

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ μεις 11μηνων.περασε ηδη ενα δεκαημερο που ξυπνουσε ετσι ανα ωρα 3-4μερες εστρωσε κ νομιζω παλι θα ξαναπαει χαλια

Το δικο μας θεμα ειναι αλμα μαζι με δοντια που δ λενε να βγουνε

Γενικα δ μου φαινεται κ τοσο περιεργο να ξυπναει καθε τριωρο για θηλασμο.η κορη μου το εκανε ως τα 1,5

Βεβαια δ γκρινιαζε κ κοιμοταν αμεσως

Ο μικρος αλλο φρουτο.αλλες φορες απλα θα ξυπναει πολυ,αλλες θα κοιμαται καλα,αλλες θα γκρινιαζει σε καθε ξυπνημα,αλλες θα καθεται δυο ωρες κ θα παιζει

Λογοι υπαρχουν πολλοι.αλματα αναπτυξης,δοντια,πονοι αναπτυξης,ενθουσιασμος για κτ που καταφερανε

Αν μπορεις καθε μερα να βγαινετε βολτα.να ακολουθειτε στανταρ μια ρουτινα υπνου,να ελεγχεις αν κρυωνει η ζεσταινεται.εχω παρατηρησει οτι αν δ φανε καλα τη μερα ειτε στερεες ειτε γαλα λογικα να ξυπναμε για θηλασμο.οπως κ οτι αν δ κοιμηθουν καλα τη μερα  η κουραστουν πολυ εχουν πιο ανησυχο υπνο

Δ εχω καποια λυση να προτεινω,εκτος απο υπομονη,κ αν σας βολευει να κοιμαστε μαζι για να ξεκουραζεσαι.εμεις αυτο κανουμε.κ γενικα οποτε κοιμαται να ξεκουραζεσαι κ συ

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ μία κορούλα σχεδόν 11 μηνών έχω κ επειδή είμαστε όλη την μέρα μαζί αν λίγο φύγω από κοντα της κλαίει.. Μήπως δεν μπορεί να κοιμάται μόνη της σε άλλο δωμάτιο και όταν ξυπνάει και δεν σε βλέπει κλαίει? Ή αλήθεια είναι ότι κ εμένα έχει γύρω στο τρίμηνο που ενώ κοιμόταν κανονικά πλέον κάθε βράδυ ξυπνάει κανα 2 φορές και θέλει να την πάρω. Εγώ την παίρνω και την βάζω στο κρεβάτι μου.. Δεν είναι κ το πιο σωστό βέβαια αλλά το προτιμώ απ το να μην κοιμάται. Κ όταν αποκοιμηθεί καλά την ξανά παω στην κούνια της. Ίσως περνάνε το άγχος του αποχωρισμού.. Εκεί το αποδιδω! :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω πολυ κοριτσια!! να σας ζησουν κ τα μωρουλια σας!! ναι αυτο θα κανω θα την κουραζω πιο πολυ κ θα δω πως θα παει..εχω καταληξει πλεον σχεδον με σιγουρια οτι ειναι αγχος αποχωρισμου πιστευω...κ στο κρεβατι μας που τη παιρνω αν δε σηκωθω να κανω 1-2 γυρες το σπιτι δεν αποκοιμιεται..η μητερα μου ειπε οτι σαν μωρο εγω ημουν τρομερα γκρινιαρα.ειχα κανει τη νυχτα μερα κ δουλευε κιολας η γλυκια μου..κ κοιμηθηκα μου ειπε κ ηρεμησα 1,5 χρ..η δικια μου δεν γκρινιαζει καθολου τη μερα κ ειναι πολυ καλη αλλα μονο το βραδυ εχουμε το θεματακι μας..πιστευω οταν παει 1,5 κ κατι να ηρεμησει στο βραδινο κομματι..:-D

Link to comment
Share on other sites

Για εσας που λετε οτι μεχρι πριν λιγο καιρο κοιμοντουσαν καλα σερι στο κρεβατακι τους,πιθανον να χαλασε ο υπνος στην κριση υπνου των 8μηνων.μπορειτε να ψαξετε πληροφοριες γι αυτο

Εμεις καποια αλματα τα περναμε λιγο εντονα.ειναι γεννημενος 14/11 κ τωρα περναμε αλλο ενα βαρβατο αλμα

Γενικοτερα ακομη ειναι μικρα κ ο υπνος τους ειναι με πολλες φασεις πιο βαθυ κ πιο ελεφρυ υπνου.δ εχουν ακομη τη δεξιοτητα να αππκοιμουνται μονα τους.οποτε για να ξανακοιμηθουν θελουν τις ιδιες συνθηκες.ειτε θηλασμο,ειτε κουνημα

Εμεις κανουμε συνκοιμηση,απο την εμπειρια μου ολα καποια στιγμη θα κοιμηθουνε σερι στο κρεβατι τους,εξαρταται ποσο μπορειτε να περιμενετε

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...