BettySt

Εμπειρία από σπερματέγχυση

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Αγγελινα είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @koukou84 όλα ακούγονται τέλεια!! Αντε να ακούσουμε για μια εγκυμοσυνη κ εδω μεσα! @Tzelakiγενικα είχες θέμα με ωορρηξία; εννοώ κ πριν τις σπερματεγχυσεις; πήρες κπ φάρμακο πριν; @νικηαντωνια81 τι σκέφτεσαι τώρα; εγώ μου έδωσα ένα μεγάλο ρεπό.. Αύριο όμως θα πάω να συμπληρώσουμε κτ έγγραφα στο νοσοκομείο για να τα πάω μετά κ στην επιτροπή! Κ μετά θα περιμένω να μας καλέσουν.. Ρε κορίτσια να σας πω έναν προβληματισμό μου;; σχεδόν όλες τις φορές που προσπαθούμε στις γόνιμες, μετά από 3-4 μέρες το στήθος μου πονάει υπερβολικά πολύ.. Ενώ πχ αυτόν τον μήνα που χάσαμε την ωορρηξια κ τις 2-3 μέρες πριν γτ ο σύζυγος, εκτάκτως έλειπε, δε νιώθω κανέναν πόνο.. Κ είχε συμβεί κ στο παρελθόν αυτό.. Δλδ οταν κπ στιγμή είχαμε σταματήσει για ένα 3μηνο τις προσπάθειες, δε με ενοχλούσε καθόλου το στήθος.. Λέτε να σημαίνει κτ αυτό; 

Αγγελίνα μου γενικά δεν ειχα ποτέ διαπιστώσει καποιο πρόβλημα  στον κυκλο μου ή στην ωορρηξια παλιότερα.  Οσο το παρακολουθώ πια στενα με τις κατευθυνομενες επαφες και τις σπερματεγχυσεις όμως,  βλέπω ότι μάλλον δεν κανω πάντα  ωοθυλακιορηξια κι ο γιατρός δεν εχει κάποια σαφή αιτιολόγηση γι αυτο..

Διαφημίσεις

@Tzelaki δν έτυχε όμως πολλές φορές αυτό; πήρες κπ φάρμακο για πρόκληση ωορρηξίας; οι ορμονικές είναι καλές;; έχω ακούσει ότι κ λόγω άγχους μπορεί να μην κάνεις κπ μήνα ωορρηξια; παίζει να αγχώνεσαι τόσο;

Ουφ! Πως τα βαριέμαι τα νοσοκομεία πάλι αύριο; έχω μαζέψει τις εξετάσεις, θα μου δώσουν κ αυτοί κτ έγγραφα.. Ξέρετε τι άλλο χρειαζεται; γτ μου είπαν ότι θα χρειαστεί να πάω άλλη μέρα για να τα πάω στην επιτροπή! 

Καλημέρα κορίτσια 

αγγελινα μου ποια χαρτιά εχεις ήδη μαζέψει; Εκτυπώσες από την σελ του εοπυυ την λίστα; Εκεί τα γράφει όλα ναι είναι πολλά κι εγω έχω αγχωθεί 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

12 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

αγγελινα μου ποια χαρτιά εχεις ήδη μαζέψει; Εκτυπώσες από την σελ του εοπυυ την λίστα; Εκεί τα γράφει όλα ναι είναι πολλά κι εγω έχω αγχωθεί 

Όλα τα μάζεψα.. Αν θες θα σου τα στείλω αύριο.. Μόνο η χοριακη μου έμεινε.. 

Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Έχω την λίστα οκ όποτε μην τα στείλεις 

πως πήγε το ραντεβού; Τι είπαν; 

Καλημερα 

Καλημέρα! Καλά πήγε.. Βασικά δν κάναμε κ τπτ.. Έναν υπέρηχο μόνο.. Θα στείλω τα χαρτιά από βδομάδα στην επιτροπή.. Οι εξετάσεις μου ήταν καλές.. Κ του συζύγου επίσης.. Μου είπαν ότι λογικά μέσα σε ένα μήνα θα μου έχει απαντήσει η Επιτροπή.. Κ μετά θα ξεκινήσουμε την διαδικασία.. Το μόνο που δν μου άρεσε είναι πως επειδή δν υπάρχει εμβρυολογος στο νοσοκομείο όλο τον μήνα, θα πρέπει να ρυθμίσουμε τον κύκλο μου έτσι ώστε να είναι εκεί η εμβρυολογος.. (δλδ ρυθμίζουν τον κύκλο σε κπ γυναίκες, μαζευόμαστε 1 γκρουπακι κ έρχεται η εμβρυολογος).. Ή τιμή είναι 600€ κ αν θες (κ αν μπορείς δλδ) να καταψυξεις κπ γονιμοποιημενα ωάρια είναι +200€..(σε περίπτωση που δν πετύχει, να γλιτώσεις κπς διαδικασίες).. Ξέρετε τιμές σε κλινικές; 

Τιμές για κατάψυξη εννοεις; 

Δεν ξέρω γιατί δεν είχα κατεψυγμένα εγω 

τα κορίτσια στο ποστ εξωσωματικής ξέρουν να σου πουν . Εγω πάω για σαλπιγγογραφια σε λίγο 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Την εκανα όλα καλά ευτυχώς

Όχι συνολική τιμή εννοώ.. Α.. Ήταν καλή η εμπειρία σου;; γτ έχω ακούσει αρκετές κοπέλες να μην έχουν πονέσει.. Για εμένα ήταν μαρτυρική εμπειρία.. 

Διαφημίσεις

@νικηαντωνια81 εννοείς 2000 όλη η διαδικασία; κ ωοληψια κ εμβρυομεταφορα ε; αν ήμουν στην Αθήνα, θα το επέλεγα ρε γμτ.. Τωρα μαζί με αεροπορικά, διαμονες κ σίγουρα περισσότερο από 1 φορά το κόστος εκτοξεύεται.. Τεσπα.. Ισως πρέπει να δείξω περισσότερη εμπιστοσύνη στο δημόσιο.. 

On 14/1/2020 at 11:53 ΜΜ, νικηαντωνια81 είπε:

Άρα τζελάκι μήπως πρέπει να προχωρήσετε σε εξωσωματική που είναι πιο ελεγχόμενη η κατάσταση;

Μακάρι να έκανα κατευθείαν εξωσωματική!! Πλέον με έχει κυριεύσει το άγχος, άσε που με τα σερπαφάρ και τις οβιτρέλ νομίζω έχω χτυπήσει κόκκινο από ευσυγκινησία και νεύρα, μην πω για τις εξάψεις κάποια βράδια!! Πραγματικά δεν ξέρω τι βλέπει ο γιατρός και θέλει να κάνουμε ακόμη μία σπερματέγχυση παρόλο που είμαι 38! Από την άλλη λέω, γιατρός είναι... κάτι ξέρει παραπάνω ...!! Τέλος του μήνα όμως έχω ραντεβού με δεύτερο γιατρό... να δω αν διασταυρώνονται οι απόψεις... και θα κρίνω ανάλογα...! 

Στο λέει γιατί δεν εχετε πρόβλημα γιαυτο ρε κορίτσι . Καλά θα κανείς και θα πάρεις 2η γνώμη. Εγω πάντως ξεκαθάρισα στον δικό μου ότι 3η σπερματέγχυση δεν κάνω. 

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα