Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Σαλπιγγογραφια!!Ειχατε επιτυχια μετα?


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου,προσπαθουμε εδω κ καιρο για μπεμπε κ δυστυχως δεν μας προκυπτει.ξεκινησαμε εξετασεις,με υπερηχο κ ορμονικες εξετασεις δικες μου.μενει να κανει ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα κ γω σαλπιγγογραφια.ειμαι πολυ αγχωμενη κ φοβισμενη γι αυτην την εξεταση?πως ειναι?ποναει?ισχυει οτι μετα θα ειναι ευκολη η συλληψη?σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , alexaeua είπε:

Γεια σας κοριτσια μου,προσπαθουμε εδω κ καιρο για μπεμπε κ δυστυχως δεν μας προκυπτει.ξεκινησαμε εξετασεις,με υπερηχο κ ορμονικες εξετασεις δικες μου.μενει να κανει ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα κ γω σαλπιγγογραφια.ειμαι πολυ αγχωμενη κ φοβισμενη γι αυτην την εξεταση?πως ειναι?ποναει?ισχυει οτι μετα θα ειναι ευκολη η συλληψη?σας ευχαριστω

Καλησπερα εγω θα μπορεσω να σε βοηθησω στο ενα σκελος της ερώτησης σου!

Εκανα πριν 10 μερες φοβομουν με τοσα που εχω διαβασει που πως δεν λιποθυμίσα μονο και μονο απο το άγχος...

Δεν πονεσα καθόλου καθολου ομως κατι σαν τσίμπημα σαν ελαχιστο πονο περιοδου για 3 δευτερόλεπτα ολη η εξεταση ενα 10 λεπτο ειναι σαν τεστ παπ! Φυσικα και μολης τελειωσε σηκωθικα κατευθιαν πενα οδυγησα πηγα βόλτα ουτε αιμα που λενε ελάχιστο!

Τωρα κάποιες ισχυρίζονται πως πονεσαν..και οπως καταλαβενω πονανε καποιες που ειναι λιγο βουλομενες εμενα δεν ηταν ηταν πεντακαθαρες! Παντος μη φοβασαι καθολου στο λεω γιατι ειχα φαει το ίντερνετ να δω απόψεις! Τωρα οσο για το αν μενουν κατευθειαν λενε πολλες πως εμειναν μετα τη σαλπιγγογραφια και αυτο απο τι καταλαβενω γιατι αν δεν ειναι καπου διαβατες με το σκιαγραφικο υγρο που ριχνουν καθαρίζει..

Εύχομαι να σε βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες.μπραβο,που την εκανες.εγω,εχει 2 μηνες που την αναβαλλω.με χει πιασει ενας ανεξηγητος πανικος.αλλα πρεπει να το παρω αποφαση.μακαρι να ειναι και μενα διαβατες.γιατι,μου ειπε ο γιατρος οτι αν ειναι κλειστες,η μονη λυση ειναι η εξωσωματικη,τι να πω..θα δειξει..μακαρι,συντομα να χεις αποτελεσματα!!στο ευχομαι ολοψυχα.α,ποσο κοστισε?την καλυπτει η ασφαλεια?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ εγω εχω αλλο θεμα που μαλλον δεν γλυτώνω την εξωσωματική!! Δυστυχώς δεν γράφεται εγω την εκανα στο ιασο 190€ γενικα δεν νωμιζω πως διαφερουν οι τιμες πανω κατω τοσο.νομιζω κοστίζει οπου διποτε..

Αληθεια μη φοβασαι τιποτα δεν ειναι ετσι ημουν και εγω δεν το πιστευα πως δεν ειχα κοιμηθει το προηγούμενο βράδυ για το τιποτα! Σου ευχωμαι καλα αποτελέσματα εχεις κανει ολες τις αλλες εξετάσεις?

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2017 at 7:27 ΜΜ, Ungry girl είπε:

Σε ευχαριστώ εγω εχω αλλο θεμα που μαλλον δεν γλυτώνω την εξωσωματική!! Δυστυχώς δεν γράφεται εγω την εκανα στο ιασο 190€ γενικα δεν νωμιζω πως διαφερουν οι τιμες πανω κατω τοσο.νομιζω κοστίζει οπου διποτε..

Αληθεια μη φοβασαι τιποτα δεν ειναι ετσι ημουν και εγω δεν το πιστευα πως δεν ειχα κοιμηθει το προηγούμενο βράδυ για το τιποτα! Σου ευχωμαι καλα αποτελέσματα εχεις κανει ολες τις αλλες εξετάσεις?

Μην την φοβασαι την εξωσωματιμη. 4 εκανα κ εχω την κορη μου..ειναι οπωε τη σαλπιγγπγραφια που ακους τεραυα κ τελικα ηταν. Τιποτα. Το αγχος στην εξωσβματικη ειναι καθαρα οι 14 μερες αβαμονης κ το οικοβομικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ρε κορίτσια εγώ φοβάμαι πολύ να κάνω την εξέταση...φοβάμαι και τον πόνο που μπορεί να νιώσω αν είναι βουλωμενες αλλά περισσότερο νομίζω φοβάμαι το αποτέλεσμα.μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα σοβαρό και να μην έχω άλλη λύση από την εξωσωματική..Δεν είμαι σίγουρη πως θέλω να το μάθω αυτό από τώρα..βασικά εχω ακούσει πως αν δει ο γιατρός κάποιο πρόβλημα επιτόπου κάνει ότι μπορεί για να το διορθώσει,σωστά θυμάμαι?μπορεί δηλαδή να κάνει μια μικροεπέμβαση κατά τη διάρκεια της εξέτασης χωρίς εγώ να το ξέρω από πριν?Χωρίς να με "ρωτήσει"?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, island1 είπε:

Μην την φοβασαι την εξωσωματιμη. 4 εκανα κ εχω την κορη μου..ειναι οπωε τη σαλπιγγπγραφια που ακους τεραυα κ τελικα ηταν. Τιποτα. Το αγχος στην εξωσβματικη ειναι καθαρα οι 14 μερες αβαμονης κ το οικοβομικο

Ναι αλλα ειναι μεγαλο κοστος και λιγο ψυχοφθόρα διαδικασια ετσι δε ν ειναι+?

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Ναι αλλα ειναι μεγαλο κοστος και λιγο ψυχοφθόρα διαδικασια ετσι δε ν ειναι+?

ΕΔΙΝΑ 500 ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ...ΣΥΝΟΛΟ 2000 Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΙΧΕ 3000 ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΩΡΕΑΝ...ΤΟ ΙΔΙΟ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ...ΕΜΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ..ΚΙ ΛΟΓΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΗΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , island1 είπε:

ΕΔΙΝΑ 500 ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ...ΣΥΝΟΛΟ 2000 Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΙΧΕ 3000 ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΩΡΕΑΝ...ΤΟ ΙΔΙΟ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ...ΕΜΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ..ΚΙ ΛΟΓΩ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΗΡΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...

Εχεις ψάξει σε δημόσια? Μονο για καποια εξειδικευμένα κεντρα μου εχουν πει λιγο πιο χαμηλά πως είναι σε Δημόσιο δεν ξερω να πω την αληθεια!

Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2017 at 8:53 ΜΜ, Ungry girl είπε:

Εχεις ψάξει σε δημόσια? Μονο για καποια εξειδικευμένα κεντρα μου εχουν πει λιγο πιο χαμηλά πως είναι σε Δημόσιο δεν ξερω να πω την αληθεια!

εννοεις τοτε;;;γιατι πλεον ειμαι μανουλα...δεν δικαιουμουν σε δημοσιο εγω γιατι δεν υπηρχε αιτιολογια στη σπερμετεγχυση...επρεπε να περιμενω να παω μονο λογω πολυ καιρου προσπαθειων...(ολες οι ανδρολογικες και γυναικολογικες ηταν σουπερ)για εξωσωματικη ναι το ειχα ψαξει στο αττικο αλλα για καποιους λογους κατεληξα σε ιδιωτικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , island1 είπε:

εννοεις τοτε;;;γιατι πλεον ειμαι μανουλα...δεν δικαιουμουν σε δημοσιο εγω γιατι δεν υπηρχε αιτιολογια στη σπερμετεγχυση...επρεπε να περιμενω να παω μονο λογω πολυ καιρου προσπαθειων...(ολες οι ανδρολογικες και γυναικολογικες ηταν σουπερ)για εξωσωματικη ναι το ειχα ψαξει στο αττικο αλλα για καποιους λογους κατεληξα σε ιδιωτικο

ναι για τοτε σε ευχαριστω οταν ερθει με το καλο η ωρα θα κανω μια ερευνα να δω τι παιζει και στα δημοσια! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2017 at 7:22 ΜΜ, alexaeua είπε:

Καλησπερα,σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες.μπραβο,που την εκανες.εγω,εχει 2 μηνες που την αναβαλλω.με χει πιασει ενας ανεξηγητος πανικος.αλλα πρεπει να το παρω αποφαση.μακαρι να ειναι και μενα διαβατες.γιατι,μου ειπε ο γιατρος οτι αν ειναι κλειστες,η μονη λυση ειναι η εξωσωματικη,τι να πω..θα δειξει..μακαρι,συντομα να χεις αποτελεσματα!!στο ευχομαι ολοψυχα.α,ποσο κοστισε?την καλυπτει η ασφαλεια?

Nα μην φοβασαι τιποτααααα!!1 απορω πως πονεσαν οι αλλες κοπελες που εχουν γραψει διαφορα στο ιντερνετ! παρε ενα παυσιπονο 30 λεπτα πριν  buscopan plus πηρα κ θα εισαι οκ! δεν ειναι απολυτως τιποτα η εξεταση , περισσοτερο το αποτελεσμα φοβιζει γτ σκεφτεσαι διαφορα οπως κ εγω !  κανε την οπωσδηποτε ! εγω την εκανα στον 5 μηνα προσπαθειων κ εμεινα εγκυος τον ιδιο μηνα μετα απο την σαλπιγγογραφια κ με πολυ μετριας κινητικοτητας σπερμα..  Δν ποναει γτ απλα σου περναει ενα υγρο σαν νερο ειναι , δεν τσουζει κ λειτουργει κ θεραπευτικα γτ αν ειναι λιγο βουλωμενες , τις ανοιγει ! 

On 13/11/2017 at 1:46 ΠΜ, Ασία είπε:

Αχ ρε κορίτσια εγώ φοβάμαι πολύ να κάνω την εξέταση...φοβάμαι και τον πόνο που μπορεί να νιώσω αν είναι βουλωμενες αλλά περισσότερο νομίζω φοβάμαι το αποτέλεσμα.μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα σοβαρό και να μην έχω άλλη λύση από την εξωσωματική..Δεν είμαι σίγουρη πως θέλω να το μάθω αυτό από τώρα..βασικά εχω ακούσει πως αν δει ο γιατρός κάποιο πρόβλημα επιτόπου κάνει ότι μπορεί για να το διορθώσει,σωστά θυμάμαι?μπορεί δηλαδή να κάνει μια μικροεπέμβαση κατά τη διάρκεια της εξέτασης χωρίς εγώ να το ξέρω από πριν?Χωρίς να με "ρωτήσει"?

οχι τιποτα δεν μπορει να κανει ο ακτινολογος , περα απο το υγρο που μπορει να σου ριξει περισσοτερο ,ετσι ωστε να ανοιξουν αν ειναι βουλωμενες . Κ αυτο μεχρι ενα σημειο , δεν ανοιγουν παντα ολες.

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πρέπει να κάνω και εγω σαλπιγγογραφία λόγω εξωμήτριας κύησης που είχα. Πήγα σε 2 γιατρούς ο ενας μου είπε δεν χρειάζεται να κάνεις ο άλλος ήταν ανένδοτος στο ότι πρέπει να γίνει. Αποφάσισα να την κάνω τον Δεκέμβριο. Σας είπαν και εσας οτι γίνεται μόνο απο τη 5η μέχρι τη 10η μέρα του κύκλου??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια πρέπει να κάνω και εγω σαλπιγγογραφία λόγω εξωμήτριας κύησης που είχα. Πήγα σε 2 γιατρούς ο ενας μου είπε δεν χρειάζεται να κάνεις ο άλλος ήταν ανένδοτος στο ότι πρέπει να γίνει. Αποφάσισα να την κάνω τον Δεκέμβριο. Σας είπαν και εσας οτι γίνεται μόνο απο τη 5η μέχρι τη 10η μέρα του κύκλου??

εμενα μου ειπαν 9η με 11η μερα! και να μην εχεις επαφη πιο πριν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ungry girl είπε:

εμενα μου ειπαν 9η με 11η μερα! και να μην εχεις επαφη πιο πριν!

Βασικά μου είπε ο γιατρός μόλις αδιαθετήσω να τον πάρω τηλ και θα μου πει πότε να βάλουμε ραντεβού. Τώρα να δούμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...