Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , anastella είπε:

Καλημερα!

Κ εγω μαλλον θα το παίξω διπλο ταμπλο κ με τις μανουλες Αυγούστου γτ εχω πητ 30/07 

Μολις εμαθα την εγκυμοσύνη μου 

Με το καλο λοιπον!!!! Το πρωτο σου??? 

Εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη και ειμαι 8 εβδομαδων και 2 ημερων!!! Εχω παει ηδη για τον πρωτο υπερηχο οπου ειδαμε πως ειναι ενδομητριο και ειδαμε και εμβρυικα στοιχεια και την Πεμπτη θα ξαναπαω για να ακουσουμε και καρδια!!!!! (αφου την προηγούμενη φορα δεν ακουσαμε καλα,  μιας και εβγαινε 4 μερες μικροτερο το σκατουλι και οτι ειχε αρχισει να αναπτυσσεται και ισα ισα που ακουγοταν)!!!  Κατα τα αλλα υποφερω απο συμπτώματα.... 

Εσυ???? :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παράθεση

Ειναι η δεύτερη εγκυμοσυνη μου, εχω κ ενα κοριτσακι 11 μηνων.. :)

Τι ωραια που ειδατε το σπορακι σας!!! Ολα καλα θα πανε κορίτσι μου, με το καλο!! 

Τι συμπτωματα εχεις; εμενα μονο η κοιλια ποναει λιγο. 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το καλό σας εύχομαι.απολαύστε την εγκυμοσύνη σας με τα καλά και τα κακα(αναγουλες εμετοί κλπ)περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα δεν θα καταλάβετε ποτέ το είδατε στον υπέρηχο και πότε το πιάσατε αγκαλιά.

Συγκινήθηκα. 

Μανούλα Ιουλίου 2017

  • Μου αρέσει 3

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anastella είπε:

 

Ποναει η κοιλια μου αρκετα (απο την πρώτη στιγμή.. Πλεον παίρνω 2 μαγνησια ημερησιως και ετσι βελτιωθηκα),  ποναει η μεση μου τις τελευταίες μερες,  πρησμενο στηθος που ποναει παααααααααααρα πολυ,  συνεχεις 24ωρες ναυτιες,  καθημερινοι εμετοι... Αλλα ας μη φανω γκρινιαρα!!!! Ευχομαι εσυ και τα υπόλοιπα κοριτσια να ειστε ασυμπτωματικες!!! Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!! 

1 ώρα πρίν, Ζαχαρωτο είπε:

Κορίτσια με το καλό σας εύχομαι.απολαύστε την εγκυμοσύνη σας με τα καλά και τα κακα(αναγουλες εμετοί κλπ)περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα δεν θα καταλάβετε ποτέ το είδατε στον υπέρηχο και πότε το πιάσατε αγκαλιά.

Συγκινήθηκα. 

Μανούλα Ιουλίου 2017

Να σου ζησει το μπεμπεκι σου!!! Και ελπιζω να ισχύει αυτο που λες,  οτι περναει γρήγορα ο καιρός,  γιατι η αλήθεια είναι πως εχω αρχίσει να απελπιζομαι.... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζαχαρωτο, εχεις απολυτο δικιο ετσι ακριβως :)

Ανεμονι, πονακια περιοδου εχω κ εγω.. 

Αυτο με τις ναυτιες κ τους εμετους ειναι δυσκολο κομματι.. Υπομονή να περασουν οι βδομαδες κ να περασουν αυτα. Λενε οτι βοηθαει να μην ειναι το στομαχι αδειο για ωρες.. 

Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη δεν ενιωσα ναυτια, τωρα δεν ξερω θα δούμε γτ καθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετική. 

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξέρω είναι δύσκολα.πέρασα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη με αναγουλες εμετούς συσπάσεις γαστρεντερίτιδα πονοδοντο ημικρανίες οσφυαλγία κολικούς εντέρου και νεφρού συσπασεις να χάνω αμνιακα φόβο γιατί πηρα πολλά κιλά.αλλά τα θυμάμαι και γελάω.ήταν δύσκολα αλλά μου λείπει η κοιλίτσα και οι κλωτσιές.

Υπομονή με τις αναγουλες. Εγώ μέχρι 4 μηνών έκανα εμετό. Με λεμονιτα ηρεμουσα


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε κοριτσια εγω δε ξερω τι μου συμβαίνει αυτη τη φορα.Συμπτώματα μηδεν.Αντε λιγη υπνηλια,πονους περιόδου και λιγο πείνα παραπάνω.Που στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη που τωρα εχω ενα κοριτσακι δυο ετών ειχα παθει υπερεμεση.Μιλαμε για τουλάχιστον 10 εμετούς την μερα απο την ωρα που είδα θετικό τεστ μεχρι που γέννησα!!να φανταστείτε ειχα χασει 11 κιλα.Και τωρα τιποτα..ναδααα..αντιθέτως τρωω και θα γινω 100 κιλα!Πάντως αυτο που λενε οτι κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετικη ισχυει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Mariza83 είπε:

Παντως ρε κοριτσια εγω δε ξερω τι μου συμβαίνει αυτη τη φορα.Συμπτώματα μηδεν.Αντε λιγη υπνηλια,πονους περιόδου και λιγο πείνα παραπάνω.Που στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη που τωρα εχω ενα κοριτσακι δυο ετών ειχα παθει υπερεμεση.Μιλαμε για τουλάχιστον 10 εμετούς την μερα απο την ωρα που είδα θετικό τεστ μεχρι που γέννησα!!να φανταστείτε ειχα χασει 11 κιλα.Και τωρα τιποτα..ναδααα..αντιθέτως τρωω και θα γινω 100 κιλα!Πάντως αυτο που λενε οτι κάθε εγκυμοσύνη ειναι διαφορετικη ισχυει!

Σε ζηλευωωωωω!!!! Αχαχαχαχαχα

Και εγω μεσα σε 15 μερες εχω χασει 4,5 κιλα... Στυλακι θα γινω.. Το βλεπω!!! Αχαχαχαχαχχαχα Τουλάχιστον θα μου κανουν τα σορτσακια μου μετα τη γεννα!!!  :P (προβληματα που χει ο μοσμος!!!!) Περα απο την πλακα,  καλα να ειμαστε εμεις και τα μωρακια μας και ολα τα αλλα γινονται και θα περασουν (ελπιζω)!!! 

Βρε κοριτσια,  κοιμάται  καμια αλλη ολη μερα καθε μερα ή μονο εγω νιωθω λες και γυρναω απο το χωραφι, ενω δεν κουραζομαι και κοιμαμαι σα μοσχαρα????  :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Σε ζηλευωωωωω!!!! Αχαχαχαχαχα

Και εγω μεσα σε 15 μερες εχω χασει 4,5 κιλα... Στυλακι θα γινω.. Το βλεπω!!! Αχαχαχαχαχχαχα Τουλάχιστον θα μου κανουν τα σορτσακια μου μετα τη γεννα!!!  :P (προβληματα που χει ο μοσμος!!!!) Περα απο την πλακα,  καλα να ειμαστε εμεις και τα μωρακια μας και ολα τα αλλα γινονται και θα περασουν (ελπιζω)!!! 

Βρε κοριτσια,  κοιμάται  καμια αλλη ολη μερα καθε μερα ή μονο εγω νιωθω λες και γυρναω απο το χωραφι, ενω δεν κουραζομαι και κοιμαμαι σα μοσχαρα????  :P

Σε βλεπω μετα τη γεννα μονδδδελο!!Παντως εννοείται γερα να ειναι και ολα τα αλλα αντιμετωπίζονται.Τωρα για τον ύπνο θα γίνω η κλασσικη σπαστικια που θα σου πει κοιμησου τωρα που μπορεις γιατι μετααα..καλα κρασιά!:-P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...