Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό; 

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

Καλημερα Κοριτσια!

προς το παρον ουτε εγω εχω υπνηλια κτλ.. Κ βασικα ευχομαι να μην με πιασει κιολας γτ απο τη μια η δουλειά απο την αλλη το ταλιμπανακι μου στο σπιτι... Δεν ξερω πως θα την βγαλω:?! Γινεται 1 χρονών το κοριτσακι μου στις 7 Δεκεμβρίου,:mad: κ εγω δεν το εχω πιστεψει ακομη οτι ειμαι εγκυος! 

Πως ειστε σημερα; 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσια!πως τα πάτε?εγω τα ίδια.Αυριο εχω και γιατρο να το δούμε το μικρακι μας!!

@anastella να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!και εμενα η μικρη μου 9 Δεκεμβρη εχει γεννεθλια αλλα εμεις γινομαστε δυο!

Link to comment
Share on other sites

@Mariza83 σε ευχαριστω!! Κ εσενα να σου ζησει το κοριτσακι σου! Με το καλο αυριο κ το ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια :)

Κ εγω ησυχα ειμαι, κατι πονακια περιοδου αραια και που.. 

Να σας ρωτησω; β χοριακη εχετε κανει; 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!!!!  Εγω εκανα 4 β χοριακες γιατι ηταν χαμηλες οι πρωτες και θελαμε να δουμε την πορεια της κυησης,  μεχρι να ειναι εφικτο να το δουμε υπερηχογραφικα... Αλλα μια γνωστη μου που γεννησε προσφατα δεν εκανε ποτε β χοριακη... Μονο τεστ και μετα υπερηχο!  Απο οτι καταλαβα,  παει αναλογως το γιατρο... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα @anemoni1989 :)

Εγω δεν εχω κανει ακομη, ο γιατρος μου λεει δεν χρειαζεται.. Εγω ομως τρωγομαι με τα ρουχα μου γτ εχω περασει διαφορα δυσαρεστα στο παρελθόν κ οπως καταλαβαινεις εχω αγχος. 

Πως εισαι σημερα; με τις αϋπνίες τι γίνεται μονο εγω εχω να φανταστω;;; χαχαχα


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , anastella είπε:

Καλημερα @anemoni1989 :)

Εγω δεν εχω κανει ακομη, ο γιατρος μου λεει δεν χρειαζεται.. Εγω ομως τρωγομαι με τα ρουχα μου γτ εχω περασει διαφορα δυσαρεστα στο παρελθόν κ οπως καταλαβαινεις εχω αγχος. 

Πως εισαι σημερα; με τις αϋπνίες τι γίνεται μονο εγω εχω να φανταστω;;; χαχαχα

Ακομα ειμαι καλα... Μετα τη 1 με πιανουν ολα!!!! Αχαχχαχαχαχα

Για να μην αισθανεσαι μοναξια,  ενω κοιμαμαι ολες τις μερες σαν το βοδι,  σημερα ξυπνησα απο τις 2.30 και μεχρι τις 5.30 εβλεπα τιβι!!!! Δεν ξερω τι κακο ηταν αυτο που με βρηκε!!!! Και το θεικο??? Δε νυσταζω!!!! Αφου,  αν δεν ανακατευομουν και δεν ποναγε το στηθος,   θα φοβομουν πως κατι δεν παει καλα!!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω κατα τις 3 ξύπνησα!! Ουτε κ εγω νυσταζω. Αλλο κ αυτο παλι. 

Ευχομαι σημερα να μην σε πιασει τιποτα λοιπον :) 

Αλλες μανουλες Ιουλίου δεν έχουμε αραγε; 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω και εγω ρε κοριτσια τι παιζει με την αϋπνία.Χτυπαω και εγώ κατι 2 με 5 ξυπνια..πιστευω οτι ειναι επειδη αυξάνεται σιγα σιγα η κυκλοφορία του αίματος και ειμαστε λιγο στην τσίτα!:shock:

Παντως εγω εκανα μια χοριακη στη πρωτη μερα καθυστέρησης μετα απο δυο μερες αλλη μια να δω οτι διπλασιάστηκε και μετα μια τρίτη επειτα απο μια εβδομάδα.Δεν είναι βεβαια και απαραίτητο αυτο εξαρτάται τι θα σου πει ο γιατρος σου.

Link to comment
Share on other sites

Μαρίζα τι τελεια που ακουσατε καρδουλα, πολυ χαίρομαι!!!! :) πως νιωθεις;; 

Εγω ησυχα, εχω ραντεβού στις 4 Δεκεμβρίου.. Κ δεν περνανε οι μερες. 

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα.... Συγγνωμη για το στεναχωρο που θα γραψω,  αλλα νομιζω οφειλα να ενημερωσω,  ελπιζοντας να μην επιβαρτνω ψυχολογικά καποιο κοριτσι... Εγω δυστυχώς απεβαλλα.. Η μαλλον καλυτερα τ εμβρυακι παλινδρομησε και εκανα ηδη αποξεση.... Τα φιλια μου σε ολες και ευχομαι να εχετε γερα μωρακια και υγιη.... Αποχωρω,  μιας και το θεμα ποναει,  οσο ψυχραιμα κι αν το εχω παρει... Ευχαριστώ εστω και για τα λιγα που μοιραστηκαμε..

  • Λυπημένη/-ος 5

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!οπως κ το ζαχαρωτο κ εγω ειμαι απο τις μανουλες ιουλιου 2017(κ γω με αιμορραγιες,περιδεση τραχηλου,συσπασεις,μικροβιο αλλα τελικα ηρθαν τα διδυμα)θα ηθελα να σας ευχηθω να πανε ολα καλα κ να ερθουν τα μωρακια σας γερα στις αγκαλιες σας.

Ανεμωνη λυπαμαι πολυ.κ εγω περυσι τον αυγουστο ειχα αποβολη κ τον οκτωβρη ξανα εγκυος στα διδυμα που γεννησα ιουνιο(προωρακια).να ξερεις οτι τους επομενους μηνες η γονιμοτητα σου θα ειναι πολυ αυξημενη.μου το ειχαν πει 3 γυναικολογοι κ δεν πιστευα αλλα ισχυει.κουραγιο ψυχραιμια κ ολα θα ερθουν αφου αναρρωσεις σωματικα κ ψυχικα.

Κοριτσια κ παλι τα καλυτερα ευχομαι!

  • Ευχαριστώ 1

laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Anemoni, λυπαμαι πολυ :(

Κουραγιο κορίτσι μου, τα λογια είναι περιττα σε τέτοιες στιγμές σε καταλαβαινω το εχω βιωσει

. @abasευχαριστούμε πολυ! Να σου ζήσουν τα διδυμακια σου! 

  • Ευχαριστώ 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλες :) ! Είμαι η Αντιγόνη. Μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας με ΠΗΤ 23/7 και ευχόμενη να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Με την Ανεμώνη ήμασταν και σε άλλο τόπικ, πραγματικά λυπάμαι πολύ και εύχομαι να έρθει πάρα πολύ γρήγορα μια γερή τελειόμηνη εγκυμοσύνη... Και θα έρθει. Πίστεψέ το!! Δε θα καταλάβεις για πότε θα είσαι πάλι έγκυος.

Σας έρχομαι μετά από παλίνδρομη κι εγώ, η πρώτη μου εγκυμοσύνη, με απόξεση 30/6/17 στις 7 περίπου εβδομάδες. Όπως καταλαβαίνετε (γιατί δυστυχώς διάβασα ήδη ότι κάποιες το έχετε βιώσει...) πέρασα ένα καλοκαίρι μες στη στεναχώρια και το φόβο ότι δε θα ξαναμείνω έγκυος εύκολα, ότι θα έχω κάποιο πρόβλημα κτλ.. Αδίκως! Η πρώτη περίοδος ήρθε η άτιμη 2 μήνες μετά την απόξεση, μετά αφήσαμε δυο κύκλους να περάσουν χωρίς ελεύθερη επαφή, και μετά έμεινα έγκυος στον 2ο μήνα ελεύθερων επαφών! Έχω τόση ανάγκη να πιστέψω ότι αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει :) και προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο θετικά! Το άγχος υπάρχει και είναι μεγάλο, φοβίες ξετρυπώνουν, αλλά προσπαθώ να το ελέγχω.

Με κύκλο 23 ημερών, είχα χοριακή 892 στις 4 μέρες καθυστέρησης και μετά από αλλες 3 ημέρες πηγε 2311. Έπειτα, αναμονή σχεδόν 2 εβδομάδες για τον πρώτο υπέρηχο που με έβγαλε 6+1 αντί 5+4 περίπου με βάση τον κύκλο μου, και ακούσαμε καρδούλα! Θυμόμουν τους 45 παλμούς του εμβρύου που έχασα, και δεν πίστευα στα αυτιά μου όταν άκουσα τις προάλλες την καρδούλα του σπόρου μου να χτυπάει γρήγορα και δυνατά! Τώρα είμαι 6+5 και έχω ξανά ραντεβού στην 8η εβδομάδα. Να δω πώς θα περιμενω ως την άλλη Πέμπτη για να ξανακούσω ότι όλα συνεχίζουν να πηγαίνουν καλα...!

Να έχουμε όλες μια καλή και τελειόμηνη κύηση και γερά μωρά στην αγκαλιά το καλοκαίρι! Καλώς σας βρήκα! Θα τα λέμε!... ;)

 

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...