Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

@Antila Καλησπέρα και καλώς όρισες!!!Πανω κάτω είμαστε στα ίδια αφου και εγω ειμαι 6+3 σημερα με ΤΕΡ 14/10 και κύκλο 28 ημερών.θα πανε ολα πολυ καλα σε όλες μας το πιστεύω!

Ηθελα να αναφέρω και εγω κατι ως προς αυτο που συνέβη στην anemoni.Πολυ συνοπτικά θα αναφέρω το ιστορικό μου.Ειχα τρεις παλινδρομες κυήσεις και δυο εξωμητριες με αποτελέσμα να μην εχω άλλη επιλογή απο την εξωσωματική.Πεντε εγκυμοσύνες και κανένα μωρό..και η ψυχολογία μου ηταν τραγική.Οταν λοιπόν ήρθε η ώρα να κάνω την διαδικασία (απο την οποία τελικα απέκτησα την υπέροχη κόρη μου!) σκέφτηκα πως αν εγω η ίδια δεν αποβάλλω το άγχος μου και την στεναχώρια μου μετα απο ολα όσα μου είχαν συμβεί τότε παλι το σώμα μου δε θα ηταν έτοιμο να υποδεχτεί ενα μωρό.Οπως και αν το μωράκι αυτο δε προχωρούσε τελικα όπως ολα τα υπόλοιπα θα ηταν γιατι υπήρχε κάποιος λόγος.Συνεπως και για να μη μακρηγορώ μπορει να τύχουν σε κάθε γυναίκα κάποιες ατυχίες..που σίγουρα θέλουν και τον χρόνο τους για να επουλωθούν.Το θέμα όμως ειναι να μη το βάζουμε κάτω και να πιστεύουμε μέσα μας οτι όπως και να εχει αργά η γρήγορα μανούλες θα γίνουμε!

Σας φιλώ! :)

Επεξεργάστηκαν by Mariza83
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mariza83 κι εγω εχω ΤΕΡ 14/10! Μαζι ειμαστε! Απλως με κυκλο 23 ημερων. Aρα εχεις κι εσυ διαφορά μεταξυ του υπερηχου και της ΤΕΡ; Εμενα μου βγαινει σημερα 6+6 η κυηση υπερηχογραφικα, δηλαδη λιγες μερες μεγαλυτερο απο ο,τι με βαση την ΤΕΡ, λογω του συγκεκριμενου κυκλου. Ακομη δεν εχω καταλαβει ακριβως πως λειτουργει ολο αυτο, αλλα λογικα αυτο που μας δειχνει ο υπερηχος ειναι η πραγματικη ηλικια, σωστα;

Λυπαμαι παρα πολυ που βιωσες τοσο πονο και αγωνια μεχρι να αποκτησεις το θαυματακι σου... Εισαι πραγματικα παραδειγμα ανθρωπου που δεν το εβαλε κατω, δεν παραιτηθηκε και εκανε το ονειρο πραγματικοτητα με πολλη επιμονη και πεισμα. Μπραβο σου γι αυτο. Και τωρα εισαι παλι εγκυος με φυσιολογικο τροπο; Με το καλο να δεχτειτε το νεο μελος, να ειναι γερο και να πανε ολα καλα!!

 

(Διορθωση, ειμαι μαλλον 7 σημερα, γιατι θυμηθηκα οτι ο γιατρος ανεφερε οτι ο υπερηχος του για καποιο λογο δινει μια μερα μειον απ την πραγματικη!)


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. 

@Antilaκαλωσόρισες :)

Εγω εχω πητ 31/7.. ΤΕΡ ειχα 24/10. Εχω κ σχετικα μεγαλο κυκλο. 

Κοριτσια ειμαι στο ιασω παίδων απο τη Δευτέρα το βραδυ. Εχω το κοριτσακι μου με γαστρεντεριτιδα :(

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Πως πανε τα σπορακια μας; Ποτε ειναι τα επομενα ραντεβου σας; Εμενα την επομενη Πεμπτη, 8+2 εβδ!

Σ ευχαριστω πολυ @anastella! Περαστικα στο κοριτσακι σου...! Μακαρι να βγειτε γρηγορα, ταλαιπωρια για το παιδακι η γαστρεντεριτιδα. Σιδερενια!!

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι για τις εξετασεις του προγεννητικου ελεγχου; Τον θυρεοειδη τον ελεγχουμε συχνα, ή μονο μια φορα στην αρχη και επειτα αργει παλι; Εγω τον ελεγξα με την πρωτη χοριακη που βγηκε καλος (2,09) αλλα αναρωτιεμαι αν τυχον ανεβαινει στην κυηση μεσα σε μικρα διαστηματα. Σας ειπαν κατι οι γιατροι σας; Ο δικος μου θεωρησε οτι δε χρειαζοταν να ξανακανω 2 εβδομαδες μετα στον προγεννητικο, οποτε δεν τον εγραψε. Απλως το καλοκαιρι στην παλινδρομη ειχε βγει 3 και αναρωτιεμαι αν εχω θεμα και μου ανεβαινει μονο στην κυηση..

Οσο για ναυτιες, δεν ξερω αν εχετε βρει καποιο κολπο ανακουφισης, αλλα μολις ανακαλυψα οτι με βοηθαει παρα πολυ να βαζω μιση κουπα λεμονι κατω απο τη μυτη μου και να εισπνεω :) ή να γλειφω και λιγο με τη γλωσσα! Επισης μασαω λιγη ωρα μαστιχα Χιου και ηρεμει πολυ το στομαχι. Αν εχετε εμπειρια απο βραχιολακια ναυτιας ή αλλο τροπο, για πειτε καμια ιδεα γιατι δυσκολευομαι πολυ στη δουλεια, που ειμαι αναγκασμενη να μιλαω πολλη ωρα και γινεται χειροτερο!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

@anastella ευχομαι ολόψυχα περαστικα.θα πανε ολα καλα και να βγείτε συντομα να πατε σπιτι σας!

@Antila να υπολογιζεις παντα την εγκυμοσύνη με βαση το ποσο το βλέπει στον υπερηχο γιατι με τους αλλους υπολογισμους οντως ειναι λιγο μπέρδεμα!και σε αυτο το παιδακι μου εξωσωματική έκανα γιατι δυστυχώς οταν δεν εχεις σάλπιγγες δεν υπαρχει αλλη επιλογή,αλλα ολα καλα τελικα!!!

Οσο για την ναυτια εμενα με είχε βοηθησει πολυ αναβραζον δισκια μαστιχας απο το φαρμακειο.Που πρωτον ειναι με ανθρακικο(οποτε ρευεσαι και ανακουφιζεσαι),δεύτερον εχει και με γευση λεμονι και καταπραΰνει πολυ το στομαχι η μαστιχα γενικότερα οπότε ειναι ολα αυτα που θες σε ενα!τα βραχιολακια μουφα τα ειχα παρει τιποτα δε μου εκαναν.Όσο για τον θυρεοειδή πες το παλι στον γιατρο σου γιατι καμια φορα δε δινουν σημασια σε κατι τετοια και ομως ειναι πολυ σημαντικά.

Χθες στολισα με την μικρή μου και σημερα η μεση μου με πεθαινει οποτε θα κατσω στα αυγα μου!!:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραια, θα το πω την αλλη εβδομαδα να ξανακανω εναν ελεγχο θυρεοειδη, σ ευχαριστω. Εννοειται να ξεκουραστεις, το στολισμα μου φανηκε κι εμενα βουνο φετος, καθιστε και απολαυστε με το μικρο σου τους κοπους σας, χεχε!

Να ρωτησω κατι σχετικα με τους παλμους (μιας και τα ψειριζω ολα για να ειμαι πιο ησυχη :-P), αν ξερει καποιο κοριτσι; Στην 6w ειχε 117 παλμους το εμβρυακι και μας ειπε ο γιατρος οτι ειναι μια χαρα για τις εβδομαδες του! Διαβαζα σε αλλο καφε οτι λιγο αργοτερα, πχ στην 8w εχουν πανω απο 160, τουλαχιστον! Τοσο πολυ ανεβαινει; Αρα ηταν οντως καλοι οι παλμοι μας για το σταδιο που ημασταν; Ανυπομονω να ακουσω καλα νεα και την επομενη φορα, δε φανταζεστε (ή φανταζεστε) ποσο!

Ειμαστε λιγες ακομη, αντε να μαζευτουμε για Ιουλιο περισσοτερες με καλοκαιρινα μωρα!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσιαααα!!

Προσφατα έμαθα ότι είμαι έγκυος είμαι περίπου 5w αλλά έχω μεγάλο κύκλο γενικά όποτε μπορεί να είμαι και λίγο λιγοτερο

πριν πήγαμε σου γιατρό όπου είδαμε ένα σποράκι μέσα στο σάκο με κοιλιακό υπέρηχο !Ο γιατρός μου είναι κατά των διακολπικων υπερήχων!!

καρδουλα είπε νωρίς ακόμα την η εβδομάδα με το καλό!!

κοριτσια είμαι όμως μας στο άγχος είχα μια αυτόματη αποβολή τον περασμένο Μάιο την ημέρα της γιορτής μου συγκεκριμένα στις 5w+5 χωρίς μα έχουμε ακούσει καρδιακό παλμό όμως !! Αυτά από εμένα κορίτσια ΠΗΤ έχω 1Αυγουστου

σας φιλώ και περιμένω νέα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :)

Τι κανετε; βγηκαμε ειμαστε σπίτι, τελος καλο ολα καλα. 

@Dinaki94 καλωσηρθες, ειμαστε κοντα στις εβδομάδες. Εγω ειμαι 5+3. Κ εγω εχω πολυ αγχος, δευτερη εγκυμοσυνη εχω ηδη ενα κοριτσάκι 12 μηνων. Αλλα το αγχος παλι το ιδιο ειναι αν θα πανε ολα καλα. Απο συμπτωματα πως εισαι; εγω μονο κατι πονακια εχω. 

Τα υπολοιπα κοριτσια; 

 

Επεξεργάστηκαν by anastella

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anastella

Ναι είμαστε μαζί εγώ είμαι 5w+2!κι εμένα είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη εγώ έχω ένα αγοράκι 2μιση χρόνων !

Συμπτωματα έχω μόνο πρήξιμο στη στήθος και ευαισθησία στις θηλές αλλά όχι υπερβολικά πράγματα !Πολλα υγρά και υπνηλία μερικές φορές νιώθω κάτι τραβήγματακια αλλά περνάνε αμέσως !!

εσυ ποτέ έκανε τελευταίο υπέρηχο;

θα μαζευτούμε πολλές !

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εδω κ εγω. Πητ κανονικα εχω 21/7 αλλα θα γεννήσω πρωτα ο Θεός μεχρι της 15. Λογο καισαρικής. 

14 ώρες πρίν, anastella είπε:

Καλημέρα κορίτσια :)

Τι κανετε; βγηκαμε ειμαστε σπίτι, τελος καλο ολα καλα. 

@Dinaki94 καλωσηρθες, ειμαστε κοντα στις εβδομάδες. Εγω ειμαι 5+3. Κ εγω εχω πολυ αγχος, δευτερη εγκυμοσυνη εχω ηδη ενα κοριτσάκι 12 μηνων. Αλλα το αγχος παλι το ιδιο ειναι αν θα πανε ολα καλα. Απο συμπτωματα πως εισαι; εγω μονο κατι πονακια εχω. 

Τα υπολοιπα κοριτσια; 

 

Να σου ζησει το κοριτσακι σ κ με το καλο το νεο μέλος. Μπράβο σου που το αποφάσισες τοσο γρήγορα. Εκανες παρα πολυ καλα... Εμενα η κορη μ τον ιουνιο θα κλείσει τα 5. Κ αν δεν επέμενε εκεινη δεν ξερω αν θα το εβαζα μπρος. Τελικα ειναι πραγματικά σαν να τα ζω απο την αρχή... Στην κορη μ δεν ειχα τιποτα εκτός από λιγη καουρα . Τωρα τι να πρωτο πω. Ζαλαδα αναγουλες υπνηλία κομμαρα... Γενικα ειμαι ολη μερα σαν ζόμπι.. 

 


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Dinaki94 εκανα υπερηχο την τεταρτη αλλα στο ιασω, που ημασταν με το παιδι. Ειδαμε μονο σακο γτ ηταν νωρις. Τωρα παλι τη Δευτερα εχω ραντεβού στο γιατρο μου οποτε θα σας εχω νεα :)

@t1t1n4k1 καλως μας ηρθες! Να σου ζησει το κοριτσακι σου κ σενα. Τωρα να σου πω, θα εχουν 20 μηνες διαφορά.. Φανταζομαι θα εχω πολυ τρέξιμο. Αλλα δεν παραπονιέμαι επιλογη μας ηταν. Απο συμπτωματα, εχω ελαχιστα κ αυτο με αγχωνει :/ βεβαια έτσι ήμουν κ στη κορη μου δεν ειχα τιποτα κ ανησυχούσα.. Κ τωρα τα ιδια. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anastella είπε:

@Dinaki94 εκανα υπερηχο την τεταρτη αλλα στο ιασω, που ημασταν με το παιδι. Ειδαμε μονο σακο γτ ηταν νωρις. Τωρα παλι τη Δευτερα εχω ραντεβού στο γιατρο μου οποτε θα σας εχω νεα :)

@t1t1n4k1 καλως μας ηρθες! Να σου ζησει το κοριτσακι σου κ σενα. Τωρα να σου πω, θα εχουν 20 μηνες διαφορά.. Φανταζομαι θα εχω πολυ τρέξιμο. Αλλα δεν παραπονιέμαι επιλογη μας ηταν. Απο συμπτωματα, εχω ελαχιστα κ αυτο με αγχωνει :/ βεβαια έτσι ήμουν κ στη κορη μου δεν ειχα τιποτα κ ανησυχούσα.. Κ τωρα τα ιδια. 

Γτ αγχώνεσαι ? Ισα ισα να χαίρεσαι εχεις κ ενα μωρο... Αν ήσουν χαλια πως θα τα έβγαζες περα? Άλλωστε τα συμπτώματα δεν μας δείχνουν κατι. Ολα καλα θα ειναι κ εγω 2 υπερηχους εκανα κ στους 2 μονο σακο ειδα. Κ αυτο γτ αν κ ειχα τελευταία περίοδο στης 14/10. Ξ σύλληψη εγινε στης 6/11... Οποτε να ναι εκανα ωοριξια... Χαχαχαχααχαχ


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Dinaki94 και @t1t1n4k1 καλως ηρθατε κοριτσια με το καλο σας ευχομαι!!

@anastella πως εισαι??η μικρη σου ελπιζω να ειναι πολυ καλύτερα!!

@Antila πως πας με τα συμπτωματα?!

Εγω κοριτσια μπηκα σημερα στην έβδομη εβδομάδα και γυριζουν ολα γυρω μου.Πανω που ειπα οτι θα την γλυτωνα σε αυτη την εγκυμοσύνη τιποτα τα ιδια.Ναυτια φουλ και ζαλαδες,τα χω παιξει.και μεσα σε ολα επαθα και ιγμοριτιδα και δε μπορώ να παρω τίποτα.μονο λιγο ντεπον και λιγο ροναλ.Ελπίζω εσεις να ειστε καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! @t1t1n4k1 χαίρομαι που συναντιόμαστε κι εδώ! Όπως είπα και στο άλλο θέμα, ίδια ΤΕΡ κι εμείς, οπως και με τη Μαρίζα :-P. Με το καλό να ακούσετε καρδούλα!

@Mariza83 μια από τα ίδια κι εγώ! 7+4 σήμερα, έχω ναυτία όλη τη μέρα, μόνο όταν κοιμάμαι περνάει! Ζαλάδες ελάχιστες, έχω ομως συχνουρία, είναι σκληρή κάτω χαμηλά η κοιλιά μου, κάνω αναγούλες που καμιά φορά καταλήγουν σε εμετό (όχι κάθε μέρα ευτυχώς!), και αισθάνομαι κουρασμένη μόλις κάνω το παραμικρό. Όμως η συνεχής ναυτία είναι το πιο δύσκολο κομμάτι. Ας είναι καλά το σποράκι! Κρίμα που αρρωστησες κιόλας, ακόμη πιο μεγάλη η ταλαιπωρία! Σε καταλαβαίνω, ο άντρας μου είναι άρρωστος και προσπαθώ με νύχια και με δόντια να μην κολλήσω! Περαστικά σου και γρήγορα!!

Τα συμπτώματα θα μας συνοδεύσουν λογικά για τουλάχιστον ένα μήνα, οπότε ας τα μοιραζόμαστε να ξαλαφρώνουμε λίγο, χαχα!

Εγώ κορίτσια έχω ραντεβού την Πέμπτη, δεύτερος υπέρηχος, εσείς;

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@t1t1n4k1 σε ευχαριστώ για τις θετικες σκέψεις! Εχεις δικιο ετσι πρεπει να σκεφτω αλλα ξερεις τωρα πως ειναι.. Αγχος! Ωορρηξια κ εγω εκανα πολυ αργα, ποτε εχεις ραντεβου παλι;

@Mariza83 εμεις καλα ειμαστε, εχουμε συνελθει! Ευχομαι να ειναι απλα μια μερα κ αυριο να νιωθεις καλυτερα, για τις ναυτιες αραγε επιτρέπεται κατι να παρεις; εγω τωρα που κολλησα γαστρεντεριτιδα απο τη μικρη κ ειχα φοβερη ταση για εμετο, ηταν το χειρότερο μου. 

@Antila κ εσυ ναυτιες; όπως τα λες τα σποράκια να ειναι καλα! Υπομονη, κ εγω προς το παρον δεν εχω κατι αλλα ποτε δεν ξερεις τι με περιμενει! Χαχα

Εγω εχω υπερηχο τη Δευτερα κ εχω αγχος φοβερο δε μπορω να στο περιγραψω!  

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...