Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Antila είπε:

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018!!! ***

1. iwanna24                 TEΡ 25/9/2017     -   ΠΗΤ 1/7/2018!!!

2. Manoulomamaka   TEΡ 29/9/2017     -   ΠΗΤ 6/7/2018!!!   

3. DaphneD                  TEΡ  3/10/2017    -   ΠΗΤ 10/7/2018!!!

4. Mariza83                  TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

5. Antila                         TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

6. t1t1n4k1                   TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!

7. Depy@@                   ΤΕΡ 13/10/2017   -   ΠΗΤ 23/7/2018!!!

8. xnoudaki                  ΤΕΡ 18/10/2017   -    ΠΗΤ 24/7/2018!!!

9. stroumf1989           TEP 20/10/2017   -    ΠΗΤ 26/7/2018!!!

10. toniasu                   ΤΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 30/7/2018!!!

11. anastella                TEΡ 24/10/2017   -    ΠΗΤ 31/7/2018!!!

12. Dinaki94                 ΤΕΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

13. Alex_mfpm             TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

14. Caty                         TΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 2/8/2018!!!

15. Koulouri                  ΤΕΡ 30/10/2017   -  ΠΗΤ 6/8/2018!!!

16. Niki1989                 ΤΕΡ 3/11/2017     -  ΠΗΤ 10/8/2018!!!

17. Agusta                    ΤΕΡ 4/11/2017   -    ΠΗΤ 11/8/2018!!!

18. angeliki1979           TEΡ 6/11/2017   -   ΠΗΤ 13/8/2018!!!

Με το καλό, κορίτσια! Να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια στην αγκαλιά! :wub:

@Agusta μου ιδιο ερωτημα εχω σχετικα με το λειζερ! Εγω δυστυχως εχω απιστευτη τριχοφυία, και ειδικα οι μασχαλες μονο με το λειζερ Αλεξανδριτη ηρεμησαν απο τα δερματικα που παθαινα συνεχεια λογω ξυραφιου. Με αλοιφες την εβγαζα, κι απο ενα σημειο και μετα με ενοχλουσαν και ολα τα αποσμητικα και τελικα ηρεμησα με κρυσταλλο. Ο γιατρος ειπε οτι μπορω να κανω λειζερ (δεν τον ρωτησα ποιες περιοχες) μετα την οργανογενεση του εμβρυου! Ποτε ειναι αυτο αραγε; :-P Βεβαια αν δεν επιτρεπονται οι μασχαλες θα εχω σοβαρο θεμα.. Για χαλαουα ουτε λογος με τοσο σκληρη και πολλη τριχα, αρα ξυραφακι οσο πιο αραια μπορω!

Η κοπελα που μου εκανε το λειζερ ειχε επισης πει οτι μπορουμε να κανουμε μετα την οργανογενεση, και οτι εχει πολλες εγκυους πελατισσες, και εκανε και η ιδια στις εγκυμοσυνες της.. Ισως αν εχω το οκ του γιατρου να κανω σε οποιες περιοχες επιτρεπεται απο τον 6ο μηνα που θα νιωθω κι εγω πιο "ασφαλης" για το μωρακι! Αχ αυτες οι τριχες ρε κοριτσια!

Σημερα το πρωι βγηκα λιγο να περπατησω να παρω ηλιο, και με πονουσε η κοιλια, σαν να τραβαει αρκετα ο μυς και σαν να εχει βαρος, οποτε δεν το ζορισα, γυρισα γρηγορα! Αλλα επειδη δε θελω να ειμαι και συνεχεια ακινητη, ισως γραφτω σε καποια μαθηματα γιογκα τον αλλο μηνα για να ξεσκουριασω λιγο! Τι λετε; Εχετε κανει κατα την εγκυμοσυνη καποιου ειδους ασκηση; Εγω ουτε πριν, χαχα, βαριεμαι! Αλλα τωρα νιωθω πως θα βοηθησει και οταν θα βαρυνω αλλα και στον τοκετο.

@Antila όντως ατιμες αυτές οι τρίχες! Το θέμα το δικό μου είναι ότι εγώ δν έχω κάνει ποτέ λέιζερ κ δν ξέρω αν θα ήταν καλό να το ξεκινήσω τώρα ακόμα και αν επιτρέπεται:confused:

Γυμναστική θέλω κ εγώ να ξεκινήσω αλλά δν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι ασφαλές για εγκύους στην πόλη που μένω.. Προς το παρόν μόνο το απόγευμα κ όταν δν αισθάνομαι κουρασμένη από τη δουλειά!

Άσχετο αλλά χθες το βράδυ που ξύπνησα κάποια στιγμή, φταρνιστηκα κ με τράβηξε λίγο η κοιλιά μου κ αγχωθηκα λίγο..το έχετε πάθει ποτέ; φυσιολογικό λέτε είναι;;

@xnoudaki εμένα η γιατρός μου μου έδωσε φυλλικο οξύ και μαγνήσιο, κ εγώ προβληματίζομαι γιατί μου τα έδωσε από την πρώτη επίσκεψη, πριν καν τα αποτελέσματα του προγεννητικου. Φυλλικο οξύ γνωρίζω ότι καλό είναι να παίρνουμε από πριν τη σύλληψη ακομα, αλλά για το μαγνήσιο έχω ακουσει διάφορες περιπτώσεις. Σίγουρα η γιατρός σου κατι θα ξερει..Εσύ από πότε παίρνεις τα υπόλοιπα; Κ εγώ θα την ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού γτ μου το έδωσε από την αρχη..


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εμένα με τραβάει κάθε φορά που φτερνίζομαι και έχω την ρινίτιδα της εγκυμοσύνης και το παθαίνω συχνά!απο την αρχή έπαιρνα φυλλικό οξύ και τώρα μετά την αυχενική μου έγραψε σίδηρο τον οποίο και ξεκίνησα καθημερινά,μαγνήσιο που μου είπε θα το πάρω αν χρειαστεί και ασβέστιο που μου είπε να παίρνω 2 φορές την βδομάδα μέχρι τέλος του 4ου μήνα μου και μετά θα το παίρνω σε καθημερινή βάση.

εντωμεταξύ παίρνω και t4 λόγω θυροειδή,κάνω και ενέσεις αντιπηκτικές και ήδη μου φαίνονται πολλά φάρμακα την μέρα!


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και απο μενα, τι κάνετε;

Eμεις σε γενικές γραμμές όλα καλα, βγήκαν και τα αποτελέσματα  της βιοψίας και δόξα το θεό όλα καλα τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα της καλλιέργειας  για τον μικρό ... με το μπεμπακι όλα καλα στην αναμονή ποτε θα αρχίσω να το νιώθω .

Τις βιταμίνες της δίνουν για την εγκυμοσυνη, το φιλικό βοηθάει το νευρικό σύστημα του μωρού και το μαγνήσιο το δίνουν για τις κράμπες που αυξάνουν στην εγκυμοσυνη και για τις συσπάσεις της μήτρας και το ασβέστιο γιατι το μωράκι μας μας τραβάει πολυ απο το δικό μας...αυτά εχω μάθει εγω απο την εμπειρία μου:)

Σας εύχομαι ενα όμορφο και ήρεμο ΣΚ σε όλες!

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, toniasu είπε:

Γενικά ο πονοκέφαλος εντός και εκτός εγκυμοσύνης δεν παλεύεται. 

@xnoudaki εγώ δεν παίρνω ούτε μαγνήσιο, ούτε ασβέστιο, ούτε σίδηρο. Μόνο φυλικό οφύ και βταμίνη D. Τα συμπληρώματα στην εγκυμοσύνη έχουν να κάνουν με το τι χρειάζεσαι βάση των εξετάσεων σου και της κατάστασης σου. 

Ας πούμε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν έπαιρνα βιταμίνη D. Μαγνήσιο και ασβέστιο δεν χρειάστηκα καθόλου και σίδηρο ξεκίνησα στον 8ο, που τον χρειάστηκα. Δλδ θα κρίνει ο γιατρός σου πότε, τι και πόσο χρειάζεσαι. 

Το μαγνήσιο ξέρω επίσης ότι το δίνουν αργότερα και για τις συσπάσεις.

Φιλικό πάίρνω κ εγω κ μαγνήσιο λογο ιστορικού με τ τράχηλο κ συσπάσεις που έκανα σχεδόν από τη αρχή στη προηγούμενη εγκυμοσύνη 

Τ4 κ εγω Πόσο σπαστικό να περιμένεις για να φας


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Alex_mfpm είπε:

Γεια σας κορίτσια και απο μενα, τι κάνετε;

Eμεις σε γενικές γραμμές όλα καλα, βγήκαν και τα αποτελέσματα  της βιοψίας και δόξα το θεό όλα καλα τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα της καλλιέργειας  για τον μικρό ... με το μπεμπακι όλα καλα στην αναμονή ποτε θα αρχίσω να το νιώθω .

 

Αχ μπράβο που ήταν καλά τα αποτελέσματα! Μακάρι να μην είναι τίποτα....

Και γω ανυπομονώ για αυτή την αίσθηση!


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια με τις όμορφες κοιλίτσες πως περάσατε  το Σαββατοκύριακο ;

 Εμείς πολυ όμορφα με πολλές βολτουλες  στην παραλία που μας αρέσει....:)

Καλη εβδομάδα να έχουμε με όμορφα νεα για όσα κορίτσια ειναι να κάνουν την αυχενική 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμείς περάσαμε όμορφα αλλά στο σπίτι γιατί έβρεχε όλο το ΣΚ.

Τι κάνετε? Πως πάνε οι κοιλίτσες....

Εγώ είμαι δουλειά αλλά νυστάζω...χτύπησε κόκκινο το ζάχαρο πρωί πρωί...


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα σε όλα τα κορίτσια

εγώ έχω ραντεβού στις 07/02 για αυχενική στο Αλεξάνδρας. Να πάω στο δημόσιο ή να πάω σε ιδιωτικό γιατρό? Έχετε εμπειρία από το Αλεξάνδρας θα με προσέξουν ή αρπα κόλα? επίσης θα κάνουν 10 μέρες για τα αποτελέσματα ενώ από τον ιδιώτη νομίζω αυθημερόν τα παίρνεις>? από κιλά αφήστε εχω πάρει ήδη 3 έιμαι 87

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Alex_mfpm τέλος καλό όλα καλά για το ένα σου παιδάκι, καλά αποτελέσματα για το άλλο!

Το ΣΚ κ εδώ έβρεχε, αλλά ξεκουραστηκα κ δν με πείραξε! Την Παρασκευή η αυχενική, μετράω αντίστροφα! Η κοιλίτσα άρχισε να φαίνεται ενώ φοράω φαρδιά οπότε σιγά σιγά μετά την αυχενική θα το ανακοινώσουμε αφού το ξέρει μόνο η οικογένεια κ 2-3 καλοί φίλοι! Να αρχίσω να ντύνομαι κ εγώ σαν άνθρωπος χωρίς άγχος αν φαίνεται η κοιλίτσα!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!τι κάνετε?εγώ είμαι στην δουλειά και βαριέμαι καθώς τώρα είναι "νεκρή" ώρα.

@stroumf1989 καλά αποτελέσματα,τι ωραία που θα το δεις σήμερα το μωράκι σου!εγώ έχω ακόμα 2 βδομάδες για να πάω στον γιατρό...


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

@stroumf1989 καλά αποτελέσματα! Θα περιμένουμε νέα σου...

@angeliki1979 δεν έχω ιδέα από νοσοκομεία στην Αθήνα. Να κάνεις αυτό που νομίζεις εσύ καλύτερο. 

@xnoudaki μου και γω σε 3 εβδομάδες πάλι θα το δω....ανυπομονώ!


DqKrp2.png YmSBp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...