Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , anastella είπε:

@t1t1n4k1 σε ευχαριστώ για τις θετικες σκέψεις! Εχεις δικιο ετσι πρεπει να σκεφτω αλλα ξερεις τωρα πως ειναι.. Αγχος! Ωορρηξια κ εγω εκανα πολυ αργα, ποτε εχεις ραντεβου παλι;

@Mariza83 εμεις καλα ειμαστε, εχουμε συνελθει! Ευχομαι να ειναι απλα μια μερα κ αυριο να νιωθεις καλυτερα, για τις ναυτιες αραγε επιτρέπεται κατι να παρεις; εγω τωρα που κολλησα γαστρεντεριτιδα απο τη μικρη κ ειχα φοβερη ταση για εμετο, ηταν το χειρότερο μου. 

@Antila κ εσυ ναυτιες; όπως τα λες τα σποράκια να ειναι καλα! Υπομονη, κ εγω προς το παρον δεν εχω κατι αλλα ποτε δεν ξερεις τι με περιμενει! Χαχα

Εγω εχω υπερηχο τη Δευτερα κ εχω αγχος φοβερο δε μπορω να στο περιγραψω!  

Τι ηθελα και το μελετησα οτι δεν κανω συχνα εμετους;; Δυστυχως μολις με επισκεφτηκε! Απο το ζορι μου τρεχουνε ακομη δακρυα. Τυχερη που δεν εχεις κατι μεχρι στιγμης!! Καθε σπορακι εχει και το στυλ του τελικα :-D .

Φυσικα και καταλαβαινω το αγχος σου, δε χρειαζεται καν περιγραφη!! Σκεψου οτι μενουν λιγοτερο απο δυο μερες και αντιμετωπισε το ως ραντεβου με το μωρακι σου, οχι με το γιατρο! Ολα θα πανε καλα! Να μας ενημερωσεις!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Antila ειμαι 5+4 μονο, οποτε φανταζομαι ειναι νωρις γιαυτο δεν εχω ναυτιες ακομα

Καρδουλα ποτε ακουσατε; δε θυμαμαι ποτε ακουσα με την κορη μου, νομιζω μετα την 6η. Ρωταω για να ξερω τι να περιμένω τη Δευτερα. 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anastella είπε:

@Antila ειμαι 5+4 μονο, οποτε φανταζομαι ειναι νωρις γιαυτο δεν εχω ναυτιες ακομα

Καρδουλα ποτε ακουσατε; δε θυμαμαι ποτε ακουσα με την κορη μου, νομιζω μετα την 6η. Ρωταω για να ξερω τι να περιμένω τη Δευτερα. 

 

Ακουσαμε καρδουλα στον πρωτο υπερηχο, στην 6+1 ή 6+2 (υπερηχογραφικα βγηκε αυτο), αλλα δεν ηταν αναμενομενο γιατι με βαση την ΤΕΡ ημουν 5,5 εβδομαδα περιπου. Απλως λογω μικρου κυκλου 23 ημερων, η συλληψη εγινε πολυ νωρις και γι αυτο βγηκε λιγο πιο μεγαλο στον υπερηχο. Οποτε μην ανησυχεις και μη συγκρινεις με κανεναν, εξαρταται απ τον κυκλο σου και ποτε εγινε η συλληψη!

Εσυ να πας οσο πιο ηρεμη γινεται, και θα πανε ολα καλα!!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anastella είπε:

@t1t1n4k1 σε ευχαριστώ για τις θετικες σκέψεις! Εχεις δικιο ετσι πρεπει να σκεφτω αλλα ξερεις τωρα πως ειναι.. Αγχος! Ωορρηξια κ εγω εκανα πολυ αργα, ποτε εχεις ραντεβου παλι;

@Mariza83 εμεις καλα ειμαστε, εχουμε συνελθει! Ευχομαι να ειναι απλα μια μερα κ αυριο να νιωθεις καλυτερα, για τις ναυτιες αραγε επιτρέπεται κατι να παρεις; εγω τωρα που κολλησα γαστρεντεριτιδα απο τη μικρη κ ειχα φοβερη ταση για εμετο, ηταν το χειρότερο μου. 

@Antila κ εσυ ναυτιες; όπως τα λες τα σποράκια να ειναι καλα! Υπομονη, κ εγω προς το παρον δεν εχω κατι αλλα ποτε δεν ξερεις τι με περιμενει! Χαχα

Εγω εχω υπερηχο τη Δευτερα κ εχω αγχος φοβερο δε μπορω να στο περιγραψω!  

22/12. Μου εβαλε αργα γιαα να ακούσουμε καρδούλα. Μην νομίζεις κ εγω αγχώνομαι πολυ. Ευχομα;ι να πανε ολα τέλεια για ολες μας. Στην πρωτη μ εγκυμοσύνη αυτη η ομάδα ηταν μεγαλη σωτηρία...

  • Μου αρέσει 1

XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι κορίτσια ήθελα να ρωτήσω κάτι περίεργο που μου συμβαίνει εδώ και μερικές ημέρες 

Στην αρχή νόμιζα ότι είμαι άρρωστη αλλά δεν γίνεται καθώς μέσα στη μέρα με πιάνουν ξαφνικά ρίγος και κόπωση εκείνη την ώρα δεν μπορώ να κάνω τπτ απλά να κουκουλώθω!διαρκει κανένα 20λεπτο και μετά είμαι πάλι καλά !το είπα στο γιατρό μου και μου είπε να μην ανησυχώ ότι είναι συμπτώματα καθώς το σώμα προσπαθεί να προσαρμοστεί !

εσεις τι λέτε είχε καμία τέτοιο πράγμα ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Dinaki94 κ μενα με πιάνουν ριγη. Κυρίως το βραδυ(οπου ειμαι κ πιο κουρασμενη)

Κ δεν ειναι οτι το σπιτι πχ ειναι κρυο. 

Ειναι οντως συμπτωμα μην σε ανησυχεί. 

 

  • Ευχαριστώ 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ηρέμησα που δεν το έχω μόνο εγώ ευχαριστω πολύ για Τία απαντήσεις σας από το φόβο μου έστειλα το γιατρό νου αρων αρων να μου πει τα αποτελέσματα από την Τρίτη β χοριακη μου που έκανα τη Πέμπτη και είναι 2700 είπε τότε ήμουν 5+1 μέρα !

εσεις τι χοριακη έχετε κορίτσια ; 

@anastella έσυ έχεις εμετούς και τέτοια;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια καλη εβδομαδα να εχουμε.

@Dinaki94εγω εκανα χοριακη χθες, 3100. Εμετους δεν εχω, βασικα δεν εχω τιποτα απο συμπτωματα. Κ με αγχωνει αυτο. Σημερα εχω υπερηχο το απογευμα, οποτε θα σας εχω νεα


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσια και σπορακια! :)

@anastella περιμενουμε τα νεα σου, να σκεφτεσαι θετικα και να εισαι ηρεμη, πλησιαζει το ραντεβου με το μελλοντικο μωρακι σου! Λογικα με αυτη τη χοριακη θα δειτε σακο σιγουρα! Μη σε αγχωνει η ελλειψη συμπτωματων, ειναι πολυ νωρις. Κι εγω την 5η εβδ. που ειχα χοριακες σαν τη δικη σου ειχα πολυ ηπια συμπτωματα, και κυριως πολλη ορεξη για φαγητο. Την 6η ξεκινησαν δειλα δειλα καποιες ναυτιες σποραδικα, και τωρα το ΣΚ στην 7,5 εβδομαδα περιπου δε μπορεσα να σταθω απο τις ναυτιες. 24 ωρες το 24ωρο, χωρις σταματημο, με ανορεξια και εμετους. Παρατηρησα ενταση των συμπτωματων δηλαδη αρκετα αργοτερα, αλλα και παλι ξερουμε οτι δεν εχουν ολες οι κυησεις εντονα/ασχημα συμπτωματα (ευτυχως για κεινες!) ουτε τα συμπτωματα ειναι παντα ενδειξη οτι πανε ολα τελεια (το εχω παθει κι αυτο).

8 ώρες πρίν, Dinaki94 είπε:

Κορίτσια ηρέμησα που δεν το έχω μόνο εγώ ευχαριστω πολύ για Τία απαντήσεις σας από το φόβο μου έστειλα το γιατρό νου αρων αρων να μου πει τα αποτελέσματα από την Τρίτη β χοριακη μου που έκανα τη Πέμπτη και είναι 2700 είπε τότε ήμουν 5+1 μέρα !

εσεις τι χοριακη έχετε κορίτσια ; 

@anastella έσυ έχεις εμετούς και τέτοια;;

Γεια σου @Dinaki94! Ποτε σου ειπε να πας για να δειτε τον σακο σας; :) Λογικα σε καμια βδομαδουλα; Εγω ειχα μια χοριακη 892 την 5η μερα καθυστερησης και 2311 την 8η μερα. Μετα δεν μου ζητησε αλλη, και με ειδε επειτα απο 10 μερες οποτε ακουσαμε και καρδουλα. Δυσκολη αναμονη αλλα περναει, λιγη υπομονη και μονο αισιοδοξες σκεψεις!!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!

Ωρε τι ειναι τουτο που με βρηκε..??απο χθες ο εμετος παει συννεφο.μιλαμε δε μπορω να σταθω.Ολο το βράδυ και σημερα ολη μερα εχω δωσει ρεσιταλ.Με κοιταει και το μικρο μου νομιζει κατι παθαινω και κλαιει το μωρακι μου.Εχω και γιατρο σημερα οποτε το απογευμα θα σας πω νεα!

@anastella περιμένουμε και απο εσενα σημερα!!ολα θα ειναι τελεια θα δεις!

Φιλια σε ολες σας!:mad:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariza83 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Ωρε τι ειναι τουτο που με βρηκε..??απο χθες ο εμετος παει συννεφο.μιλαμε δε μπορω να σταθω.Ολο το βράδυ και σημερα ολη μερα εχω δωσει ρεσιταλ.Με κοιταει και το μικρο μου νομιζει κατι παθαινω και κλαιει το μωρακι μου.Εχω και γιατρο σημερα οποτε το απογευμα θα σας πω νεα!

@anastella περιμένουμε και απο εσενα σημερα!!ολα θα ειναι τελεια θα δεις!

Φιλια σε ολες σας!:mad:

 

Μαζι παμε εμεις στα συμπτωματα! Εχεις κι εσυ την αισθηση οτι μεχρι και το νερο εχει πολυ περιεργη γευση; Σημερα δε μπορω ουτε αυτο να πιω χωρις κοπο. Το παιδακι σου ειναι λογικο να εχει τρομαξει, ξερει ομως οτι ερχεται αδερφακι; Αν οχι, συντομα θα τα ξεχασει ολα! Ειδικα μολις δει την κοιλιτσα να κουνιεται :) .

Τυχερουλες που εχετε σημερα ραντεβου, θα ακουσετε τελεια νεα και θα ανακουφιστειτε! Να μας πεις κι εσυ Μαριζα αν θελεις πως πηγε το ραντεβου και τι κανει το σπορακι σου!! :-D


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@anastella εμείς πάμε εντελώς μαζί έτσι χαχα ούτε προγραμματισμένα!! Και τα έχουμε και όλα ίδια 

λοιπον μην αγχώνεσαι καθόλου ξέρω πως είναι εκείνη η στιγμή μέχρι να σου πει όλα καλά και εγώ έτσι κάνω και χειρότερα !!

μην αγχώνεσαι πολλές δεν έχουμε συμπτώματα εγώ την πρώτη μου εγκυμοσύνη την κατάλαβα 3μηνων και δεν είχε ούτε ένα σύμπτωμα έκανα ότι δεν έπρεπε να κανείς στην αρχή της εγκυμοσύνης και αφήστε κοριτσια έχω τόσες τύψεις που δεν πρόσεχα καθόλου το σποράκι μου τότε!αλλα έχω ένα αντράκι τώρα που κοντεύει 3!Και μέχρι που γέννησα δεν είχα συμπτώματα μόνο πονάκια από την μεγααααλη κοιλιά !

περιμενουμε τα νέα από το μωράκι !!!

εγω έχω την Πέμπτη !

@antila

Γειαααα το έχω δει κιόλας το σποράκι μου την προηγούμενη Πέμπτη! Την Πέμπτη που έρχεται έχω πάλι ραντεβού και θα τρελαθώ μέχρι να ακούσω την καρδούλα του !

ειχα μια αυτόματη αποβολή τον περασμένο Μάιο κι έχω πάρει τέτοιο φόβο που δεν φαντάζεσαι !κοριτσια εγώ βλέπω κι πολλά όνειρα ενώ σχεδόν ποτέ δεν έβλεπα !ειναι συμπτώμα αυτό ;;χαχα 

Εσυ ποτέ έχεις ραντεβού πόσες εβδομάδες είσαι ;;

@anastella

Εσυ έχεις ακούσει καρδουλα;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα! Έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ αλλά το παρακολουθώ ανελλιπώς. 

Έχω μια κόρη τριών ετών και είμαι έγκυος 5 εβδομάδων, οπότε μάλλον θα γίνω μαμά (ξανά) - Θεόυ θέλοντος!!! - αρχές Αυγούστου αλλά επειδή φτιάξατε εδώ παρεάκι είπα να τρυπώσω κι εγώ! :) 

Αύριο έχω ραντεβού για τον πρώτο μας υπέρηχο. Τι λέτε, θα δούμε κάτι;

Να πω ότι έχω γεννήσει με καισαρική και επιδιώκω να γεννήσω φυσιολογικά αυτή τη φορά. Για να δούμε, θα τα καταφέρω;

Από συμπτώματα, τίποτα προς το παρόν. Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα καθόλου.

Εύχομαι για όλες μας να έρθουν με το καλό τα μωράκια μας και εμείς να είμαστε υγιείς για να τα χαρούμε!


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

@Koulouri καλώς ηρθεεες στη παρέα μας κι εγώ 1η Αυγούστου έχω ΠΗΤ είμαι 5+5 έκανα πριν 4 ημέρες υπέρηχο κοιλιακό και είδαμε το σάκο και μέσα ένα σποράκι τόσο δα!

την Πέμπτη έχω πάλι ραντεβού κι εύχομαι να ακούσω καρδουλα !

Ποσες εβδομάδες είσαι ακριβώς;;

σου εύχομαι τα καλύτερα !

και περιμένουμε νέα σου από το σποράκι σου 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...