Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

Καλέ, γέμισε αγοράκια το πινακάκι μας! Νικάμε τα κοριτσάκια 5-4!! :-P:rolleyes::wub: Για να δούμε και τα υπόλοιπα κορίτσια που δε μας έχουν πει ακόμη!

@Alex_mfpm χάρηκα πολύ με τα νέα σου, φαντάζομαι η αγωνία θα ήταν πολύ μεγάλη όλο αυτό το διάστημα, αλλά μπράβο για την υπομονή σου!! Δικαιωθήκατε και έρχεται το υγιέστατο μωράκι σας! @stroumf1989 σ ευχαριστω πολύ! Πιστεύω την άλλη βδομάδα μετά το Β' επιπέδου θα ξεαγχωθώ πολύ περισσότερο, όλα καλά όμως μέχρι στιγμής, και σκέφτομαι ότι μπορεί να περνάμε φρίκες (λογικό στην εγκυμοσύνη!) αλλά να τις αφήνουμε γρήγορα πίσω! Ελπίζω να σε βοηθήσουν οι κάλτσες. Στέκεσαι πολλή ώρα όρθια και γι αυτό εμφάνισες φλεβίτιδα; Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις απολαυστικά ποδόλουτρα!!! Α, αυτό με την τουαλέτα το έπαθα σήμερα πρώτη φορά. Κάπου σ αυτό το βάρος που είναι η μικρή σου θα είναι κι ο μικρός μου περίπου! Πίνω βέβαια αρκετό νερό αλλά σήμερα πάω τουαλέτα ανά δυο ώρες, που βρίσκω τόσα τσίσα δεν ξέρω, χαχα.

Σήμερα πήρα τις εξετάσεις αίματος και ανακουφίστηκα, η TSH λογικά ρυθμίστηκε με το χάπι και έπεσε από 3,77 στο 1,47 μέσα σε ένα μήνα! Θα το πω κ στο γιατρό, αλλά μου έφυγε μεγάλο άγχος μόνο που είδα το νούμερο :)! Σάκχαρο 0,89 και γλυκοζυλιωμένη 4.3 (με όρια 4-6), και τα υπόλοιπα νορμάλ. Α, κι ευτυχώς για άλλη μια φορά δεν κόλλησα τοξόπλασμα ( @iwanna24 μαζί το περνάμε αυτό κάθε φορά :-D). Πολλά φιλιά σε όλες και περιμένουμε νέα από υπερήχους και μωράκια!!

 

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018!!! ***

1. iwanna24                 TEΡ 25/9/2017     -   ΠΗΤ 1/7/2018!!!   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

2. Manoulomamaka   TEΡ 29/9/2017     -   ΠΗΤ 6/7/2018!!!    ΑΓΟΡΑΚΙ!

3. DaphneD                  TEΡ  3/10/2017    -   ΠΗΤ 10/7/2018!!!

4. Mariza83                  TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

5. Anthi87                     TEΡ 19/10/2017   -  ΠΗΤ 20/7/2018!!!   ΑΓΟΡΑΚΙ!

6. Antila                         TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!   ΑΓΟΡΑΚΙ!

7. t1t1n4k1                   TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

8. Αγορομανα4             ΤΕΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!   ΑΓΟΡΑΚΙ!

9. Depy@@                   ΤΕΡ 13/10/2017   -   ΠΗΤ 23/7/2018!!!

10. xnoudaki                 ΤΕΡ 18/10/2017   -    ΠΗΤ 24/7/2018!!!   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

11. stroumf1989         TEP 20/10/2017   -    ΠΗΤ 26/7/2018!!!    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

12. toniasu                   ΤΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 30/7/2018!!!

13. anastella                TEΡ 24/10/2017   -    ΠΗΤ 31/7/2018!!!

14. Dinaki94                 ΤΕΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

15. Alex_mfpm             TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!   ΑΓΟΡΑΚΙ!

16. Caty                         TΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 2/8/2018!!!

17. Koulouri                  ΤΕΡ 30/10/2017   -  ΠΗΤ 6/8/2018!!!

18. Niki1989                 ΤΕΡ 3/11/2017     -  ΠΗΤ 10/8/2018!!!

19. Agusta                    ΤΕΡ 4/11/2017   -    ΠΗΤ 11/8/2018!!!

20. angeliki1979           TEΡ 6/11/2017   -   ΠΗΤ 13/8/2018!!!

Με το καλό, κορίτσια! Να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια στην αγκαλιά!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Antila είπε:

Καλέ, γέμισε αγοράκια το πινακάκι μας! Νικάμε τα κοριτσάκια 5-4!! :-P:rolleyes::wub: Για να δούμε και τα υπόλοιπα κορίτσια που δε μας έχουν πει ακόμη!

@Alex_mfpm χάρηκα πολύ με τα νέα σου, φαντάζομαι η αγωνία θα ήταν πολύ μεγάλη όλο αυτό το διάστημα, αλλά μπράβο για την υπομονή σου!! Δικαιωθήκατε και έρχεται το υγιέστατο μωράκι σας! @stroumf1989 σ ευχαριστω πολύ! Πιστεύω την άλλη βδομάδα μετά το Β' επιπέδου θα ξεαγχωθώ πολύ περισσότερο, όλα καλά όμως μέχρι στιγμής, και σκέφτομαι ότι μπορεί να περνάμε φρίκες (λογικό στην εγκυμοσύνη!) αλλά να τις αφήνουμε γρήγορα πίσω! Ελπίζω να σε βοηθήσουν οι κάλτσες. Στέκεσαι πολλή ώρα όρθια και γι αυτό εμφάνισες φλεβίτιδα; Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις απολαυστικά ποδόλουτρα!!! Α, αυτό με την τουαλέτα το έπαθα σήμερα πρώτη φορά. Κάπου σ αυτό το βάρος που είναι η μικρή σου θα είναι κι ο μικρός μου περίπου! Πίνω βέβαια αρκετό νερό αλλά σήμερα πάω τουαλέτα ανά δυο ώρες, που βρίσκω τόσα τσίσα δεν ξέρω, χαχα.

Σήμερα πήρα τις εξετάσεις αίματος και ανακουφίστηκα, η TSH λογικά ρυθμίστηκε με το χάπι και έπεσε από 3,77 στο 1,47 μέσα σε ένα μήνα! Θα το πω κ στο γιατρό, αλλά μου έφυγε μεγάλο άγχος μόνο που είδα το νούμερο :)! Σάκχαρο 0,89 και γλυκοζυλιωμένη 4.3 (με όρια 4-6), και τα υπόλοιπα νορμάλ. Α, κι ευτυχώς για άλλη μια φορά δεν κόλλησα τοξόπλασμα ( @iwanna24 μαζί το περνάμε αυτό κάθε φορά :-D). Πολλά φιλιά σε όλες και περιμένουμε νέα από υπερήχους και μωράκια!!

 

*** ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018!!! ***

1. iwanna24                 TEΡ 25/9/2017     -   ΠΗΤ 1/7/2018!!!   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

2. Manoulomamaka   TEΡ 29/9/2017     -   ΠΗΤ 6/7/2018!!!    ΑΓΟΡΑΚΙ!

3. DaphneD                  TEΡ  3/10/2017    -   ΠΗΤ 10/7/2018!!!

4. Mariza83                  TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 20/7/2018!!!

5. Anthi87                     TEΡ 19/10/2017   -  ΠΗΤ 20/7/2018!!!   ΑΓΟΡΑΚΙ!

6. Antila                         TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!   ΑΓΟΡΑΚΙ!

7. t1t1n4k1                   TEΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

8. Αγορομανα4             ΤΕΡ 14/10/2017   -   ΠΗΤ 21/7/2018!!!   ΑΓΟΡΑΚΙ!

9. Depy@@                   ΤΕΡ 13/10/2017   -   ΠΗΤ 23/7/2018!!!

10. xnoudaki                 ΤΕΡ 18/10/2017   -    ΠΗΤ 24/7/2018!!!   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

11. stroumf1989         TEP 20/10/2017   -    ΠΗΤ 26/7/2018!!!    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!

12. toniasu                   ΤΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 30/7/2018!!!

13. anastella                TEΡ 24/10/2017   -    ΠΗΤ 31/7/2018!!!

14. Dinaki94                 ΤΕΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!

15. Alex_mfpm             TEΡ 25/10/2017   -   ΠΗΤ 1/8/2018!!!   ΑΓΟΡΑΚΙ!

16. Caty                         TΕΡ 26/10/2017   -   ΠΗΤ 2/8/2018!!!

17. Koulouri                  ΤΕΡ 30/10/2017   -  ΠΗΤ 6/8/2018!!!

18. Niki1989                 ΤΕΡ 3/11/2017     -  ΠΗΤ 10/8/2018!!!

19. Agusta                    ΤΕΡ 4/11/2017   -    ΠΗΤ 11/8/2018!!!

20. angeliki1979           TEΡ 6/11/2017   -   ΠΗΤ 13/8/2018!!!

Με το καλό, κορίτσια! Να έχουμε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιή μωράκια στην αγκαλιά!

Αχ αυτο το αγχος...

Εγω εχω Δευτερα γιατρο και παρακαλαω να πανε ολα καλα..δεν εχω ακομα καταλαβει οτι σε 3.5 μηνες θα χω το μωρακι μου. Φοβαμαι να το πιστεψω...

Και να σε ενημερωσω οτι και να κολλησουμε πλεον τοξοπλασμα απλα παιρνουμε αγωγη! Εχω ρωτησει με αγωνια το γυναικολογο στην 20η βδομαδα τι θα συμβει αν κολλουσα απο 20η και επειτα!

Αχ...δεν περναει ο καιρος. Καποιος να προχωρησει 3 μηνες μπροστα μπας και αλλαξει η διαθεση μου...:?

18 ώρες πρίν, Alex_mfpm είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια με τις όμορφες κοιλίτσες που τώρα πλέον έχουν φουσκώσει για τα καλα και που έχουν αρχίσει να δέχονται μπουνιτσες και κλωτσιές όμορφες απο τα όμορφα μπεμπακια:-D

Ειχα καιρό να σας γράψω γιατι ήταν ενα αρκετά ζόρικο διάστημα για μενα αλλά δόξα το Θεό όλα καλα...είχα περίπου πριν ενα μήνα κανει αμνιοπαρακέντηση μιας και λόγω μιας ιδιαίτερης περίπτωσης που έχουμε με τον άντρα μου πρέπει σε κάθε εγκυμοσυνη αυτή την στρεσογόνο διαδικασία να την περνάμε ...όλα καλα τέλος καλα...περιμένουμε ενα υγιέστατο αγοράκι που σήμερα κιόλας το είδαμε πάλι και όλο έκανε ζουζουνιες. ..

Διαβασα τα νεα σας όμορφα και κάποια αγχωτικά αλλά να σας πω κατι όσο τα μωράκια μας ειναι καλα ας προσπαθήσουμε να χαρούμε τώρα πλέον το όμορφο αυτό ταξιδάκι,

@iwanna24 μην αγχώνεσαι τόσο πολυ με τον τράχηλο απλά να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς ειδικά τώρα που δεν δουλεύεις ...  εγω  για να καταλάβεις είχα διαστολή  2 απο τις 30 βδομαδες στην κόρη μου και τελικά με διάφορους τρόπους κρατήθηκε ως τις 34 που τελικά γεννήθηκε και δεν μπήκε καν θερμοκοιτίδα απλά ήταν λίγο μικρούλα μόνο δυο κιλά αλλά τώρα εχει γίνει ολόκληρη κοπελάρα:)

@Antila με την πίεση είχα και εγω υψηλή οταν πήγαινα στον γιατρό ειδικά το πρώτο διάστημα που δεν ένιωθα το μωρό αλλά τώρα όλα καλα... παίζει βλέπεις μεγάλο ρόλο πως αισθανόμαστε ειδικά οταν δεν ειναι κατι παθολογικό που αν ήταν θα ήταν μόνιμα υψηλή 

@Anthi87 καλώς ήρθες και με το καλό το μπεμπακι σου!

Ο βασικος μου προβληματισμος ειναι οτι ξεκουραζομαι απο την αρχη...μετα απο μια αποβολη και χαμηλο πλακουντα, περα απο την καθιστικη δουλεια μου, δεν εκανα ειλικρινα τιποτα.

Εχω εναν αντρα μαλαμα...τα κανει ολα και δεν εκανα ουτε κανω τιποτα...απο δουλειες μεχρι μαγειρεμα...

Οποτε σκεφτομαι οτι το θεμα ειναι προφανως ανατομικο...δεν εξηγειται αλλιως! Θα ηρεμησω μολις κλεισω τις 32 βδομαδες...τωρα με το παραμικρο σκεφτομαι διαφορες βλακειες...

Συγχαρητηρια για το μωρακι σου...φανταζομαι το αγχος σου...ολα καλα ομως...με το καλο το αντρακι σου!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Antila για τις εξετάσεις σου είδες που σου ειπα να μην ανησυχεις.

Εγώ εχω μια απορια πότε ακούμε το μωράκι εγω τώρα ειμαι στις 17 εβδομάδες και δεν εχω αντιληφθεί κάτι.

Επίσης περιμένω τα αποτελέσματα από το Nipt τεστ αντι για αμνιοπαρακέντηση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , angeliki1979 είπε:

Μπράβο Antila για τις εξετάσεις σου είδες που σου ειπα να μην ανησυχεις.

Εγώ εχω μια απορια πότε ακούμε το μωράκι εγω τώρα ειμαι στις 17 εβδομάδες και δεν εχω αντιληφθεί κάτι.

Επίσης περιμένω τα αποτελέσματα από το Nipt τεστ αντι για αμνιοπαρακέντηση.

Καλησπερα. Καλη επιτυχια. 

Το μωρο δεν ειμαι σιγουρη ποτε το ακουσα αλλα αργησα...κατι ενιωθα εκει 17η με 18η αλλα καμια σχεση. Μετα την 21η ενιωσα κλωτσια.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ αυτο το αγχος...

Εγω εχω Δευτερα γιατρο και παρακαλαω να πανε ολα καλα..δεν εχω ακομα καταλαβει οτι σε 3.5 μηνες θα χω το μωρακι μου. Φοβαμαι να το πιστεψω...

Και να σε ενημερωσω οτι και να κολλησουμε πλεον τοξοπλασμα απλα παιρνουμε αγωγη! Εχω ρωτησει με αγωνια το γυναικολογο στην 20η βδομαδα τι θα συμβει αν κολλουσα απο 20η και επειτα!

Αχ...δεν περναει ο καιρος. Καποιος να προχωρησει 3 μηνες μπροστα μπας και αλλαξει η διαθεση μου...:?

Ο βασικος μου προβληματισμος ειναι οτι ξεκουραζομαι απο την αρχη...μετα απο μια αποβολη και χαμηλο πλακουντα, περα απο την καθιστικη δουλεια μου, δεν εκανα ειλικρινα τιποτα.

Εχω εναν αντρα μαλαμα...τα κανει ολα και δεν εκανα ουτε κανω τιποτα...απο δουλειες μεχρι μαγειρεμα...

Οποτε σκεφτομαι οτι το θεμα ειναι προφανως ανατομικο...δεν εξηγειται αλλιως! Θα ηρεμησω μολις κλεισω τις 32 βδομαδες...τωρα με το παραμικρο σκεφτομαι διαφορες βλακειες...

Συγχαρητηρια για το μωρακι σου...φανταζομαι το αγχος σου...ολα καλα ομως...με το καλο το αντρακι σου!

Κ εγβ νομιζω σε μενα ειναι θεμ ανατομιας ειδικα αν ειμαι παλι στξ ιδια φαση! Ειμαι 1.70 κ 55 κιλα στα φυισολογικα μ αλλα φαινομαι πολυ αδύνατη ισως να μη αντεψει το σωμα μπυ το βαρος


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, stroumf1989 είπε:

Κ εγβ νομιζω σε μενα ειναι θεμ ανατομιας ειδικα αν ειμαι παλι στξ ιδια φαση! Ειμαι 1.70 κ 55 κιλα στα φυισολογικα μ αλλα φαινομαι πολυ αδύνατη ισως να μη αντεψει το σωμα μπυ το βαρος

Συμφωνω.

Δεν μπορω να δεχτω οτι αλλες δουλευουν...εχουν και αλλα παιδακια και ο τραχηλος βραχος. 

Θυμαμαι πριν κανα μηνα μου ελεγαν παλι να περπαταω οτι κανει καλο και πρεπει να ασκουμε κτλ...τωρα οκοι λενε λες και το ξερες καξ προσεχες. Ηξερα το σωμα μου και εβλεπα οτι συχνα ποναω...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, iwanna24 είπε:

Συμφωνω.

Δεν μπορω να δεχτω οτι αλλες δουλευουν...εχουν και αλλα παιδακια και ο τραχηλος βραχος. 

Θυμαμαι πριν κανα μηνα μου ελεγαν παλι να περπαταω οτι κανει καλο και πρεπει να ασκουμε κτλ...τωρα οκοι λενε λες και το ξερες καξ προσεχες. Ηξερα το σωμα μου και εβλεπα οτι συχνα ποναω...

Εγω τρεμω μέχρι ρ β επιπεδου. Ημουν ταξιδι κ περπάτησα αρκετα. Κ επεισης έχουμεεστιατόριο κ βοηθάω παντού κ λατζα κ εξω. Εχω ριξει τούς τονους βεβαια τωρα


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Τι κάνετε; να σας πω και γω για την κούραση μου. Έχω και γω όπως σας έχω πει τρία υπέροχα αγοράκια τα οποία όπως και να το κάνουμε μπορεί να τα λατρεύω αλλά είναι μικρά και καταλαβαίνετε πως από το πρωί έως και τώρα που είναι δέκα πάρα και έπεσαν ξερά επιτέλους είμαστε στη πρίζα. Όλο παιχνίδια φωνές μαλωματα και εγώ ο διαιτητής. Ο άντρας μου λείπει για δουλειές συχνά πυκνά και είμαι μόνη μου συνέχεια. Οπότε καταλαβαίνετε πως το βάρος έχει πέσει πάνω μου. Αλλά δεν παραπονιέμαι. Ίσα ίσα λέω πως έχω τρία υγιέστατα και ενεργητικοτατα παιδάκια που θα έδινα τα πάντα για να ξανάζω την κάθε μέρα από την αρχή μαζί τους και ας είμαι σε κατάσταση παράλυσης το βράδυ. 

  • Μου αρέσει 1

Exd0p3.pngm8Dap3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα...

Άντε και μπήκα 25η βδομάδα.  Σήμερα έχω γιατρό και άγχος για να δω τον τράχηλο. Να πω επισης οτι πειναω και τρωω παρα πολυ και ασταματητα!

Έχω παρει 9 κιλα και εννοειται νιωθω χαλια... Στανταρ θα φτασω τα 20 και οσο να ναι πως θα τα χασω μετα; Θα με σκοτωσει σημερα που θα με ζυγισει και ο γιατρος...αλλα και αυτη η ακινησια ειναι βασικος παραγοντας!!!

@Αγορομανα4 να σου ζησουν τα θαυματακια σου!!! Εισαι ηρωας για μενα.

@stroumf1989 οσο μπορεις ξεκουραση. Δεν εισαι ατρομητη. Ειστε δυο!

Η μπεμπα δινει συνεχως το παρον. Ειμαστε φιλες και με ηρεμει το οτι τη νιωθω. Εχω και ενα θεμα με το τσιγαρο...κανω 1 τη μερα...χτες εκανα 2. Αν και γενικα κανω μονο 1! Συχνα δεν κανω και κανενα!!! Με ηρεμει διοτι η ψυχολογια μου ειναι χαλια και δεν θελω να κλαιω συνεχεια.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια  και καλή βδομάδα !

Πως περάσατε το ΣΚ.? Εμείς παρά πολυ ωραία και μάλιστα χθες τα ζουζούνια μου κάνανε και μπάνιο στη θάλασσα ... και φυσικά βγήκαν παγωμένα αλλά το ευχαριστήθηκαν :)

Εγω μόνο μέχρι τα γόνατα αφού μέχρι Μάιο που θα ζεσταθεί το νερό θα το βλέπω απο έξω...οκ υπομονή λίγο ακόμη... το ευχάριστο ειναι που νιώθω συχνά τον μπεμπουλη

@iwanna24 όλα καλα σήμερα σου εύχομαι στην εξέταση και όλα να πανε κατ'ευχην...όσο για τα κιλά μην αγχώνεσαι βοηθάει η ηρεμία  για να μην τρώμε συνέχεια αλλά και πάλι οταν γεννήσεις σιγά σιγά θα τα χάσεις 

@Αγορομανα4 σε καταλαβαίνω απόλυτα σε αυτά που λες μιας και εγω εχω μπόλικα , τέσσερα και με το καλό περιμένουμε τον μπεμπουλη, και ο άντρας μου αργεί να γυρίσει...Τι ηλικίες ειναι τα δικά σου;

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επέστρεψα λοιπόν...

Η μπέμπα 770 γραμμάρια και βρήκε τον τράχηλο 3...μου πε οτι μαλλον δεν μετρησε ο εμβρυολογος καλα... θα ξαναμετρηθει βεβαια σε 2 βδομαδα... και μου γραψε και καμπυληηηη... 

@Alex_mfpm τι ωραια που κανανε μπανακι...και μεις πηγαμε παραλια χτες...βεβαια καθομασταν δεν πολυπαιξαμε :oops:

Με τα κιλα δεν με μαλωσε...οχι ακομα εστω!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια! Χαρηκα που διαβασα νεα σας, ειχα μερες να μπω! @iwanna24 μια χαρα λοιπον ο τραχηλος!! Πολυ χαρηκα! Εμενα χτες στη Β επιπεδου τον βρηκε 3,6 (στην αυχενικη ηταν 3,9). Αρα μειωνεται και παει βλεπω και σε μενα :P . Αλλα το τρια ειναι σουπερ απο οσα ξερω, σωστα; Οποτε σου φευγει ενα μεγαλο στρες!

Λοιποοοον, η Β επιπεδου μας κρατησε λιγο κ δεν το ευχαριστηθηκα πολυ, χαχα! Σε ενα εικοσαλεπτο νομιζω τελειωσαμε, αλλωστε οι περισσοτερες ληψεις ηταν πραγματα που δεν καταλαβαινα, και μονο λιγο ειδαμε το προσωπακι του μικρου σε 3D! Αλλα οχι σουπερ ποιοτητα, οποτε και παλι δε μπορω να πω με σιγουρια σε ποιον μοιαζει. Ειχε τον λωρο σαν γραβατα γυρω απο το λαιμο, νομιζω τυλιγεται κ ξετυλιγεται οποτε δεν ασχολουμαι, σωστα; Οι γιατροι δεν εδωσαν σημασια. Παντως πιο αναλυτικα το βλεπω το μωρο στους συνηθισμενους υπερηχους μας παρα χτες στο Μητερα, αν και ηταν αναλυτικοι στα χαρτια που μας εδωσαν φευγοντας και με καθησυχασε κ ο γιατρος σε κατι αποριες/αγχη που ειχα σχετικα με οσα ειδαμε.

Εσεις που εχετε ηδη εμπειρια απο Β επιπεδου, για πειτε πως ηταν! Εμενα με αγχωνουν οι μετρησεις (που δεν τις καταλαβαινω φυσικα) κ οταν δω κατι να μην ειναι ακριβως πανω στο μεσο ορο αλλα πιο κατω ή πιο πανω, αγχωνομαι :-P:?. Eιμαι η μονη ρε κοριτσια ή το εχουν κι αλλες αυτο; Πχ ειναι λιγο πιο κατω απ την κουκιδα του μεσου ορο το μηκος του μηριαιου και του βραχιονιου. Ομως ολα τα αλλα ειναι οκ, δεν ειχαμε κανεναν δεικτη υποπτο για τρισωμιες, και η αναπροσαρμοσμενη πιθανοτητα για τρισωμια 21 πηγε στο 1:20.000 σε σχεση με το 1:12.000 που ηταν στην αυχενικη. Γιατι τα παιρνω ολα τοσο σοβαρα; Η παλινδρομη φταιει μαλλον, αλλα θα ηθελα να μην επικεντρωνομαι σε βλακειες κ να χαιρομαι πιο πολυ το συνολο. ΕΙμαι η μονη; Ουφ!!!

Κατα τ αλλα ο μικρος ολο και κλωτσαει, ολο και τον νιωθω πιο πολυ καθε μερα! Εσεις κοριτσια μου σε τι φαση ειστε, πως πανε τα πραγματα; Περιμενουμε κανεναν υπερηχο συντομα; <3 Μαθαμε φυλο καμια για να συμπληρωσω πινακακι;;

On 9/3/2018 at 12:49 ΜΜ, angeliki1979 είπε:

Μπράβο Antila για τις εξετάσεις σου είδες που σου ειπα να μην ανησυχεις.

Εγώ εχω μια απορια πότε ακούμε το μωράκι εγω τώρα ειμαι στις 17 εβδομάδες και δεν εχω αντιληφθεί κάτι.

Επίσης περιμένω τα αποτελέσματα από το Nipt τεστ αντι για αμνιοπαρακέντηση.

Σ ευχαριστω Αγγελικη μου! Πηρες τα αποτελεσματα σου;;

Εγω παντως φτερουγισματακι ενιωσα εκει γυρω στις 17 εβδ αλλα πολυ απροσδιοριστο! Στην ουσια απο την 18-19η ενιωσα κανονικα οτι οι κινησεις ηταν του μωρου, αλλα βγαινει μια βδομαδα πιο μεγαλο στους υπερηχους αρα παιζει κι αυτο το ρολο του. Θα δεις μεγαλη διαφορα απο την 20η εβδομαδα!!! :) Λιγη υπομονη!

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια είμαι στο 5ο μήνα είναι το πρώτο μου κ ήρθε μετά από πολύ προσπάθεια άγχος κ στεναχώρια ευτυχώς όλα καλά! Έχω ΠΗΤ αρχές Αυγούστου αλλά θα γεννήσω τέλη Ιουλίου κ β επιπέδου έχω την άλλη Πέμπτη εύχομαι να πάνε όλα καλα για ολεσ μας κ να γεννήσουμε υγιέστατα μωράκια!! 

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Antila είπε:

Kαλημερα κοριτσια! Χαρηκα που διαβασα νεα σας, ειχα μερες να μπω! @iwanna24 μια χαρα λοιπον ο τραχηλος!! Πολυ χαρηκα! Εμενα χτες στη Β επιπεδου τον βρηκε 3,6 (στην αυχενικη ηταν 3,9). Αρα μειωνεται και παει βλεπω και σε μενα :P . Αλλα το τρια ειναι σουπερ απο οσα ξερω, σωστα; Οποτε σου φευγει ενα μεγαλο στρες!

Λοιποοοον, η Β επιπεδου μας κρατησε λιγο κ δεν το ευχαριστηθηκα πολυ, χαχα! Σε ενα εικοσαλεπτο νομιζω τελειωσαμε, αλλωστε οι περισσοτερες ληψεις ηταν πραγματα που δεν καταλαβαινα, και μονο λιγο ειδαμε το προσωπακι του μικρου σε 3D! Αλλα οχι σουπερ ποιοτητα, οποτε και παλι δε μπορω να πω με σιγουρια σε ποιον μοιαζει. Ειχε τον λωρο σαν γραβατα γυρω απο το λαιμο, νομιζω τυλιγεται κ ξετυλιγεται οποτε δεν ασχολουμαι, σωστα; Οι γιατροι δεν εδωσαν σημασια. Παντως πιο αναλυτικα το βλεπω το μωρο στους συνηθισμενους υπερηχους μας παρα χτες στο Μητερα, αν και ηταν αναλυτικοι στα χαρτια που μας εδωσαν φευγοντας και με καθησυχασε κ ο γιατρος σε κατι αποριες/αγχη που ειχα σχετικα με οσα ειδαμε.

Εσεις που εχετε ηδη εμπειρια απο Β επιπεδου, για πειτε πως ηταν! Εμενα με αγχωνουν οι μετρησεις (που δεν τις καταλαβαινω φυσικα) κ οταν δω κατι να μην ειναι ακριβως πανω στο μεσο ορο αλλα πιο κατω ή πιο πανω, αγχωνομαι :-P:?. Eιμαι η μονη ρε κοριτσια ή το εχουν κι αλλες αυτο; Πχ ειναι λιγο πιο κατω απ την κουκιδα του μεσου ορο το μηκος του μηριαιου και του βραχιονιου. Ομως ολα τα αλλα ειναι οκ, δεν ειχαμε κανεναν δεικτη υποπτο για τρισωμιες, και η αναπροσαρμοσμενη πιθανοτητα για τρισωμια 21 πηγε στο 1:20.000 σε σχεση με το 1:12.000 που ηταν στην αυχενικη. Γιατι τα παιρνω ολα τοσο σοβαρα; Η παλινδρομη φταιει μαλλον, αλλα θα ηθελα να μην επικεντρωνομαι σε βλακειες κ να χαιρομαι πιο πολυ το συνολο. ΕΙμαι η μονη; Ουφ!!!

Κατα τ αλλα ο μικρος ολο και κλωτσαει, ολο και τον νιωθω πιο πολυ καθε μερα! Εσεις κοριτσια μου σε τι φαση ειστε, πως πανε τα πραγματα; Περιμενουμε κανεναν υπερηχο συντομα; <3 Μαθαμε φυλο καμια για να συμπληρωσω πινακακι;;

Σ ευχαριστω Αγγελικη μου! Πηρες τα αποτελεσματα σου;;

Εγω παντως φτερουγισματακι ενιωσα εκει γυρω στις 17 εβδ αλλα πολυ απροσδιοριστο! Στην ουσια απο την 18-19η ενιωσα κανονικα οτι οι κινησεις ηταν του μωρου, αλλα βγαινει μια βδομαδα πιο μεγαλο στους υπερηχους αρα παιζει κι αυτο το ρολο του. Θα δεις μεγαλη διαφορα απο την 20η εβδομαδα!!! :) Λιγη υπομονη!

Καλή μου καλησπέρα και συγχαρητήρια.

Τράχηλος ΣΟΥΠΕΡ. Μπράβο !!!

Να σου πω εμενα κρατησε πανω απο μια ωρα...πηγαμε 9.30 και φυγαμε 11 και...και μεις ομως σε καποια ειμαστε πανω ή κατω απο το μεσο ορο αλλα και?!? Δεν με ενδιαφερει και ουτε που ασχοληθηκε ακομα και ο γιατρος. Ολα ειναι τελεια κοριτσακι μουυυ....απολαυσε τοοοοο και εσυ επιτελους.

Θα γινεις μαμα. Θες δεν θες!

Και για το λωρο το ιδιο

...ολο παιζουν με αυτον οποτε? Δεν παθαινει τιποτα το μωρακι σου! Και γω αν δεν τη νιωθω δυνατα καθε μερα τρελαινομαι...λεω κατι επαθε...αλλα πρεπει να εχουμε και λιγη πιστη στα πλασματακια μας. Ειναι στο χερι ρου Θεου, της μοιρας οπως θες πες το...

Αντε και σε λιγο θελω να μιλησουμε για καροτσια και κουνιες...ας μας πει καμια εμπειρη...

 

 

πρίν από 1 λεπτό , gogouli88 είπε:

Γειά σας κοριτσια είμαι στο 5ο μήνα είναι το πρώτο μου κ ήρθε μετά από πολύ προσπάθεια άγχος κ στεναχώρια ευτυχώς όλα καλά! Έχω ΠΗΤ αρχές Αυγούστου αλλά θα γεννήσω τέλη Ιουλίου κ β επιπέδου έχω την άλλη Πέμπτη εύχομαι να πάνε όλα καλα για ολεσ μας κ να γεννήσουμε υγιέστατα μωράκια!! 

Κοπέλα μου καλησπερα.

Ευχομαι με το καλο...αν δεις οι περισσοτερες κατι περασαμε...μια αποβολη, μια παλινδρομη...

Ειμαστε ομως εδω και θα τα καταφερουμε ΟΛΕΣ. Αλλοι 3 μηνες και κατι μεινανε. 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...