Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Χαχαχχα...ναιιιι!

Αντε σε 40 μερες μπαινω στο μηνα μου...

Σαν τους φανταρους...

Πως εισαι σημερα? Ο νιντζακος?

Δεν θα καταλάβεις πως θα περάσει ο καιρός ;)

Σήμερα είναι πολύ ήσυχος... Και μέχρι πριν λίγο πού έφαγα μια κλωτσιά special δεν σου κρύβω ότι είχα σκάσει από το άγχος....

Όλα καλά :)

2 ώρες πρίν, stroumf1989 είπε:

Η αδερφη μ γενναει ηρακλειο μεχρι μεσα μαιου

Αα εχουμε μεγαλη διαφορα εχγω αυριο μπαινω στο έβδομο αισιως 26 βδομαδων

Σ εστειλα μνμ

 

Με το καλό να γεννήσεις κ εσύ κ η αδερφή σου και όλες μας ;)

Είμαστε μαζί εμείς 27 εβδομάδα :)

Γιό η κόρη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Anthi87 είπε:

Δεν θα καταλάβεις πως θα περάσει ο καιρός ;)

Σήμερα είναι πολύ ήσυχος... Και μέχρι πριν λίγο πού έφαγα μια κλωτσιά special δεν σου κρύβω ότι είχα σκάσει από το άγχος....

Όλα καλά :)

Με το καλό να γεννήσεις κ εσύ κ η αδερφή σου και όλες μας ;)

Είμαστε μαζί εμείς 27 εβδομάδα :)

Γιό η κόρη?

Καλημερα Ανθη μου...εγω εχω πλακα...μουρμουριζω οτι ποναω με τοσες κλωτσιες και μετα αν αργησει να κουνηθει καθομαι ακινητη και παρατηρω...

Γενικα, ενω ηταν ησυχη την τελευταια βδομαδα βαραει και κουναει αλυπητα. Την αγαπω!

Παλι με επιασε ο νευροπονος αριστερα. Ειχα φαει γεμιστα! Μα να μην τρωω καθολου λαχανικα? 

Πφφφφ :-(

Πως εισαι σημερα?

12 ώρες πρίν, stroumf1989 είπε:

3 βδομαδες 21 μερες εχω 2 μηνες τζαστ να μπω Στο μηνα μου. Πιο ωραια ακουγεται τ 40 μερες! Αυριο θα παω να παρω τ ροζ ρουχαλακια μας βεβαια

Ναιιιι...ακουγεται ωραια το 40...κοριτσαρο εχεις και συ?

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημερα Ανθη μου...εγω εχω πλακα...μουρμουριζω οτι ποναω με τοσες κλωτσιες και μετα αν αργησει να κουνηθει καθομαι ακινητη και παρατηρω...

Γενικα, ενω ηταν ησυχη την τελευταια βδομαδα βαραει και κουναει αλυπητα. Την αγαπω!

Παλι με επιασε ο νευροπονος αριστερα. Ειχα φαει γεμιστα! Μα να μην τρωω καθολου λαχανικα? 

Πφφφφ :-(

Πως εισαι σημερα?

Ναιιιι...ακουγεται ωραια το 40...κοριτσαρο εχεις και συ?

Ίσως να μην φταίει η διατροφή σου αλλά να πιέζει κατι η μικρή και να χτυπάει νεύρο ;)

Υπομονή θα βγεί και θα ξανά πάνε το όργανα σου στη θέση τους :)

Εμένα είναι και σήμερα χαλαρός και κάποια στιγμή ρίχνει μια και νομίζω οτι κάνει σεισμό.Μάλλον όσο περνάει ο καιρός δεν θα χωράει να κουνάει όπως κουνουσε  μέχρι τώρα και θα πρέπει να το συνηθισω  για να μην σκαω  κάθε φορά... 

3 ώρες πρίν, stroumf1989 είπε:

Ευχαριστω!! Επισης!

Με το καλό!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Anthi87 είπε:

Ίσως να μην φταίει η διατροφή σου αλλά να πιέζει κατι η μικρή και να χτυπάει νεύρο ;)

Υπομονή θα βγεί και θα ξανά πάνε το όργανα σου στη θέση τους :)

Εμένα είναι και σήμερα χαλαρός και κάποια στιγμή ρίχνει μια και νομίζω οτι κάνει σεισμό.Μάλλον όσο περνάει ο καιρός δεν θα χωράει να κουνάει όπως κουνουσε  μέχρι τώρα και θα πρέπει να το συνηθισω  για να μην σκαω  κάθε φορά... 

Με το καλό!!!!!!!!

Καλημέρα Ανθή μου και καλό Σαββατοκύριακο... Το άλλο Σάββατο έχω ντόπλερ....ανυπομονώ!

Κοίτα εμένα πάντα βαράει για 2 μέρες και μετά ησυχία...έχει ένα προγραμμα. Πλέον πιο πολύ κουνιέται...δεν κλωτσάει. Ανησυχώ βέβαια όταν δεν τη νιώθω αλλά προσπαθώ να λογικευτώ...ο γιατρός είχε πει να τα νιώθουμε 15 φορές τη μέρα....


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2018 at 11:27 ΠΜ, iwanna24 είπε:

Καλημέρα Ανθή μου και καλό Σαββατοκύριακο... Το άλλο Σάββατο έχω ντόπλερ....ανυπομονώ!

Κοίτα εμένα πάντα βαράει για 2 μέρες και μετά ησυχία...έχει ένα προγραμμα. Πλέον πιο πολύ κουνιέται...δεν κλωτσάει. Ανησυχώ βέβαια όταν δεν τη νιώθω αλλά προσπαθώ να λογικευτώ...ο γιατρός είχε πει να τα νιώθουμε 15 φορές τη μέρα....

Καλησπέρα και καλη εβδομάδα!

Επιτέλους σηκώθηκα σήμερα και επέστρεψα στο γραφείο... Ζοριστηκα αρκετά βέβαια γιατί μάλλον συνηθίσαμε την ξεκούραση :)

Αύριο θα πάμε να αγοράσουμε κούνια κ καρότσι και είμαι τοοοοοοοσο  χαρούμενη :)))))

Εσείς τι κάνετε? Η μοντέλα καλα?

Εμείς κλωτσαμε  μέρα νύχτα και εγώ μένω αυπνη...καλά να ναι και ας με ταλαιπωρεί!!!

5 μέρες και έχει φωτογράφιση η μοντέλα !!!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Anthi87 είπε:

Καλησπέρα και καλη εβδομάδα!

Επιτέλους σηκώθηκα σήμερα και επέστρεψα στο γραφείο... Ζοριστηκα αρκετά βέβαια γιατί μάλλον συνηθίσαμε την ξεκούραση :)

Αύριο θα πάμε να αγοράσουμε κούνια κ καρότσι και είμαι τοοοοοοοσο  χαρούμενη :)))))

Εσείς τι κάνετε? Η μοντέλα καλα?

Εμείς κλωτσαμε  μέρα νύχτα και εγώ μένω αυπνη...καλά να ναι και ας με ταλαιπωρεί!!!

5 μέρες και έχει φωτογράφιση η μοντέλα !!!

Καλημερα Ανθη μου!!!

Ποτε θα σταματησεις τελειως απο δουλεια?

Εγω πρεπει να παω στο Ικα αρχες του μηνα για να καταθεσω τα δικαιολογητικα για το επιδομα. Φτανουμε 56 μερες πριν την ΠΗΤ... 

ΟΥΑΟΥ.

Και μεις που και που κλωτσαμε...καποιες μερες μερα νυχτα...ενω αλλες χαλαρα πολυ...τη σκεφτομαι μονιμα. Τελος του μηνα ερχονται καροτσι και κρεβατι...

Ψωνισα και νυχτικα. Ενα νυχτικο φορεμα και ασορτι ρομπα, ενα σετακι σορτσακι με μπλουζακι, παντοφλες και νεσεσερ..απο τα oysho...πολυ οοοομορφα!

Σιγα σιγα λεμε να ετοιμαζουμε βαλιτσακια. Μεχρι να πλυθουν και να σιδερωθουν ολα...δεν ειμαι και πρωτη νοικοκυρα!

Ανυπομονω για το Σαββατο...θα τη δουμε λογικα και 3d...παντα αυτος ο γιατρος τη βγαζει τελειες φωτο...να χω κατι να κοιταω για αλλες λιγες βδομαδες...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2018 at 11:01 ΠΜ, iwanna24 είπε:

Καλημερα Ανθη μου!!!

Ποτε θα σταματησεις τελειως απο δουλεια?

Εγω πρεπει να παω στο Ικα αρχες του μηνα για να καταθεσω τα δικαιολογητικα για το επιδομα. Φτανουμε 56 μερες πριν την ΠΗΤ... 

ΟΥΑΟΥ.

Και μεις που και που κλωτσαμε...καποιες μερες μερα νυχτα...ενω αλλες χαλαρα πολυ...τη σκεφτομαι μονιμα. Τελος του μηνα ερχονται καροτσι και κρεβατι...

Ψωνισα και νυχτικα. Ενα νυχτικο φορεμα και ασορτι ρομπα, ενα σετακι σορτσακι με μπλουζακι, παντοφλες και νεσεσερ..απο τα oysho...πολυ οοοομορφα!

Σιγα σιγα λεμε να ετοιμαζουμε βαλιτσακια. Μεχρι να πλυθουν και να σιδερωθουν ολα...δεν ειμαι και πρωτη νοικοκυρα!

Ανυπομονω για το Σαββατο...θα τη δουμε λογικα και 3d...παντα αυτος ο γιατρος τη βγαζει τελειες φωτο...να χω κατι να κοιταω για αλλες λιγες βδομαδες...

Καλησπέρα!!!

Επέστρεψα στη δουλειά και όπως καταλαβαίνεις ο χρόνος έχει περιοριστεί :)

Σταματάω 30/5 επιτέλους ,πλεον κουραζομαι πανευκολα και έχουν πρηστεί τα πόδια μου :(

Παραγγείλαμε και εμείς τα πραγματακια  του μικρού και θα έρθουν τέλη Μαϊου... Ανυπομονώ!!!!και από την μεθεπόμενη εβδομάδα θα βάψουμε και δωμάτιο <3

Για εμένα δεν έχω πάρει τιποτα ακόμη αλλά λέω να ξεκινησω να κοιτάζω σιγά σιγά...

Πήγαμε Χθές στο γιατρό είμαστε 1080kg (28weeks)και δεν έχω συσπάσεις επιτέλους!!!!

Δρομολόγησαμε και την καμπύλη Ζαχαρου που την είχαμε αφήσει πίσω για να γίνει η περίφημη εξέταση...

Πώς είναι για πες εμπειρία? Θα αντεξω την αηδία ?!??!?!

Η μοντέλα τι κάνει?!?!?!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Anthi87 είπε:

Καλησπέρα!!!

Επέστρεψα στη δουλειά και όπως καταλαβαίνεις ο χρόνος έχει περιοριστεί :)

Σταματάω 30/5 επιτέλους ,πλεον κουραζομαι πανευκολα και έχουν πρηστεί τα πόδια μου :(

Παραγγείλαμε και εμείς τα πραγματακια  του μικρού και θα έρθουν τέλη Μαϊου... Ανυπομονώ!!!!και από την μεθεπόμενη εβδομάδα θα βάψουμε και δωμάτιο <3

Για εμένα δεν έχω πάρει τιποτα ακόμη αλλά λέω να ξεκινησω να κοιτάζω σιγά σιγά...

Πήγαμε Χθές στο γιατρό είμαστε 1080kg (28weeks)και δεν έχω συσπάσεις επιτέλους!!!!

Δρομολόγησαμε και την καμπύλη Ζαχαρου που την είχαμε αφήσει πίσω για να γίνει η περίφημη εξέταση...

Πώς είναι για πες εμπειρία? Θα αντεξω την αηδία ?!??!?!

Η μοντέλα τι κάνει?!?!?!

 

Ελα Ανθη μου καλησπερα...

Και ειχες παει γιατρο και σε σκεφτομουν...τελειος ο μπεμπης...μπραβο και για τις συσπασεις. Τωρα να χαλαρωσεις και να απολαυσεις... 

Εμας αυριο ερχονται τα επιπλαααα. Οοοοολε!

Τωρα αυριο θελω να δω και μεις πως παμε απο βαρος...προς το παρον 29η βδομαδα ημασταν 1.550.. ανυπομονω διοτι εχω ντοπλερ.

Χτες δεν κοιμηθηκε δευτερολεπτο. Αστα...και μαζι και γω. Πλεον κουνιεται και ειλικρινα η κοιλια παει μια απο δω μια απο κει! 

Η καμπυλη ειναι αηδια...εγω και ζαλιστηκα και ανακατευτηκα τοοοοσο πολυ. Κρατα ενα σνακ για μολις φυγεις.

Αντε υπομονη ενα μηνα...αχ 30 Μαιου μπαινω στο μηνα μου. Τι καλααα.!

Προς το παρον μεθαυριο μπαινω στον 8ο...

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τσουπρες...τι κανετε;;;;;πως πανε οι κλοτσιες;;; 

Πολυ χαιρομαι που διαβαζω τα καλα σας νεα...ευχομαι να συνεχισετε ολες ετσι καλα....

Και σε μας τα πραγματα με τον τραχηλο εχουν βελτιωθει κατα πολυ, απλα συνεχιζουμε με πολυ προσοχη και ξεκουραση....στοχος μας ειναι οι 36 εβδομαδες...σε πεντε εβδομαδες δηλαδη πανω κατω...εν το μεταξυ πηγαμε και στο γιατρο στο νοσοκομειο για να ξερει ο άνθρωπος την περιπτωση μου και ηταν τερμα χαλαρος..μας ειπε εν ολίγοις  οτι αν ο τραχηλος δεν φτασει στο 1,5 να χρειαζεται περιδεση τοτε δεν υπαρχει λογος να φοβομαστε και ειναι σιγουρος οτι θα πιασουμε παλι τις 40 εβδομαδες..τι να πω...μου φανηκε υπερβολικα χαλαρος. ..ενταξει ειπαμε, να μην πανικοβληθουμε κιολας αλλα οχι να ανησυχισουμε αφου φτασουμε στο 1,5...καλυτερα να προσεχουμε για να εχουμε...

Εν τω μεταξυ βρε κοριτσια τι ζεστη ειναι αυτη;; εχω σκασει...ποια; εγω η κρυουλιαρα....ενα σινεμα ειπαμε να παμε εχθες και το κουτι απο το ποπ κορν το εκανα βενταλια...

Λιστα με ψωνια εχω αρχισει να κανω και εγω αλλα ειναι πολυ λιγα αυτα που θα χρειαστουμε...κουνια ειπαμε να μην αγορασουμε δευτερη και θα παρουμε μαλλον της κουνιαδας μου...απλα θα αγορασουμε ενα καινουριο στρωματακι...σε 2-3 εβδομαδες λεω να πλυνω και τα ρουχαλακια, πανες κλπ..

Εσεις;; ολα καλα;;; πως πανε οι δικες σας ετοιμασιες;;;

  • Μου αρέσει 1

zqnjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεεεερες!

Ολα καλα στο ντοπλερ.

1.820 γραμ η μικρη μου κολυμβητρια, η οποια δεν σταματουσε λεπτο...φυσικα μου μοιαζει! 

Δεν ξερω τι διαφορετικο ειδαμε...και στο γιατρο μου τα ιδια σχεδον βλεπουμε...τεεεσπα.

Μας ειπε οτι θα ειναι τελειομηνη και πως θα ειναι 3.300 με 3.700. Τελειομηνη μου πε εννοει μετα τις 36 βδομαδες...αν βγει στις 37 θα ειναι εκει περιπου...αν βγει ομως 35 θα ειναι λιγοτερο προφανως. Κατα τα αλλα δεν καταφεραμε να δουμε φατσα. Μαλλια δεν εχουμε πολλα...και πηραμε θεση.

Τι αλλο? Ειναι λεει λιγο παραπανω στο βαρος αλλα δεν πειραζει.

Να κοψω λεει τα παγωτα. Ναι καλα!

Τωρα σε 2 βδομαδες γιατρο ...καρδιοτοκογραφο και στενη πλεον παρακολουθηση. Αυτααα :-D

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα ! Επιτέλους ξεκίνησε η άδεια μου όποτε ειμαι σπίτι με τα παιδάκια μου και γλίτωσα απο τις συγκοινωνίες επιτέλους ....

Βεβαια τώρα εχω στο Φούλ δουλειές ειδικά που πρέπει να αλλάξω τα χειμερινά ρούχα και να μαζέψω τα παπλώματα αλλά ευτυχώς νιώθω μια χαρά τον μπέμπη όποτε δεν αγχώνομαι 

Ελπιζω για όλες τα πράγματα να ειναι μια χαρά μιας και πλέον δεν βλέπω πολλα νεακια...:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2018 at 11:05 ΜΜ, iwanna24 είπε:

Καλησπεεεερες!

Ολα καλα στο ντοπλερ.

1.820 γραμ η μικρη μου κολυμβητρια, η οποια δεν σταματουσε λεπτο...φυσικα μου μοιαζει! 

Δεν ξερω τι διαφορετικο ειδαμε...και στο γιατρο μου τα ιδια σχεδον βλεπουμε...τεεεσπα.

Μας ειπε οτι θα ειναι τελειομηνη και πως θα ειναι 3.300 με 3.700. Τελειομηνη μου πε εννοει μετα τις 36 βδομαδες...αν βγει στις 37 θα ειναι εκει περιπου...αν βγει ομως 35 θα ειναι λιγοτερο προφανως. Κατα τα αλλα δεν καταφεραμε να δουμε φατσα. Μαλλια δεν εχουμε πολλα...και πηραμε θεση.

Τι αλλο? Ειναι λεει λιγο παραπανω στο βαρος αλλα δεν πειραζει.

Να κοψω λεει τα παγωτα. Ναι καλα!

Τωρα σε 2 βδομαδες γιατρο ...καρδιοτοκογραφο και στενη πλεον παρακολουθηση. Αυτααα :-D

Μπράβο!!!!!

Η μοντέλα είναι όνομα και πράγμα!!!

Ήρθαν τα έπιπλα? Εμείς απο δευτέρα βαφουμε  δωμάτιο, πήγα πήρα και τα υπόλοιπα του μαιευτηρίου και τα δικά μου μένει μόνο να τα πλυνω ;) τα ρουχαλακια  του μικρού τα πλένει η γιαγιά μας :)

Σήμερα πήγαμε και κάναμε και τον πολιτικό να είμαστε έτοιμοι και Κλείσαμε γάμο βάπτιση 7/9/19 !!!

Έχω πόδια ελέφαντα... Και αγόρασα βεντάλια σαν τις γριές γιατί νομίζω οτι θα σκασω...

Ο μικρός το Χαβά του κλωτσιά και άγιος ο Θεός...

Μετραω  μέρες να σταματήσω γιατί τα έχω φτυσει  πιά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...