Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , stroumf1989 είπε:

Με το καλο!! Δλδ σε 10 μερες μπορει να εισαι μανουλα? Ουαου

Αχ ναιιιιι!!!

Ανυπομονω...απο αυριο ξεκιναω και φουλ περπατημα, δουλιτσες κτλ...

Και οποτε θελει ας ερθει 

...

Ειχα βεβαια τωρα 2 μερες καφε υγρα...προερχονται απο την εξαλειψη του τραχηλου.

Θα δειξει.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ ναιιιιι!!!

Ανυπομονω...απο αυριο ξεκιναω και φουλ περπατημα, δουλιτσες κτλ...

Και οποτε θελει ας ερθει 

...

Ειχα βεβαια τωρα 2 μερες καφε υγρα...προερχονται απο την εξαλειψη του τραχηλου.

Θα δειξει.

Ποσο εισαι τωρα? Εγω στη εξαλειψη ειχα πολλες βλεννες μια φορα αρα παρα πολλες εφυγε τ τραχηλικο πωμα. Βεβαια με ακινησια μεχρι τις 37 γεννησα τελικα στις 39κ5


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , stroumf1989 είπε:

Ποσο εισαι τωρα? Εγω στη εξαλειψη ειχα πολλες βλεννες μια φορα αρα παρα πολλες εφυγε τ τραχηλικο πωμα. Βεβαια με ακινησια μεχρι τις 37 γεννησα τελικα στις 39κ5

Αυριο κλεινω την 36η και μπαινω 37η με βαση ΤΕΠ. Με βαση αυχενικη ειμαι απλα καποιες μερες μπροστα...δηλαδη γυρω στη μια βδομαδα.

Με βαση τον υπερηχο ειμαι 2 βδομαδες μπροστα.

Ξερω γω...κουλουβαχατα.

Σε ακινησια ησουν επειδη ειχες τις βλεννες?

Μπεεδευτηκα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Αυριο κλεινω την 36η και μπαινω 37η με βαση ΤΕΠ. Με βαση αυχενικη ειμαι απλα καποιες μερες μπροστα...δηλαδη γυρω στη μια βδομαδα.

Με βαση τον υπερηχο ειμαι 2 βδομαδες μπροστα.

Ξερω γω...κουλουβαχατα.

Σε ακινησια ησουν επειδη ειχες τις βλεννες?

Μπεεδευτηκα.

Ναι στο 8ο επαθα εξαλειψη τραχηλου(ειδα τις βλενες κ πηγαμε γιατρο)κ δε θέλαμε  να γεννησω πριν κλεισω τις 37 οποτε ξαπλα κ χαπια μετα τα κόψαμε 


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, stroumf1989 είπε:

Ναι στο 8ο επαθα εξαλειψη τραχηλου(ειδα τις βλενες κ πηγαμε γιατρο)κ δε θέλαμε  να γεννησω πριν κλεισω τις 37 οποτε ξαπλα κ χαπια μετα τα κόψαμε 

Οχι...εγω δεν εχω πληρη εξαλειψη....απλα μικραινει συνεχως...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες  τι κάνετε????

@iwanna24 διαβάζω οτι η μοντέλα ετοιμάζεται και χαίρομαι και για τις 2 σας!!!

Οι λοιπές καλή υπομονή τελειώνουν οι μέρες ;)

Εμείς είμαστε καλά!!! Ακόμη δεν έχω σταματήσει τη δουλειά :(ευτυχώς σταματάω 6/6 γιατί ο γιατρός θέλει να με πλακώσει στο ξύλο, αφού θα έπρεπε να έχω σταματήσει στις 25/5...

Ο μικρός μια χαρά δόξα το θεό όλη μέρα Κλωτσαει και η κοιλιά μου πάει βόλτα... Τα βραδια βασανιστικά... Κατουριεμαι..ζεσταίνομαι...πονανε  τα ισχία μου και η μέση και γενικά η κατάσταση είναι δύσκολη... Και ξέχασα τα πόδια ελέφαντα.. Μέσα σε όλα πονανε και οι καρποί μου απο το λαπ τοπ στη δουλειά και το πρωί Ξυπναω σαν το παράλυτο...

Αισίως στην 33 εβδομάδα!!! Αύριο έχουμε το Doppler και ελπίζω να τον δούμε επιτέλους παρόλο που έχει πάρει θεση...

Το Σάββατο έρχονται και τα έπιπλα μας , το δωμάτιο έχει βαφτεί και η βαλίτσα είναι σχεδόν έτοιμη..

Τώρα που σταματάω τη δουλειά και θα έχω ελεύθερο χρόνο θα τα λέμε και συχνότερα ;)

Φιλία σε όλες σας και ελπίζω αύριο να τον δούμε επιτέλους και να είναι μια χαρά :)

καλη υπομονή!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Anthi87 είπε:

Κοριτσαρες  τι κάνετε????

@iwanna24 διαβάζω οτι η μοντέλα ετοιμάζεται και χαίρομαι και για τις 2 σας!!!

Οι λοιπές καλή υπομονή τελειώνουν οι μέρες ;)

Εμείς είμαστε καλά!!! Ακόμη δεν έχω σταματήσει τη δουλειά :(ευτυχώς σταματάω 6/6 γιατί ο γιατρός θέλει να με πλακώσει στο ξύλο, αφού θα έπρεπε να έχω σταματήσει στις 25/5...

Ο μικρός μια χαρά δόξα το θεό όλη μέρα Κλωτσαει και η κοιλιά μου πάει βόλτα... Τα βραδια βασανιστικά... Κατουριεμαι..ζεσταίνομαι...πονανε  τα ισχία μου και η μέση και γενικά η κατάσταση είναι δύσκολη... Και ξέχασα τα πόδια ελέφαντα.. Μέσα σε όλα πονανε και οι καρποί μου απο το λαπ τοπ στη δουλειά και το πρωί Ξυπναω σαν το παράλυτο...

Αισίως στην 33 εβδομάδα!!! Αύριο έχουμε το Doppler και ελπίζω να τον δούμε επιτέλους παρόλο που έχει πάρει θεση...

Το Σάββατο έρχονται και τα έπιπλα μας , το δωμάτιο έχει βαφτεί και η βαλίτσα είναι σχεδόν έτοιμη..

Τώρα που σταματάω τη δουλειά και θα έχω ελεύθερο χρόνο θα τα λέμε και συχνότερα ;)

Φιλία σε όλες σας και ελπίζω αύριο να τον δούμε επιτέλους και να είναι μια χαρά :)

καλη υπομονή!!!!

Ανθη μου γεννησα...σημερα.

Μια θεα...3 κιλα.

Ολα πηγαν καλα...

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

  Καλησπερα σας κοριτσια και καλο μηνα...τι κανετε;;;πως περασατε το σκ;;;εμεις ολα καλα...την παρασκευη ημασταν στο γιατρο και ο μικρος ειναι πολυ καλα...πρπ 2.250 γρ και ολα μια χαρα...αααχχχχ διαβαζω για εξαληψεις τραχηλων και ο δικος μου αυτη τη φορα ηταν καλυτερος απο ποτε...3,5 με 4 ενω 2μιση μηνες τωρα προσπαθουσαμε απλα να μην ξαναπεσει στο 2,2 που ηταν το μαρτιο...ελπιζω να μην αναγκαστω να παω παλι με προκληση...η αληθεια ειναι οτι ενω ο γιστρος μου ειπε να συνεχισω τα ουτρο ανταλατ και μαγνησιο μεχρι την παρασκευη, μετα απο αυτη τη μετρηση σταματησα να τα περνω, και τεχθες και ση ερα εχω κατι πονακια...μηπως να τα ξαναπαρω για 5 μερες;;;

@Alex_mfpm ναι οντως... μπομπιρας ειναι ακομα μικρος και παρολο που προσπαθουμε να του εξηγησουμε, δεν ειναι ακομα σε σταδιο να μπορει να καταλαβει τι συμβαινει...κι εγω πιστευω οτι οι πρωτοι 6-9 μηνες θα ειναι δυσκολοι... μετα θα στρωσουμε...(λεω εγω τωρα...)για πες κι εσυ ως πιο εμπειρη...κι εσενα καποια παιδια σου  δεν ειναι αρκετα κοντα μεταξυ τους;;;

@iwanna24 μου να σου ζησει η μοντελα σου....χαιρομαι που πηγαν ολα καλα...και πολυ καλη σε βαρος η κουκλα ε;;; γεννησες γρηγορα η σε ταλαιπώρησε  η μικρη;;;


zqnjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Manoulomamaka είπε:

  Καλησπερα σας κοριτσια και καλο μηνα...τι κανετε;;;πως περασατε το σκ;;;εμεις ολα καλα...την παρασκευη ημασταν στο γιατρο και ο μικρος ειναι πολυ καλα...πρπ 2.250 γρ και ολα μια χαρα...αααχχχχ διαβαζω για εξαληψεις τραχηλων και ο δικος μου αυτη τη φορα ηταν καλυτερος απο ποτε...3,5 με 4 ενω 2μιση μηνες τωρα προσπαθουσαμε απλα να μην ξαναπεσει στο 2,2 που ηταν το μαρτιο...ελπιζω να μην αναγκαστω να παω παλι με προκληση...η αληθεια ειναι οτι ενω ο γιστρος μου ειπε να συνεχισω τα ουτρο ανταλατ και μαγνησιο μεχρι την παρασκευη, μετα απο αυτη τη μετρηση σταματησα να τα περνω, και τεχθες και ση ερα εχω κατι πονακια...μηπως να τα ξαναπαρω για 5 μερες;;;

@Alex_mfpm ναι οντως... μπομπιρας ειναι ακομα μικρος και παρολο που προσπαθουμε να του εξηγησουμε, δεν ειναι ακομα σε σταδιο να μπορει να καταλαβει τι συμβαινει...κι εγω πιστευω οτι οι πρωτοι 6-9 μηνες θα ειναι δυσκολοι... μετα θα στρωσουμε...(λεω εγω τωρα...)για πες κι εσυ ως πιο εμπειρη...κι εσενα καποια παιδια σου  δεν ειναι αρκετα κοντα μεταξυ τους;;;

@iwanna24 μου να σου ζησει η μοντελα σου....χαιρομαι που πηγαν ολα καλα...και πολυ καλη σε βαρος η κουκλα ε;;; γεννησες γρηγορα η σε ταλαιπώρησε  η μικρη;;;

Εγω παντως αγαπη σταματησα τα φαρμακα και αντεξα 2 βδομαδες!!!

Οποτε κοψτα οταν σου πει καλυτερα.

Γενικα, πονεσα...κυριως στις εξωθησεις διοτι δεν εκανα επισκληριδιο...

Μεχρι διαστολη 9 ημουν τελεια.

Με διαστολη 5 και 6 χορευαμε με τον αντρα μουυυυ...ημουν αρκετα καλα...

Γι'αυτο κιολας δεν καναμε. Ωστοσο, στις εξωθησεις πιεστηκα.

Τωρα ειμαι τελεια. Ελαχιστα τα ραμματα με ενοχλουν αλλα τιιιποτα...

Ειμαι πληρης κοριτσια.

ΠΛΗΡΗΣ.

Και στα δικα σας με καλο!!!

  • Μου αρέσει 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Ανθη μου γεννησα...σημερα.

Μια θεα...3 κιλα.

Ολα πηγαν καλα...

Να σας ζήσει !!!!!!

Γερή, δυνατή και τυχερή στη ζωή της!!!

Όταν χαλαρώσεις περιμένω περιγραφή εμπειρίας!!!!

Να τη χαίρεσαι τη μοντέλα!!!! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anthi87 είπε:

Να σας ζήσει !!!!!!

Γερή, δυνατή και τυχερή στη ζωή της!!!

Όταν χαλαρώσεις περιμένω περιγραφή εμπειρίας!!!!

Να τη χαίρεσαι τη μοντέλα!!!! :)

Αααααχ.

Ξυπνησα χτες ξημερωματα και ετρεχαν νεραααα.

Επαθα ενα μικρο σοκ...μιλησα με το γιατρο...δεν ειχα τελειωσει βαλιτσα.

Πεταξα μεσα οτι βρηκα και φυγαμε.

Στις 5 και ημασταν στο μαιευτηριο με διαστολη 1.

Επειδη ξεραμε οτι εχουμε ωρες δεν ειπαμε σε κανεναν τιποτα...μονο στη μαμα μου που ηταν Αθηνα, ωστε να βρει αεροπλανο.

Η διαστολη ανεβαινει γρηγορα.

Γενικα, δεν ποναγα. Χορευαμε, γελουσαμε και γενικα ημασταν τελεια.

Στις 9.30 με ξαναελεγχουν...η διαστολη 4 προς 5 και το μωρο κατεβαινε καλα. Εκει καπου τους ειδιποιησαμε και ειπαμε να ερθουν χαλαρα μετα τις 11.

Γυρω στις 11, ισως 10 και..με εξετασε και ο γιατρος διοτι μεχρι τοτε μονο η μαια με εξεταζε και ειχα διαστολη 7 προς 8. 

Κατεβηκαμε κατω πλεον.

Η διαστολη 9 ηρθε αλλα αργησε λιγο η τελεια διαστολη, διοτι ενα κομματακι απο τον τραχηλο ενοχλουσε τη μπεμπα.

Ολοι οι πονοι ηταν ενταξει μεχρι τη 1 και 20 που εκανα τελεια διαστολη και ξεκινησα εξωθησεις.

Στις εξωθησεις τα εχασα.

Δεν μπορουσα να συντονισω πονο με εξωθηση. Ημουν και αρκετα στενη.

Ειχα ομως εναν αγγελο για μαια. Αφου με εβρισε -σχεδον-, ενω εγω παρακαλαγα να το παρει με καισαρικη και ο γιατρος προσπαθουσε να μου εξηγησει οτι δε γινοταν πλεον...ειχε δει και το κεφαλι...εγω επεμενα...εκλαιγα κιολας.

Δραμα.

Η θεα μαια με μαλωσεεεεε και εκει ηρεμησα. Βρηκαμε εναν τροπο με μετρημα κτλ και επιτελουυυυυς αρχισα το σπρωξιμο.

Τεσσερις καλες εξωθησεις και να σου το γατι ...στις 2 ακριβως γεννηθηκε ενα ομορφο μελανουρι με κατακοκκινα χειλη.

Εμεινε ολη μερα θερμοκοιτιδα...μου την εφερναν βεβαια κανονικα. Απλα ειχε χαμηλο ζαχαρο οταν γεννηθηκε και ειπε η παιδιατρος να μεινει ολη μερα προληπτικα.

Εγω και ο αντρας μου νομιζω ημασταν ενα τρομερο διδυμο! Ηταν μπροστα σε ολα και ενιωσα ειλικρινα ενα πολυ ιδιαιτερο δεσιμο.

Μιση ωρα μετα τη γεννα ημουν πολυ καλα...ελαχιστα με τραβανε τα ΠΟΛΛΑ ραμματα και μια μικρη ενοχληση στον πρωκτο.

Κατα τα αλλα ...σαν να μην εγινε τιποτα.

Μια τρομερη εμπειρια...αν με ρωταγες δεν ξερω τι θα εκανα σε εναν επομενο τοκετο.

Με το καλο κοριτσι μου. Εισαι πολυ κοντα.

 

 

  • Μου αρέσει 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα σε όλες τις όμορφες κοιλιτσες

@iwanna24 και πάλι να την χαίρεσαι την μπουμπούκια σου, ευλογημένη να ειναι και απόλαυσε πλέον τον νεο σου ρόλο στο έπακρο !

@Manoulomamaka καλό μήνα και σε σένα , όντως και μενα έχουν περίπου στα δυο χρόνια διαφορά όλα τους λίγο πάνω λίγο κατω... ειναι αρκετό το τρέξιμο αλλά οταν τα βλέπεις όλα μαζι να παίζουν ειναι απλά υπέροχο ... αν θες κρατά αυτό σαν συμβουλή... άφηνε τον να χαρεί το μπεμπακι μην αγχωθείς μην το πειράξει και του φαίνεται κατι άπιαστο ... αν θεωρήσουν ότι ειναι δικό τους μπεμπακι το λατρεύουν και το προσέχουν αν τους κρατάς μακρυά απο φόβο εμφανίζεται η ζήλια και εκεί χάνονται όλα... απλά τους δείχνουμε τον τρόπο πως να το κάνουν απαλά αυτό θέλει μόνο... να φανταστείς εγω ξέρω ότι την πρώτη βδομάδα θα έρχονται όλα στο κρεβάτι για να κοιμηθούμε τον μπέμπη όπως γινόταν και με τα αλλά... πολυ υπομονή και αγάπη θέλει και όλα καλαθάκια πανε...

 

Εμεις κορίτσια περάσαμε τέλεια το σκ με πάρτυ και μπαράκια στη θάλασσα που ήταν υπέροχη ... και τώρα εχω λίγο τρέξιμο αυτή τη βδομάδα γιατι εχει ο μικρός μου γενέθλια την Τετάρτη και το Σάββατο θα κάνουμε πάρτυ για όλα μας τα παιδιά όποτε χαμός με τις ετοιμασιες:)

@Anthi87 όλα καλα να πανε με την εξέταση αύριο και ελπιζω να το καταφέρεται να δείτε τον μπεμπακο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μανάδες και προσεχώς μανάδες πως είστε?

@iwanna24 φοβερή η περιγραφή ακόμη καλύτερο το αποτέλεσμα!!! Η μοντέλα πως είναι? Θηλάζει? Κοιμάται? Εσύ αντέχεις? Να εξοπλιστω  με υπομονή?

Κάναμε το Doppler...δόξα το θεό όλα καλά!!! Ηταν η πρώτη φορά που μετά απο μεγάλο υπέρηχο δεν μαθαμε κάποια καινούργια λέξη επιτέλους!!!!  :)

ο μικρός μας είναι 2200κιλα και μεγαλώνει αρκετά!!! Ο γιατρός υπολογίζει 4000κιλα στη γέννηση... Ελπίζω να αντεξω!!

κλασσικα επειδή είναι παιδί μου και έχει πάρει θέση δεν μπορεσαμε  να τον δούμε αλλά από λίγο που μας έδειξε είμαστε ίδιοι!!!ο μπαμπάς μας έχει φάει τα λυσακα του που ο γιός του είμαι ίδια εγώ.... Και εγώ νομίζω οτι απο τρελή αποτρελαθηκα...μία μάνα κουκουβάγια ήρθε στην παρέα σας!!!!

εσεις όλες καλά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...