Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Koulouri είπε:

Γεια σου μπουκίτσα! Καταρχάς να σου ευχηθώ μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάει για τον πρώτο υπέρηχο 6+1 και δεν είχαμε ακούσει καρδιά, κάτι που έγινε στον δεύτερο υπέρηχο (8+1). Και τώρα μου είπε ο γιατρός να πάω την ένατη εβδομάδα για να ακούσουμε σίγουρα. Οπότε να μην ανησυχείς καθόλου, κάνε λίγη υπομονή κι όλα θα πάνε καλά! 

Σε ποια εβδομάδα είχες την αποβολή;

Κορίτσια περιμένουμε νέα από τα μωράκια σας!!! @Antila @Dinaki94

Ήταν βιοχημική κουλούρι μου είχε εξαρχής χάλια χοριακές έφυγε μόνο του σε ευχαριστώ για την ενθάρρυνση. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου ευχαριστώ πολυ για τις ευχες σας για το κοριτσακι μου, να ειστε καλα! Με το καλο και τα μωρακια μας σε ολες! 

@boukitsa123 καλωσηρθες! Ολα θα πανε καλα, και εγω ειχα μια παλλινδρομη στο παρελθον..  Θετικη σκεψη! :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anastella Να σαι καλά κορίτσι μου δεν το έχω πει στους δικούς μου και το περνάω όλο μόνη μου γιατί το είχα πει στην προηγούμενη και το έχασα και δεν μου άρεσε καθόλου να με λυπούνται και τώρα κρατιέμαι από τον άντρα μου αλλά δουλεύει κι εκείνος συνέχεια και είμαι μόνη μου ώρες ατελείωτες. 

Όλες εύχομαι να πάρουμε γερά μωράκια και ζουμπουρλούδικα στις αγκαλιές μας.


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

@boukitsa123 καλως ηρθες στην παρεα μας!! Καταλαβαινω ποσο σε αγχωνει η αναμονη, κι εμενα ηταν παλινδρομη η πρωτη μου εγκυμοσυνη το καλοκαιρι και εφαγα κ εγω τους τοιχους μεχρι να ακουσω καρδια τωρα! Πως ειναι οι χοριακες σου; Υπομονη λιγες μερουλες, η καρδουλα ακουγεται σε διαφορετικη φαση για την καθεμια μας, ευχομαι τη Δευτερα να μας πεις τα τελεια νεα! Θα τα λεμε εδω και θα περασουν οι μερες, εμενα με βοηθαει πολυ το φορουμ στην αναμονη! Με το καλο σε ολες μας! :)

Κοριτσια μου, πηγα γιατρο!!! Ειμαι πολυ ανακουφισμενη και χαρουμενη, ο υπερηχος μας εβγαλε 8+3 (ενω πριν δυο Πεμπτες ηταν 6+1), ειμαστε 1,9 εκατοστα και εχουμε 157 παλμους! Η μικρη αποκολληση που ειχα (ή δευτερος σακος, δεν ξερουμε) εξαφανιστηκε ο,τι κι αν ηταν, και το εμβρυακι εκανε κατι ανεπαισθητες κινησεις! Παθαμε πλακα!! Δακρυσα κι ελεγα στο γιατρο οτι δεν το πιστευω αυτο που βλεπω, επειδη στην παλινδρομη σταματησαμε σε μικροτερο σταδιο, και μου ειπε "Αυτο που βλεπεις ειναι το φυσιολογικο!". Ηρθε η καρδια μου στη θεση της. Παλι σε δυο βδομαδες ραντεβου, και αυχενικη με το καλο αρχες Γεναρη!

Πως ειστε τα υπολοιπα κοριτσια;;

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ είμαι 6+4 σήμερα και είδαμε λεκιθικό ασκό και εμβρυικά στοιχεία θα ξαναπάω για καρδούλα την Δευτέρα έχω τρομερή αγωνία γιατί είχα και μια αποβολή τον Σεπτέμβρη.  Είμαι 26 στείλτε μου την θετική σας ενέργεια γιατί μέχρι την Δευτέρα θα φάω και τους τοίχους. 

Καλησπέρα κούκλα μου.για αρχή Μην αγχώνεσαι.είμαι μανούλα Ιουλίου 2017.

Είχα 2 αποβολές Και τώρα έχω έναζουζουνιι στην αγκαλιά μου. Χωρίς άγχος Όλα θα πάνε καλά.όσο αγχώνεσαι κανείς κακό σε εσένα Κ στο σπορακι .θετική σκέψη να έχεις


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Antila μου κορίτσι μου να'σαι καλά την Δευτέρα θα σας έχω ευχάριστα με γέμισες αισιοδοξία έχω και πολλές αναγούλες και τάση για εμετό και όλο ρεύομαι αλλά δεν έχω κάνει εμετούς μέχρι στιγμής προσεύχομαι για το εμβρυάκι μου. Οι χοριακές μου ήταν καλές 2 είχα κάνει πριν 2 εβδομάδες. 

Ζαχαρωτο μου 2 παλλίνδρομες είχες;; Εμένα ήταν βιοχημική η προηγούμενη μου δεν είχε προλάβει να κατέβει καν στην μήτρα δηλαδή.


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Antila μου κορίτσι μου να'σαι καλά την Δευτέρα θα σας έχω ευχάριστα με γέμισες αισιοδοξία έχω και πολλές αναγούλες και τάση για εμετό και όλο ρεύομαι αλλά δεν έχω κάνει εμετούς μέχρι στιγμής προσεύχομαι για το εμβρυάκι μου. Οι χοριακές μου ήταν καλές 2 είχα κάνει πριν 2 εβδομάδες. 

Ζαχαρωτο μου 2 παλλίνδρομες είχες;; Εμένα ήταν βιοχημική η προηγούμενη μου δεν είχε προλάβει να κατέβει καν στην μήτρα δηλαδή.

Eτσι μπραβο! Αισιοδοξια! Κι εγω αυτη τη φορα ειχα δυο καλες χοριακες νωρις οπως εσυ, αρα δεν εχεις λογο να φοβασαι, οι ενδειξεις ειναι καλες, αυτο θα σκεφτεσαι!!

Μπορεις να με βοηθησεις με το τικερακι; Προσπαθω να βαλω κι εχω φτασει στο σταδιο οπου αντιγραφεις τον κωδικο! Μετα δεν ξερω που να τον επικολλησω για να μου εμφανιστει! Επιλεγω BB Code, σωστα;


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Antila είπε:

Eτσι μπραβο! Αισιοδοξια! Κι εγω αυτη τη φορα ειχα δυο καλες χοριακες νωρις οπως εσυ, αρα δεν εχεις λογο να φοβασαι, οι ενδειξεις ειναι καλες, αυτο θα σκεφτεσαι!!

Μπορεις να με βοηθησεις με το τικερακι; Προσπαθω να βαλω κι εχω φτασει στο σταδιο οπου αντιγραφεις τον κωδικο! Μετα δεν ξερω που να τον επικολλησω για να μου εμφανιστει! Επιλεγω BB Code, σωστα;

Κάνεις αντιγραφή τον σύνδεσμο που βρίσκεις εκεί που λέει pseudo_ubb_ και κάτι τέτοιο και το επικολλάς στην υπογραφή σου στο προφίλ σου εδώ. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και καλώς ήρθατε οι καινούργιες και με το καλό τα μωράκια σας !!!

πηγα στο γιατρό κοριτσάκια σύμφωνα με τη τελευταία περίοδο είμαι 6+1 ο υπέρηχος όμως έδειξε 5+6 είδαμε τη καρδουλα και σχεδοοον την ακούσαμε ο γιατρός μου είπε ότι αν μου έκανε κολπικο υπέρηχο θα την ακούγαμε πεντακάθαρα όμως δεν θέλει με τπτ είμαι τόσο χαρούμενη ρε κοριτσάκια δεν φαντάζεστε !!στην προηγούμενη που απέβαλλα ήμουν την ίδια ακριβώς βδομάδα αλλά δεν ακούσαμε καρδουλα ! 

Επιδης μου είπε ότι αν  πάω σε 2 μέρες θα την ακούω πεντακάθαρα !την ίδια να πάλλεται τρελάθηκα κ έβαλα τα κλάμματα κλασσικά !! Χαχα ούτε στο πρώτο δεν έκανα έτσι ρε κοριτσια πωπω ....

οι υπόλοιπες εγκύου λες τι κάνετε ;

@antila χαίρομαι πολύ για τα νέα σου σε δυο εβδομάδες θα είμαι στις εβδομάδες σου και έχω το επόμενο ραντεβού 

σας φιλώ όλες !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Πόσο χάρηκα με τα νέα σας από τα ραντεβού με τα μωράκια σας!!! Άντε και στα δικά μας!!! Χιχιχι

@Antila δεν ξέρω αν κατάφερες να βάλεις το τίκερ γιατί είμαι από κινητό και δεν τα βλέπω. Πρέπει να κάνεις αντιγραφή το URL, όχι το code, και όταν το επικολλήσεις στην υπογραφή σου, στο βγάζει αυτόματα. 

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου. 

Χαρηκα πολυ για τα ωραια νεα σας :) αντε να περάσουν οι μερες κ να εχω κ εγω ευχαριστα νεα να σας πω. 

@t1t1n4k1 πως εισαι σημερα; :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dinaki94 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια και καλώς ήρθατε οι καινούργιες και με το καλό τα μωράκια σας !!!

πηγα στο γιατρό κοριτσάκια σύμφωνα με τη τελευταία περίοδο είμαι 6+1 ο υπέρηχος όμως έδειξε 5+6 είδαμε τη καρδουλα και σχεδοοον την ακούσαμε ο γιατρός μου είπε ότι αν μου έκανε κολπικο υπέρηχο θα την ακούγαμε πεντακάθαρα όμως δεν θέλει με τπτ είμαι τόσο χαρούμενη ρε κοριτσάκια δεν φαντάζεστε !!στην προηγούμενη που απέβαλλα ήμουν την ίδια ακριβώς βδομάδα αλλά δεν ακούσαμε καρδουλα ! 

Επιδης μου είπε ότι αν  πάω σε 2 μέρες θα την ακούω πεντακάθαρα !την ίδια να πάλλεται τρελάθηκα κ έβαλα τα κλάμματα κλασσικά !! Χαχα ούτε στο πρώτο δεν έκανα έτσι ρε κοριτσια πωπω ....

οι υπόλοιπες εγκύου λες τι κάνετε ;

@antila χαίρομαι πολύ για τα νέα σου σε δυο εβδομάδες θα είμαι στις εβδομάδες σου και έχω το επόμενο ραντεβού 

σας φιλώ όλες !!!!

Καλημερα!! Μπραβο κοριτσι μου, πολυ χαρηκα για σενα! Αληθεια, κανετε απο τωρα κοιλιακο υπερηχο; Καταφερνει ετσι να κανει μετρησεις στο εμβρυο, τοσο μικρουλι που ειναι; Εμεις καναμε κολπικο στα 2 πρωτα ραντεβου (6η και 8η) και θα μου κανει κοιλιακο απο την επομενη φορα (10η εβδ!). Γιατι μου ειπε οτι βλεπουμε πιο καθαρα λεπτομερειες αλλα δεν το πολυζοριζουμε το εμβρυο, δηλαδη βαζουμε να ακουστει η καρδια δυνατα για λιγα δευτερολεπτα (γεμιζει το δωματιο απ αυτο τον μαγικο ηχο!!!) και μετα σταματαμε. Θα ξαναπας λοιπον σε λιγες μερες να την ακουσεις;; :) Ειδες τι ανακουφιση ειναι να περναμε το σταδιο οπου συνεβη η απωλεια μας τοτε; Κι εγω ενιωσα πιο αναλαφρη χτες, γιατι καπου στην 7+ ειχε γινει η αποξεση, ενω χτες ειδα κατι πανεμορφο, υγιες, ζωντανο και να σαλευει! Χαχα! Φτου φτου, να μας πανε σε ολες τελεια ως το τελος και να εχουμε τελειομηνα καλοκαιρινα μωρακια, κοριτσια!

Τα καταφερα με το τικερακι, σας ευχαριστω για τις οδηγιες! Αυτο μου διεφευγε, το να κανω επικολληση στην υπογραφη!

Ποτε θα εχουμε νεα απο αλλα ραντεβου; Ποιες πλησιαζουν;

On 6/12/2017 at 9:18 ΠΜ, Koulouri είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια! Τι κάνετε εγκυούλες;

Εγώ χθες ανέβασα πυρετό 38.2, ευτυχώς ίδρωσα το βράδυ κι έπεσε μόνος του. Ο γιατρός μου είπε depon σε έσχατη περίπτωση! Εσάς τι σας έχουν πει οι γιατροί σας για φάρμακα; Εγώ προς το παρόν παίρνω καραμέλες  halls, τσάι ή χαμομήλι με μέλι, φυτικό σπρέι για το λαιμό και καραμέλες lysopaine. Για τη ρινική αποσυμφόρηση μου είπε φυσιολογικό ορό καλύτερα (αλλά εγώ προσωπικά αν τα βρω πολύ σκούρα θα βάλω από τα άλλα!). 

Μου έδωσε επίσης να παίρνω πολυβιταμίνες, λέγονται Iofolen, τις έχετε ξανακούσει; Έχουν φυλλικό, σίδηρο, βιταμίνες συμπλέγματος B, C και D και Ω-3.

 

 

Ασχετο @Koulouri μου, αλλα επαναφερω το παλιο σου μηνυμα γιατι μου φαινεται οτι θα αρρωστησω! Απο χτες ποναει τρομερα ο λαιμος οταν καταπινω αλλα ευτυχως χωρις πυρετο. Ο γιατρος ειπε οτι μπορω να παρω Depon αν χρειαστει, γιατι δε θελουμε πυρετο πανω απο 38,5 για το εμβρυακι. Κατα τ αλλα, τι σε βοηθησε εσενα με τον λαιμο πιο πολυ; Ωστε να αποφυγω το Depon αφου εχω μονο πονολαιμο; Με ζοριζει πολυ κι οταν πινω νερο ακομη! Πήρα το γιατρό και μου είπε οτι μπορω να παρω strepsils, lysopaine ή γενικα τετοιες καραμελες, και τον ρωτησα για καποιο φυτικο σιροπι αν επιτρεπεται αλλα ειπε οτι δεν ξερει ουτε για εκτος κυησης τετοια γιατι δεν του εχει τυχει να χρησιμοποιησει, ωστε να συστησει καποιο. Ομως ειπε οτι δεν μας πειραζει να παρουμε κατι απλο που δεν ειναι στην ουσια φαρμακο. Αρα μπορεις να μου συστησεις το φυτικο σπρέι σου; Σου εδωσε το οκ ο γιατρος σου κι εσενα για αυτο; Αν ειδες βελτιωση με κατι θα με βοηθησεις πολυ!! :)

Τελικα εκλεισες προς Χριστουγεννα για καρδουλα, ή οχι ακομη;


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anastella είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. 

Χαρηκα πολυ για τα ωραια νεα σας :) αντε να περάσουν οι μερες κ να εχω κ εγω ευχαριστα νεα να σας πω. 

@t1t1n4k1 πως εισαι σημερα; :)

Καλημέρα :mad: σήμερα ειμαι μια χαρα. Δεν εχω καθόλου αιμα. Ειπε να παω στο προγραμματισμενο μας ραντεβού στης 22 . Δεν χρειάζεται λεει να παω. Αφού δεν πονάω και το αιμα σταμάτησε δεν έχω τίποτα. Να προσεχω ομως κ να μην κανω πολλα πολλα . Φυσικά εγω εχω ειδη βαλει πλυντήριο κ καθαρισα λιγο κ το παιδικο. Φυσικά ολα με τεράστια προσοχή. 


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Antila κάτι κυκλοφορεί με πονόλαιμο! Πολλά ζεστά (χαμομήλι με μέλι και σούπες) με ανακούφισαν πολύ.

Επειδή είμαι στο δρόμο θα επανέλθω με αναλυτικό μήνυμα.


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...