Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, toniasu είπε:

Καλημέρα!!!!

@iwanna24 πόσο γέλασα.....πόσο κουκουβάγια!!!! Να είστε γερές και οι δύο και να απολαμβάνετε πάντα η μια την άλλη!

Εμένα τον νοιώθει πολύ ελαφριά όταν είμαι ελαφρώς ξαπλωμένη, αλλά όσο μεγαλώνουν τα μωρά, τόσο πιο έντονες είναι οι κινήσεις και θα τα αντιλαμβάνονται και καλύτερα οι μπαμπάδες. 

 

Καλημερα. Τελειως κουκουβαγια ομως... κουκλα την ανεβαζω και θεα την κατεβαζω...που να γεννηθει...

Εμενα δεν την ενιωθε καλα...τωρα 23η βδομαδα την ενιωσε πολυ καλα. Ωστοσο, υπαρχουν μερες που κλωτσαει σαν να μην υπαρχει αυριο και μερες ηρεμες...δηλαδη που νιωθω απλα κινησει και αντε μια κλωτσια. Ειναι φυσιολογικο?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια. Έχω να γράψω καιρό αλλά σας διαβάζω συχνά. 19+6 σήμερα και η κοιλιά έχει ξεπέταχτει για τα καλά. Την Δευτέρα πήγα στο γιατρό. Το αγοράκι μου είναι πολύ καλά και πολύ κινητικό. Το νιώθω όλη μέρα και ειδικά το βράδυ. Το μόνο κακό που μου είπε είναι πως επειδή είναι η τρίτη εγκυμοσύνη και είχε προηγηθεί δίδυμη κύηση που σημαίνει διπλάσιο βάρος η μήτρα μου είναι πολύ χαμηλα και ο τράχηλος στο 2.1. Ευτυχώς έχω σταματήσει την δουλειά από πολύ νωρίς αλλά με τα τρία θηρία σπίτι πως να ξεκουραστώ; μου έδωσε ουτρο και μαγνήσιο τρεις φορές τη μέρα και μου είπε να κάνω κανένα τάμα μπας και καταφέρω να μπω στο μήνα μου. Απο βάρος έχω βάλει 4κιλακια και ελπίζω να μείνω σε αυτά για λίγο καιρό. Έχω και πολλές συσπάσεις οι οποίες μπορώ να πω πως είναι ενοχλητικές ειδικά όταν δεν μπορώ να ξεκουραστώ. Αυτά από μένα. Ααα σας είπα πως θα κάνω γιοκαρο πάλι;;; 

  • Μου αρέσει 1

Exd0p3.pngm8Dap3.png
Link to comment
Share on other sites

@Αγορομανα4 μου με το καλό!!!

Εμένα ο τράχηλος είναι 2.8 στην 23η βδομάδα και με τρομοκράτησαν.

Μια που έχεις εμπειρία παίζει να φτάσω στον μήνα μου??? 

Σε μια βδομάδα σταματάω απο τη δουλεια!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

iwanna24 αν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη δεν νομίζω να έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα. Συνηθως οι γυναίκες με πολλές εγκυμοσύνες έχουν τον φόβο του πρόωρου τοκετού από εξάλειψη τραχήλου. Μην αγχώνεσαι και να ακους τον γιατρό σου μόνο. Εγώ είμαι διαφορετική περίπτωση από σένα με συνολικά  έξι εγκυμοσύνες στο ενεργητικό μου. Αν προσέχεις και δεν αγχώνεσαι θα πάνε όλα καλά. Σου μιλάω εκ πείρας. 

Θα σου πω ένα παράδειγμα για να κατάλαβεις. Στα δίδυμα μου είχαν πει τα πάντα. Από την αυχενική πως είχαν σύνδρομο νταουν. Μετά προχωρήσαμε σε τράχηλο 1.5με περιδεση τραχήλου αμνιοπαρακεντηση για το σύνδρομο και κάθε βδομάδα υπέρηχους για να βλέπουμε τον τράχηλο. Από τον τέταρτο ήμουν στο κρεβάτι και σηκώνουν μονο για τουαλέτα μέχρι τον έβδομο που μπήκα εισαγωγη(29 εβδομάδων) το έως ότου και γέννησα πρόωρα 34+5. Τα μωράκια μου βγήκαν υγιέστατα και έκατσα Ν θερμοκοιτίδα 12 μέρες μόνο για να πάρουν βάρος. Πέρασα πολύ δύσκολα αλλά πίστευα στον εαυτό μου και στα μωρά μου και μαζί τα καταφέραμε. Για αυτό και τώρα πιστεύω πως ότι είναι να γίνει θα γίνει. Ο Θεός είναι μεγάλος και ξέρει καλύτερα από όλους. Να έχεις εμπιστοσύνη στο σώμα σου και στο μωρό σου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Exd0p3.pngm8Dap3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Μανούλες!!!

Θα μπω και εγώ στην παρέα σας με ΠΗΤ 20/7/18 και ΤΕΡ 19/10/17 πρώτη φορά μαμά.

Ο γιατρός μας λέει οτι είμαι αντρακλας!!!και θα με δούν στο Β επιπέδου την τετάρτη 7/3 :)

Εσείς πως νιώθετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 4/3/2018 at 4:56 ΜΜ, Anthi87 είπε:

Γεια σας Μανούλες!!!

Θα μπω και εγώ στην παρέα σας με ΠΗΤ 20/7/18 και ΤΕΡ 19/10/17 πρώτη φορά μαμά.

Ο γιατρός μας λέει οτι είμαι αντρακλας!!!και θα με δούν στο Β επιπέδου την τετάρτη 7/3 :)

Εσείς πως νιώθετε?

Καλησπερα Ανθη...

Με το καλο το αντρακι σουυυυ...Φανταζομαι εκανες τη Β επιπεδου και ολα πηγαν τελεια!

Εγω κοριτσια ειμαι καλυτερα ψυχολογικα... Μπηκα στην 24η βδομαδα και παει λεγοντας. Στις 12 εχω ραντεβου με το γιατρο μου και την Παρασκευη σταματαω απο τη δουλεια! Τη μπεμπα τη νιωθω συνεχως και φαινεται πλεον οταν κουνιεται... 

Πως ειστε οι υπολοιπες?

Εκανε καμια τη Β επιπεδου???

Αντε και τωρα καμπυλη...Μπλιαξ!

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!! Καλως ορισες Ανθη, με το καλο να δεχτεις το αγορακι σου, θα σε βαλω στο πινακακι μας!! :):wub: Ευχομαι ολα τελεια να πανε σημερα στο Β επιπεδου, περιμενουμε νεα σου!

Χαιρομαι Ιωαννα που εισαι λιγο καλυτερα, σταματας και τη δουλεια και θα βοηθησει κι αυτο ψυχολογικα και σωματικα, θα δεις! Περιορισε την κοπωση κ τις μετακινησεις, κανε χαλαρα πραγματα και οσο γινεται μην το σκεφτεσαι, θα δεις που θα φτασεις μια χαρα στο μηνα σου και δε θα εχεις προβλημα!!

Εγω κοριτσια εχω αγχωθει πολυ απο χτες, παραλογιζομαι σε ενα βαθμο αλλα το μυαλο μου παει μονο στο κακο... Η πιεση μου ειναι το θεμα, δε θυμαμαι καθολου αν σας ειχα αναφερει οτι στο ιατρειο δυο φορες μου την εχει βρει 14 τη μεγαλη, και μου ειπε οτι αν την ξαναβρει ετσι θα μου δωσει αγωγη, αν κ εγω πιστευα οτι το αγχος μου την εκτινασσει την ωρα που λεει οτι θα με μετρησει. Στο σπιτι πριν κανα μηνα που μετρησα λιγες φορες ηταν 11 με 7 περιπου. Ομως χτες πηγα φαρμακειο κ επι τη ευκαιρια την μετρησα εκει, κ ηταν 14,5 με 9. Παλι ενιωσα ταχυπαλμια μολις εκατσα να μου την παρουν, αγχος δηλαδη, κ απο τοτε δε μπορω να ηρεμησω. Ερχονται στο μυαλο μου κακα σεναρια, εχω διαβασει παλιοτερα ενα σωρο στο ιντερνετ.. Μεγα λαθος κ μετανιωνω!

Πηρα το γιατρο, ειπε να μην αγχωνομαι για το μωρο γιατι δε θα παθει τιποτα, θα με δουν πιο εξονυχιστικα στο Β επιπεδου την αλλη Πεμπτη, κ αν χρειαστει και φανει παθολογικη πιεση κυησης θα παρω χαπι και ολα καλα. Ειναι κ η γυναικα του καρδιολογος και αν χρειαστει θα με εχουν απο κοντα, να μη φοβαμαι. Να μετραω επισης στο σπιτι την πιεση μου 2 φορες τη μερα για να εχουμε μια εικονα. Σημερα πρωι μολις μου ειπε ο αντρας μου "ελα να δουμε την πιεση" επαθα ελαφρα ταχυπαλμια! Τελικα ηταν 12.5 με 7.5 ευτυχως! Πειτε μου τιποτα καθησυχαστικο βρε κοριτσια γιατι θα μου γινει εμμονη ιδεα, και δε θελω πραγματικα να κανω κακα σεναρια μεχρι να εχω κατι χειροπιαστο στα χερια μου :( . Λετε να πανε ολα καλα ακομη κ αν χρειαστει να παρω αγωγη;


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2018 at 1:20 ΜΜ, iwanna24 είπε:

Καλημερα. Τελειως κουκουβαγια ομως... κουκλα την ανεβαζω και θεα την κατεβαζω...που να γεννηθει...

Εμενα δεν την ενιωθε καλα...τωρα 23η βδομαδα την ενιωσε πολυ καλα. Ωστοσο, υπαρχουν μερες που κλωτσαει σαν να μην υπαρχει αυριο και μερες ηρεμες...δηλαδη που νιωθω απλα κινησει και αντε μια κλωτσια. Ειναι φυσιολογικο?

Το ιδιο κ εγω 20+4 (αναπτυξη μωρου 22 περιπου) σημερα! Χτες πχ ηταν τοσο ησυχος (για ενα 24ωρο ισως) που μπορει γι' αυτο να ανεβασα κ εξτρα πιεση :P. Ενα ελαχιστο τοκ τοκ απο μεσα, δεν πολυεμφανιστηκε κ ειχα αγωνια. Αλλα σημερα το πρωι εβαλα μουσικη κ για κανενα δεκαλεπτο μου εκανε τεντωματακια και χορους απο μεσα. Δε φαινεται ακομη εξωτερικα. Παρατηρησα οτι ξυπνουσε με τα γλυκα αλλα τα εχω κοψει τελειως, οποτε βρηκα τωρα τη μουσικη κ οντως ξυπναει με αυτην απο ο,τι παρατηρω. Σ αυτες τις εβδομαδες λενε οτι ειναι νορμαλ να μη νιωθεις συνεχως κατι! Εξαρταται κ απο τη δικη μας δραστηριοτητα. Εγω τον νιωθω οταν ειμαι ηρεμη για αρκετη ωρα, αλλα οταν ειμαι στο τρεξιμο μια μερα μπορει να μη νιωσω τιποτα.


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Antila είπε:

Το ιδιο κ εγω 20+4 (αναπτυξη μωρου 22 περιπου) σημερα! Χτες πχ ηταν τοσο ησυχος (για ενα 24ωρο ισως) που μπορει γι' αυτο να ανεβασα κ εξτρα πιεση :P. Ενα ελαχιστο τοκ τοκ απο μεσα, δεν πολυεμφανιστηκε κ ειχα αγωνια. Αλλα σημερα το πρωι εβαλα μουσικη κ για κανενα δεκαλεπτο μου εκανε τεντωματακια και χορους απο μεσα. Δε φαινεται ακομη εξωτερικα. Παρατηρησα οτι ξυπνουσε με τα γλυκα αλλα τα εχω κοψει τελειως, οποτε βρηκα τωρα τη μουσικη κ οντως ξυπναει με αυτην απο ο,τι παρατηρω. Σ αυτες τις εβδομαδες λενε οτι ειναι νορμαλ να μη νιωθεις συνεχως κατι! Εξαρταται κ απο τη δικη μας δραστηριοτητα. Εγω τον νιωθω οταν ειμαι ηρεμη για αρκετη ωρα, αλλα οταν ειμαι στο τρεξιμο μια μερα μπορει να μη νιωσω τιποτα.

Καλημέρα...μόλις είδα οτι έγραψα -κίνησΕΙ-...ΣΟΚ!

Πλεον να σου πω τη νιωθω καθε μερα τουλαχιστον 15 φορές. Χτες το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τα κλωτσιδια...τα οποια συνεχιζονται!

Εχει μεγαλη διαφορα...θα δεις 24η βδομαδα πως θα νιωθεις τα παντα :)

Και μένα έβγαινε και βγαίνει μεγαλύτερο...έχει να κάνει με το ύψος. Δεν επηρεάζει όμως πόσο θα το νιώθεις. Εκτος αν έγινε αλλαγη στην ΠΗΤ και στη βαλανε πιο νωρις...

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα...μόλις είδα οτι έγραψα -κίνησΕΙ-...ΣΟΚ!

Πλεον να σου πω τη νιωθω καθε μερα τουλαχιστον 15 φορές. Χτες το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τα κλωτσιδια...τα οποια συνεχιζονται!

Εχει μεγαλη διαφορα...θα δεις 24η βδομαδα πως θα νιωθεις τα παντα :)

Και μένα έβγαινε και βγαίνει μεγαλύτερο...έχει να κάνει με το ύψος. Δεν επηρεάζει όμως πόσο θα το νιώθεις. Εκτος αν έγινε αλλαγη στην ΠΗΤ και στη βαλανε πιο νωρις...

 

Οχι, ευτυχως δεν εγινε αλλαγη ΠΗΤ! Απλως βγαινει απο μια ως μιαμιση εβδομαδα πιο μεγαλο. Ανυπομονω να το νιωθω ολη μερα οπως κ εσυ!! Θα νιωθω οτι εχω συνεχως παρεα! :D Yπομονη κανα μηνα λοιπον!!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Antila είπε:

Οχι, ευτυχως δεν εγινε αλλαγη ΠΗΤ! Απλως βγαινει απο μια ως μιαμιση εβδομαδα πιο μεγαλο. Ανυπομονω να το νιωθω ολη μερα οπως κ εσυ!! Θα νιωθω οτι εχω συνεχως παρεα! :D Yπομονη κανα μηνα λοιπον!!

Μπορει να το νιωσεις και πιο νωρις.. η μικρη μου γενικα ειναι ηρεμη...και στους υπερηχους παντα ακινητη και πιπιλιζει...ποτε δεν εκανε τουμπα ή οτιδηποτε τετοιο...

Αλλες κοπελες το νιωθουν απο 22η ολη μερα...εχει να κανει και με τη χαλαρωση...αν δηλαδη εισαι ηρεμη θα το νιωσεις. Εγω μολις αγχωθω χανω επαφη...σαν να το νιωθει και να μαζευεται... βεβαια χτες το βραδυ ειλικρινα σκεφτομουν οτι κατι επαθε...δεν σταματουσε με ΤΙΠΟΤΑ. Εχασα τον υπνο μου και συνεχιζε μεχρι τις 4.30 το πρωι!!! Επειδη ηπια καφε? Δεν μπορω να καταλαβω :oops:

Τωρα ειδα με την πιεση...πως σου κολλησε?

Εχεις ιστορικο? Γιατι σε αγχωνει??? Εμενα μια φορα το μηνα τη μετραει ο γιατρος...δεν εχω κατσει μονη μου να τη μετρησω...και εννοειται οτι εκεινη την ωρα εχω αγχος αφου εχω και ενα μηνα να δω τη μπεμπα και τη μετραμε πριν κανουμε τον υπερηχο.

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τωρα ειδα με την πιεση...πως σου κολλησε?

Εχεις ιστορικο? Γιατι σε αγχωνει??? Εμενα μια φορα το μηνα τη μετραει ο γιατρος...δεν εχω κατσει μονη μου να τη μετρησω...και εννοειται οτι εκεινη την ωρα εχω αγχος αφου εχω και ενα μηνα να δω τη μπεμπα και τη μετραμε πριν κανουμε τον υπερηχο.

 

Ελα ντε.. Δεν εχω ιστορικο. Απλως εφαγα σκαλωμα με αυτο το θεμα μαλλον! Κ εμενα τη μετραει στα ραντεβου, πριν τον υπερηχο, αρα ειμαι αγχωμενη κ βγαινει 14 η μεγαλη. Αλλα χτες δεν περιμενα να βγει πανω απο 14 στο φαρμακειο κ τα συνδυασα στο μυαλο μου οτι εχω προβλημα :( . Γι αυτο μου ειπε ο γιατρος απο το τηλ να τη μετραω σπιτι να δουμε σε τι φαση ειναι σε ηρεμια, και να μην αγχωνομαι! Το μωρο λεει δε θα παθει τιποτα. Εγω απλως βλεπω οτι αν κουραστω λιγο παθαινω ταχυπαλμια και παει το μυαλο μου σε πιθανα παθολογικα προβληματα με πιεση (μαλλον ομως λεω βλακειες αλλα δεν το βλεπω αντικειμενικα! Εσεις θα μου πειτε!!). Ο γιατρος ειπε οτι και παθολογικο να ειναι, και προδιαθεση για κατι να εχω (λογω δευτερου μισου της κυησης που καποιες εμφανιζουν θεμα), θα παρω αγωγη κ θα ρυθμιστει.

Να πω επισης οτι εκανα μαλλον λαθος που πηρα την πιεση μετα απο 6 ωρες εκτος σπιτιου στη δουλεια περα δωθε με αμαξι, μετα απο σουπερ μαρκετ που περπατησα κι εκει και κουβαλησα πραγματα, και αφου ειπα στη φαρμακοποιο να μου την μετρησει καταλαβα αμεσως οτι αγχωθηκα κ ανεβασα παλμους. Θα τη μετραω σε πιο ηρεμες φασεις, πιο ξεκουραστη και ησυχη γιατι θα τρελαθω στο τελος!! :P

(Noμιζω το προβλημα εντοπιζεται βαθυτερα, στην παλινδρομη, που προσπαθω μαλλον να ελεγχω τα παντα να μην παει κατι στραβα, και τελικα αγχωνομαι χωρις να το καταλαβω! Ας πουμε ανεβασα θυρεοειδη κ παλι ασχοληθηκα αρκετες μερες μην παθει κατι το μωρο, τι θα συμβει κτλ. Αυριο θα κανω αιματος και θα δειξει αν ρυθμιστηκε με το χαπι. Δε μπορω να κανω κατι παραπανω! Μονο ο,τι περναει απο το χερι μας, αυτο σκεφτομαι κ ηρεμω! Με βοηθησε το οτι το μοιραστηκα εδω με εσας βρε κοριτσια γιατι εκφραζοντας αυτα που νιωθω, καταλαβαινω οτι πιθανοτατα ειναι βλακειες!! :P )


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Antila είπε:

Ελα ντε.. Δεν εχω ιστορικο. Απλως εφαγα σκαλωμα με αυτο το θεμα μαλλον! Κ εμενα τη μετραει στα ραντεβου, πριν τον υπερηχο, αρα ειμαι αγχωμενη κ βγαινει 14 η μεγαλη. Αλλα χτες δεν περιμενα να βγει πανω απο 14 στο φαρμακειο κ τα συνδυασα στο μυαλο μου οτι εχω προβλημα :( . Γι αυτο μου ειπε ο γιατρος απο το τηλ να τη μετραω σπιτι να δουμε σε τι φαση ειναι σε ηρεμια, και να μην αγχωνομαι! Το μωρο λεει δε θα παθει τιποτα. Εγω απλως βλεπω οτι αν κουραστω λιγο παθαινω ταχυπαλμια και παει το μυαλο μου σε πιθανα παθολογικα προβληματα με πιεση (μαλλον ομως λεω βλακειες αλλα δεν το βλεπω αντικειμενικα! Εσεις θα μου πειτε!!). Ο γιατρος ειπε οτι και παθολογικο να ειναι, και προδιαθεση για κατι να εχω (λογω δευτερου μισου της κυησης που καποιες εμφανιζουν θεμα), θα παρω αγωγη κ θα ρυθμιστει.

Να πω επισης οτι εκανα μαλλον λαθος που πηρα την πιεση μετα απο 6 ωρες εκτος σπιτιου στη δουλεια περα δωθε με αμαξι, μετα απο σουπερ μαρκετ που περπατησα κι εκει και κουβαλησα πραγματα, και αφου ειπα στη φαρμακοποιο να μου την μετρησει καταλαβα αμεσως οτι αγχωθηκα κ ανεβασα παλμους. Θα τη μετραω σε πιο ηρεμες φασεις, πιο ξεκουραστη και ησυχη γιατι θα τρελαθω στο τελος!! :P

(Noμιζω το προβλημα εντοπιζεται βαθυτερα, στην παλινδρομη, που προσπαθω μαλλον να ελεγχω τα παντα να μην παει κατι στραβα, και τελικα αγχωνομαι χωρις να το καταλαβω! Ας πουμε ανεβασα θυρεοειδη κ παλι ασχοληθηκα αρκετες μερες μην παθει κατι το μωρο, τι θα συμβει κτλ. Αυριο θα κανω αιματος και θα δειξει αν ρυθμιστηκε με το χαπι. Δε μπορω να κανω κατι παραπανω! Μονο ο,τι περναει απο το χερι μας, αυτο σκεφτομαι κ ηρεμω! Με βοηθησε το οτι το μοιραστηκα εδω με εσας βρε κοριτσια γιατι εκφραζοντας αυτα που νιωθω, καταλαβαινω οτι πιθανοτατα ειναι βλακειες!! :P )

Αγαπημένη αλήθεια σε καταλαβαίνω...εγώ κάνω πολύ χειρότερα...βλέπω παντού μικρόβια και τοξοπλάσματα. Δράμα.

Ωστόσο και γω έχω ταχυπαλμίες στα ξαφνικά....οφείλεται λογικά στην εγκυμοσύνη...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σημερα πηγα κ εγβ γιατρο η μικρή ειναι 420 γρ κ κουναει ολη τ ωρα. Χθες σηκωνομουν ανα μια ωρα για τουαλέτα πφ αππ Τώρα.  Τράχηλο ειδε λεει καλο δε μ ειπε ποσο αλλα καναμε μια καλλιεργεια κ επισης επαθα φλεβιτιδα κ πρεπει να φπραω συνέχεια καλτσον η καλτσεςειδικες μεχρι να γέννησω πφφφ 

Κορίτσι νομιζω οτι ειναο απο το αγχος σ καθαρά.  Ηρεμησε κ ολα θα πανε Καλά.  Να τη παιρνεις σπιτι να δεις

  • Μου αρέσει 1

4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια με τις όμορφες κοιλίτσες που τώρα πλέον έχουν φουσκώσει για τα καλα και που έχουν αρχίσει να δέχονται μπουνιτσες και κλωτσιές όμορφες απο τα όμορφα μπεμπακια:-D

Ειχα καιρό να σας γράψω γιατι ήταν ενα αρκετά ζόρικο διάστημα για μενα αλλά δόξα το Θεό όλα καλα...είχα περίπου πριν ενα μήνα κανει αμνιοπαρακέντηση μιας και λόγω μιας ιδιαίτερης περίπτωσης που έχουμε με τον άντρα μου πρέπει σε κάθε εγκυμοσυνη αυτή την στρεσογόνο διαδικασία να την περνάμε ...όλα καλα τέλος καλα...περιμένουμε ενα υγιέστατο αγοράκι που σήμερα κιόλας το είδαμε πάλι και όλο έκανε ζουζουνιες. ..

Διαβασα τα νεα σας όμορφα και κάποια αγχωτικά αλλά να σας πω κατι όσο τα μωράκια μας ειναι καλα ας προσπαθήσουμε να χαρούμε τώρα πλέον το όμορφο αυτό ταξιδάκι,

@iwanna24 μην αγχώνεσαι τόσο πολυ με τον τράχηλο απλά να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς ειδικά τώρα που δεν δουλεύεις ...  εγω  για να καταλάβεις είχα διαστολή  2 απο τις 30 βδομαδες στην κόρη μου και τελικά με διάφορους τρόπους κρατήθηκε ως τις 34 που τελικά γεννήθηκε και δεν μπήκε καν θερμοκοιτίδα απλά ήταν λίγο μικρούλα μόνο δυο κιλά αλλά τώρα εχει γίνει ολόκληρη κοπελάρα:)

@Antila με την πίεση είχα και εγω υψηλή οταν πήγαινα στον γιατρό ειδικά το πρώτο διάστημα που δεν ένιωθα το μωρό αλλά τώρα όλα καλα... παίζει βλέπεις μεγάλο ρόλο πως αισθανόμαστε ειδικά οταν δεν ειναι κατι παθολογικό που αν ήταν θα ήταν μόνιμα υψηλή 

@Anthi87 καλώς ήρθες και με το καλό το μπεμπακι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...