Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

 Γεια σας κι απο εμενα κοριτσια....τι κανετε;;;φουσκώνουν  οι κοιλιτσες;;εγω νιωθω οτι φουσκωνω πολυυυυ γρηγορα..

Σας διαβαζω συχνα, απλα δεν εχω πολυ χρονο για να γραψω...που να δουλευα κιολας....απλα ο μικρος μου δεν υπαρχει περιπτωση να με δει με το ταμπλετ και να με αφησει να γραψω ηρεμα...εμεις εχει ηδη πανω απο 2 εβδομαδες που καναμε τον β επιπεδου...ολα ηταν καλα και οι μετρησεις  ηταν ολες φυσιολογικες...ευτυχως ο πλακουντας και ο τραχηλος ειναι σε καλο επιπεδο οποτε δεν αγχώνομαι. .. @iwanna24 κι εμενα ο τραχηλος μου στην πρωτη εγκυμοσυνη ηταν στο 3.1 οποτε μου ειπαν απλα να μην περπαταω πολυ (και φαντασου οτι το μονο μου περπατημα στη διαρκεια της ημερας ηταν μια βολτα με τα σκυλια τα απογευματα) και να παιρνω μαγνησιο...τωρα που φοβομουν πιο πολυ με τον τραχηλο, λογω του οτι πρεπει να σηκωνω μερικες φορες τον μικρο ( ειναι και και πανω απο 11 κιλα πλεον) οι μετρησεις ηταν πολυ καλυτερες, 3,6... 

@Antilaκαι οι δικες μας μετρησεις δεν ηταν ολες πανω στο μεσω ορο αλλα αφου δεν ανεφερε κατι ανησυχητικό  ο γιατρος, ειμαστε κι εμεις ηρεμοι...κατι ξερουν παραπανω...οποτε χαλαρωσε και μην αγχωνεσαι με λεπτομέρειες. ..απλα σε εμας με το τελειωσε η εξεταση και εβαλε να το δουμε σε 3d μας γυρισε την πλατη και κρύφτηκε. ..οποτε δεν ειδαμε καλα το προσωπακι του...δεν πειραζει ομως γιατι σε λιγους μηνες θα το καμαρωνουμε στην αγκαλιά  μας:-D:-D

Κατα τα αλλα το ζουζουνακι εχει πολλα κεφια και το νιωθω παρα πολυ συχνα...σαν να κανει τουμπες εκει μεσα.. @angeliki1979 στην πρωτη εγκυμοσυνη επρεπε να φτασω στην 19-20 εβδομάδα για να ειμαι σιγουρη  οτι οι μπουρμπουλιθρες που ενιωθα ηταν το μωρακι μου..στη δευτερη εγκυμοσυνη το κσταλαβα ηδη στις 16+κατι..σου ευχομαι να το νιωσεις οσο πιο συντομα γινεται...

@xnoudaki ευχαριστω πολυ για την απαντηση...τελικα αποφάσισα να αλλαξω γιατρο...οποτε που ξερεις;;μπορει καποια στιγμη να γνωριστουμε και στο ιατρειο:-D... 

 Το επομενο ραντεβου μας ειναι σε περιπου 2 εβδομαδες οπου θα μου γραψει και την καμπύλη ζαχαρου (μπλιαχ)...

Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα ...

  • Μου αρέσει 1

zqnjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , Manoulomamaka είπε:

 Γεια σας κι απο εμενα κοριτσια....τι κανετε;;;φουσκώνουν  οι κοιλιτσες;;εγω νιωθω οτι φουσκωνω πολυυυυ γρηγορα..

Σας διαβαζω συχνα, απλα δεν εχω πολυ χρονο για να γραψω...που να δουλευα κιολας....απλα ο μικρος μου δεν υπαρχει περιπτωση να με δει με το ταμπλετ και να με αφησει να γραψω ηρεμα...εμεις εχει ηδη πανω απο 2 εβδομαδες που καναμε τον β επιπεδου...ολα ηταν καλα και οι μετρησεις  ηταν ολες φυσιολογικες...ευτυχως ο πλακουντας και ο τραχηλος ειναι σε καλο επιπεδο οποτε δεν αγχώνομαι. .. @iwanna24 κι εμενα ο τραχηλος μου στην πρωτη εγκυμοσυνη ηταν στο 3.1 οποτε μου ειπαν απλα να μην περπαταω πολυ (και φαντασου οτι το μονο μου περπατημα στη διαρκεια της ημερας ηταν μια βολτα με τα σκυλια τα απογευματα) και να παιρνω μαγνησιο...τωρα που φοβομουν πιο πολυ με τον τραχηλο, λογω του οτι πρεπει να σηκωνω μερικες φορες τον μικρο ( ειναι και και πανω απο 11 κιλα πλεον) οι μετρησεις ηταν πολυ καλυτερες, 3,6... 

@Antilaκαι οι δικες μας μετρησεις δεν ηταν ολες πανω στο μεσω ορο αλλα αφου δεν ανεφερε κατι ανησυχητικό  ο γιατρος, ειμαστε κι εμεις ηρεμοι...κατι ξερουν παραπανω...οποτε χαλαρωσε και μην αγχωνεσαι με λεπτομέρειες. ..απλα σε εμας με το τελειωσε η εξεταση και εβαλε να το δουμε σε 3d μας γυρισε την πλατη και κρύφτηκε. ..οποτε δεν ειδαμε καλα το προσωπακι του...δεν πειραζει ομως γιατι σε λιγους μηνες θα το καμαρωνουμε στην αγκαλιά  μας:-D:-D

Κατα τα αλλα το ζουζουνακι εχει πολλα κεφια και το νιωθω παρα πολυ συχνα...σαν να κανει τουμπες εκει μεσα.. @angeliki1979 στην πρωτη εγκυμοσυνη επρεπε να φτασω στην 19-20 εβδομάδα για να ειμαι σιγουρη  οτι οι μπουρμπουλιθρες που ενιωθα ηταν το μωρακι μου..στη δευτερη εγκυμοσυνη το κσταλαβα ηδη στις 16+κατι..σου ευχομαι να το νιωσεις οσο πιο συντομα γινεται...

@xnoudaki ευχαριστω πολυ για την απαντηση...τελικα αποφάσισα να αλλαξω γιατρο...οποτε που ξερεις;;μπορει καποια στιγμη να γνωριστουμε και στο ιατρειο:-D... 

 Το επομενο ραντεβου μας ειναι σε περιπου 2 εβδομαδες οπου θα μου γραψει και την καμπύλη ζαχαρου (μπλιαχ)...

Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα ...

Εχω πειστει σχετικα με τον τραχηλο...ειναι σχεδον θεμα τυχης...ειλικρινα!

Το γιατρο τον τρομαξε το 2.8...το 3 το θεωρησε λογικοτερο αλλα οχι και ασφαλεστερο. Ωστοσο και στην αυχενικη ο τραχηλος μου ηταν 3.2...

Ποτε δεν ειναι ιδιαιτερα καλος!

Με το καλο σου ευχομαι!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

On ‎16‎/‎3‎/‎2018 at 2:13 ΜΜ, Antila είπε:

Kαλημερα κοριτσια! Χαρηκα που διαβασα νεα σας, ειχα μερες να μπω! @iwanna24 μια χαρα λοιπον ο τραχηλος!! Πολυ χαρηκα! Εμενα χτες στη Β επιπεδου τον βρηκε 3,6 (στην αυχενικη ηταν 3,9). Αρα μειωνεται και παει βλεπω και σε μενα :P . Αλλα το τρια ειναι σουπερ απο οσα ξερω, σωστα; Οποτε σου φευγει ενα μεγαλο στρες!

Λοιποοοον, η Β επιπεδου μας κρατησε λιγο κ δεν το ευχαριστηθηκα πολυ, χαχα! Σε ενα εικοσαλεπτο νομιζω τελειωσαμε, αλλωστε οι περισσοτερες ληψεις ηταν πραγματα που δεν καταλαβαινα, και μονο λιγο ειδαμε το προσωπακι του μικρου σε 3D! Αλλα οχι σουπερ ποιοτητα, οποτε και παλι δε μπορω να πω με σιγουρια σε ποιον μοιαζει. Ειχε τον λωρο σαν γραβατα γυρω απο το λαιμο, νομιζω τυλιγεται κ ξετυλιγεται οποτε δεν ασχολουμαι, σωστα; Οι γιατροι δεν εδωσαν σημασια. Παντως πιο αναλυτικα το βλεπω το μωρο στους συνηθισμενους υπερηχους μας παρα χτες στο Μητερα, αν και ηταν αναλυτικοι στα χαρτια που μας εδωσαν φευγοντας και με καθησυχασε κ ο γιατρος σε κατι αποριες/αγχη που ειχα σχετικα με οσα ειδαμε.

Εσεις που εχετε ηδη εμπειρια απο Β επιπεδου, για πειτε πως ηταν! Εμενα με αγχωνουν οι μετρησεις (που δεν τις καταλαβαινω φυσικα) κ οταν δω κατι να μην ειναι ακριβως πανω στο μεσο ορο αλλα πιο κατω ή πιο πανω, αγχωνομαι :-P:?. Eιμαι η μονη ρε κοριτσια ή το εχουν κι αλλες αυτο; Πχ ειναι λιγο πιο κατω απ την κουκιδα του μεσου ορο το μηκος του μηριαιου και του βραχιονιου. Ομως ολα τα αλλα ειναι οκ, δεν ειχαμε κανεναν δεικτη υποπτο για τρισωμιες, και η αναπροσαρμοσμενη πιθανοτητα για τρισωμια 21 πηγε στο 1:20.000 σε σχεση με το 1:12.000 που ηταν στην αυχενικη. Γιατι τα παιρνω ολα τοσο σοβαρα; Η παλινδρομη φταιει μαλλον, αλλα θα ηθελα να μην επικεντρωνομαι σε βλακειες κ να χαιρομαι πιο πολυ το συνολο. ΕΙμαι η μονη; Ουφ!!!

Κατα τ αλλα ο μικρος ολο και κλωτσαει, ολο και τον νιωθω πιο πολυ καθε μερα! Εσεις κοριτσια μου σε τι φαση ειστε, πως πανε τα πραγματα; Περιμενουμε κανεναν υπερηχο συντομα; <3 Μαθαμε φυλο καμια για να συμπληρωσω πινακακι;;

Σ ευχαριστω Αγγελικη μου! Πηρες τα αποτελεσματα σου;;

Εγω παντως φτερουγισματακι ενιωσα εκει γυρω στις 17 εβδ αλλα πολυ απροσδιοριστο! Στην ουσια απο την 18-19η ενιωσα κανονικα οτι οι κινησεις ηταν του μωρου, αλλα βγαινει μια βδομαδα πιο μεγαλο στους υπερηχους αρα παιζει κι αυτο το ρολο του. Θα δεις μεγαλη διαφορα απο την 20η εβδομαδα!!! :) Λιγη υπομονη!

 

γεια σας μανουλες πηρα και τα αποτελέσματα μια χαρά το Nipt test γλίτωσα και την αμνιο παρακέντηση- είμαι στην 19η εβδομάδα και κάτι καταλαβαίνω από το μωρό κάτι - σε 2 εβδομάδες έχω την β επιπέδου  και προχωράμε αισίως. 

πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , angeliki1979 είπε:

 

γεια σας μανουλες πηρα και τα αποτελέσματα μια χαρά το Nipt test γλίτωσα και την αμνιο παρακέντηση- είμαι στην 19η εβδομάδα και κάτι καταλαβαίνω από το μωρό κάτι - σε 2 εβδομάδες έχω την β επιπέδου  και προχωράμε αισίως. 

πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα?

Αντε μπραβο και με το καλο.

Σχετικα με τα κιλα αρνηθηκα να ζυγιστω οποτε με βλεπω με κανα δεκαρι. Και ναι ειμαι ακομα 26η βδομαδα. Να μαστε καλα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σα κορίτσια, τι κάνετε; Εμείς σήμερα κάναμε τον ανατομικό και δόξα τω Θεό όλα καλα και φυσικά χάρηκα που το είδα συνέχεια να πιπίλαει τα χεράκια του...απίστευτος ο μικρούλης μου:) ενώ είχε γέλιο οταν τεντώνε τα ποδαράκια του ενώ ήδη άρχισα να ανυπομονώ να τον θέλω στην αγκαλιά μου... εχω όμως ακόμα όποτε υπομονή και πάλι καλα που εχω και τις υπόλοιπες αγκαλίτσες :-D

Καλο απόγευμα σε όλες με πολλές κλωτσιές στις κοιλίτσες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια.

Σημερα εκανα την καμπυλη. Θεε μου αηδια τελειως. Πειναγα απειρα οταν φυγαμε. Να κρατατε κατι να φατε!

Τα αποτελεσματα απο Δευτερα...

Αυριο μπαινω 27η βδομαδα. Αντε και καπως περναει ο καιρος.

Πως ειστε οι υπολοιπες?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσαρες με τις στογγυλες κοιλιτσες...τι κανετε;;;κλωτσανε τα ζουζουνακια;;;

Εμας τα νεα μας δεν ειναι και τα καλυτερα..την προηγουμενη δευτερα ειχαμε ραντεβου στο γιατρο και ενω το μικρακι ειναι πολυ καλα, ο τραχηλος μου δεν ηταν σε τοσο καλη φαση...τον μετρησε στο 2,5 οποτε μου απαγορεψε να κανω το οτιδηποτε πλεον...μου εδωσε utrogestan, adalat ,αυξησαμε το μαγνησιο, παίρνω αντιβιωση προληπτικα και μου πατησε και δυο ενεσεις κορτιζονης για να ειμαστε πιο σιγουροι σε περιπτωση που συμβει το οτιδηποτε...φυσικα οταν ξαναπηγα μετα την πεμπτη ο τραχηλος ειχε ηδη βελτιωθει(εφτασε ξανα στο 3)παρολα αυτα εμεις θα συνεχισουμε με ξεκουραση..πρεπει το μικρουλι να μειναι μεσα για τουλαχιστον άλλους δυο μηνες...οποτε υπομονη και θετικη σκεψη...δεν το αφηνω να μου ριξει την ψυχολογια γιατι θα ειναι χειροτερα...σκεφτομαι οτι αν προσεχω οπως πρεπει ολα θα πανε καλα..

Οσον αφορα τα κιλα συμφωνω με την ιωαννα...στην αρχη προσπαθουσα να προσεχω για να μην παρω πολυ βαρος, οσο και να προσεχα ομως η ζυγαρια λες και ανεβαινε ανέβαινε απο μονη της...οποτε ειπα αν ειναι να τα παρω τα κιλα ουτως η αλλως, τουλαχιστον να τα ευχαριστηθώ. ..εχω φτασει αισίως στα 9 και συνεχιζουμε...

Ιωαννα μου οντως η εξεταση της καμπυλης ειναι μια αηδια...θα την κανω κι εγω την αλλη εβδομαδα μαλλον (πηρε παραταση λογω τραχήλου )..

Οι υπολοιπες τι κανετε???πως πανε οι κλοτσιες;;;

 


zqnjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Manoulomamaka είπε:

Καλησπερα κοριτσαρες με τις στογγυλες κοιλιτσες...τι κανετε;;;κλωτσανε τα ζουζουνακια;;;

Εμας τα νεα μας δεν ειναι και τα καλυτερα..την προηγουμενη δευτερα ειχαμε ραντεβου στο γιατρο και ενω το μικρακι ειναι πολυ καλα, ο τραχηλος μου δεν ηταν σε τοσο καλη φαση...τον μετρησε στο 2,5 οποτε μου απαγορεψε να κανω το οτιδηποτε πλεον...μου εδωσε utrogestan, adalat ,αυξησαμε το μαγνησιο, παίρνω αντιβιωση προληπτικα και μου πατησε και δυο ενεσεις κορτιζονης για να ειμαστε πιο σιγουροι σε περιπτωση που συμβει το οτιδηποτε...φυσικα οταν ξαναπηγα μετα την πεμπτη ο τραχηλος ειχε ηδη βελτιωθει(εφτασε ξανα στο 3)παρολα αυτα εμεις θα συνεχισουμε με ξεκουραση..πρεπει το μικρουλι να μειναι μεσα για τουλαχιστον άλλους δυο μηνες...οποτε υπομονη και θετικη σκεψη...δεν το αφηνω να μου ριξει την ψυχολογια γιατι θα ειναι χειροτερα...σκεφτομαι οτι αν προσεχω οπως πρεπει ολα θα πανε καλα..

Οσον αφορα τα κιλα συμφωνω με την ιωαννα...στην αρχη προσπαθουσα να προσεχω για να μην παρω πολυ βαρος, οσο και να προσεχα ομως η ζυγαρια λες και ανεβαινε ανέβαινε απο μονη της...οποτε ειπα αν ειναι να τα παρω τα κιλα ουτως η αλλως, τουλαχιστον να τα ευχαριστηθώ. ..εχω φτασει αισίως στα 9 και συνεχιζουμε...

Ιωαννα μου οντως η εξεταση της καμπυλης ειναι μια αηδια...θα την κανω κι εγω την αλλη εβδομαδα μαλλον (πηρε παραταση λογω τραχήλου )..

Οι υπολοιπες τι κανετε???πως πανε οι κλοτσιες;;;

 

Καλημερα.

Λυπαμαι για τον τραχηλο...αλλα σε καταλαβαινω...προς το παρον ο δικος μου ειναι σταθερος στο 3 ΑΛΛΑ ειμαι αθλια ψυχολογικα...

Ολη μερα στο σπιτι. Ειλικρινα μετραω αντιστροφα να μπω στο μηνα μου να γεννησω αμεσως και να μην ξανακατσω σπιτι. Εχει και τελειο καιρο και γω λιωνω απο καναπε σε κρεβατι. 

Δεν ξερω πραγματικα. Οταν δουλευα περναγε ο παλιοκαιρος. Τωρα!?? Κανω κανα τσιγαρο παραπανω ενω δεν εκανα μπας και ηρεμησω αλλα εχω καταλαβει πως εχω μια μινι καταθλιψη. 

Ελπιζω μολις γεννησω να μην γινω ακομα χειροτερα. Τα κιλα μου φαινονται αστειο. Δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι 10 ή 20. Θα τα χασω οταν ελευθερωθω και επιτελους περπαταω. Τωρα απλα τρωω οτι μα οτι θελησω. 

Αυτα. Αυτα. Αυτα!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι!!!

Ευχαριστώ για την υποδοχή!!!

Κάναμε τη Β επιπέδου είμαστε 700γραμμάρια θα γεννηθουμε  θρεφταρια  μάλλον όπως λέει και η γιατρός μας :ρ

Την Τέταρτη θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση για να επιβεβαιώσουμε οτι όλα είναι καλά,δεν σας κρύβω οτι τρέμει το φυλοκαρδι  μου αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Έχει κανει κάποια αμνιοπαρακέντηση και έχει να συμβουλεύσει κάτι? Πονάει? Τι πρέπει να ξέρω?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Anthi87 είπε:

Καλησπέρα σας και πάλι!!!

Ευχαριστώ για την υποδοχή!!!

Κάναμε τη Β επιπέδου είμαστε 700γραμμάρια θα γεννηθουμε  θρεφταρια  μάλλον όπως λέει και η γιατρός μας :ρ

Την Τέταρτη θα κάνουμε αμνιοπαρακέντηση για να επιβεβαιώσουμε οτι όλα είναι καλά,δεν σας κρύβω οτι τρέμει το φυλοκαρδι  μου αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Έχει κανει κάποια αμνιοπαρακέντηση και έχει να συμβουλεύσει κάτι? Πονάει? Τι πρέπει να ξέρω?

Καλησπεεεερα.

Οντωωωως θρεφταριιιι...εμενα ηταν 520...

Τωρα βεβαια ειμαστε 1.200!!!

Για αμνιο δεν ξερω τιποτα. Ευχομαι ολα να πνε τελεια... δεν θυμαμαι ομως γιατι θα κανεις?

Το μονο που εχω ακουσει ειναι οτι για λιγες μερες πρεπει να εισαι ιδιαιτερα προσεχτικη. Η πεθερα μου ειχε κανει αλλα πριν 26 χρονια. Ολα πηγαν τελεια. Και εκανε και ταξιδι μετα απο 2 μερες. Φαντασου πλεον για τι ρουτινα μιλαμε :-P

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλησπεεεερα.

Οντωωωως θρεφταριιιι...εμενα ηταν 520...

Τωρα βεβαια ειμαστε 1.200!!!

Για αμνιο δεν ξερω τιποτα. Ευχομαι ολα να πνε τελεια... δεν θυμαμαι ομως γιατι θα κανεις?

Το μονο που εχω ακουσει ειναι οτι για λιγες μερες πρεπει να εισαι ιδιαιτερα προσεχτικη. Η πεθερα μου ειχε κανει αλλα πριν 26 χρονια. Ολα πηγαν τελεια. Και εκανε και ταξιδι μετα απο 2 μερες. Φαντασου πλεον για τι ρουτινα μιλαμε :-P

 

Καλησπέρα Ιωάννα,

Μόλις επέστρεψα σπίτι, δεν καταφέραμε να κάνουμε την αμνιοπαρακέντηση γιατί είχα τρελές συσπάσεις και δεν υπήρχε χώρος για την βελόνα....

Θα ξανά προσπαθήσουμε την Παρασκευή αφού θα μείνω ακίνητη στο κρεββάτι με απαγόρευση οποιασδήποτε μετακίνησης, μόνο για τουαλέτα θα σηκώνομαι!!!!

Αχχχ  τι τραβαμε  για τα μωρά μας...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Την κάνουμε για σιγουριά καθώς ειχαμε αυχενική διαφάνεια 2,4 στα ανώτερα φυσιολογικά όρια και στη Β επιπέδου μια ήπια κοιλιά μεγαλεία (VP 10,44) κατά τα αλλά ο μικρός είναι μια χαρά και πολύ δραστήριος αλλά για να μας φύγει το άγχος αποφασίσαμε να την κάνουμε...

Προσεύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Anthi87 είπε:

Καλησπέρα Ιωάννα,

Μόλις επέστρεψα σπίτι, δεν καταφέραμε να κάνουμε την αμνιοπαρακέντηση γιατί είχα τρελές συσπάσεις και δεν υπήρχε χώρος για την βελόνα....

Θα ξανά προσπαθήσουμε την Παρασκευή αφού θα μείνω ακίνητη στο κρεββάτι με απαγόρευση οποιασδήποτε μετακίνησης, μόνο για τουαλέτα θα σηκώνομαι!!!!

Αχχχ  τι τραβαμε  για τα μωρά μας...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Την κάνουμε για σιγουριά καθώς ειχαμε αυχενική διαφάνεια 2,4 στα ανώτερα φυσιολογικά όρια και στη Β επιπέδου μια ήπια κοιλιά μεγαλεία (VP 10,44) κατά τα αλλά ο μικρός είναι μια χαρά και πολύ δραστήριος αλλά για να μας φύγει το άγχος αποφασίσαμε να την κάνουμε...

Προσεύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Καλησπερα...ολα θα πανε καλα. 

Ισως ειχες και συσπασεις απο το αγχος...να την κανεις αν ειναι να νιωθεις καλα και ηρεμη.

Ποσο εβδομαδων εισαι?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλησπερα...ολα θα πανε καλα. 

Ισως ειχες και συσπασεις απο το αγχος...να την κανεις αν ειναι να νιωθεις καλα και ηρεμη.

Ποσο εβδομαδων εισαι?

26 εβδομάδων είμαι :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, Χρόνια πολλα, Χριστός Ανέστη με υγεία σε όλους και με το καλό τα μπεμπακια μας...πως περάσατε?

Εμεις πολυ όμορφα στην θάλασσας τόσες μέρες και το πιο ωραίο ο μπέμπης κλωτσούσε συνεχώς και τον νιώσαμε και τα αδέρφια του:)

@Anthi87 εχω κανει αμνιοπαρακέντηση και σε αυτή την εγκυμοσυνη όπως και στις άλλες δυο ...ειναι αρκετά αγχωτική διαδικασία σε καταλαβαίνω όπως και αναμονή ...θέλει λίγο προσοχή τουλάχιστον για ενα δεκαήμερο βέβαια δεν μπορω να πω ότι το τήρησα μιας και εχω τέσσερα παιδιά όποτε δύσκολο να γίνει αυτό αλλά δόξα τω Θεό όλα πήγαν μια χαρά ...προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη και να είσαι σίγουρη ότι αυτός που θα σου την κανει εχει εμπειρία και σου εύχομαι όλα καλα να πανε... το καλό ειναι ότι θα νιώθεις το μωρό και έτσι θα ηρεμεις

Καλο βράδυ σε όλες !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...