Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

να τον ενημερωσεις καλητερα αλλα μην ανχωνεσε τωρα πια το μωρο ειναι σχεδον τελειομηνο κ σιγουρα θα ειναι πανω απο 2 κιλα. 

Απλα πριν 2 βδομαδες που με ειχε πιασει παλι μου πε ειναι λογικο παρε ενα ντεπον..αν δεν περασει παρε με.

Περασε τοτε...τωρα να παρω παλι ενα ντεπον και να δω μπας και περασει?

Δεν ειναι εντονοι ειναι σαν τσιμπηματακια...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Απλα πριν 2 βδομαδες που με ειχε πιασει παλι μου πε ειναι λογικο παρε ενα ντεπον..αν δεν περασει παρε με.

Περασε τοτε...τωρα να παρω παλι ενα ντεπον και να δω μπας και περασει?

Δεν ειναι εντονοι ειναι σαν τσιμπηματακια...

κοιτα μην ανχωνεσε μια ερωτηση θα του κανεις καλο ειναι τωρα που πλησιαζεις να τον ενημερωνεις για καθε τι γιατι εισαι κ πρωταρα δεν ξερεις ποτε να ανυσηχησεις κ καλο ειναι να ξερει κ αυτος τι συμπτωματα εχεις. παρε σημερα γιατι ερχετε κ σκ μην ψαχνοσαστε μετα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κοιτα μην ανχωνεσε μια ερωτηση θα του κανεις καλο ειναι τωρα που πλησιαζεις να τον ενημερωνεις για καθε τι γιατι εισαι κ πρωταρα δεν ξερεις ποτε να ανυσηχησεις κ καλο ειναι να ξερει κ αυτος τι συμπτωματα εχεις. παρε σημερα γιατι ερχετε κ σκ μην ψαχνοσαστε μετα. 

Ναι θα παρω....απλα γαμωτο Παρασκευη κανει επεμβασεις και νιωθω πολυυυυ ασχημα να ενοχλω!

Τεσπα θα παρω...αν και ισως επειδη χτες ολη μερα καναμε βολτες να κουραστηκα. Ελπιζω να μην εχω τιποτα απροοπτα.

Ειναι πολυυυυ νωρις.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Ναι θα παρω....απλα γαμωτο Παρασκευη κανει επεμβασεις και νιωθω πολυυυυ ασχημα να ενοχλω!

Τεσπα θα παρω...αν και ισως επειδη χτες ολη μερα καναμε βολτες να κουραστηκα. Ελπιζω να μην εχω τιποτα απροοπτα.

Ειναι πολυυυυ νωρις.

μην ανχωνεσε μια χαρα εισαι. δεν τον ενοχλεις μωρε πια κ αυτος ποσες επεμβασεις θα εχει αντε μια δυο το πολυ κ αυτες το πρωι! δεν τον ενοχλεις! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 κοιτά γενικα αυτό που ξέρω απο την εμπειρία μου γιατι εχω γεννήσει και πρόωρα ενα απο τα παιδιά μου αυτό που δεν θέλουν ειναι να υπάρχει περιοδικότητα στον πόνο δηλαδή σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα... ότι θα υπάρχουν πόνοι απο δω και πέρα ειναι αναμενόμενο γιατι ειναι οι προπαρασκευαστικοί... ωστόσο δεν βλάπτει να τον πάρεις ενα τηλ γιατι γενικα ξέρουν ότι στη δουλειά τους έχουν πολλα τέτοια τηλεφωνήματα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Alex_mfpm είπε:

@iwanna24 κοιτά γενικα αυτό που ξέρω απο την εμπειρία μου γιατι εχω γεννήσει και πρόωρα ενα απο τα παιδιά μου αυτό που δεν θέλουν ειναι να υπάρχει περιοδικότητα στον πόνο δηλαδή σε συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα... ότι θα υπάρχουν πόνοι απο δω και πέρα ειναι αναμενόμενο γιατι ειναι οι προπαρασκευαστικοί... ωστόσο δεν βλάπτει να τον πάρεις ενα τηλ γιατι γενικα ξέρουν ότι στη δουλειά τους έχουν πολλα τέτοια τηλεφωνήματα 

Ποσο προωρα?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στις 34 βδομαδες αλλά επειδή γέννησα φυσιολογικά την βοήθησε την κόρη μου και δεν μπήκε θερμοκοιτίδα αλλά εμένα δεν κρατιόταν γιατι ήταν πολυ χαμηλά και είχα συσπάσεις τοκετού απο 30 βδομαδες και είχα νοσηλευτεί δυο φορές για να μου βάλουν όρο και να σταματήσουν τον τοκετό αλλά απο 34 και μετά σε αφήνουν δεν σου δίνουν άλλο όρο... αλλά όλα καλα τώρα ειναι ολόκληρη κοπελαρα:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Alex_mfpm είπε:

Στις 34 βδομαδες αλλά επειδή γέννησα φυσιολογικά την βοήθησε την κόρη μου και δεν μπήκε θερμοκοιτίδα αλλά εμένα δεν κρατιόταν γιατι ήταν πολυ χαμηλά και είχα συσπάσεις τοκετού απο 30 βδομαδες και είχα νοσηλευτεί δυο φορές για να μου βάλουν όρο και να σταματήσουν τον τοκετό αλλά απο 34 και μετά σε αφήνουν δεν σου δίνουν άλλο όρο... αλλά όλα καλα τώρα ειναι ολόκληρη κοπελαρα:)

Ναι...μετα την 34η φανταζομαι δεν υπαρχει θεμα.

Ελπιζω πως απλα προετοιμαζεται η μητρα...δεν πιστευω να ειναι κατι.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, stroumf1989 είπε:

Καλησπερα! Ιωαννα πηρες το γιατρό ολα καλα?

Καλησπερα και σε σενα.

Δεν τον πηρα...ο πονος υποχωρησε και θεωρω οτι ειμαι ενταξει.

Μου περασε σχεδον...θα το παρακολουθησω βεβαια και αν δω οτι με ξαναπιανει θα τον παρω.

Η αληθεια ειναι οτι απο τον 7ο καθε 2 βδομαδες περιπου με πιανει ετσι για μερα πονακια περιοδου...του το λεω και εκεινος μου λεει να παρω ντεπον και περναει.

Εσυ πως εισαι?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/5/2018 at 12:22 ΠΜ, iwanna24 είπε:

Τελικα πηγα για καρδιοτοκογραφο...δεν εχω τιποτα...δεν ξερω!

Μιλησαμε βεβαια με το γιατρο και ειπε ηρεμια και πολυ νερο.

Παλι καλα ευτυχως! Ποτε εχεις παλι γιατρο να σε δει απο κοντα?


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , stroumf1989 είπε:

Αα κ εγω πρωι πρωι εφτασα κ εγω τις 75 μερες μεχρι την πητ:)

Αντε κοντα εισαι και εσυυυ...εγω σκεφτομαι πως σε 17 μερες μπαινω στο μηνα μου..μεταααα ειμαι πολυ κοντα :x

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...