Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Koulouri είπε:

@Antila κι εγώ αυτό σκέφτηκα, μήπως πρέπει να πάω σε δύο εβδομάδες για να ακούσουμε καρδιά. Θα τον πάρω για να κλείσουμε πριν τα Χριστούγεννα στις 8 εβδομάδες, έστω. 

Εν τω μεταξύ, αρρώστησα, πονάει ο λαιμός μου και δεν μπορώ να πάρω τίποτα! :-(

Αυγουστιάτικα γενεθλιάκια, ε; Τέλεια! Κι εγώ είμαι καλοκαιρινό μωρό, χιχιχι! Την κόρη μου τη γέννησα μέσα στο καταχείμωνο.

Σωστα τα λες, παρε τον για ραντεβου λιγο πιο νωρις, ωστε να ξερεις τι σου γινεται πριν τις γιορτες και να μικρυνει το διαστημα ανυπομονησιας! Μετα θα νιωθεις πιο ανακουφισμενη και θα χαλαρωσεις!

Αν ποναει ο λαιμος, ισως βοηθησουν ζεστα ροφηματα (προσοχη δεν ειναι ολα καταλληλα για εγκυμοσυνη!) με μελι. Ή καποια τελειως φυτικη καραμελα απο το φαρμακειο; Δεν εχω ιδεα αν επιτρεπονται εστω και οι καραμελες! 

Δυσκολο θα ειναι το μωρο μες στο καταχειμωνο, με το κρυο και την κλεισουρα! Αντε, τωρα θα δουμε πως ειναι και με καλοκαιρινο μωρο η μητροτητα :)


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα στα κορίτσια! Τι κάνετε εγκυούλες;

Εγώ χθες ανέβασα πυρετό 38.2, ευτυχώς ίδρωσα το βράδυ κι έπεσε μόνος του. Ο γιατρός μου είπε depon σε έσχατη περίπτωση! Εσάς τι σας έχουν πει οι γιατροί σας για φάρμακα; Εγώ προς το παρόν παίρνω καραμέλες  halls, τσάι ή χαμομήλι με μέλι, φυτικό σπρέι για το λαιμό και καραμέλες lysopaine. Για τη ρινική αποσυμφόρηση μου είπε φυσιολογικό ορό καλύτερα (αλλά εγώ προσωπικά αν τα βρω πολύ σκούρα θα βάλω από τα άλλα!). 

Μου έδωσε επίσης να παίρνω πολυβιταμίνες, λέγονται Iofolen, τις έχετε ξανακούσει; Έχουν φυλλικό, σίδηρο, βιταμίνες συμπλέγματος B, C και D και Ω-3.

 

 

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Koulouri είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια! Τι κάνετε εγκυούλες;

Εγώ χθες ανέβασα πυρετό 38.2, ευτυχώς ίδρωσα το βράδυ κι έπεσε μόνος του. Ο γιατρός μου είπε depon σε έσχατη περίπτωση! Εσάς τι σας έχουν πει οι γιατροί σας για φάρμακα; Εγώ προς το παρόν παίρνω καραμέλες  halls, τσάι ή χαμομήλι με μέλι, φυτικό σπρέι για το λαιμό και καραμέλες lysopaine. Για τη ρινική αποσυμφόρηση μου είπε φυσιολογικό ορό καλύτερα (αλλά εγώ προσωπικά αν τα βρω πολύ σκούρα θα βάλω από τα άλλα!). 

Μου έδωσε επίσης να παίρνω πολυβιταμίνες, λέγονται Iofolen, τις έχετε ξανακούσει; Έχουν φυλλικό, σίδηρο, βιταμίνες συμπλέγματος B, C και D και Ω-3.

Καλημέρα σε όλες!! Ωχ, ταλαιπωρείσαι πολύ εσύ... :( Ελπιζω να βοηθησουν όλα τα παραπάνω και να αποφύγεις και το ντεπόν! Τις ίδιες πολυβιταμίνες παίρνω και εγώ! Καταπίνονται κι εύκολα! Επίσης συμπληρωματικα παίρνω και φυλλικό οξύ 400αρι, όχι δηλαδή την τεραστια δόση του φιλισίν, γιατί το έπαιρνα  αρκετούς μήνες πριν μείνω έγκυος και μου είπε να μην το σταματήσω παρότι παίρνω το Iofolen.

Σήμερα το πρωί κορίτσια πήγα να αλλάξω στάση στο κρεβάτι και με έπιασε ένα σφαχτάκι χαμηλά στην κοιλιά για λίγα δευτερόλεπτα. Και το πρωί που σηκώθηκα από το κρεβάτι το ίδιο, για μισό λεπτάκι, και μετά τίποτα! Ξέρω ότι μεγαλώνει η μήτρα κτλ, αλλά είναι αυτά που λέμε "πονάκια"; Για πονάκια διάβαζα και πονάκια δεν είχα, και αναρωτιέμαι πώς μοιάζουν... Αν ξέρετε οι ήδη μανούλες να μου πείτε! Σαν μικρή μαχαιριά ή "τράβηγμα", δεν ξέρω πώς να το περιγράψω, όχι κάτι να διπλωθείς στα δυο πάντως.

Αύριο εχω γιατρό κι έχω αγωνία: να μου πει ότι το εμβρυάκι συνεχίζει να αναπτύσσεται σωστά, ότι η μικρούλα αποκόλληση που είχα εξαφανίστηκε και ότι όλα πάνε τέλεια! Χαχα.


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antila είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Ωχ, ταλαιπωρείσαι πολύ εσύ... :( Ελπιζω να βοηθησουν όλα τα παραπάνω και να αποφύγεις και το ντεπόν! Τις ίδιες πολυβιταμίνες παίρνω και εγώ! Καταπίνονται κι εύκολα! Επίσης συμπληρωματικα παίρνω και φυλλικό οξύ 400αρι, όχι δηλαδή την τεραστια δόση του φιλισίν, γιατί το έπαιρνα  αρκετούς μήνες πριν μείνω έγκυος και μου είπε να μην το σταματήσω παρότι παίρνω το Iofolen.

Σήμερα το πρωί κορίτσια πήγα να αλλάξω στάση στο κρεβάτι και με έπιασε ένα σφαχτάκι χαμηλά στην κοιλιά για λίγα δευτερόλεπτα. Και το πρωί που σηκώθηκα από το κρεβάτι το ίδιο, για μισό λεπτάκι, και μετά τίποτα! Ξέρω ότι μεγαλώνει η μήτρα κτλ, αλλά είναι αυτά που λέμε "πονάκια"; Για πονάκια διάβαζα και πονάκια δεν είχα, και αναρωτιέμαι πώς μοιάζουν... Αν ξέρετε οι ήδη μανούλες να μου πείτε! Σαν μικρή μαχαιριά ή "τράβηγμα", δεν ξέρω πώς να το περιγράψω, όχι κάτι να διπλωθείς στα δυο πάντως.

Αύριο εχω γιατρό κι έχω αγωνία: να μου πει ότι το εμβρυάκι συνεχίζει να αναπτύσσεται σωστά, ότι η μικρούλα αποκόλληση που είχα εξαφανίστηκε και ότι όλα πάνε τέλεια! Χαχα.

Αχ πολύ χαίρομαι που παίρνουμε τις ίδιες βιταμίνες!

Όσον αφορά τα πονάκια, εγώ όταν περίμενα την περίοδο που δεν ήρθε είχα τα κλασικά πονάκια περιόδου. Μετά σταμάτησαν και τώρα δεν αισθάνομαι κάτι. Καμιά φορά όμως αν κάνω καμιά απότομη κίνηση ή στο κρεβάτι όπως λες αν στρίψω μπορεί να με πιάσει κανένα ήπιο πονάκι, σαν τράβηγμα μυός. Γενικά, συμβαίνουν τόσα πολλά πράγματα εκεί μέσα που είναι λογικό να έχουμε μικροενοχλήσεις που και που. Εμένα με ενοχλεί και το έντερο κάποιες φορές. Μήπως λοιπόν σε τράβηξε ο μυς λόγω της αλλαγής στάσης ή τεντώθηκες άθελά σου; Μην ανησυχείς, νομίζω ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά!

Όλα θα είναι τέλεια αύριο στον υπέρηχο! Πόσο θα είσαι αύριο;

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Koulouri είπε:

Αχ πολύ χαίρομαι που παίρνουμε τις ίδιες βιταμίνες!

Όσον αφορά τα πονάκια, εγώ όταν περίμενα την περίοδο που δεν ήρθε είχα τα κλασικά πονάκια περιόδου. Μετά σταμάτησαν και τώρα δεν αισθάνομαι κάτι. Καμιά φορά όμως αν κάνω καμιά απότομη κίνηση ή στο κρεβάτι όπως λες αν στρίψω μπορεί να με πιάσει κανένα ήπιο πονάκι, σαν τράβηγμα μυός. Γενικά, συμβαίνουν τόσα πολλά πράγματα εκεί μέσα που είναι λογικό να έχουμε μικροενοχλήσεις που και που. Εμένα με ενοχλεί και το έντερο κάποιες φορές. Μήπως λοιπόν σε τράβηξε ο μυς λόγω της αλλαγής στάσης ή τεντώθηκες άθελά σου; Μην ανησυχείς, νομίζω ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά!

Όλα θα είναι τέλεια αύριο στον υπέρηχο! Πόσο θα είσαι αύριο;

 

Σ ευχαριστω πολυ!! Μακαρι να ειναι αυριο οπως τα λες :) εχω μια γλυκια αγωνια! Αυριο θα ειμαι 8+2 λογικα, με βαση την προηγουμενη μετρηση (πριν απο ακριβως 2 Πεμπτες ημουν 6+2). Αρα με το καλο περιμενουμε μεγαλυτερο σπορακι (φασολακι πλεον!!!) και περισσοτερους παλμους! Ηταν 4 mm και 117 οι παλμοι τοτε, και ειχε πει ο γιατρος οτι ηταν πολυ καλα.

Μαλλον θα ηταν τραβηγμα οπως λες! Φοβαμαι λιγο με την μικρουλα αποκολληση που ειχε δει, μην τεντωθω κατα λαθος πιο πολυ απο οσο πρεπει, αλλα δεν εχω αιμα, καφε και τετοια οποτε δεν παει το μυαλο μου στο κακο! Μου ειχε πει απλως να μην σηκωνω ψηλα τα χερια πχ για να απλωσω ρουχα ή να κατεβασω κατι απο τη ντουλαπα, να μην στρωνω κρεβατι (δεν καταλαβα γιατι! Για να μη σηκωνω το στρωμα ή να μην τεντωνω τα χερια λογικα) και να μην σηκωνω βαρη.

Κατι ακομη που εχω καποιες φορες, ειναι πολυ σκληρη κοιλια κατω κατω, χαμηλα. Ακριβως πανω απ το τριχωμα του εφηβαιου φαντασου, και το σκληρο αυτο σημειο καλυπτεται σχεδον ολο απ το εσωρουχο, αντε και λιγο πιο ψηλα! Δεν ποναει, δεν νιωθω κατι, απλως ειναι σκληρος ο μυς. Οχι ομως παντα! Ειναι αυτο που διαβαζω "πετρωματα" ή καμια σχεση; Θα το αναφερω στο γιατρο βεβαια, αλλα να μαθαινουμε κιολας τιποτα απο τις πιο εμπειρες :) !


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Antila είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!! Μακαρι να ειναι αυριο οπως τα λες :) εχω μια γλυκια αγωνια! Αυριο θα ειμαι 8+2 λογικα, με βαση την προηγουμενη μετρηση (πριν απο ακριβως 2 Πεμπτες ημουν 6+2). Αρα λογικα περιμενουμε μεγαλυτερο σπορακι και περισσοτερους παλμους! Ηταν 4 mm και 117 οι παλμοι τοτε, και ειχε πει ο γιατρος οτι ηταν πολυ καλα.

Μαλλον θα ηταν τραβηγμα οπως λες! Φοβαμαι λιγο με την μικρουλα αποκολληση που ειχε δει, μην τεντωθω κατα λαθος πιο πολυ απο οσο πρεπει, αλλα δεν εχω αιμα, καφε και τετοια οποτε δεν παει το μυαλο μου στο κακο! Μου ειχε πει απλως να μην σηκωνω ψηλα τα χερια πχ για να απλωσω ρουχα ή να κατεβασω κατι απο τη ντουλαπα, να μην στρωνω κρεβατι (δεν καταλαβα γιατι! Για να μη σηκωνω το στρωμα ή να μην τεντωνω τα χερια λογικα) και να μην σηκωνω βαρη.

Κατι ακομη που εχω καποιες φορες, ειναι πολυ σκληρη κοιλια κατω κατω, χαμηλα. Ακριβως πανω απ το τριχωμα του εφηβαιου φαντασου, και το σκληρο αυτο σημειο καλυπτεται σχεδον ολο απ το εσωρουχο, αντε και λιγο πιο ψηλα! Δεν ποναει, δεν νιωθω κατι, απλως ειναι σκληρος ο μυς. Οχι ομως παντα! Ειναι αυτο που διαβαζω "πετρωματα" ή καμια σχεση; Θα το αναφερω στο γιατρο βεβαια, αλλα να μαθαινουμε κιολας τιποτα απο τις πιο εμπειρες :) !

Πω πω εσείς είστε ολόκληρα παιδιά! Χαχα! Άντε με το καλό να έχετε τα πιο ωραία νέα!

Αυτό που λες με την σκληρή κοιλιά δεν το έχω προσέξει να σου πω την αλήθεια. Τα πετρώματα κανονικά εμφανίζονται πολύ αργότερα, όμως πες το στον γιατρό σου αύριο μήπως σου δώσει κάτι επιπλέον, μπορεί όμως να μην είναι τίποτα απολύτως. Θα το αξιολογήσει ο γιατρός σου σε κάθε περίπτωση.

Το στήθος σας πονάει; Ενώ στην αρχή είχα μια μικρή τάση, τώρα δεν έχω τίποτα. Στην πρώτη εγκυμοσύνη, τόσο ήμουν πάνω κάτω όταν άρχισε να πονάει το στήθος μου και μάλιστα είχε γίνει τούμπανο! Τώρα είναι απλώς πιο γεμάτο.


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, διαβασα "ολοκληρα παιδια" και αναρωτηθηκα "σε ποιον αναφερεται καλε;"!!! Μετα καταλαβα οτι λες για το παιδι μου, αυτο το τιτανοτεραστιο μεγεθος, αχαχαχαχα! :-D

Θα κατσω να κανω λιστα με αποριες για γιατρο, γιατι οταν μου ερχονται σε ασχετη φαση ντρεπομαι να παιρνω τηλ, και ετσι ειναι πιο ευκολο! Σ ευχαριστω!

Το στηθος... Λοιπον, μικροτερο απ το δικο μου δεν παιζει στην αγορα!! Ειναι το τελευταιο που καταλαβαινει εγκυμοσυνη, το κακομοιρο! Εφτασα 7η εβδομαδα για να καταλαβω οτι στρογγυλεψε λιγο και οτι ποναει καποιες μερες πολυ και καποιες λιγοτερο, κυριως στη θηλη και στα εξωτερικα πλαϊνα. Σημερα ειναι απο τις μερες που ποναει ελαχιστα, και μονο αν αγγιξω τις θηλες λιγο πιο εντονα! Εχει ελαααχιστα μεγαλωσει η θηλαια αλως επισης, αλλα νομιζω οτι μονο εγω το καταλαβαινω :-P . Εχω χαρει και γιατι επιτελους θα απολαυσω στηθος ρε παιδακι μου! Να δουμε ποσο θα μου μεγαλωσει! Νομιζω ειμαι 75 Β.

Λογικα και σε σενα θα αρχισει παλι τωρα σιγα σιγα να τουμπανιαζει! Εκτος αν λογω δευτερης εγκυμοσυνης αργησει λιγο πιο πολυ! Οταν γεννησες, θηλασες κτλ, ξαναεφτασε στα αρχικα του μεγεθη το δικο σου ή να περιμενω να μου παραμεινει και μετα πιο μεγαλο;! Χοχοχο

 


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες. :)

Δεν προλαβαινω να σας διαβασω, γιατι τωρα μπαίνω για δουλεια. Κατι πηρε το ματι μου μονο για πυρετό, περαστικά ευχομαι κ γρηγορα. Θα μπω πιο μετα να σας διαβασω με ησυχια. Εκανα χοριακη χθες, εχει εξαπλασιαστει η τιμη, οποτε προς το παρον ειμαι ηρεμη. Σας φιλώ :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , anastella είπε:

Καλημερα μανουλες. :)

Δεν προλαβαινω να σας διαβασω, γιατι τωρα μπαίνω για δουλεια. Κατι πηρε το ματι μου μονο για πυρετό, περαστικά ευχομαι κ γρηγορα. Θα μπω πιο μετα να σας διαβασω με ησυχια. Εκανα χοριακη χθες, εχει εξαπλασιαστει η τιμη, οποτε προς το παρον ειμαι ηρεμη. Σας φιλώ :)

Ουαου! Εξαπλασιαστηκε;;;!! Σε ποσες μερες; Μπραβο κοριτσι μου! Χαιρομαι πολυ, να εισαι ηρεμη και αισιοδοξη φυσικα!! Καλη δουλεια και πες μας μετα τα νεα σου! :)


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Antila Κι εγώ έχω μικρό στήθος και μετά την πρώτη γέννα και τον θηλασμό έχει «αδειάσει» βρε παιδί μου, σαν ξεφούσκωτο σακί! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχε γίνει τε ρά στι ο!!! Ο άντρας μου είχε καταχαρεί!!! Αλλά δεν αγγιζόταν από τον πόνο. Δυστυχώς, η χαρά δεν κράτησε πολύ. Μετά τη γέννα επανήλθε σταδιακά στα γνωστά ταπεινά μεγέθη :-(. Όταν η μικρή ήταν τριών μηνών περίπου ήταν σχεδόν ίδιο με πριν την εγκυμοσύνη. Εκεί άρχισε να ελαττώνεται και το γάλα, ή εν πάσει περιπτώσει η μικρή δε χόρταινε και στους τέσσερις μήνες βάλαμε συμπλήρωμα. 

@anastella ευχαριστώ για τα περαστικά! Συγχαρητήρια για τη χοριακή! Όλα καλά!

Υγ. Πως φαίνεται ότι είμαι ξάπλα στο κρεβάτι... γλώσσα δεν έχω βάλει μέσα σήμερα! 

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσι γεια σας. Τρεμω απο τον φόβο μου. Μολις είδα αίμα. Αρκετο κ κατα κόκκινο. Πηρα τον γιατρό μου και ειπε να παρω κάτι χαπια και να ξαπλώσω κ θα τα πούμε αύριο. Πολυ φοβάμαι,παρα πολυ


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@t1t1n4k1 καταλαβαίνω απολυτα το φοβο σου, και εγω θα ειχα τρομαξει. Προσπάθησε οσο δυσκολο κ να ειναι, να μη βαζεις το κακο στο μυαλο σου γιατι μπορει να ειναι οτιδήποτε κοριτσακι μου,  συμβαινει αυτο. Ξαπλωσε, και υπομονη μεχρι αυριο που θα πας στο γιατρο. Πονας κιολας; 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , anastella είπε:

@t1t1n4k1 καταλαβαίνω απολυτα το φοβο σου, και εγω θα ειχα τρομαξει. Προσπάθησε οσο δυσκολο κ να ειναι, να μη βαζεις το κακο στο μυαλο σου γιατι μπορει να ειναι οτιδήποτε κοριτσακι μου,  συμβαινει αυτο. Ξαπλωσε, και υπομονη μεχρι αυριο που θα πας στο γιατρο. Πονας κιολας; 

Οχι ευτυχώς δεν πονάω καθόλου. Μακάρι να μην είναι τίποτα γτ πολυ φοβάμαι. Κ νιωθω τύψεις γτ εγω φταίω ...


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, t1t1n4k1 είπε:

Οχι ευτυχώς δεν πονάω καθόλου. Μακάρι να μην είναι τίποτα γτ πολυ φοβάμαι. Κ νιωθω τύψεις γτ εγω φταίω ...

Κοριτσι μου, καμια φορα εχουν αιμορραγια καποιες γυναικες ισως απο μια αποκολληση ή κατι αλλο, και δεν σημαινει παντα οτι κινδυνευει το εμβρυο! Σε καταλαβαινω απολυτα, κι εγω στη θεση σου θα ενιωθα πολυ φοβο, δεν το συζηταμε. Απλως σκεψου οτι η απουσια πονου ειναι καλυτερη ενδειξη απ το να πονουσες, και οτι παιρνεις λογικα προγεστερονη που θα βοηθησει! Θα δεις που το πρωι δε θα εχεις πια αιμα, και θα πας να σε δει ο γιατρος να σου λυσεις καθε απορια και αγωνια. Ποσο εισαι τωρα, μου θυμιζεις; Θα τον παρεις το πρωι;

Γιατι νιωθεις τυψεις; Δεν περναει απο το χερι μας μια αιμορραγια στην εγκυμοσυνη, πιστεψε με, δεν φταις για τιποτα! Σημερα μου ελεγε μια μαμα ενος μαθητη μου οτι ειχε ενα εξαμηνο αιμορραγιες φαντασου στον γιο της, και της συνεστησε ο γιατρος ακινησια και ορμονες, και πηγαν ολα καλα! Κι εκεινη φοβοταν, ολες θα φοβομασταν. Ομως δεν προδικαζουμε τιποτα!! Ενταξει; Πως εισαι τωρα;


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...