Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Ιουλίου 2018


Recommended Posts

Κοριτσουδια μου καλησπέρα!!χαθηκα λίγο γτ είχα πολλές δουλειές αυτές Τίς μέρες τόσες που έχασα τις μέρες και βλέπω σήμερα είμαι 6 εβδομάδων!!!!! Χαχα 

@anastellaκορίτσι μου μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε κι εγώ ξέρω πολλές περιπτώσεις που έμεινε μόνο ένα από τα δυο έμβρυα είναι δύσκολη η εγκυμοσύνη με δίδυμα!!που ξέρεις μπορεί να είναι και μια χαρά στο κάτω κάτω και να έχεις 3 παιδάκια μετά !!!σου στέλνω οοολη τη θετική μου ενέργεια 

εγώ λοιπόν που λέτε είμαι 6-0σημερα 

Αύριο  το απόγευμα έχω ραντεβού  αχ πως θα περάσει αυτή η μέρα μέχρι να πάω να δω ότι είναι καλά !απο συμπτώματα κοριτσια τίποτα μόνο το στήθος έχει μεγαλώσει λίγο όχι άκραια πράγματα και νιώθω το ένα ότι πονάει λίγο πιο πολύ οι το άλλο οι θηλές βασικά το έχει καμία αυτό;;βασικά το αν το νιώθω και λίγο πιο πρησμένο !τι να σας λέω κοριτσια αφήστε μετά το θηλασμό ούτε να ρε βλέπω δε μπορούσα χαχα Δράμα !!

εσας ποτέ άρχισαν συμπτώματα οι εγκύου λες που είναι παραπάνω εβδομάδες ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 935
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Antila είπε:

Κοριτσι μου, καμια φορα εχουν αιμορραγια καποιες γυναικες ισως απο μια αποκολληση ή κατι αλλο, και δεν σημαινει παντα οτι κινδυνευει το εμβρυο! Σε καταλαβαινω απολυτα, κι εγω στη θεση σου θα ενιωθα πολυ φοβο, δεν το συζηταμε. Απλως σκεψου οτι η απουσια πονου ειναι καλυτερη ενδειξη απ το να πονουσες, και οτι παιρνεις λογικα προγεστερονη που θα βοηθησει! Θα δεις που το πρωι δε θα εχεις πια αιμα, και θα πας να σε δει ο γιατρος να σου λυσεις καθε απορια και αγωνια. Ποσο εισαι τωρα, μου θυμιζεις; Θα τον παρεις το πρωι;

Γιατι νιωθεις τυψεις; Δεν περναει απο το χερι μας μια αιμορραγια στην εγκυμοσυνη, πιστεψε με, δεν φταις για τιποτα! Σημερα μου ελεγε μια μαμα ενος μαθητη μου οτι ειχε ενα εξαμηνο αιμορραγιες φαντασου στον γιο της, και της συνεστησε ο γιατρος ακινησια και ορμονες, και πηγαν ολα καλα! Κι εκεινη φοβοταν, ολες θα φοβομασταν. Ομως δεν προδικαζουμε τιποτα!! Ενταξει; Πως εισαι τωρα;

Μου είπε να παρω προγεστερόνη κ αυριο θα παρω τηλ να του πω τι έγινε... Λογικά θα θελει να με δει.  

Νιωθω ασχημα κ αν και ντρέπομαι θα σας πω αλλοστε εδω ημαστε για να τα λεει ολαα η μια στην αλλη...  Λοιπον γνωριζοντας πως οι επαφες το πρωτο τρίμηνο απαγορεύονται. Κααι εφόσον σε ααυτη την εγκυμοσύνη εχω υπερβολικές ορέξεις (το αντίθετο απο την πρώτη μου γέννα) ... Ειπαμε να παίξουμε λιγο βρε αδελφε... Τιποτα επίπονο... Κατα πασα πιθανότητα ομως την αιμορραγία την προκάλεσε αυτο. Γτ ψαχνοντας στο ιντερνέτ διάβασα πως ο οργασμός φέρνει αιμορραγία. Ειτε προηγηθεί επαφη ειτε οχι. 


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω τα φώτα σας . Γενικά έχω ασταθή κύκλος που κυμαίνεται από 30 έως και 35 μέρες ... μεγάλος δλδ πολύ... ενώ περίμενα περίοδο στις 4 του μήνα και σύμφωνα με τη προηγούμενη περίοδο (34 μέρες κύκλος) στις 30 Νοέμβρη ήρθα σε ελεύθερη επαφή.. δυο μέρες μετά Δλδ 2 και 3 του μήνα είχα καφέ υγρά και αυτά πολύ λίγο  και νόμιζα πως θα μου έρθει περίοδος .απο τότε τίποτα !εχω καθαρίσει εντελώς! Έχει συμβεί σε καμία να μείνει έγκυος με αυτό το τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Periergi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω τα φώτα σας . Γενικά έχω ασταθή κύκλος που κυμαίνεται από 30 έως και 35 μέρες ... μεγάλος δλδ πολύ... ενώ περίμενα περίοδο στις 4 του μήνα και σύμφωνα με τη προηγούμενη περίοδο (34 μέρες κύκλος) στις 30 Νοέμβρη ήρθα σε ελεύθερη επαφή.. δυο μέρες μετά Δλδ 2 και 3 του μήνα είχα καφέ υγρά και αυτά πολύ λίγο  και νόμιζα πως θα μου έρθει περίοδος .απο τότε τίποτα !εχω καθαρίσει εντελώς! Έχει συμβεί σε καμία να μείνει έγκυος με αυτό το τρόπο;

Δηλ αν μετραω σωστα εισαι στις 3 μερες καθηστερησεις?


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις ενα τεστ; επειδη κ εγω εχω μεγαλο κυκλο, κ ασταθη.. Ειναι δυσκολο να ξερεις ακριβώς ποτε εκανες ωορρηξια. Κανε ενα τεστ κ ευχομαι να ειναι το αποτελεσμα που θες. Παρεμπιπτόντως, εγω εκανα τεστ 5 μερες πριν την περιοδο κ ηταν θετικο. 

@t1t1n4k1, να μη νιωθεις ασχημα. Καταρχην το σεξ δεν απαγορευεται εκτος αν στο πει ο γιατρος σου, Δηλ αν υπάρχει λόγος.  Προσωπικά, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ειχαμε επαφες κ τους 9 μηνες χωρις να γίνει ποτε κατι κακο. Κ μη διαβαζεις ολα αυτα στο ίντερνετ, δεν προκαλεί αιμορραγία ο οργασμος. Ειμαι σιγουρη οτι το ιδιο θα σου πει κ ο γιατρος σου. Μην έχεις τύψεις. Πως εισαι σημερα; 

@Dinaki94 με το καλο το ραντεβού σας σημερα, θα περιμένουμε τα νεα σου. :)

Συμπτωματα ουτε εγω εχω ιδιαίτερα προς το παρον. 

Καλημερα σας φιλω :)


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, t1t1n4k1 είπε:

Δηλ αν μετραω σωστα εισαι στις 3 μερες καθηστερησεις?

Σήμερα πάμε στη Τεταρτημερα , αλλά ουσιαστικά αν έγινε κάτι θα έγινε πριν απο μια εβδομάδα ακριβώς ! Ότι και τεστ να κάνω δε θα δείξει! Πως είναι δυνατόν;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, t1t1n4k1 είπε:

Μου είπε να παρω προγεστερόνη κ αυριο θα παρω τηλ να του πω τι έγινε... Λογικά θα θελει να με δει.  

Νιωθω ασχημα κ αν και ντρέπομαι θα σας πω αλλοστε εδω ημαστε για να τα λεει ολαα η μια στην αλλη...  Λοιπον γνωριζοντας πως οι επαφες το πρωτο τρίμηνο απαγορεύονται. Κααι εφόσον σε ααυτη την εγκυμοσύνη εχω υπερβολικές ορέξεις (το αντίθετο απο την πρώτη μου γέννα) ... Ειπαμε να παίξουμε λιγο βρε αδελφε... Τιποτα επίπονο... Κατα πασα πιθανότητα ομως την αιμορραγία την προκάλεσε αυτο. Γτ ψαχνοντας στο ιντερνέτ διάβασα πως ο οργασμός φέρνει αιμορραγία. Ειτε προηγηθεί επαφη ειτε οχι. 

Καλημερα, μελλουσες μανουλες και ηδη μανουλες! :) Πως εισαι σημερα κοριτσι μου; Λοιπον, διαβασα στο ιντερνετ κι εγω για την περιπτωση σου αλλα δεν ειδα πουθενα να προκαλει αιμορραγια ο οργασμος. Καμια φορα προκαλειται λεει μετα απο επαφη μια αιμορραγια, επειδη η περιοχη μας αιματωνεται παρα πολυ στην εγκυμοσυνη, ειναι γεματη αγγεια, και αυτα μπορει να σπασουν με την τριβη/πιεση, και επισης ειναι πολυ ευαισθητος ο τραχηλος. Δε σημαινει ομως οτι σε μια κυηση που δεν ειναι απειλουμενη, μπορει να προκληθει ζημια απαραιτητως! Συνηθως οι γιατροι δεν απαγορευουν το σεξ σε κανενα σταδιο της εγκυμοσυνης εκτος αν υπαρχει λογος (συσπασεις, ιστορικο αποβολης, προδρομικος πλακουντας και αλλα προβληματα). Δεν ειμαι γιατρος, με βαση αρθρα ιατρικα που διαβασα τα λεω αυτα και μονο!

Πηρες το γιατρο σου; Ειχες ξανα αιμα; Ανυπομονουμε να μας πεις οτι ολα ειναι καλα!!

12 ώρες πρίν, Dinaki94 είπε:

εγώ λοιπόν που λέτε είμαι 6-0σημερα 

Αύριο  το απόγευμα έχω ραντεβού  αχ πως θα περάσει αυτή η μέρα μέχρι να πάω να δω ότι είναι καλά !απο συμπτώματα κοριτσια τίποτα μόνο το στήθος έχει μεγαλώσει λίγο όχι άκραια πράγματα και νιώθω το ένα ότι πονάει λίγο πιο πολύ οι το άλλο οι θηλές βασικά το έχει καμία αυτό;;βασικά το αν το νιώθω και λίγο πιο πρησμένο !τι να σας λέω κοριτσια αφήστε μετά το θηλασμό ούτε να ρε βλέπω δε μπορούσα χαχα Δράμα !!

εσας ποτέ άρχισαν συμπτώματα οι εγκύου λες που είναι παραπάνω εβδομάδες ;;

Καλημερα κοριτσι!! Μαζι εχουμε ραντεβου σημερα, εγω 16.30, εσυ; Η αγωνια κορυφωνεται!! Να γυρισουμε και να γραψουμε υπεροχα νεα! Εγω λογικα ειμαι σημερα 8+1, με βαση τον προηγουμενο υπερηχο! Λοιπον, συμπτωματα ειχα πολυ ηπια απο τις πρωτες μερες καθυστερησης, λιγη αναγουλα κι εντονη κοπωση κυριως. Γυρω στην 6η εβδομαδα αυξηθηκαν οι ναυτιες και αρα πιο πολλες αναγουλες, ηρθαν και 2-3 εμετοι, και το στηθος ακομη κανενα σημα, χαχα. Απο την 7η στρογγυλεψε καπως και αρχισαν να πονανε οι θηλες και τα πλαϊνα σημεια εξωτερικα! Η κοπωση συνεχιζεται ακαθεκτη, αν κανω το παραμικρο νιωθω οτι θελω να πεσω για υπνο μετα, και καποιες μερες εχω ναυτια ολη τη μερα κυριολεκτικα και ειμα χαλια και ανορεχτη, ενω αλλες ειμαι πιο νορμαλ και ανακατευομαι εντονα μετα το μεσημερι μεχρι το βραδυ που με παιρνει ο υπνος και ηρεμω!

9 ώρες πρίν, Periergi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω τα φώτα σας . Γενικά έχω ασταθή κύκλος που κυμαίνεται από 30 έως και 35 μέρες ... μεγάλος δλδ πολύ... ενώ περίμενα περίοδο στις 4 του μήνα και σύμφωνα με τη προηγούμενη περίοδο (34 μέρες κύκλος) στις 30 Νοέμβρη ήρθα σε ελεύθερη επαφή.. δυο μέρες μετά Δλδ 2 και 3 του μήνα είχα καφέ υγρά και αυτά πολύ λίγο  και νόμιζα πως θα μου έρθει περίοδος .απο τότε τίποτα !εχω καθαρίσει εντελώς! Έχει συμβεί σε καμία να μείνει έγκυος με αυτό το τρόπο;

Γεια σου! Αφου περιμενες στις 4/12, μετρας ηδη καθυστερηση ασχετα απο τα καφε που ειδες. Πιστευω θα δειξει το predictor early αν κανεις ενα τεστ, διαφορετικα μια χοριακη! Αν βγουν αρνητικα και συνεχιζεται η καθυστερηση, καλυτερα να το πεις στο γιατρο σου να σε κατευθυνει! Επισης πιο πολυ θα σε βοηθησουν στο θεμα "Συμπτωματα εγκυμοσυνης πριν απο την καθυστερηση", οποτε αν θες γραψε εκει την απορια σου που ειναι το καταλληλο θεμα και θα λαβεις πολλες απαντησεις.


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Antila είπε:

Καλημερα, μελλουσες μανουλες και ηδη μανουλες! :) Πως εισαι σημερα κοριτσι μου; Λοιπον, διαβασα στο ιντερνετ κι εγω για την περιπτωση σου αλλα δεν ειδα πουθενα να προκαλει αιμορραγια ο οργασμος. Καμια φορα προκαλειται λεει μετα απο επαφη μια αιμορραγια, επειδη η περιοχη μας αιματωνεται παρα πολυ στην εγκυμοσυνη, ειναι γεματη αγγεια, και αυτα μπορει να σπασουν με την τριβη/πιεση, και επισης ειναι πολυ ευαισθητος ο τραχηλος. Δε σημαινει ομως οτι σε μια κυηση που δεν ειναι απειλουμενη, μπορει να προκληθει ζημια απαραιτητως! Συνηθως οι γιατροι δεν απαγορευουν το σεξ σε κανενα σταδιο της εγκυμοσυνης εκτος αν υπαρχει λογος (συσπασεις, ιστορικο αποβολης, προδρομικος πλακουντας και αλλα προβληματα). Δεν ειμαι γιατρος, με βαση αρθρα ιατρικα που διαβασα τα λεω αυτα και μονο!

Πηρες το γιατρο σου; Ειχες ξανα αιμα; Ανυπομονουμε να μας πεις οτι ολα ειναι καλα!!

Καλημερα κοριτσι!! Μαζι εχουμε ραντεβου σημερα, εγω 16.30, εσυ; Η αγωνια κορυφωνεται!! Να γυρισουμε και να γραψουμε υπεροχα νεα! Εγω λογικα ειμαι σημερα 8+1, με βαση τον προηγουμενο υπερηχο! Λοιπον, συμπτωματα ειχα πολυ ηπια απο τις πρωτες μερες καθυστερησης, λιγη αναγουλα κι εντονη κοπωση κυριως. Γυρω στην 6η εβδομαδα αυξηθηκαν οι ναυτιες και αρα πιο πολλες αναγουλες, ηρθαν και 2-3 εμετοι, και το στηθος ακομη κανενα σημα, χαχα. Απο την 7η στρογγυλεψε καπως και αρχισαν να πονανε οι θηλες και τα πλαϊνα σημεια εξωτερικα! Η κοπωση συνεχιζεται ακαθεκτη, αν κανω το παραμικρο νιωθω οτι θελω να πεσω για υπνο μετα, και καποιες μερες εχω ναυτια ολη τη μερα κυριολεκτικα και ειμα χαλια και ανορεχτη, ενω αλλες ειμαι πιο νορμαλ και ανακατευομαι εντονα μετα το μεσημερι μεχρι το βραδυ που με παιρνει ο υπνος και ηρεμω!

Γεια σου! Αφου περιμενες στις 4/12, μετρας ηδη καθυστερηση ασχετα απο τα καφε που ειδες. Πιστευω θα δειξει το predictor early αν κανεις ενα τεστ, διαφορετικα μια χοριακη! Αν βγουν αρνητικα και συνεχιζεται η καθυστερηση, καλυτερα να το πεις στο γιατρο σου να σε κατευθυνει! Επισης πιο πολυ θα σε βοηθησουν στο θεμα "Συμπτωματα εγκυμοσυνης πριν απο την καθυστερηση", οποτε αν θες γραψε εκει την απορια σου που ειναι το καταλληλο θεμα και θα λαβεις πολλες απαντησεις.

Σε ευχαριστώ πολύ !! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία που θα δείτε τα σπορακια σας σημερα! Ζηλευω!! :) περιμενουμε τα νεακια σας! 

Καλεεε, σημερα η μικρη μου εχει τα πρώτα της γενεθλια. Σαν σήμερα πριν 1 χρονο γεννησα :) απίστευτο;;; συγκινουμε οταν σκεφτομαι πως περασε κιολας ενας χρονος.. 

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

@anastella χρόνια πολλά στη μικρούλα σου να τη χαίρεσαι και εύχομαι ότι καλύτερο να είναι γερή και να έχει υγεία !!! 

Μια σας πω μετά νέα εγώ έχω 7 η ώρα φιλάκια κοριτσάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά @anastella στο κοριτσακι σου!! Να τη χαιρεσαι! Φοβερο πως περασε ενας χρονος απο τοτε που ηταν στην κοιλιτσα σου, ε;; :)

@Dinaki94 περιμενουμε νεα σου το βραδακι λοιπον! Πολλα φιλια και να πανε ολα καλααα!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

@t1t1n4k1 σε καμία από τις εγκυμοσύνες μου δεν μου απαγόρευσαν το σεξ. Σε πολύ φίλη μου της το απαγόρευσε ο γιατρός της γιατί είχε καφέ αιματάκι. Δεν έχεις παρά να ρωτήσεις ξεκάθαρα τον γιατρό σου. Ίσως μετά την αιμορραγία να σου το απαγορεύσει καλού κακού. Ξεκουράσου και περιμένουμε τα νέα σου!

@Dinaki94 και @Antila περιμένουμε τα νέα σας!

@anastella να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Κι εμένα η κορούλα μου έχει γενέθλια σε λίγες μέρες :)

@Periergi καλώς ήρθες! Γνώμη μου: Κάνε χοριακή και ενημέρωσε το γιατρό σου.

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, anastella είπε:

Γιατι δεν κανεις ενα τεστ; επειδη κ εγω εχω μεγαλο κυκλο, κ ασταθη.. Ειναι δυσκολο να ξερεις ακριβώς ποτε εκανες ωορρηξια. Κανε ενα τεστ κ ευχομαι να ειναι το αποτελεσμα που θες. Παρεμπιπτόντως, εγω εκανα τεστ 5 μερες πριν την περιοδο κ ηταν θετικο. 

@t1t1n4k1, να μη νιωθεις ασχημα. Καταρχην το σεξ δεν απαγορευεται εκτος αν στο πει ο γιατρος σου, Δηλ αν υπάρχει λόγος.  Προσωπικά, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ειχαμε επαφες κ τους 9 μηνες χωρις να γίνει ποτε κατι κακο. Κ μη διαβαζεις ολα αυτα στο ίντερνετ, δεν προκαλεί αιμορραγία ο οργασμος. Ειμαι σιγουρη οτι το ιδιο θα σου πει κ ο γιατρος σου. Μην έχεις τύψεις. Πως εισαι σημερα; 

@Dinaki94 με το καλο το ραντεβού σας σημερα, θα περιμένουμε τα νεα σου. :)

Συμπτωματα ουτε εγω εχω ιδιαίτερα προς το παρον. 

Καλημερα σας φιλω :)

Σήμερα ειμαι καλύτερα. Δεν έχω αιμα μονο κατι κομματια , οπως στο τελος της περιόδου. Μίλησα με τον γιατρό μου κ μου είπε πως δεν ακουσα που μου ειπε να μεινω ξαπλωμένη κ να μην κανω τιποτα γι'αυτό εχω τωρα αυτα τα κομμάτια αλλιώς θα σταματούσε. Το θεμα είναι πως με ενα 4χρονο εναν αντρα που δουλεύει ολη μερα κ καμμία αλλη βοήθεια απο πουθενά... Ποσο να μείνω ξάπλα? Εχω κ την μικρή λιγο αρρωστη. Τι να πω... Ειπε παντως να μείνω ξαπλα κ σήμερα κ αυριο πρωί να τον παρω τηλ. 

4 ώρες πρίν, Periergi είπε:

Σήμερα πάμε στη Τεταρτημερα , αλλά ουσιαστικά αν έγινε κάτι θα έγινε πριν απο μια εβδομάδα ακριβώς ! Ότι και τεστ να κάνω δε θα δείξει! Πως είναι δυνατόν;

Εγω περιμενα στης 14 κ εμεινα εγκυος στης 6. Όποτε ολα γίνονται... 

4 ώρες πρίν, Antila είπε:

Καλημερα, μελλουσες μανουλες και ηδη μανουλες! :) Πως εισαι σημερα κοριτσι μου; Λοιπον, διαβασα στο ιντερνετ κι εγω για την περιπτωση σου αλλα δεν ειδα πουθενα να προκαλει αιμορραγια ο οργασμος. Καμια φορα προκαλειται λεει μετα απο επαφη μια αιμορραγια, επειδη η περιοχη μας αιματωνεται παρα πολυ στην εγκυμοσυνη, ειναι γεματη αγγεια, και αυτα μπορει να σπασουν με την τριβη/πιεση, και επισης ειναι πολυ ευαισθητος ο τραχηλος. Δε σημαινει ομως οτι σε μια κυηση που δεν ειναι απειλουμενη, μπορει να προκληθει ζημια απαραιτητως! Συνηθως οι γιατροι δεν απαγορευουν το σεξ σε κανενα σταδιο της εγκυμοσυνης εκτος αν υπαρχει λογος (συσπασεις, ιστορικο αποβολης, προδρομικος πλακουντας και αλλα προβληματα). Δεν ειμαι γιατρος, με βαση αρθρα ιατρικα που διαβασα τα λεω αυτα και μονο!

Πηρες το γιατρο σου; Ειχες ξανα αιμα; Ανυπομονουμε να μας πεις οτι ολα ειναι καλα!!

Καλημερα κοριτσι!! Μαζι εχουμε ραντεβου σημερα, εγω 16.30, εσυ; Η αγωνια κορυφωνεται!! Να γυρισουμε και να γραψουμε υπεροχα νεα! Εγω λογικα ειμαι σημερα 8+1, με βαση τον προηγουμενο υπερηχο! Λοιπον, συμπτωματα ειχα πολυ ηπια απο τις πρωτες μερες καθυστερησης, λιγη αναγουλα κι εντονη κοπωση κυριως. Γυρω στην 6η εβδομαδα αυξηθηκαν οι ναυτιες και αρα πιο πολλες αναγουλες, ηρθαν και 2-3 εμετοι, και το στηθος ακομη κανενα σημα, χαχα. Απο την 7η στρογγυλεψε καπως και αρχισαν να πονανε οι θηλες και τα πλαϊνα σημεια εξωτερικα! Η κοπωση συνεχιζεται ακαθεκτη, αν κανω το παραμικρο νιωθω οτι θελω να πεσω για υπνο μετα, και καποιες μερες εχω ναυτια ολη τη μερα κυριολεκτικα και ειμα χαλια και ανορεχτη, ενω αλλες ειμαι πιο νορμαλ και ανακατευομαι εντονα μετα το μεσημερι μεχρι το βραδυ που με παιρνει ο υπνος και ηρεμω!

Γεια σου! Αφου περιμενες στις 4/12, μετρας ηδη καθυστερηση ασχετα απο τα καφε που ειδες. Πιστευω θα δειξει το predictor early αν κανεις ενα τεστ, διαφορετικα μια χοριακη! Αν βγουν αρνητικα και συνεχιζεται η καθυστερηση, καλυτερα να το πεις στο γιατρο σου να σε κατευθυνει! Επισης πιο πολυ θα σε βοηθησουν στο θεμα "Συμπτωματα εγκυμοσυνης πριν απο την καθυστερηση", οποτε αν θες γραψε εκει την απορια σου που ειναι το καταλληλο θεμα και θα λαβεις πολλες απαντησεις.

Ναι μίλησα και σήμερα κ ειπε να ξαπλωσω κ να μιλήσουμε ξανα αυριο το πρωι. Δεν ξέρω γτ μας το απαγορεύει. Είπε απλά πως απαγορεύεται στο πρώτο τρίμηνο . 


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ είμαι 6+4 σήμερα και είδαμε λεκιθικό ασκό και εμβρυικά στοιχεία θα ξαναπάω για καρδούλα την Δευτέρα έχω τρομερή αγωνία γιατί είχα και μια αποβολή τον Σεπτέμβρη.  Είμαι 26 στείλτε μου την θετική σας ενέργεια γιατί μέχρι την Δευτέρα θα φάω και τους τοίχους. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ είμαι 6+4 σήμερα και είδαμε λεκιθικό ασκό και εμβρυικά στοιχεία θα ξαναπάω για καρδούλα την Δευτέρα έχω τρομερή αγωνία γιατί είχα και μια αποβολή τον Σεπτέμβρη.  Είμαι 26 στείλτε μου την θετική σας ενέργεια γιατί μέχρι την Δευτέρα θα φάω και τους τοίχους. 

Γεια σου μπουκίτσα! Καταρχάς να σου ευχηθώ μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάει για τον πρώτο υπέρηχο 6+1 και δεν είχαμε ακούσει καρδιά, κάτι που έγινε στον δεύτερο υπέρηχο (8+1). Και τώρα μου είπε ο γιατρός να πάω την ένατη εβδομάδα για να ακούσουμε σίγουρα. Οπότε να μην ανησυχείς καθόλου, κάνε λίγη υπομονή κι όλα θα πάνε καλά! 

Σε ποια εβδομάδα είχες την αποβολή;

Κορίτσια περιμένουμε νέα από τα μωράκια σας!!! @Antila @Dinaki94


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...