Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Βιοχημική κύηση?


Recommended Posts

Έχοντας 3 παιδάκια απο τον πρώτο μου γάμο κι 1 ο σύντροφός μου,θελήσαμε να ολοκληρώσουμε την ευτυχία μας με ένα μωράκι.Έμεινα αμέσως έγκυος και η χαρά μας ήταν απερίγραπτη.Η χοριακή χαμηλή αλλά αυξανόταν φυσιολογικά μέχρι κάποιο σημείο.Έμβρυο δεν είδαμε σε κανέναν απο τους 2 υπερήχους γιατί ήταν νωρίς.Η χοριακή μου σήμερα αυξήθηκε κατά το 1/4 του φυσιολογικού.Μας είπαν πως πρόκειται για βιοχημική και πως πρέπει να αρχίσει να πέφτει η χοριακή μου ώστε να αδιαθετήσω.Επίσης εδώ και μια εβδομάδα έχω καφέ εκκρίσεις...Και κάπως έτσι τελειώνει το όνειρό μας,με ένα εμβρυάκι που αγαπήθηκε πολύ και θα το κουβαλάμε πάντα μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου..είναι πάρα πολύ άσχημο..σε καταλαβαίνω απόλυτα.δυστυχώς περνάω κι εγω μία από τις δυσκολότερες φάσεις της ζωής μου αφού κάναμε αναγκαστική διακοπή πριν λίγες μέρες λόγω προβλήματος στο έμβρυο (τέταρτη συνεχόμενη φορά που αποτυγχάνει εγκυμοσύνη και δεν έχουμε ακόμα κανένα παιδί)..σε νιώθω πώς πονάς..δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι παρά μόνο να αντιμετωπίσουμε αυτές τις άσχημες καταστάσεις..μαζί με τους συντρόφους μας..το σύνηθες πάντως είναι μετά από μία αποβολή (που συμβαίνει συχνά) η επόμενη να πηγαίνει καλά χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα οπότε δώστε χρόνο, πενθήστε, αφήστε λίγο καιρό και όταν αισθανθείτε έτοιμοι μπορείτε να ξαναπροσπαθήσετε και σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια την επόμενη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Μπουλιτσα λυπαμαι πολυ,ποσο ηταν η χοριακη κ ποσων εβδ εισαι;

Το θετικο ειναι αυτο που λεει κ η νανσυ,οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σας την επομενη φορα.

Νανσυ λυπαμαι πολυ κ για σενα,παρε το χρονο σου,κανε τις εξετασεις σου κ θα ερθει η ωρα που θα κρατησεις ενα γερο μωρο στην αγκαλια σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νανσυ μου λυπαμαι πολυ πραγματικα...

Βασει τελευταιας περιοδου επρεπε να ειμαι 6 εβδομαδων.Επειδη εχω μεγαλο κυκλο και σιγουρα ηταν καθυστερημενη η συλληψη,καθαρα πρεπει να ειμαι 3-4 εβδομαδων.Σακο δεν ειδαμε ποτε.Ξεκινησαμε 13/11 107.7

14/11 156

15/11 254

17/11 303

20/11 661.1

23/11 995.2

Απο τις 18/11 ειμαι με καφε εκκρισεις.Εκει που παρακαλουσα να μη δω αιμα και να αυξανεται η χοριακη,τωρα παρακαλαω για το αντιθετο.Και κυριως να μην ειναι εξωμητριο,γιατι με τετοια χοριακη δε φαινεται...

Αχ βρε κοριτσια τι να πω,για καποιο λογο γινονται ολα,αλλα το περιμεναμε με τοση λαχταρα...Εχει ο Θεος για ολους,τι να πω...Η ειρωνια ειναι πως ειχα παραγγειλει και στολιδι για το δεντρο το οποιο εφτασε σημερα,βρηκε τη μερα... :(

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μπουλίτσα είπε:

Νανσυ μου λυπαμαι πολυ πραγματικα...

Βασει τελευταιας περιοδου επρεπε να ειμαι 6 εβδομαδων.Επειδη εχω μεγαλο κυκλο και σιγουρα ηταν καθυστερημενη η συλληψη,καθαρα πρεπει να ειμαι 3-4 εβδομαδων.Σακο δεν ειδαμε ποτε.Ξεκινησαμε 13/11 107.7

14/11 156

15/11 254

17/11 303

20/11 661.1

23/11 995.2

Απο τις 18/11 ειμαι με καφε εκκρισεις.Εκει που παρακαλουσα να μη δω αιμα και να αυξανεται η χοριακη,τωρα παρακαλαω για το αντιθετο.Και κυριως να μην ειναι εξωμητριο,γιατι με τετοια χοριακη δε φαινεται...

Αχ βρε κοριτσια τι να πω,για καποιο λογο γινονται ολα,αλλα το περιμεναμε με τοση λαχταρα...Εχει ο Θεος για ολους,τι να πω...Η ειρωνια ειναι πως ειχα παραγγειλει και στολιδι για το δεντρο το οποιο εφτασε σημερα,βρηκε τη μερα... :(

Να σαι καλά..συγγνωμη χωρίς να θέλω να σου δώσω ψεύτικες ελπίδες επειδή η χοριακη σου αυξάνεται και λες ότι είχες καθυστερημένη σύλληψη είναι σίγουρο;;πηρες δεύτερη γνώμη;εντάξει συνήθως  οι γιατροί ξέρουν αλλα καμία φορα ποτε δεν ξέρεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Να σαι καλά..συγγνωμη χωρίς να θέλω να σου δώσω ψεύτικες ελπίδες επειδή η χοριακη σου αυξάνεται και λες ότι είχες καθυστερημένη σύλληψη είναι σίγουρο;;πηρες δεύτερη γνώμη;εντάξει συνήθως  οι γιατροί ξέρουν αλλα καμία φορα ποτε δεν ξέρεις..

Αν βλεπαμε σακο θα ηταν αλλιως τα πραγματα...

Επισης η χοριακη δεν αυξανεται φυσιολογικα,θα επρεπε τουλαχιστον να διπλασιαζεται καθε δυο μερες.Η μαια και η εμβρυολογος μου ειπαν οτι θα αυξηθει μεχρι ενα σημειο και θα αρχισει να πεφτει ωστε να μου ερθει αιμα και να αποβαλλω μονη μου.Αυτο ειναι το καλο σεναριο.Το ασχημο θα ειναι αν συνεχισει να αυξανεται γιατι εκει θα υπαρχει η περιπτωση εξωμητριου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nansy29 είπε:

Τότε εύχομαι να τελειώσει οσο το δυνατόν πιο σύντομα και πιο ανώδυνα αυτό το μαρτύριο..για να προχωρήσεις και να πας παρακάτω..λυπαμαι..

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...Το ασχημο ειναι πως ειμαι εγκυος χωρις πραγματικα να ειμαι...βεβαια η δικη σου περιπτωση πολυ πιο δυσκολη,τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μπουλίτσα είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...Το ασχημο ειναι πως ειμαι εγκυος χωρις πραγματικα να ειμαι...βεβαια η δικη σου περιπτωση πολυ πιο δυσκολη,τι να πω?

κάθε τέτοια περίπτωση είναι δύσκολη καλή μου..πονάμε και οι δύο τώρα και μάλιστα πολύ..επειδή έχω ζήσει δυστυχώς διάφορες καταστάσεις το σίγουρο είναι ότι η αναμονή να τελειώσει ενώ είσαι ακόμα έγκυος είναι η πιο δύσκολη φάση..οποτε σε καταλαβαίνω απόλυτα..κουραγιο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nansy29 είπε:

κάθε τέτοια περίπτωση είναι δύσκολη καλή μου..πονάμε και οι δύο τώρα και μάλιστα πολύ..επειδή έχω ζήσει δυστυχώς διάφορες καταστάσεις το σίγουρο είναι ότι η αναμονή να τελειώσει ενώ είσαι ακόμα έγκυος είναι η πιο δύσκολη φάση..οποτε σε καταλαβαίνω απόλυτα..κουραγιο..

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.Και σε εσενα ευχομαι καλη δυναμη...Τουλαχιστον να σταματουσαν τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να πω την αληθεια δ ξερω με τις χοριακες τι παιζει,αλλα εκανες παρα πολλες,κ ειναι πολυ ψυχοφθορο

Με βαση τη χοριακη,λογικο να μη φαινεται σακος,φαινεται πανω απο 1000-1500

Σου εδωσαν καμια προγεστερονη;να εισαι ξαπλα;μηπως κρατηθει;

Ουτε εγω θελω να σου δωσω ψευτικες ελπιδες,απλα παρε κ μια δευτερη γνωμη

Ωορρηξια δλδ κ συλληψη ποτε μπορει να ειχες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , vikib είπε:

Να πω την αληθεια δ ξερω με τις χοριακες τι παιζει,αλλα εκανες παρα πολλες,κ ειναι πολυ ψυχοφθορο

Με βαση τη χοριακη,λογικο να μη φαινεται σακος,φαινεται πανω απο 1000-1500

Σου εδωσαν καμια προγεστερονη;να εισαι ξαπλα;μηπως κρατηθει;

Ουτε εγω θελω να σου δωσω ψευτικες ελπιδες,απλα παρε κ μια δευτερη γνωμη

Ωορρηξια δλδ κ συλληψη ποτε μπορει να ειχες;

Η συλληψη πρεπει να εγινε 30-31/10. Η χθεσινη χοριακη ανεβηκε μονο 330 μοναδες.Δεν ειναι καλο.Αυριο θα κανω και αλλη.

Επισης εχω παχυ ενδομητριο,δε χρειαζεται προγεστερονη αν και πηρα για 1 εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω απο 15-17οτι επρεπε να παει περιπου 400κ οχι 300.κ απο 20-23να ανεβαινε στο 1300κ οχι 990.αυριο θελεις περιπου 1600

Εγω επαιρνα προγεστερονη παρολο που ειχα παχυ ενδομητριο,επειδη ειχα δει δυο φορες καφε,αλλα ειχε πιαστει χαμηλα,ειχαμε δει σακο μονο.κ ειχα κ πολυ εντονους πονους περιοδου

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vikib είπε:

Εγω βλεπω απο 15-17οτι επρεπε να παει περιπου 400κ οχι 300.κ απο 20-23να ανεβαινε στο 1300κ οχι 990.αυριο θελεις περιπου 1600

Εγω επαιρνα προγεστερονη παρολο που ειχα παχυ ενδομητριο,επειδη ειχα δει δυο φορες καφε,αλλα ειχε πιαστει χαμηλα,ειχαμε δει σακο μονο.κ ειχα κ πολυ εντονους πονους περιοδου

Πρεπει να ξεκινησε η αποβολη.Εχω κοκκινο αιμα,αχνο βεβαια και αρχισαν και εντονοι πονοι περιοδου. 

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο κορίτσι μου..ειναι καλό το ότι ξεκίνησε..να τελειώνει..και είναι πολύ καλύτερα που γίνεται μόνο του.ο οργανισμός το αντιμετωπίζει ως περίοδο..δυστυχώς είμαστε φτιαγμένες από τη φύση μας να περνάμε τέτοιες καταστάσεις..σε λίγες μέρες θα είμαστε και οι δύο καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...