Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Δευτερη συνεχομενη παλινδρομη στο ιδιο ετος


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια..εχω γραψει και αλλου την ιστορι μου...Πριν οκτω μηνες ειχα μια παλινδρομη ατην ογδοη βδομαδα..και τωρα παλι ημουν εγκυος και στις 7 νοεμβρη ειδαμε οτι ο σακος ηταν κενος..αφου δωσαμε περιθωριο μεχρι 14 νοεμβρη ο γιατρος προσπαθηαε να αποφυγει την αποξεση και μου εβαλε κατι χαπια ωστε να αποβαλω.. μεχρι σημερ ομως δεν εχω καθαρισει καθως εχω οπισθια μητρα και δεν καθαριζει ευκολα και αυριο τελικα μπαινω για αποξεση. Εχω απογοητευτει. Δεν εχω αλλη δυναμη..φοβαμαι...δεν αντεχω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Κελλυ.... Λυπαμαι πολυ για αυτο που σου συνεβη... Ειναι πραγματικα τρομερο... Εχεις κανει καποιες εξετασεις ηδη ή θα κανεις τωρα??? Εγω υπεβληθην την Παρασκευή σε αποξεση οντας στην 9η εβδομαδα (8+5 συγκεκριμένα)  μιας και το εμβρυο ειχε σταματησει 2 εβδομάδες πριν,  χωρις κανενα απολυτως συμπτωμα... Ηταν η 1η μου εγκυμοσύνη και ποναει πολυ... Δεν εχω λογια παρηγοριάς να σου πω,  μιας και εμενα δεν με παρηγορει τιποτα... Το μονο που θα σου πω,  ειναι να κλαψεις αλλα να μην παραδοθεις!!!! Θα τα καταφερεις!!!! Και θα σαι πιο δυνατη απο πολλες αλλες που τους ηρθαν ολα ευκολα! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου..δρν ειχαμε κανει εξετασεις λογω του οτι την προηγουμενη φορα ειχαμε κανει βιοψια στο εμβρυο και βρηκαμε οτι ηταν χρωμοσομικη ανωμαλια τυχαιου γεγονοτος..ομως τωρα θα ψαχτουμε..προσπαθω να μην το βαζω κατω..ομως δευτερη ατυχια στο ιδιο ετος με ποναει και με γεμιζει ερωτηματικα..επισης περα απο τον αντρα μου και τη μαμα μου κανενας αλλος δεν με νιωθει..γι αυτο μιλαω εδω..σε εσας που περνατε το ιδιο..και σε εσενα ευχομαι να πανε ολα καλα..και μια συμβουλη..ψαξε το απο τωρα..κανε οτι εξετασεις υπαρχουν..εγω μετανιωνω που δεν τις ειχα κανει απο την πρωτη παλινδρομη..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Οντως,  κανενας δεν μπορει να καταλαβει... Ουτε εγω η ιδια καταλαβαινα πριν μου συμβει,  πως μπορει να νιωθει μια γυναικα που βιωνει κατι τετοιο... Την ματαιωση και το αισθημα που δε νομιζω να ξεπερνιεται ποτε... Εγω δε ζητησα καρυοτυπο εμβρυου γιατι θεωρω ειναι πολυ νωρις και το πιο πιθανο ειναι τυχαια χρωμοσωμικη ανωμαλια... Θα κανω ομως εξετασεις θρομβοφιλιας... Απλα επειδη λογω σοκ ξεχασα να το πω στον γιατρο μου τη μερα της αποξεσης,  σε 2 μηνες που θα τον δω παλι θα του ζητησω να μου γραψει τον ελεγχο... 

Ο γιατρος σου τι σου ειπε??? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τα λογια σου..δρν ειχαμε κανει εξετασεις λογω του οτι την προηγουμενη φορα ειχαμε κανει βιοψια στο εμβρυο και βρηκαμε οτι ηταν χρωμοσομικη ανωμαλια τυχαιου γεγονοτος..ομως τωρα θα ψαχτουμε..προσπαθω να μην το βαζω κατω..ομως δευτερη ατυχια στο ιδιο ετος με ποναει και με γεμιζει ερωτηματικα..επισης περα απο τον αντρα μου και τη μαμα μου κανενας αλλος δεν με νιωθει..γι αυτο μιλαω εδω..σε εσας που περνατε το ιδιο..και σε εσενα ευχομαι να πανε ολα καλα..και μια συμβουλη..ψαξε το απο τωρα..κανε οτι εξετασεις υπαρχουν..εγω μετανιωνω που δεν τις ειχα κανει απο την πρωτη παλινδρομη..

Να κανεις οτι εξετασεις σου πει ο γιατρος..απλα σε συμβουλευω να μην κανεις μονο θρομβοφιλιας..κανε οτι περισσοτερο μπορεις..εμενα μου ειπε να κανω τα παντα..θα κανει και ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα..θα κανουμε και καρυοτυπο ζευγους και γενικα οτιδηποτε αφορα τις καθεξην αποβολες..

Επισης σου προτεινω να πας σε μια καλη αιματολογο και να της πεις να σου κανει πληρη αιματολογικο ελεγχο..οχι μονο θρομβοφιλιας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...