Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Απογαλακτισμος


deppy85

Recommended Posts

Καλησπερα σας! Εχω εναν μπεμπη 4 μηνων.απο την αρχη η διατροφη του ηταν μεικτη..βασικα τον θηλαζα κανονικα και του εδινα και συμπληρωμα γαλα ξενο..τον δευτερο μηνα ξεκινησα τη δουλεια και απο τον τριτο μηνα το γαλα αρχισε να μειωνεται αισθητα.(χρησιμοποιουσα το θηλαστρο συνεχεια γι'αυτο και το ξερω..)σημερα εχω φτασει να βγαζω γυρω στα 80ml ολη μερα με το ζορι.. τι να κανω για να το κοψω τελειως;αν τον βαζω κανα δεκαλεπτο τη μερα στο στηθος μονο θα εχω καποιο θεμα;αν και το στηθος μου δεν πρηζεται καθολου,υπαρχει φοβος μαστιτιδας;ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανεις πολλες αντλησεις;

Ανα 3-4 μερες κοψε κ μια αντληση κ μετα κ τον θηλασμο

Δ υπαρχει λογος να κανεις κτ περισσοτερο

Αν πρηστεις πολυ σε ενοχλητικο βαθμο βγαζεις λιγο ωστε να ανακουφιστεις

Δ χρειαζεται να κανεις κτ μετα,μην μπεις στη διαδικασια να πιεζεις το στηθος,αν δ υπαρχει ζητηση δ θα υπαρχει κ παραγωγη

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ!!μεχρι και σημερα εκανα μια αντληση.απο αυριο θα το σταματησω τελειως και ο θεος βοηθος..ηδη εδω και 7 μερες κατεληξα στη μια αντληση. Να πω την αληθεια ουτε χαπι θα ηθελα να παρω και τον γυναικολογο μου ουτε καν του ειπα οτι αποθηλαζω..οτι διαβαζω στο ιντερνετ και στο site για θηλαζουσες μητερες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρα τα πας.κοψε την αντληση κ βαζε μονο το μωρο στο στηθος.μετα απο καμια βδομαδα  σταματα να τον βαζεις κ στο στηθος.αν αντιδρα κ το ζηταει απλα μειωσε το χρονο.πχ 4μερες βαλ'τον 5λεπτα,μετα 3,μετα 1λεπτακι,ισως μερα παρα μερα,στο τελος δ θα το ζηταει

Φυσικα κ δ ειναι απαραιτητο να παρεις χαπι για να αποθηλασεις,απλα μην πιεζεις το στηθος,δ υπαρχει λογος

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω και κατι αλλο;τωρα τον ειχα στο στηθος και εκατσε 6 λεπτα στο ενα και 5 στο αλλο..δεν το θελει πλεον..με το ζορι τον κραταω για τοσα λεπτα..σε περιπτωση που δεν κατσει καθολου υπαρχει περιπτωση να παθω μαστιτιδα με τοσο λιγο γαλα που μ εχει απομεινει; σορυ για τη ζαλουρα αλλα ενα αγχος το εχω...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δ νομιζω οτι θα εχεις θεμα,αφου δ καθεται μην τον βαζεις,αν κανενα βραδυ πρηστεις κ σε ενοχλει πολυ βγαζεις με το χερι τοσο ωστε να ελαφρυνει κ να μην ενοχλει

Αλλιως δ το πειραζεις,δ νομιζω να εχεις θεμα

Link to comment
Share on other sites

vikib καλημερα! Σημερα ειναι η τεταρτη μερα που δεν πειραζω το στηθος μου και ειναι ακομα σχετικα μαλακο.. σ'ευχαριστω για τις συμβουλες σου!να εισαι καλα και να χαιρεσαι τα παιδακια σου!

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μ αν περάσουν λίγες μέρες κ μετά πρηστεί λίγο μην βαζετε το μωρό στο στήθος να θηλασει καλύτερα να το βγαλετε με το χέρι ή θηλαστρο. Πριν λίγες μέρες εκοψα τελείως το θηλασμό κ την έκτη μέρα είχε πρηστεί λίγο κ όταν πήγα να το βγάλω έπεσε λίγο στο χέρι μ κ όπως δοκιμασα ήταν αλμυρό. Οπότε νομίζω ότι αν μείνει μέρες στο στήθος σαν να "χαλάει" κ δεν ξέρω αν είναι καλό για το μωρό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , deppy85 είπε:

Ααα υπαρχει περιπτωση να πρηστει μετα απο τοσες μερες; το εβγαλες με το χερι εσυ η με θηλαστρο;εβγαλες πολυ;

Το εβγαλα με το θηλαστρο, εβγαλα 80μλ γιατί είχε πρηστεί το στήθος κ είχε αρχίσει να πονάει σε ένα σημείο, αλλά από τότε δεν χρειάστηκε να ξανά βγάλω, 1 φορά μόνο κ από τότε έχει περάσει 1 εβδομάδα αλλά το στήθος είναι παρά πολυ μαλακό κ δεν έχει καν γάλα μέσα.. Εγώ άλλο θέλω να ρωτησω.. Μετά το θηλασμό το στήθος μ είναι πιο μικρό από ποτέ.. Έτσι γίνεται? Θα επανέλθει παλι?? :-P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξε φ ω να σου απαντησω για το μεγεθος του στηθους..το μωρακι σου το θηλαζες αποκλειστικα;μηπως ηταν παραφουσκωμενο με τον θηλασμο κ τωρα σ παραξενευει που ξεφουσκωσε;

Link to comment
Share on other sites

Είχε μεγαλώσει από το θηλασμό αλλά τώρα μ φανηκε ακόμα μικρότερο που το είδα.. :-P ίσως βέβαια να φτάει το ότι είχα καιρό να δω το κανονικό μ μέγεθος!! Μία φίλη μ που ρωτησα είπε ότι θα επανέλθει σε κανένα εξάμηνο κ ότι φαίνεται μικρότερο γιατί έφυγε το γάλα περιείχε κ λίπος κ τώρα που δεν έχω έφυγε όλο το λίπος απ το στήθος.. Δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια! Μπορεί να οφείλεται κ στο ότι είμαι πιο λίγα κιλά απο παλιά

Link to comment
Share on other sites

Λογικα τα κιλα παιζουν ρολο...εγω οταν ειμαι στα παχια μου φοραω 5 νουμερο...οπως και τωρα 5-6..αλλιως οταν αδυνατιζω ειμαι στο 4αρι...πως καταφερες και εισαι πιο λιγα κιλα;εμενα εχει ανοιξει ο στομαχος και πειναω συνεχεια...:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...