Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Niki1989

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..κι εγώ στην εγκυμοσύνη δεν μπορούσα να φάω βαριά το βράδυ ενώ πάντα έτρωγα κανονικό φαγητό.  Προσπάθησε να αποφεύγεις τις πολλές σάλτσες, τα λιπαρά και τα τηγανητά.  Σου μίλησε ο γιατρός σου για αυτά που δεν πρέπει να τρως στην εγκυμοσύνη? 

Ναι μου είπε, όχι λαδερά, τηγανιτά, κονσερβοειδή,γλυκα, γλυκαντικά, κτλ. Γενικότερα οι τρόφες πλούσιες σε δημητριακά πρέπει να αποφευγονται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Niki1989 είπε:

Ναι μου είπε, όχι λαδερά, τηγανιτά, κονσερβοειδή,γλυκα, γλυκαντικά, κτλ. Γενικότερα οι τρόφες πλούσιες σε δημητριακά πρέπει να αποφευγονται...

Σου είπε και για τοσωστό πλύσιμο έτσι? ? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Σου είπε και για τοσωστό πλύσιμο έτσι? ? 

Ναι μου είπε..Nα πλένω καλά τα λαχανικά, ντομάτες, μαρούλια, κτλ και το κρεάς καλά ψημένο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Niki1989 είπε:

Ναι μου είπε..Nα πλένω καλά τα λαχανικά, ντομάτες, μαρούλια, κτλ και το κρεάς καλά ψημένο..

Αυτό σημαίνει ότι αποφεύγεις να τρώς ωμά λαχανικά απ έξω.  Δηλαδή ούτε ντομάτα στο σουβλάκι.  Δεν είναι τρομερό.  Γινεται συνηθεια πολύ γρήγορα 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Τονι@ είπε:

Αυτό σημαίνει ότι αποφεύγεις να τρώς ωμά λαχανικά απ έξω.  Δηλαδή ούτε ντομάτα στο σουβλάκι.  Δεν είναι τρομερό.  Γινεται συνηθεια πολύ γρήγορα 

Να σου πω την αλήθεια πριν την εγκυμοσύνη, δεν έτρωγα σουβλάκια κτλ, ουτε junk food (τελευταια φορά που έφαγα σαντουιτς ηταν τον Σεπτεμβριο) ελπίζω να μην τα αναζητήσω στην εγκυμοσύνη :-P...Γενικά ποτέ δεν έτρωγα πολύ ελπιζω να κρατήσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Niki1989 είπε:

Να σου πω την αλήθεια πριν την εγκυμοσύνη, δεν έτρωγα σουβλάκια κτλ, ουτε junk food (τελευταια φορά που έφαγα σαντουιτς ηταν τον Σεπτεμβριο) ελπίζω να μην τα αναζητήσω στην εγκυμοσύνη :-P...Γενικά ποτέ δεν έτρωγα πολύ ελπιζω να κρατήσει...

Να τρως όσο νιώθεις ότι έχεις ανάγκη.  Άλλες φορές θα θες πολύ και άλλες λίγο.  Γενικά στα πάντα να ακούς το σώμα σου. Ξέρει καλύτερα από το οποιοδήποτε βιβλίο ή θεωρία.  Πως είσαι από διάθεση? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Τονι@ είπε:

Να τρως όσο νιώθεις ότι έχεις ανάγκη.  Άλλες φορές θα θες πολύ και άλλες λίγο.  Γενικά στα πάντα να ακούς το σώμα σου. Ξέρει καλύτερα από το οποιοδήποτε βιβλίο ή θεωρία.  Πως είσαι από διάθεση? 

Ετσι και ετσι..Η ναυτία με έχει χαλάσει λίγο έχω και ζαλάδες...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Niki1989 είπε:

Ετσι και ετσι..Η ναυτία με έχει χαλάσει λίγο έχω και ζαλάδες...

Υπομονή. .δεν θα κρατήσουν καιρό αυτά. .τουλάχιστον είσαι στο χώρο σου και μπορείς να ξαπλώσεις αν νιώθεις την ανάγκη. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τονι@ είπε:

Γειά σου κορίτσι μου. Πως είσαι? 

Καλά είμαι Τόνια μου....Καλύτερα ειμαι απο τις ναυτίες..Μου δώσε ο γιατρος και ενα σιροπακι που συνίσταται στην εγκυμοσύνη και με βοήθησε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Niki1989 είπε:

Καλά είμαι Τόνια μου....Καλύτερα ειμαι απο τις ναυτίες..Μου δώσε ο γιατρος και ενα σιροπακι που συνίσταται στην εγκυμοσύνη και με βοήθησε...

Ωραία κορίτσι μου. Όλα σιγά σιγά θα είναι καλύτερα 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Niki1989 είπε:

Μακάρι..Αυριο μπαινω στην 7η εβδομάδα..

Τέλεια. .υπάρχει ένα βιβλίο που λέγεται 'το βιβλίο της εγκυμοσύνης μέρα με τη μέρα ' της Dr Maggie Blott . Έχει διαφορά για κάθε μια μέρα της εγκυμοσύνης τι συμβαίνει στο έμβρυο και στη μητερα και στην αρχή και στο τέλος έχει κι άλλα πράγματα για τη σύλληψη τη διατροφή τον τοκετό και τις πρώτες μέρες με το μωρό.  Είναι καταπληκτικο.  Μου το έφεραν δώρο στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και το είχα στο τραπεζάκι του σαλονιού μέχρι που γέννησα.  Κάθε μέρα το άνοιγα με ανυπομονησία να δω τι έλεγε για τη μέρα που βρισκόμουν. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Τέλεια. .υπάρχει ένα βιβλίο που λέγεται 'το βιβλίο της εγκυμοσύνης μέρα με τη μέρα ' της Dr Maggie Blott . Έχει διαφορά για κάθε μια μέρα της εγκυμοσύνης τι συμβαίνει στο έμβρυο και στη μητερα και στην αρχή και στο τέλος έχει κι άλλα πράγματα για τη σύλληψη τη διατροφή τον τοκετό και τις πρώτες μέρες με το μωρό.  Είναι καταπληκτικο.  Μου το έφεραν δώρο στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και το είχα στο τραπεζάκι του σαλονιού μέχρι που γέννησα.  Κάθε μέρα το άνοιγα με ανυπομονησία να δω τι έλεγε για τη μέρα που βρισκόμουν. 

Ωραία θα το πάρω...Σε ευχαριστώ πολυ πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...