Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Niki1989

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Niki1989 είπε:

@Antila μου πως εισαι; ολα καλα; 

Καλησπερα Νικη μου, καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!! :)

Πηγα λοιπον σημερα στο γιατρο, οοολα καλα με το μικρο, ειχε 171 παλμους σημερα το ζουζουνι, 9+3 σημερα, αυτο καλε ολο και πιο πολυ μοιαζει με μωρακι! Κουνιοταν πολυ, ερωτευτηκα, δε μπορω να περιγραψωωωω! :wub:

Α, και κατι ακομη!! Θα ηθελα να παρω ημερολογιο εγκυμοσυνης (γιατι βιβλιο εχω!). Εχετε να προτεινετε καποιο ωραιο; Που να μπορεις να γραψεις αρκετες λεπτομερειες κ να εχει θεσεις για φωτο υπερηχων ή δεν ξερω τι αλλο; :-D Δεν τα εχω ψαξει κι ελεγα μηπως καποια εχει κατι καλο να προτεινει!

Πως πας εσυ κοριτσι μου;

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Antila είπε:

Καλησπερα Νικη μου, καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!! :)

Πηγα λοιπον σημερα στο γιατρο, οοολα καλα με το μικρο, ειχε 171 παλμους σημερα το ζουζουνι, 9+3 σημερα, αυτο καλε ολο και πιο πολυ μοιαζει με μωρακι! Κουνιοταν πολυ, ερωτευτηκα, δε μπορω να περιγραψωωωω! :wub:

Α, και κατι ακομη!! Θα ηθελα να παρω ημερολογιο εγκυμοσυνης (γιατι βιβλιο εχω!). Εχετε να προτεινετε καποιο ωραιο; Που να μπορεις να γραψεις αρκετες λεπτομερειες κ να εχει θεσεις για φωτο υπερηχων ή δεν ξερω τι αλλο; :-D Δεν τα εχω ψαξει κι ελεγα μηπως καποια εχει κατι καλο να προτεινει!

Πως πας εσυ κοριτσι μου;

Ψαξε στο ίντερνετ.. Καλα είμαι με ταλαιπωρούν λίγο οι ναυτιες.. Ευτυχώς μου εδωσε ο γιατρός ενα σιρόπι ειδικά για τις ναυτίες της εγκυμοσύνης και με έχει ανακουφίσει παρά πολυ... Και εγώ θα πάω στο γιατρό την αλλη εβδομάδα και θα ακούσουμε πρώτη φορα καρδιακό παλμό.. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2017 at 12:53 ΜΜ, Niki1989 είπε:

Ψαξε στο ίντερνετ.. Καλα είμαι με ταλαιπωρούν λίγο οι ναυτιες.. Ευτυχώς μου εδωσε ο γιατρός ενα σιρόπι ειδικά για τις ναυτίες της εγκυμοσύνης και με έχει ανακουφίσει παρά πολυ... Και εγώ θα πάω στο γιατρό την αλλη εβδομάδα και θα ακούσουμε πρώτη φορα καρδιακό παλμό.. 

 

On 15/12/2017 at 12:53 ΜΜ, Niki1989 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; εγώ ειμαι πολύ καλύτερα..Εδω και τρεις μερες δεν έχω καθόλου ναυτίες...Λες να με άφησαν απο τοσο νωρις; περίεργο!! ή απλά κάνουν διάλειμμα; :-P

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Niki1989 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; εγώ ειμαι πολύ καλύτερα..Εδω και τρεις μερες δεν έχω καθόλου ναυτίες...Λες να με άφησαν απο τοσο νωρις; περίεργο!! ή απλά κάνουν διάλειμμα; :-P

Γειά σου κορίτσι μου!! Δεν αποκλείεται να σε άφησαν στην ησυχία σου!!! Μια χαρά! !


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!! Δεν αποκλείεται να σε άφησαν στην ησυχία σου!!! Μια χαρά! !

Τόνια μου διαλείμματάκι εκαναν, πήρα λίγη χάρα...Με έπιασαν το απόγευμα και τωρα το βραδυ.. Αλλά τώρα νοιώθω καλύτερα.. Το καλό είναι οτι μου κρατάνε λιγο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Niki1989 είπε:

Τόνια μου διαλείμματάκι εκαναν, πήρα λίγη χάρα...Με έπιασαν το απόγευμα και τωρα το βραδυ.. Αλλά τώρα νοιώθω καλύτερα.. Το καλό είναι οτι μου κρατάνε λιγο. 

Εντάξει. ..θα δεις και τι σε βοηθάει να το αντιμετωπίζεις.  Δεν είναι πολλές οι γυναίκες πάντως που έχουν τέτοιες ενοχλήσεις μετά το πρώτο τρίμηνο. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; εγώ παλεύω εδώ με τις ναυτίες, αν και τώρα που έγιναν συνήθεια...Ηθελα να ρωτησω κατι..Επειδή έχω δυσκοιλιότητα, τα υποθετα γλυκερινης (τα οποία μου τα συστησε και ο γιατρος) κάνουν δουλειά; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Niki1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; εγώ παλεύω εδώ με τις ναυτίες, αν και τώρα που έγιναν συνήθεια...Ηθελα να ρωτησω κατι..Επειδή έχω δυσκοιλιότητα, τα υποθετα γλυκερινης (τα οποία μου τα συστησε και ο γιατρος) κάνουν δουλειά; 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά έχω ακούσει ότι βοηθάνε.  Όμως πρόσεξε.  Να μην πιέζεσαι πολύ στην τουαλέτα.  Αργά ή γρήγορα θα έρθει μόνο του. Και συνήθως μετά το πρώτο τρίμηνο υποχωρει το πρόβλημα 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Τονι@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά έχω ακούσει ότι βοηθάνε.  Όμως πρόσεξε.  Να μην πιέζεσαι πολύ στην τουαλέτα.  Αργά ή γρήγορα θα έρθει μόνο του. Και συνήθως μετά το πρώτο τρίμηνο υποχωρει το πρόβλημα 

Εντάξει Τόνια μου. Οχι δεν πιέζομαι απλώς, αρχίζει και με πονάει η κοιλιά μου επειδή δεν πάω τουαλέτα...Αυριο έχω το δεύτερο ραντεβού με τον γιατρό, θα ακούσουμε καρδιακό παλμό μάλλον...Εσυ τι κάνεις; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Niki1989 είπε:

Εντάξει Τόνια μου. Οχι δεν πιέζομαι απλώς, αρχίζει και με πονάει η κοιλιά μου επειδή δεν πάω τουαλέτα...Αυριο έχω το δεύτερο ραντεβού με τον γιατρό, θα ακούσουμε καρδιακό παλμό μάλλον...Εσυ τι κάνεις; 

Το ξέρω κορίτσι μου. Κι εγώ στο πρώτο τρίμηνο πήγαινα κάθε 3-4 μέρες τουαλέτα και είχα και φούσκωμα. . Καλά είμαι γενικά αν και να σου πω την αλήθεια λίγο στεναχωρημενη.  Πρέπει να αφήνω τη μικρή μου 2-3 ώρες την ημέρα με την μαμά μου ή τον άντρα μου για να πηγαίνω στη δουλεία κι αυτή τρελαίνεται.  Με ψάχνει και κλαίει πάρα πολύ μέχρι που εξαντλείται από το κλάμα και την παίρνει ο ύπνος.  Και αν ξυπνήσει και δεν έχω γυρίσει συνεχιζει.  Με το που με δει ηρεμεί και χαμογελάει. . Στεναχωριεμαι πολύ που υποφέρει το μωρό μου.  Και εννοείται πως δεν την αφήνω για κανένα άλλο λόγο.  Δεν πάω πουθενά αλλού στην κυριολεξία. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Τονι@ είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου. Κι εγώ στο πρώτο τρίμηνο πήγαινα κάθε 3-4 μέρες τουαλέτα και είχα και φούσκωμα. . Καλά είμαι γενικά αν και να σου πω την αλήθεια λίγο στεναχωρημενη.  Πρέπει να αφήνω τη μικρή μου 2-3 ώρες την ημέρα με την μαμά μου ή τον άντρα μου για να πηγαίνω στη δουλεία κι αυτή τρελαίνεται.  Με ψάχνει και κλαίει πάρα πολύ μέχρι που εξαντλείται από το κλάμα και την παίρνει ο ύπνος.  Και αν ξυπνήσει και δεν έχω γυρίσει συνεχιζει.  Με το που με δει ηρεμεί και χαμογελάει. . Στεναχωριεμαι πολύ που υποφέρει το μωρό μου.  Και εννοείται πως δεν την αφήνω για κανένα άλλο λόγο.  Δεν πάω πουθενά αλλού στην κυριολεξία. 

Φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα είναι για σένα..Το μωρό βιώνει έντονα το άγχος του αποχωρισμού...Πόσο καιρό συμβαίνει αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Niki1989 είπε:

Φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα είναι για σένα..Το μωρό βιώνει έντονα το άγχος του αποχωρισμού...Πόσο καιρό συμβαίνει αυτό; 

Από όταν ήταν 2.5 μηνών. .2 μήνες δηλαδή 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Niki1989 είπε:

δηλαδη απο 2.5 μηνων γυρισες στην δουλεια; ποσο είναι τώρα; 

Από 2 μηνών γύρισα.απλά τις πρώτες 2 βδομάδες ήταν λίγο πιο μωράκι και καθόταν πιο εύκολα. Κοιμόταν και πιο εύκολα.  . .Τώρα είναι 4.5. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Τονι@ είπε:

Από 2 μηνών γύρισα.απλά τις πρώτες 2 βδομάδες ήταν λίγο πιο μωράκι και καθόταν πιο εύκολα. Κοιμόταν και πιο εύκολα.  . .Τώρα είναι 4.5. 

Ουσιαστικά 2 μήνες, όπως είπες...Μηπως ειναι νωρίς ακόμα; Σε τι προσωπο το αφηνεις; (γιαγια, νταντα); 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...