Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!!


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα μέλη.. Είμαι καινούρια εδω κ θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις ανησυχίες μου, τους φόβους μου κ όλα τα άγχη μου.. Είμαι 28 χρόνων κ εδώ  κ δύο μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι.. Συγκεκριμένα αυτόν τον μήνα πήρα να δοκιμάσω κ τα τεστ ωορρηξίας αλλά τελικά μπερδεύτηκα περισσότερο.. Υπάρχουν άλλες κοπέλες που τα έχουν χρησιμοποιήσει; είναι κάποιες κοπέλες που ξεκινούν τώρα προσπάθεια; πως νιωθετε; εγώ συνέχεια σκέφτομαι διάφορα κ έχω πολύ άγχος.. Θέλουμε τόσο πολύ άρθρο το μωράκι.. Πριν ένα χρόνο περίπου είχαμε κ μια παλινδρομη κύηση κ μας έχει στοιχήσει πολύ αυτή η απώλεια.. Εύχομαι σε όλες να έρθουν τα πράγματα όπως τα θέλουμε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Anna_magda είπε:

Καλημέρα σε όλα τα μέλη.. Είμαι καινούρια εδω κ θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις ανησυχίες μου, τους φόβους μου κ όλα τα άγχη μου.. Είμαι 28 χρόνων κ εδώ  κ δύο μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι.. Συγκεκριμένα αυτόν τον μήνα πήρα να δοκιμάσω κ τα τεστ ωορρηξίας αλλά τελικά μπερδεύτηκα περισσότερο.. Υπάρχουν άλλες κοπέλες που τα έχουν χρησιμοποιήσει; είναι κάποιες κοπέλες που ξεκινούν τώρα προσπάθεια; πως νιωθετε; εγώ συνέχεια σκέφτομαι διάφορα κ έχω πολύ άγχος.. Θέλουμε τόσο πολύ άρθρο το μωράκι.. Πριν ένα χρόνο περίπου είχαμε κ μια παλινδρομη κύηση κ μας έχει στοιχήσει πολύ αυτή η απώλεια.. Εύχομαι σε όλες να έρθουν τα πράγματα όπως τα θέλουμε.. 

Γειααααα :) και εγώ καινούργια είμαι με άλλο άγχος βέβαια. Απλά ήθελα να σου πω ότι σαν την ψυχική υγεία δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Να είσαι ψύχραιμη και χαλαρή δεν θέλει άγχος το όλο θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna_magda είπε:

Καλημέρα σε όλα τα μέλη.. Είμαι καινούρια εδω κ θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις ανησυχίες μου, τους φόβους μου κ όλα τα άγχη μου.. Είμαι 28 χρόνων κ εδώ  κ δύο μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι.. Συγκεκριμένα αυτόν τον μήνα πήρα να δοκιμάσω κ τα τεστ ωορρηξίας αλλά τελικά μπερδεύτηκα περισσότερο.. Υπάρχουν άλλες κοπέλες που τα έχουν χρησιμοποιήσει; είναι κάποιες κοπέλες που ξεκινούν τώρα προσπάθεια; πως νιωθετε; εγώ συνέχεια σκέφτομαι διάφορα κ έχω πολύ άγχος.. Θέλουμε τόσο πολύ άρθρο το μωράκι.. Πριν ένα χρόνο περίπου είχαμε κ μια παλινδρομη κύηση κ μας έχει στοιχήσει πολύ αυτή η απώλεια.. Εύχομαι σε όλες να έρθουν τα πράγματα όπως τα θέλουμε.. 

Τι κυκλο εχεις?μην αγχωνεσαι προσπαθεις λιγο καιρο..εγω με τον συντροφο μου χαλαρα που προσπαθουσαμε εμεινα εγκυος στον 3ο μηνα που ειχαμε τελειως ελευθερες επαφες...βεβαια μετα απο δυο μηνες παλινδρομησε αλλα δεν το εβαλα κατω και συνεχιζω τις προσπαθειες παλια απο αυτον τον μηνα..να ξεκινησεις να παιρνεις και φιλισιν βοηθαει στην εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites

Αααααχ αυτό το άγχος πως γίνεται να το διώξουμε;;; Πιστεύω ότι ποτέ δεν θα μπορέσω να είμαι χαλαρή κ ήρεμη.. Έχω κύκλο 28-29 ημερών. Χθες ο άντρας μου ανακάλυψε κ τα τεστ κ μου είπε ότι έτσι τον αγχωνω περισσότερο.. Μήπως τελικά να μην τα έπαιρνα; το φιλισιν το παίρνω συνέχεια γιατί έχω το στιγμα κ ο γιατρός μου το δίνει για 3 μήνες, μετά κάνω ένα διάλειμμα κ μετά το αρχίζω ξανά.. Τώρα είμαι στη φάση που το παίρνω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Anna_magda είπε:

Αααααχ αυτό το άγχος πως γίνεται να το διώξουμε;;; Πιστεύω ότι ποτέ δεν θα μπορέσω να είμαι χαλαρή κ ήρεμη.. Έχω κύκλο 28-29 ημερών. Χθες ο άντρας μου ανακάλυψε κ τα τεστ κ μου είπε ότι έτσι τον αγχωνω περισσότερο.. Μήπως τελικά να μην τα έπαιρνα; το φιλισιν το παίρνω συνέχεια γιατί έχω το στιγμα κ ο γιατρός μου το δίνει για 3 μήνες, μετά κάνω ένα διάλειμμα κ μετά το αρχίζω ξανά.. Τώρα είμαι στη φάση που το παίρνω.. 

γεια σας!!και γω καινουριο μελος!!εγω που εκανα τεστακια μπερδευτηκα περισσοτερο.λενε παντως οτι πρεπει να κανουμε καθε μερα την ιδια ωρα για να ειμαστε σιγουρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Anna_magda είπε:

Αααααχ αυτό το άγχος πως γίνεται να το διώξουμε;;; Πιστεύω ότι ποτέ δεν θα μπορέσω να είμαι χαλαρή κ ήρεμη.. Έχω κύκλο 28-29 ημερών. Χθες ο άντρας μου ανακάλυψε κ τα τεστ κ μου είπε ότι έτσι τον αγχωνω περισσότερο.. Μήπως τελικά να μην τα έπαιρνα; το φιλισιν το παίρνω συνέχεια γιατί έχω το στιγμα κ ο γιατρός μου το δίνει για 3 μήνες, μετά κάνω ένα διάλειμμα κ μετά το αρχίζω ξανά.. Τώρα είμαι στη φάση που το παίρνω.. 

Και εγω εχω στιγμα...ε πες του οτι τα πεταξες και γενικα μην του λες ποτε ειναι οι γονιμες για να μην αγχωνεται..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω.. Θα του πω ότι τα πέταξα επειδη αγχωνομουν κ γω κ ότι είναι καλύτερα να προσπαθήσουμε έτσι.. Παει λοιπόν κ αυτός ο μήνας.. Πάμε για τον επόμενο!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Anna_magda είπε:

Αυτό θα κάνω.. Θα του πω ότι τα πέταξα επειδη αγχωνομουν κ γω κ ότι είναι καλύτερα να προσπαθήσουμε έτσι.. Παει λοιπόν κ αυτός ο μήνας.. Πάμε για τον επόμενο!! 

Γιατι παει? δεν προσπαθησατε? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna_magda είπε:

Καλημέρα σε όλα τα μέλη.. Είμαι καινούρια εδω κ θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις ανησυχίες μου, τους φόβους μου κ όλα τα άγχη μου.. Είμαι 28 χρόνων κ εδώ  κ δύο μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε παιδάκι.. Συγκεκριμένα αυτόν τον μήνα πήρα να δοκιμάσω κ τα τεστ ωορρηξίας αλλά τελικά μπερδεύτηκα περισσότερο.. Υπάρχουν άλλες κοπέλες που τα έχουν χρησιμοποιήσει; είναι κάποιες κοπέλες που ξεκινούν τώρα προσπάθεια; πως νιωθετε; εγώ συνέχεια σκέφτομαι διάφορα κ έχω πολύ άγχος.. Θέλουμε τόσο πολύ άρθρο το μωράκι.. Πριν ένα χρόνο περίπου είχαμε κ μια παλινδρομη κύηση κ μας έχει στοιχήσει πολύ αυτή η απώλεια.. Εύχομαι σε όλες να έρθουν τα πράγματα όπως τα θέλουμε.. 

Είναι θετικό το ότι κατάφερες να πιάσεις τη σύλληψη μια φορά και θα σου ξανασυμβεί σύντομα. Ούτε εγώ χρησιμοποιώ τεστ οωρρηξίας αλλά εκεί στη μέση του κύκλου που την νιώθω, φροντίζω να έχουμε επαφές. Είμαστε σχεδόν ένα εξάμηνο έτσι με πιο εντατική προσπάθεια μετά το καλοκαίρι. Ελπίζω να τα καταφέρουμε. Μην έχεις άγχος κάνε άλλα πράγματα να ξεχνιέσαι γιατί αυτό βοηθά να σου έρθει πιο γρήγορα. Θα ξέρεις και από την πρώτη φορά που έμεινες έγκυος! Κάνε το ίδιο και αφού έτυχε μία γιατί όχι και μια δεύτερη φορά? 2 μήνες δεν είναι τίποτα!!! Μπορεί να μην έπιασες καλά την ωορρηξία...

Link to comment
Share on other sites

@noni90. Λέω ότι έχασα τον μήνα γιατί υποτίθεται ότι χθες κ σήμερα ειχα ωορρηξία αλλά χθες δεν καταφέραμε να κάνουμε κάτι γιατί τον αγχωσα κ δεν ειχαμε επιτυχημένη προσπάθεια, καταλαβαίνεις.. Κ σήμερα δεν νομίζω να γίνει κάτι γιατί δεν θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση οπότε θα τον αφήσω να ηρεμήσει κ να ξεχαστεί.. 

@kido. Ελπίζω να έρθει σύντομα η σειρά μου, ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου.. Κ να φανταστείς ότι την πρώτη φορά έγινε κατά λάθος, δεν κάναμε προσπάθεια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Anna_magda είπε:

@noni90. Λέω ότι έχασα τον μήνα γιατί υποτίθεται ότι χθες κ σήμερα ειχα ωορρηξία αλλά χθες δεν καταφέραμε να κάνουμε κάτι γιατί τον αγχωσα κ δεν ειχαμε επιτυχημένη προσπάθεια, καταλαβαίνεις.. Κ σήμερα δεν νομίζω να γίνει κάτι γιατί δεν θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση οπότε θα τον αφήσω να ηρεμήσει κ να ξεχαστεί.. 

@kido. Ελπίζω να έρθει σύντομα η σειρά μου, ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου.. Κ να φανταστείς ότι την πρώτη φορά έγινε κατά λάθος, δεν κάναμε προσπάθεια.. 

καλως ηρθες!!! βρε κοριτσια δεν λεμε για τα τεστακια στους αντρες !!!! ξεκινα εσυ τα τεστακια χωρις να του πεις τιποτα εχετε επαφες πριν το θετικο καθε δυο μερες για να μην του φαινετε παραξενο κ μολις δεις θετικο τεστ ξεκινα να τον πασπατευεις χωρις να του πεις τιποτα για εγκυμοσυνη ισα ισα πες οτι δεν εισαι σε γονιμες να τον μπερδεψεις να μην ανχωνετε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , linaa είπε:

καλως ηρθες!!! βρε κοριτσια δεν λεμε για τα τεστακια στους αντρες !!!! ξεκινα εσυ τα τεστακια χωρις να του πεις τιποτα εχετε επαφες πριν το θετικο καθε δυο μερες για να μην του φαινετε παραξενο κ μολις δεις θετικο τεστ ξεκινα να τον πασπατευεις χωρις να του πεις τιποτα για εγκυμοσυνη ισα ισα πες οτι δεν εισαι σε γονιμες να τον μπερδεψεις να μην ανχωνετε!!!

Συμφωνω απολυτα με την λινα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Anna_magda είπε:

@noni90. Λέω ότι έχασα τον μήνα γιατί υποτίθεται ότι χθες κ σήμερα ειχα ωορρηξία αλλά χθες δεν καταφέραμε να κάνουμε κάτι γιατί τον αγχωσα κ δεν ειχαμε επιτυχημένη προσπάθεια, καταλαβαίνεις.. Κ σήμερα δεν νομίζω να γίνει κάτι γιατί δεν θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση οπότε θα τον αφήσω να ηρεμήσει κ να ξεχαστεί.. 

@kido. Ελπίζω να έρθει σύντομα η σειρά μου, ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου.. Κ να φανταστείς ότι την πρώτη φορά έγινε κατά λάθος, δεν κάναμε προσπάθεια.. 

Μονο εμενα ειναι ζα μαν φου κ πανω τουρλα κ λειτουργει παντως καιρου.... Ολα καλα θα πανε κ τον αλλο μηνα θα μπειτε δυναμικα στο παιχνιδι!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσι μου, ευχομαι να πανε πολυ καλα οι προσπαθειες σας για μωρακι! Το οτι εμεινες μια φορα και μαλιστα τυχαια ειναι πολυ καλο σημαδι :) . Τωρα προσπαθειτε μονο 2 μηνες, δε σημαινει οτι παντα ερχεται ετσι τυχαια και με την πρωτη, αλλα ειδικα σε ζευγαρια που επιασαν ευκολα αυξανονται κατακορυφα οι πιθανοτητες να γινει παλι πολυ συντομα και χωρις δυσκολιες! Παλινδρομες δυστυχως εχουμε οι περισσοτερες στο ιστορικο μας, ειναι τοσο συχνο φαινομενο και μας φοβιζει.. Ομως στην πλειοψηφια των περιπτωσεων ειναι τυχαιο γεγονος και δεν προδικαζει τιποτα για την επομενη φορα!

Καλα ειπαν τα κοριτσια, μην λες στον αντρα σου για τεστ, ωορρηξιες και γονιμες μερες, δε χρειαζεται να ξερει τοσες λεπτομερειες γιατι ειναι λογικο να τον αγχωνουν και να στρεσαρεστε και οι δυο. Καντε συχνα επαφουλες, πιο εντατικα γυρω απο τις γονιμες, και θα γινει πολυ γρηγορα η δουλεια ;)


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Καινούργια και εγώ στην παρέα. Εμείς δεν έχουμε προσπαθήσει ακόμη για μωράκι αλλά πήραμε την απόφαση να ξεκινήσουμε προσπάθειες αυτό το μήνα. Από ότι το υπολογίσαμε έχω ωορρηξία παραμονή Πρωτοχρονιάς!! :) Παραγγείλαμε κ τεστ ωορρηξίας για να είμαστε πιο σίγουροι. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε ολες μας! :)

 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...