Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Vasi34 είπε:

Ευχαριστώ!Να δούμε τι θα πει και ο γιατρός!Ισχύει οτι την πρώτη φορά ακούς την καρδιά του  ή είναι πολύ νωρίς για μας;

Για καρδούλα αν θυμάμαι καλά πρέπει να ναι η χοριακη πάνω από 15000. Εμένα μου είπε να πάω στις 16 του μηνός. Στις 22 που πήγα είδαμε μόνο ένα σακουλάκι. :)

7 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και καλη χρονια!!με θελετε στην παρεουλα σας??ειμαστε και μεις στην προσπαθεια για μωρακι..βεβαια προσπαθουμε σχεδον χρονο,αλλα πριν τρεις μηνες ανακαλυψαμε οτι ο αντρουλης μου εχει κιρσοκηλη..εκανε χειρουργειο και τρ ειναι ο τριτος μηνας μετα το χειρουργειο..σε 2 βδομ.θα κανουμε σπερμοδιαγραμμα να δουμε αν ανεβηκαν..παρ ολα αυτα εγω χθες ειχα ωορρηξια και εκανα αγκαλιτσες...μακαρι να εγινε το θαυμα..το περιμενουμε τοσο πολυ..χαιρομαι παρα πολυ για τα κοριτσια εδω που ειναι εγκυουλες:)και για εμας τις υπολοιπες,υπομονη,θα ερθει και σε μας..:)@vasi συγχαρητηρια κοριτσι μουυυυ:)

 

Με το καλό!!!! Όλα καλά να πάνε ευχομαι και να αδιαθετησεις ξανά σε 9 μήνες! :)

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , modena είπε:

Για καρδούλα αν θυμάμαι καλά πρέπει να ναι η χοριακη πάνω από 15000. Εμένα μου είπε να πάω στις 16 του μηνός. Στις 22 που πήγα είδαμε μόνο ένα σακουλάκι. :)

 Ωραία!Άντε να δω κι εγώ το σακουλάκι μου αύριο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nektarinaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και καλη χρονια!!με θελετε στην παρεουλα σας??ειμαστε και μεις στην προσπαθεια για μωρακι..βεβαια προσπαθουμε σχεδον χρονο,αλλα πριν τρεις μηνες ανακαλυψαμε οτι ο αντρουλης μου εχει κιρσοκηλη..εκανε χειρουργειο και τρ ειναι ο τριτος μηνας μετα το χειρουργειο..σε 2 βδομ.θα κανουμε σπερμοδιαγραμμα να δουμε αν ανεβηκαν..παρ ολα αυτα εγω χθες ειχα ωορρηξια και εκανα αγκαλιτσες...μακαρι να εγινε το θαυμα..το περιμενουμε τοσο πολυ..χαιρομαι παρα πολυ για τα κοριτσια εδω που ειναι εγκυουλες:)και για εμας τις υπολοιπες,υπομονη,θα ερθει και σε μας..:)@vasi συγχαρητηρια κοριτσι μουυυυ:)

 

Όλες χωράνε στη παρέα :-) μπράβο που συνεχίζεις τις αγκαλίτσες διοτι δεν ξέρεις απο που θα σου έρθει ούτε το πότε :-) πρέπει να είμαστε αισιόδοξες και να μην τα παρατάμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Modena Μακαρι κοριτσι μουυυ!!απο το στομα σου και στου θεου το αφτι:)

Elenaki ποτε δεν τα παραταωωωω...οσο και να εχω απογοητευτει,εκει ξανα μαζευω τα κομματια μου και συνεχιζω..πρεπει να ειμαστε δυνατες κοριτσι μου..θα τα καταφερουμε και μεις,θα δεις :)

  • Μου αρέσει 2

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Modena Μακαρι κοριτσι μουυυ!!απο το στομα σου και στου θεου το αφτι:)

Elenaki ποτε δεν τα παραταωωωω...οσο και να εχω απογοητευτει,εκει ξανα μαζευω τα κομματια μου και συνεχιζω..πρεπει να ειμαστε δυνατες κοριτσι μου..θα τα καταφερουμε και μεις,θα δεις :)

Μπράβο έτσι πρέπει να σκεφτόμαστε. Και επαφές είναι καλα να έχουμε ολο τον μήνα νομίζω όχι μόνο τις γόνιμες έτσι για περισσότερες πιθανότητες αλλά και για μεγαλύτερη απόλαυση :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοειται αυτο!!!ολο τον μηνα!!απλως στις γονιμες λιγο περισσοτερο..:oops:τωρα περιμενω να περασουνε οι μερες να δω αν εγινε τιποταααα!!!αλλα εχω ακομη τουλαχιστον 2 βδομ.ατιμες μερες χαχαχαχα εσυ σε τι φαση εισαι τωρα??

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Εννοειται αυτο!!!ολο τον μηνα!!απλως στις γονιμες λιγο περισσοτερο..:oops:τωρα περιμενω να περασουνε οι μερες να δω αν εγινε τιποταααα!!!αλλα εχω ακομη τουλαχιστον 2 βδομ.ατιμες μερες χαχαχαχα εσυ σε τι φαση εισαι τωρα??

Είμαι στην αρχή του κύκλου μόλις στην 7η μέρα. Και εγω έχω πολλές μέρες ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2018 at 7:34 ΜΜ, modena είπε:

Για καρδούλα αν θυμάμαι καλά πρέπει να ναι η χοριακη πάνω από 15000. Εμένα μου είπε να πάω στις 16 του μηνός. Στις 22 που πήγα είδαμε μόνο ένα σακουλάκι. :)

Καλημέρα modena!Κρυβόταν το μικρούλι και δεν το είδαμε..Ο γιατρός μου είπε όμως οτι φαίνεται οτι το χωράφι έχει οργωθεί χαχα..την άλλη εβδομάδα που θα πάω πάλι μου είπε θα το δούμε γιατί ήταν νωρίς ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vasi34 είπε:

Καλημέρα modena!Κρυβόταν το μικρούλι και δεν το είδαμε..Ο γιατρός μου είπε όμως οτι φαίνεται οτι το χωράφι έχει οργωθεί χαχα..την άλλη εβδομάδα που θα πάω πάλι μου είπε θα το δούμε γιατί ήταν νωρίς ακόμη.

Χαχαχα! Τι καλά! Πότε θα ξαναπάτε δηλ?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, modena είπε:

Χαχαχα! Τι καλά! Πότε θα ξαναπάτε δηλ?

Την άλλη Παρασκευή θα πάω πάλι και θα ξανακάνω χοριακή. Άντε να το δούμε!Από σήμερα ξεκίνησα και τις βιταμίνες μου και σωστή διατροφή με όλα τα απαγορεύεται. Εσύ, πως τα πας;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, modena είπε:

Καλή αρχή!! Εγώ ζορικα.. έχω αρχίσει να απελπίζομαι με τις καούρες και τις αναγουλες. Προσπαθώ να το κρατήσω κρυφό στο γραφείο και καταλαβαίνεις..

Καλημέρα modena!Ευχαριστώ!! Έχεις συζητήσει με το γιατρό σου να πάρεις κάτι για την καούρα π.χ σε σιρόπι ή καραμέλες, δε ξέρω αν επιτρέπεται να πω και ονομασίες φαρμάκων. Εγώ έχω χρόνια γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση και παίρνω καθημερινά αγωγη εδώ και χρόνια.Ο γιατρός μου είπε να το συνεχίσω κανονικά ενώ περίμενα να μου το κόψει και ξέρω οτι είναι πολύ αυστηρός στο τι μπορεί να επηρεάσει αρνητικά μια εγκυμοσύνη. Εγώ αναγκαστικά θα το πω σε κάποιους, γιατί είναι η φύση της δουλειάς μου τέτοια, που σε ένα μέρος της δε μπορώ να συμμετέχω.

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2018 at 11:13 ΠΜ, Vasi34 είπε:

Καλημέρα modena!Ευχαριστώ!! Έχεις συζητήσει με το γιατρό σου να πάρεις κάτι για την καούρα π.χ σε σιρόπι ή καραμέλες, δε ξέρω αν επιτρέπεται να πω και ονομασίες φαρμάκων. Εγώ έχω χρόνια γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση και παίρνω καθημερινά αγωγη εδώ και χρόνια.Ο γιατρός μου είπε να το συνεχίσω κανονικά ενώ περίμενα να μου το κόψει και ξέρω οτι είναι πολύ αυστηρός στο τι μπορεί να επηρεάσει αρνητικά μια εγκυμοσύνη. Εγώ αναγκαστικά θα το πω σε κάποιους, γιατί είναι η φύση της δουλειάς μου τέτοια, που σε ένα μέρος της δε μπορώ να συμμετέχω.

Δεν ξέρω καθόλου.. δεν θέλω να παίρνω κ φάρμακα να σου πω την αλήθεια. Θα πάω σε μια βδομάδα κ βλέπουμε τι θα μου πει. Εσύ πώς είσαι?

 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , modena είπε:

Δεν ξέρω καθόλου.. δεν θέλω να παίρνω κ φάρμακα να σου πω την αλήθεια. Θα πάω σε μια βδομάδα κ βλέπουμε τι θα μου πει. Εσύ πώς είσαι?

 

Ναι το καλύτερο είναι να συμβουλεύεσαι το γιατρό σου. Εγώ καλά μπορώ να πω, αν εξαιρέσεις κάτι πόνους στην κοιλιακή χώρα μάλλον από τις αλλαγές που γίνονται εκεί μέσα..:-DΚαι ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...