Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!!


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , modena είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καινούργια και εγώ στην παρέα. Εμείς δεν έχουμε προσπαθήσει ακόμη για μωράκι αλλά πήραμε την απόφαση να ξεκινήσουμε προσπάθειες αυτό το μήνα. Από ότι το υπολογίσαμε έχω ωορρηξία παραμονή Πρωτοχρονιάς!! :) Παραγγείλαμε κ τεστ ωορρηξίας για να είμαστε πιο σίγουροι. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε ολες μας! :)

 

σου ευχομαι να εχεις γρηγορα ενα θετικο τεστ!!!εμεις προσπαθουμε δυο χρονια αλλα τιποτα!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, lena1993 είπε:

σου ευχομαι να εχεις γρηγορα ενα θετικο τεστ!!!εμεις προσπαθουμε δυο χρονια αλλα τιποτα!!

 

Ευχαριστώ πολύ Λένα μου! Το έχετε ψάξει? Εγώ έχω πολυκυστικες αλλά με κάτι συμπληρώματα διατροφής που μου έδωσε ο γιατρός το έλυσα. Το έχεις τσεκαρει ότι δεν έχεις?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, modena είπε:

Ευχαριστώ πολύ Λένα μου! Το έχετε ψάξει? Εγώ έχω πολυκυστικες αλλά με κάτι συμπληρώματα διατροφής που μου έδωσε ο γιατρός το έλυσα. Το έχεις τσεκαρει ότι δεν έχεις?

ειχα ενα τεραστιο διαφραγμα το οποιο το αφαιρεσα με υστεροσκοπηση,εχω κανει ορμονικες και ειναι καλες!απλα μου ειπε ο γιατρος οτι εχω εικονα πολυκυστικων και βεβαια και αστατο κυκλο!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Anna_magda είπε:

Καλή επιτυχία σε όλες μας!! @modenaποιο συμπλήρωμα σου έδωσε για τις πολυκυστικες; 

Καλημέρα κορίτσια! Το inofert παίρνω κ εγώ κ είναι πλέον ρολόι ο κύκλος μου. Είχα κάνει κ υπέρηχο τυχαία ένα δύο μέρες πριν την ωορρηξία μου κ μου έδειξε ο γιατρός το ωάριο μου που είχε αναπτυχθεί κανονικότατα. Γιατί κυρίως  εκεί εμποδίζουν την γονιμότητα. Δεν αφήνουν οι κύστες το ωάριο να αναπτυχθεί κ να βγει από την ωοθήκη τη στιγμή που πρέπει.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, modena είπε:

Γεια σας κορίτσια! Καινούργια και εγώ στην παρέα. Εμείς δεν έχουμε προσπαθήσει ακόμη για μωράκι αλλά πήραμε την απόφαση να ξεκινήσουμε προσπάθειες αυτό το μήνα. Από ότι το υπολογίσαμε έχω ωορρηξία παραμονή Πρωτοχρονιάς!! :) Παραγγείλαμε κ τεστ ωορρηξίας για να είμαστε πιο σίγουροι. Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε ολες μας! :)

 

Ουαου παραμονή πρωτοχρονιας! Θα μπει τελεια το νέο ετος! με το καλο καλη αρχη και γρηγορη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

@noni90 Ευχαριστώ πολύ!! Είδες? Και εγω σημαδιακό το θεώρησα. Γιατί τόσο καιρό δεν το έπαιρνα απόφαση και μόλις το αποφασίσα, μπήκα να δω το ημερολόγιο κ έμεινα. :) Μακάρι!

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , modena είπε:

@noni90 Ευχαριστώ πολύ!! Είδες? Και εγω σημαδιακό το θεώρησα. Γιατί τόσο καιρό δεν το έπαιρνα απόφαση και μόλις το αποφασίσα, μπήκα να δω το ημερολόγιο κ έμεινα. :) Μακάρι!

Εμεις ειμαστε στον 5ο κυκλο προσπαθειών τωρα, αλλα κατι μου λεει ότι θα πετυχω μετα το γαμο (τελη γεναρη)

Θελω κ εγω να παω γιατρο μετα το γαμο οποτε ελπιζω να πανε όλα καλα! Καλη μας επιτυχια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, modena είπε:

@noni90Στο εύχομαι ολόψυχα! Τώρα λόγω γάμου ίσως δεν βοηθάει το τρέξιμο και το στρες. Μετά που θα ηρεμήσεις θα γίνουν όλα. Εγώ είχα πολύ στρες στο γάμο μας.

Να σου πω την αληθεια πριν κλεισουμε το γαμο ειχα πιο πολύ στρες χαχαχα

Τωρα επειδή ασχολούμαι με αυτό εχω κανει φοκους εκει κ είμαι πιο ηρεμη στην αρχη των προσπαθειών ημουν ένα ματσο χαλια κάθε φορα που εβλεπα περιοδο. Τωρα είμαι κουλ χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , noni90 είπε:

Να σου πω την αληθεια πριν κλεισουμε το γαμο ειχα πιο πολύ στρες χαχαχα

Τωρα επειδή ασχολούμαι με αυτό εχω κανει φοκους εκει κ είμαι πιο ηρεμη στην αρχη των προσπαθειών ημουν ένα ματσο χαλια κάθε φορα που εβλεπα περιοδο. Τωρα είμαι κουλ χαχαχα

Ε κοντοζυγωνει τότε η ώρα!! :-D


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω το νέο έτος να είναι πιο γουρικο κ να έχουμε όλες απο ένα σπορακι στην κοιλίτσα μας..!! 

Σας ρώτησα για τις πολυκυστικες γιατί η γυναικολόγος που πήγαινα πριν χρόνια μου είχε πει ότι έχω το σύνδρομο αλλά η γυναικολόγος που με παρακολουθεί τα τελευταία 3 χρόνια μου εχει πει ότι δεν έχω.. Βέβαια, όταν πήγα πριν 7 μήνες περίπου επειδή δεν μου ερχόταν η περίοδος κ είχα κάνει έναν μεγάλο κύκλο μου είπε ότι φουντωσαν λίγο οι πολυκυστικες.. Μου το απέδωσε στο γεγονός ότι είχα πάρει 5-6 κιλά κ μου είπε να τα χάσω.. Να σας  πω την αλήθεια, δεν τα έχασα! Κ πλέον έχω σταθερό κύκλο.. Το Σάββατο θα πάω λίγο να με δει κ να μιλήσουμε κ φοβάμαι μήπως οι πολυκυστικες μου φουντωσαν ξανά.. Εσείς που έχετε πολυκυστικες, έχετε κάποια επιπλέον κιλά ; 

Ελπίζω να μη σας κούρασα.. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσι μου οποτε εκανα υπερηχο τις κυστουλες μου τις ειχα. Κιλα παραπανω δεν θα το ελεγα. Ισως να εχω γυρω στα 3 απο το φυσιολογικο αλλα ειμαι κ υπερβολικη λιγο με το θεμα κιλα, κατα τον συζυγο μου... χιχιχ

Φαντασου ομως οτι μου δημιουργουσαν τετοιο προβλημα που την τελευταια φορα ειχε φτασει μεσα οκτωβρη για να αδιαθετησω και η προηγουμενη περιοδος μου, ηταν αρχες αυγουστου...

Με το που μου τα εδωσε ο γιατρος μου, ολα ειναι ρολοι. Δεν το περιμενα γιατι ειχα παντα αστατο κυκλο.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...