Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Anna_magda είπε:

@modena. Αυτά τα χάπια που σου έδωσε είναι για να γίνει πιο σταθερός ο κύκλος σου κ βοηθούν κ στη  σύλληψη; 

Ειναι σκονακια που παιρνεις καθημερινα. Δεν ξερω ακριβως πως λειτουργουν αλλα υποθετω απο την αλλαγη που βλεπω σε μενα οτι κραταει τις κυστες σε μια αδρανεια κ δεν μεγαλωνουν με αποτελεσμα να εμποδιζουν το ωαριο να μεγαλωσει και να ωριμασει στις ωοθηκες. Στο λεω γιατι ειχα συζητησει με το γιατρο για αυτη μου την ανησυχια και μου λεει μην σε αγχωνει καθολου γιατι βλεπεις το ωαριο σου ειναι πλήρως ανεπτυγμενο και οπου να ναι εχεις ωορηξια. Αυτο ειναι το μονο προβλημα που δημιουργουν οι πολυκυστικες ωοθηκες και εσυ με το inofert το εχεις βοηθησει πολυ. 

πρίν από 30 λεπτά , lena1993 είπε:

εγω κοριτσια θα παω την πεμπτη να με δει μηπως ξεκινησουμε καμια θεραπεια για την ωορρηξια εκτος απο τα ινοφερτ!!

Λενα μου ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχουμε γρηγορα ευχαριστα! Περιμενουμε νεακια!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, modena είπε:

@lena1993 Μηπως εχεις πολυ στρες στη δουλεια?

η αληθεια ειναι οτι αγχωνομαι πολυ!!και εκει που λεω οτι λυνω το ενα προβλημα εμφανιζεται το αλλο!!ελπιζω οι πολυκυστικες να διορθωνονται!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά θα συζητήσω με την γυναικολόγο για τις πολυκυστικες, αν φούντωσαν ξανά, και θα την ρωτήσω αν πρέπει να κάνω κάτι.. Θέλω πολύ αυτό  το μωράκι κ εγώ κ ο άντρας μου.. 

Δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω με αυτο το άγχος που έχω, το οποίο το μεταφέρω κ στον άντρα μου κ δεν περνάμε και την καλύτερη φάση μας τις τελευταίες μέρες.. 

Είμαστε κ οι δύο πολλοί αγχωμένοι. Επίσης ξεκίνησε σε νέα δουλειά, ο μπαμπάς του έκανε εγχείρηση αλλαγή βαλβίδας στην καρδιά κ οοοοολα αυτά δεν νομίζω ότι είναι υπερ μας.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Anna_magda είπε:

Αυτή τη φορά θα συζητήσω με την γυναικολόγο για τις πολυκυστικες, αν φούντωσαν ξανά, και θα την ρωτήσω αν πρέπει να κάνω κάτι.. Θέλω πολύ αυτό  το μωράκι κ εγώ κ ο άντρας μου.. 

Δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω με αυτο το άγχος που έχω, το οποίο το μεταφέρω κ στον άντρα μου κ δεν περνάμε και την καλύτερη φάση μας τις τελευταίες μέρες.. 

σε καταλαβαινω απολυτα!!ειναι πολυ ψυχοφθορο να θελουμε ενα μωρακι και να μν ερχεται!!πρεπει να προσπαθησεις να αποβαλλεις το αγχος.

Link to comment
Share on other sites

@lena1993. Προσπαθώ συνέχεια να κάνω αλλά πράγματα για να ξεχνιέμαι αλλά το μυαλό μου συνέχεια εκεί στριφογυριζει.. Περιμένω τον επομενο μήνα να έρθει για να ξεκινήσουμε ξανά!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Anna_magda είπε:

@lena1993. Προσπαθώ συνέχεια να κάνω αλλά πράγματα για να ξεχνιέμαι αλλά το μυαλό μου συνέχεια εκεί στριφογυριζει.. Περιμένω τον επομενο μήνα να έρθει για να ξεκινήσουμε ξανά!! 

και εγω μια απο τ ιδια!!και εχω κουραστει να αντιμετωπιζω και κατι καινουριο!!ελπιζω το 2018 να μας φερει σε ολες το μωρακι που θελουμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ πολύ στρες στη δουλειά αλλά από την στιγμή που αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε με έχει πιάσει μια αναισθησία άλλο πράγμα! Χαχαχα ελπίζω να μην με πιάσει ξανα μόλις δω ότι δεν το καταφέραμε με την πρώτη..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι @modena. Να σκέφτεσαι θετικά.. Νομίζω ότι αυτό είναι που μας λείπει.. Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά. και να μην το βάζουμε κάτω.. Κ αν δεν έρθει αυτη την φορά θα έρθει την επόμενη.. Η απογοήτευση κ το άγχος δεν βοηθούν οπότε ας προσπαθήσουμε όλες να τα αφήσουμε στην άκρη κ να είμαστε  χαλαρες.. 

Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anna_magda είπε:

Όχι όχι @modena. Να σκέφτεσαι θετικά.. Νομίζω ότι αυτό είναι που μας λείπει.. Πρέπει να σκεφτόμαστε θετικά. και να μην το βάζουμε κάτω.. Κ αν δεν έρθει αυτη την φορά θα έρθει την επόμενη.. Η απογοήτευση κ το άγχος δεν βοηθούν οπότε ας προσπαθήσουμε όλες να τα αφήσουμε στην άκρη κ να είμαστε  χαλαρες.. 

Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ!!! 

Εντάξει ας συνεχίσω λοιπόν να είμαι στην κοσμαρα μου!! Θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα! Χαχαχα

Δεν μου λέτε, τεστ ωορρηξίας έχετε κάνει ποτέ? Ξέρετε πότε πρέπει κανονικά να το ξεκινήσω?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

@modenaεγώ αυτόν τον μήνα πήρα να δοκιμάσω τα τεστ ωορρηξίας predictor αλλά να σου πω την αληθεια μπερδεύτηκα περισσότερο.. Τα ξεκίνησα από την 11η μετά του κύκλου μου (έχω κύκλο 28-29) και στην αρχή δεν έβγαιναν δυο γραμμούλες, μετά που υποτίθεται ότι ειχα ωορρηξία εμφανίστηκαν δύο γραμμές αλλά η μία ήταν αχνη που σύμφωνα με τις οδηγίες αυτο σημαίνει αρνητικό τεστ.. Γενικά μπερδεύτηκα πολύ με τις γραμμές κ μια φίλη μου μου είπε ότι κ αυτή είχε το ίδιο θέμα κ τελικά πήρε τα clear blue που δείχνουν με μια φατσουλα κ με αυτόν τον τρόπο έμεινε έγκυος τον 2ο μήνα.. Τα έχω προμηθευτεί κ περιμένω τον νέο μήνα να τα ξεκινήσω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...