Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, lena1993 είπε:

καλως ηρθες!!!ποσο καιρο προσπαθειτε??και εγω εχω αστατο κυκλο λογω πολυκυστικων...δε μου εχει τυχει κτ τετοιο,εχεις κανει τεστ??

 

πήγα έδωσα αίμα για β-χοριακή και περιμένω τα αποτελέσματα σήμερα το απόγευμα! έχει 1 χρόνο περίπου προσπαθούμε! το χρόνο πόσες φορές έχεις κύκλο;; κάνεις κάποια θεραπεία;; εμένα οι ωοθήκες μου δε μπορούν να χαρακτηριστούν πολυκυστικές, έχουν κύστες αλλά όχι για να μπορούμε να πούμε ότι είναι πολυκυστικές..! (έτσι μου έχει πει ο γιατρός). 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@katia-katia καλώς μας ήρθες!!! Νομίζω ότι ο γυναικολόγος σου θα σου δώσει απάντηση γι αυτό  που έγινε.. Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο ούτε το άκουσα από άλλη κοπέλα.. Μην ανησυχείς, δεν νομίζω ότι θα είναι κάτι σοβαρό.. Ενημέρωσε μας για το τι έγινε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Anna_magda είπε:

@katia-katia καλώς μας ήρθες!!! Νομίζω ότι ο γυναικολόγος σου θα σου δώσει απάντηση γι αυτό  που έγινε.. Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο ούτε το άκουσα από άλλη κοπέλα.. Μην ανησυχείς, δεν νομίζω ότι θα είναι κάτι σοβαρό.. Ενημέρωσε μας για το τι έγινε! 

και εμένα πρώτη φορά μου συνέβη! και εγώ δεν το έχω ξανά ακούσει από άλλη κοπέλα! μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω! πολλά φιλιά και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!! :)  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, katia-katia είπε:

και εμένα πρώτη φορά μου συνέβη! και εγώ δεν το έχω ξανά ακούσει από άλλη κοπέλα! μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω! πολλά φιλιά και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!! :)  

Γεια σας κορίτσια! Κατια μου ούτε εγώ το έχω ζήσει ή ξανακουσει. Εγώ θα σε συμβουλευα όμως να πάρεις κ μια δεύτερη γνώμη γιατί δεν είναι φυσιολογικό να έχεις τόσο μεγάλη καθυστέρηση ανάμεσα στις περιόδους σου.

On 13/12/2017 at 10:54 ΜΜ, Iwish είπε:

Μακαρι!!! Τωρα παραγγειλα τα one step για να παρακολουθω τν ωορρηξια μου μιας και δεν εχω σταθερο κυκλο. Ξερετε αν ειναι καλα αυτα ή λαθος εκανα που τα παραγγηλα?? Μακαρι κοριτσια ολες βα εχουμε καλα αποτελεσματα.. εγω αν αδιαθετισω παω για σαλλπινγγογραφια μετα και την φοβαμαι απ'οτι ξερω ποναει...

Δεν ξέρω κ εγώ να σου πω δυστυχώς. Εγώ έχω πάρει μόνο τα hometest γιατί ήταν σε καλή τιμή για αρκετά τεμάχια κ είχα ακούσει καλά σχόλια.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , lena1993 είπε:

 

Αυτα τα χαπια για προκληση ωορρηξιας ποια ειναι;; ειναι ορμονικα;;πολλες ερωτησεις κανω αλλα ψαχνω να βρω μια ακρη να παρω αποψεις.. Τα ινοφερτ και εγω τα παιρνω! 

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2017 at 12:42 ΠΜ, lena1993 είπε:

@katia-katiaειναι τα σερπαφαρ και μου τα εδωσε ο γυναικολογος...εχετε κανει καποιες εξετασεις??

ακόμα όχι δε κάναμε εξετάσεις, αυτές τις μέρες θα κάνει ο άντρας μου και εγώ θα κάνω σαλπικογραφία αφού μου έρθει περίοδος!

πέρα από αυτή την εξέταση υπάρχουν και άλλες εξετάσεις που πρέπει να γίνουν;; 

 

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2017 at 3:21 ΠΜ, katia-katia είπε:

ακόμα όχι δε κάναμε εξετάσεις, αυτές τις μέρες θα κάνει ο άντρας μου και εγώ θα κάνω σαλπικογραφία αφού μου έρθει περίοδος!

πέρα από αυτή την εξέταση υπάρχουν και άλλες εξετάσεις που πρέπει να γίνουν;; 

 

Βγήκαν τα αποτελέσματα????

Κορίτσια εμείς τα καταφέραμε! 257.95!! Τέλος της εβδομάδας μου είπε ο γιατρός να πάμε για υπερηχο. :-D


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, modena είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα????

Κορίτσια εμείς τα καταφέραμε! 257.95!! Τέλος της εβδομάδας μου είπε ο γιατρός να πάμε για υπερηχο. :-D

συγχαρητηρια κοπελα μου...να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!

Link to comment
Share on other sites

@modenaκορίτσι μου συγχαρητήρια συγχαρητήρια!!!!! Μπράβο που τα καταφέρετε.. Να έχεις μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Επιτέλους ευχάριστα νέα από κάποια, αντε κ στις επόμενες!!! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, modena είπε:

@lena1993 @Anna_magda @katia-katia

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Και στα δικά σας πολύ σύντομα ευχομαι!! Την Παρασκευή το βραδάκι θα πάμε για υπέρηχο! Κλείσαμε ραντεβού! :mad:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου... με έναν πόνο.. !!! Κορίτσια κ εγώ δεν αδιαθετησα ακόμα έκανα τεστ κ μου βγήκε θετικό θα πάω σήμερα όμως στη γιατρό μου για χοριακη να σιγουρευτώ. Υπάρχει περίπτωση να βγαίνει θετικο λόγο τον ινοφερτ που παίρνω ? Ξέρετε? ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...