Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

      Και τα ψηφιακά της clear blue είναι πάνω από 25 μονάδες χοριακης αν θυμάμαι καλά άρα αν το κανείς αύριο το πρωί σίγουρα θα δείξει !!! Αφού ήδη κάτι αχνοφαίνεται απλώς το ψηφιακό δεν θα σε μπερδέψει 

Ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Elenaki5186 είπε:

Αχ τι ωραία!!! Και εκανες και δευτερη φορά χοριακή ή δεν χρειάζεται;; Εγω απο βδομάδας περιμένω να αδιαθετήσω 29 του μήνα. Για να δούμε.

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα :-) σίγουρα δεν πρέπει να απελπιζόμαστε με το άγχος δεν γίνεται δουλειά :-) εσυ σε τι φάση είσαι??

Όχι δεν χρειάστηκε. Θα πάω την Παρασκευή για υπέρηχο. :mad:

Σύντομα να ρθει θετικό τεστακι ευχομαι! 

 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, lena1993 είπε:

@Elenaki5186καλως ηρθες στην παρεα!!μακαρι να τα καταφερεις πολυ πολυ γρηγορα!!ποσο καιρο προσπαθειτε??

 

Εμείς έχουμε ενα εξωμήτριο στο ιστορικό μας και τώρα πέρασαν 6 μήνες και έχουμε το οκ να ξεκινήσουμε ξανά προσπάθειες. Είναι ο πρώτος μήνας έναρξης προσπαθειών. Υπάρχει το άγχος να μην παει πάλι κάτι στραβά αλλά η θέληση για μωράκι είναι μεγάλη και ελπίζουμε :-) εσυ lena?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Εμείς έχουμε ενα εξωμήτριο στο ιστορικό μας και τώρα πέρασαν 6 μήνες και έχουμε το οκ να ξεκινήσουμε ξανά προσπάθειες. Είναι ο πρώτος μήνας έναρξης προσπαθειών. Υπάρχει το άγχος να μην παει πάλι κάτι στραβά αλλά η θέληση για μωράκι είναι μεγάλη και ελπίζουμε :-) εσυ lena?

Είναι λογικό το άγχος αλλά μην σας καταβάλλει. Δεν θα βοηθήσει γενικότερα πιστεύω κ στη σύλληψη.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Εμείς έχουμε ενα εξωμήτριο στο ιστορικό μας και τώρα πέρασαν 6 μήνες και έχουμε το οκ να ξεκινήσουμε ξανά προσπάθειες. Είναι ο πρώτος μήνας έναρξης προσπαθειών. Υπάρχει το άγχος να μην παει πάλι κάτι στραβά αλλά η θέληση για μωράκι είναι μεγάλη και ελπίζουμε :-) εσυ lena?

εγω ειχα ενα διαφραγμα που αφαιρεσα,κ τωρα ξεκινησα θεραπεια για προκληση ωορρηξιας!σημερα θα παω στο γυναικολογο να δω αν εχουν μεγαλωσει τα ωαρια μου!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , lena1993 είπε:

εγω ειχα ενα διαφραγμα που αφαιρεσα,κ τωρα ξεκινησα θεραπεια για προκληση ωορρηξιας!σημερα θα παω στο γυναικολογο να δω αν εχουν μεγαλωσει τα ωαρια μου!!

 

Καλά αποτελέσματα!!! Και εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό μου!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, modena είπε:

Καλά αποτελέσματα!!! Και εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό μου!

σε ευχαριστω!!περιμενουμε νεα σου!!

κοριτσια μηπως ξερετε αν η τραχηλιτιδα επηρεαζει στη συλληψη??

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια περιμένουμε νεα σας ναι :-) οσον αφορα την τραχιλιτιδα δεν ξερω αν επηρεαζει τη σύλληψη, ίσως οχι αλλα δεν ξερω αν επηρεάζει την πορεία του εμβρύου μετά. Να ρωτήσεις τον γιατρό σου για σίγουρες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , modena είπε:

Είδαμε το σακουλάκι μας σήμερα!! Θα πάμε πάλι 16 Γενάρη να ακούσουμε και καρδούλα! :-D

Άχουν πώς ένιωσες?? Συγχαρητήρια μπράβο μπράβο!! Δηλαδή πόσων εβδομάδων είσαι? Ποια μέρα θα αδιαθετούσες κανονικά?? Πες μας τη συνταγή :-) επαφές στις γόνιμες ή όχι?? Επειδη κάποιες λένε κάντε ελευθερα και μην μετράτε μέρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Άχουν πώς ένιωσες?? Συγχαρητήρια μπράβο μπράβο!! Δηλαδή πόσων εβδομάδων είσαι? Ποια μέρα θα αδιαθετούσες κανονικά?? Πες μας τη συνταγή :-) επαφές στις γόνιμες ή όχι?? Επειδη κάποιες λένε κάντε ελευθερα και μην μετράτε μέρες.

Χάρηκα πολύ που όλα είναι καλά προς το παρόν! Δεν είδαμε ακόμη το μικρουλακι γτ είναι νωρίς. Θα μου πει ηλικία κύησης όταν δούμε το μωρό είπε.

Εμάς μας έκατσε το timing. Ήμουν στις γόνιμες μέρες και είχαμε ένα "ατύχημα". Δεν είχαμε αποφασίσει ακόμη να το βάλουμε μπροστά. Φαντάσου ότι 4-5 μέρες μετά είπαμε να ξεκινήσουμε να προσπαθούμε κ πήρα κ τεστ ωορρηξίας. Τα οποία κ είναι άθικτα βέβαια. 

Νομίζω ήταν συνδυασμός timing και ότι δεν είχαμε στρες γτ δεν το περίμεναμε καν. Λέγαμε σιγά.. Μετά με τα συμπτώματα την ψιλιαστηκαμε.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Και γω νεα στο γκρουπ. Με μια 2χρονη κορουλα και ελπιδες οτι το γουρλιδικο γκρουπακι θα μου φερει και μενα δωρο Χριστουγεννων το χαρμοσυνο μυνημα!!!

Συγχαρητηρια στα κοριτσια και συντομα ευχαριστα νεα και σε μας τις υπολοιπες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα μένω τον Σεπτέμβριο έγκυος το χάνω ήταν βιοχημική μένω αρχές Νοέμβρη πάλι έκανα απόξεση σήμερα το πρωί ενώ ακούσαμε καρδούλα και φαινόταν ότι θα πήγαινε καλά σταμάτησε και δεν συνέχισε να αναπτύσσεται. Φοβάμαι πάρα πολύ να προσπαθήσω πάλι σκέφτομαι ότι θα ζήσω για λίγο την χαρά των ονείρων και μετά πάλι σκοτάδι. Να σημειώσω ότι έχω άλλα 2 παιδάκια και πριν δεν ξαναείχα αποβολές. Ήθελα πολύ ένα τρίτο μωράκι αλλά στάθηκα άτυχη και τώρα τρέμω να έχω πάλι επαφές. Όσες είχατε πρόσφατη αποβολή μείνατε μετά ξανά; Είμαι εντελώς χαμένη...


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα μένω τον Σεπτέμβριο έγκυος το χάνω ήταν βιοχημική μένω αρχές Νοέμβρη πάλι έκανα απόξεση σήμερα το πρωί ενώ ακούσαμε καρδούλα και φαινόταν ότι θα πήγαινε καλά σταμάτησε και δεν συνέχισε να αναπτύσσεται. Φοβάμαι πάρα πολύ να προσπαθήσω πάλι σκέφτομαι ότι θα ζήσω για λίγο την χαρά των ονείρων και μετά πάλι σκοτάδι. Να σημειώσω ότι έχω άλλα 2 παιδάκια και πριν δεν ξαναείχα αποβολές. Ήθελα πολύ ένα τρίτο μωράκι αλλά στάθηκα άτυχη και τώρα τρέμω να έχω πάλι επαφές. Όσες είχατε πρόσφατη αποβολή μείνατε μετά ξανά; Είμαι εντελώς χαμένη...

Λυπάμαι πολύ! Ίσως να είναι τυχαίο περιστατικό όμως. Αν το θέλετε πολύ γιατί να μην το αφήσετε στην άκρη κ να προσπαθήσετε άλλη μια φορά?

Όταν λες βιοχημική τι εννοείς?

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

@modena στην βιοχημική το αποβάλλει ο οργανισμός δεν χρειάζεται απόξεση 

@modena φοβάμαι πολύ να ξαναπροσπαθήσω φοβάμαι ότι θα το ξαναχάσω μου έχει δημιουργηθεί φοβία 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...