Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!!


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , boukitsa123 είπε:

@modena στην βιοχημική το αποβάλλει ο οργανισμός δεν χρειάζεται απόξεση 

@modena φοβάμαι πολύ να ξαναπροσπαθήσω φοβάμαι ότι θα το ξαναχάσω μου έχει δημιουργηθεί φοβία 

Κορίτσι μου κ γω σε μια παρόμοια κατάσταση είμαι.. Πριν 7 μήνες είχα μια αποβολή (είδαμε σάκο αλλά δεν ακούσαμε καρδιά) έκανα αποξεση κ τώρα προσπαθούμε ξανά.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί κ γω έχω συνέχεια το άγχος πότε θα μείνω έγκυος, θα πάει καλά δεν θα πάει, πως θα είναι.. Όλα αυτά τα ερωτήματα με βασανίζουν συνέχεια.. Όμως αυτόν τον μήνα κατάλαβα ότι με το άγχος μου δεν καταφέρνω τίποτα.. Το μόνο που κάνω είναι να τα κάνω χειρότερα.. Σκέψου ότι τώρα περιμένω να αδιαθετησω κ λόγω άγχους δεν μου έρχεται κ ίσως χρειαστεί να πάρω χάπια για να μου έρθει (έχω κανει κ τεστ κ δεν είμαι εγκυος). Οπότε είπα πλέον να μη το σκέφτομαι καθόλου κ ότι θα έρθει όποτε είναι γραφτό.. Προσπαθώ δηλαδή να ασχολούμαι με άλλα για να μην είναι εκεί το μυαλό μου.. Διαφορετικά το μόνο που κάνω είναι να χαλάω την διάθεση κ την δική μου κ του άντρα μου.. 

@modena μου να σου πάνε όλα τέλεια!!!! Κ να ευχαριστηθείς αυτήν την περίοδο όσο γίνεται περισσότερο.. Έχεις αναγούλες κ τέτοια; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 199
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Anna_magda είπε:

Κορίτσι μου κ γω σε μια παρόμοια κατάσταση είμαι.. Πριν 7 μήνες είχα μια αποβολή (είδαμε σάκο αλλά δεν ακούσαμε καρδιά) έκανα αποξεση κ τώρα προσπαθούμε ξανά.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί κ γω έχω συνέχεια το άγχος πότε θα μείνω έγκυος, θα πάει καλά δεν θα πάει, πως θα είναι.. Όλα αυτά τα ερωτήματα με βασανίζουν συνέχεια.. Όμως αυτόν τον μήνα κατάλαβα ότι με το άγχος μου δεν καταφέρνω τίποτα.. Το μόνο που κάνω είναι να τα κάνω χειρότερα.. Σκέψου ότι τώρα περιμένω να αδιαθετησω κ λόγω άγχους δεν μου έρχεται κ ίσως χρειαστεί να πάρω χάπια για να μου έρθει (έχω κανει κ τεστ κ δεν είμαι εγκυος). Οπότε είπα πλέον να μη το σκέφτομαι καθόλου κ ότι θα έρθει όποτε είναι γραφτό.. Προσπαθώ δηλαδή να ασχολούμαι με άλλα για να μην είναι εκεί το μυαλό μου.. Διαφορετικά το μόνο που κάνω είναι να χαλάω την διάθεση κ την δική μου κ του άντρα μου.. 

@modena μου να σου πάνε όλα τέλεια!!!! Κ να ευχαριστηθείς αυτήν την περίοδο όσο γίνεται περισσότερο.. Έχεις αναγούλες κ τέτοια; 

Ευχαριστώ! Κορίτσια μου δεν ξέρω τι να πω. Τα σκέφτομαι και εγώ αυτά τα σενάρια, αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη! 

Δεν έχω τπτ αυτές τις τελευταίες μέρες. Έχουν σταματήσει όλες οι ενοχλησεις το τελευταίο τετραήμερο.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evangelia1982 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Και γω νεα στο γκρουπ. Με μια 2χρονη κορουλα και ελπιδες οτι το γουρλιδικο γκρουπακι θα μου φερει και μενα δωρο Χριστουγεννων το χαρμοσυνο μυνημα!!!

Συγχαρητηρια στα κοριτσια και συντομα ευχαριστα νεα και σε μας τις υπολοιπες!

Welcome :-) έχουμε όλες ίδιες ανησυχίες και σκέψεις. Ελπίζουμε σε ένα πολυ καλό 2018. Χαλαρά και χωρίς άγχος :-)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου εμενα δεν ανταποκριθηκε ο οργανισμος μου στα χαπια!!θα συνεχισω να παιρνω τα ινοφερτ και ελπιζω να με βοηθησουνε!!δε μπορω αλλο ολο μες το αγχος...

Παράθεση

@modenaσου ευχομαι οτι καλυτερο με την εγκυμοσυνη σου...

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , lena1993 είπε:

κοριτσια μου εμενα δεν ανταποκριθηκε ο οργανισμος μου στα χαπια!!θα συνεχισω να παιρνω τα ινοφερτ και ελπιζω να με βοηθησουνε!!δε μπορω αλλο ολο μες το αγχος...

 

Εννοεις δεν έκανες καθολου ωάρια?? Αν αλλάζατε τα χάπια??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, lena1993 είπε:

κοριτσια μου εμενα δεν ανταποκριθηκε ο οργανισμος μου στα χαπια!!θα συνεχισω να παιρνω τα ινοφερτ και ελπιζω να με βοηθησουνε!!δε μπορω αλλο ολο μες το αγχος...

 

Μήπως χρειαστεί να πάρεις δύο φακελάκια την ημέρα? Δεν κάνεις ένα τηλεφωνακι στον γιατρό?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , lena1993 είπε:

@Elenaki5186εκανα ωαρια αλλα δε μεγαλωσαν!!

 

Μην απελπίζεσαι το σημαντικοτερο. Σίγουρα θα υπάρχει λύση. Έχει καιρό που ακολουθεις αυτη την αγωγή και όντως δεν ανταποκρινεται ο οργανισμος σου?? Ή τωρα άρχισες?? Αν αρχισες τωρα δώσε ευκαιρια κι αλλους μήνες να δεις. Αν εχεις καιρό και δεν... τότε πάρε κι άλλη γνωμη για τη περιπτωσή σου απο άλλο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Μην απελπίζεσαι το σημαντικοτερο. Σίγουρα θα υπάρχει λύση. Έχει καιρό που ακολουθεις αυτη την αγωγή και όντως δεν ανταποκρινεται ο οργανισμος σου?? Ή τωρα άρχισες?? Αν αρχισες τωρα δώσε ευκαιρια κι αλλους μήνες να δεις. Αν εχεις καιρό και δεν... τότε πάρε κι άλλη γνωμη για τη περιπτωσή σου απο άλλο γιατρό.

τωρα αρχισα!!εχω παει σε διαφορους γιατρους και ομολογω οτι τον εμπιστευομαι αυτον!!εσυ το εξωμητριο ηταν τυχαιο γεγονος??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, lena1993 είπε:

μακαρι να δω διαφορα!!

Θα δεις διαφορά μην απογοητευεσαι!!!! Εμένα μετα το εξωμήτριο η μια σάλπιγγα δεν λειτουργει καλά αλλά δεν το βάζω κάτω :-) πρέπει να είμαστε δυνατές. Ξερεις εχει πολλες κοπελες με πολλα πραβληματα που καταφεραν και καναν μωρακι μολις απαλλακτηκαν απο το άγχος. Ποσες κοπελες εφτασαν κιολας μέχρι την εξωσωματική και απέτυχαν και μετά έμειναν έγκυες φυσιολογικά?? Οχι άγχος και καλή διαθεση. Το μωράκι είναι στο δρόμο :-)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Θα δεις διαφορά μην απογοητευεσαι!!!! Εμένα μετα το εξωμήτριο η μια σάλπιγγα δεν λειτουργει καλά αλλά δεν το βάζω κάτω :-) πρέπει να είμαστε δυνατές. Ξερεις εχει πολλες κοπελες με πολλα πραβληματα που καταφεραν και καναν μωρακι μολις απαλλακτηκαν απο το άγχος. Ποσες κοπελες εφτασαν κιολας μέχρι την εξωσωματική και απέτυχαν και μετά έμειναν έγκυες φυσιολογικά?? Οχι άγχος και καλή διαθεση. Το μωράκι είναι στο δρόμο :-)

πρεπει να εχουμε αισιοδοξια!!αντε και το 2018 να δωσει σε ολες μας ενα μωρακι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...