Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Recommended Posts

molis exasa to mwro mou..19bdomades...den kserw pws na to antimetopisw ti na pw sto eafto mou gia na proxwrisei lene oti kapoios pou den se kserei se katalabenei pio kala.. ta eniwsa ola to genisa fisilogika dn mporousan na mas sosoun k tous dio mono emena..itan zontanos mexri teleftaia stigmi imoun ennomeni mazi tou mexri t teleftaio lepto...den mporw na pistepsw oti i kilia mou pou kratise afto to plasma pleon einai adia pleon den to niwthw...to agoraki mou o aggelos mou efige makria mas to proto mas plasmataki k efige mas lipei k as min mas gnwrise k as min to gnorisame..den kserw poio einai to epomeno bima den kserw ti na skeftw ksafnika eimai mplokarismeni to mono pou niwthw einai pono k lipei gia to mikro mou

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Κλειω ροκο είπε:

molis exasa to mwro mou..19bdomades...den kserw pws na to antimetopisw ti na pw sto eafto mou gia na proxwrisei lene oti kapoios pou den se kserei se katalabenei pio kala.. ta eniwsa ola to genisa fisilogika dn mporousan na mas sosoun k tous dio mono emena..itan zontanos mexri teleftaia stigmi imoun ennomeni mazi tou mexri t teleftaio lepto...den mporw na pistepsw oti i kilia mou pou kratise afto to plasma pleon einai adia pleon den to niwthw...to agoraki mou o aggelos mou efige makria mas to proto mas plasmataki k efige mas lipei k as min mas gnwrise k as min to gnorisame..den kserw poio einai to epomeno bima den kserw ti na skeftw ksafnika eimai mplokarismeni to mono pou niwthw einai pono k lipei gia to mikro mou

Λυπάμαι παρα πολυ κοπέλα μου..δεν έχω λόγια ήσουν και σε προχωρημένη εγκυμοσυνη..εχω πολλές απώλειες πιο νωρίς στις εγκυμοσυνες και ξέρω καλά πως πονάει πολύ.και σίγουρα 19 εβδομάδων είναι τραγικό..κουραγιο..θελεις να μας πεις και τι ακριβώς έγινε;ποιο ήταν το πρόβλημα;αν θέλεις μας λες.

Link to comment
Share on other sites

exw mitra se sxima kardia stous 3misi mines eixa mia apokolisi plakountas k eixa aimoragia epatha 2 fores aimoragia m dwsan bitamines farmaka k ksapla to oti emeina ksapla to aima mazeutike katw apo to mwro alla den ton enoxlise katholou sinexize na megalwnei stous 18bdomades k kati meres einai aima afto apo oti mas eipe o giatros itan kalo gt to perissotero aima pou eixe mazeuti eixe bgei k m eixe minei poli ligo afto egine tin deutera pira toso xara lew epitelous ligo akoma k ola kala tin pempti me piasan kati poni den pige to mialo m sto kako gt iksera oti paw kalitera pigame sto ginaikologo o opoios elipe k m koitakse i sinergatida tou i opoio m eneimerwse oti m eixa piasei i poni tis gena eixa diastoles to opoio itan poli nwris pigame katefthia sto nosokomio ekei perimename gia ena thauma alla telika i poni megalwnan k ekei pou i giatroi eixan mia elpida ksafnika ena mikrobio mpike sto diko m aima k mas lene oti prepei na ginei mono emena mporousan na sosoun.. k ekei pou perimenan i diastoles na megalwsoun ligo akoma gia na moun kanoun enesi na min katalabenw to mwro genithike..den kserw ti na kanw pleon molis bgika apo to nosokomio ti na skeftw mou lipei to mwro m

Link to comment
Share on other sites

19 εβδομάδων δεν μπορεί να σωθεί στην θερμοκοιτίδα; και τι εννοούσαν δλδ μπορεί να γινόταν να σωθεί το μωρό; Εσύ είσαι καλά τώρα γύρισες σπίτι σας; Κορίτσι δεν θα σου πω κουράγιο κτλπ κι εγώ είχα πρόσφατα 2 αποβολές φαντάζομαι ότι η δική σου περίπτωση είναι πολύ τραγικότερη. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , boukitsa123 είπε:

19 εβδομάδων δεν μπορεί να σωθεί στην θερμοκοιτίδα; και τι εννοούσαν δλδ μπορεί να γινόταν να σωθεί το μωρό; Εσύ είσαι καλά τώρα γύρισες σπίτι σας; Κορίτσι δεν θα σου πω κουράγιο κτλπ κι εγώ είχα πρόσφατα 2 αποβολές φαντάζομαι ότι η δική σου περίπτωση είναι πολύ τραγικότερη. 

oxi apo oso mas eipan meta apo 3 bdomades tha mporousan na prospathisoun na to sosoun itan poli mikros to mwro m xtipouse i kardoula tou mexri to telos prin bgei apo mena kathe fora pou klinw ta matia m thimamai tin stigmi pou to eniwsa na bgei den prolaban na mou dwsoun kapoio farmako opote ola ta ekana fisiologika simera girisa spiti k niwthw adia oute kan misi oloi mou lene na min m parei apo katw alla den kserw to tropo blepete egw ta eniwsa ola k ta genisa ola o antras mou ta eide ola den kserw pws na to eksigisw den mporw na to pistepsw akoma

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κλειώ μου θα έρθει ένα γερό μωράκι να γεμίσει τις αγκαλιές σε όσα κορίτσια βιώσαμε την απώλεια. Μερικές φορές κανένα γιατί δεν είναι αρκετό. Η αγάπη σου για το αγοράκι που έχασες θα σου φέρει ένα ακόμα μωράκι. Δεν θα είσαι άδεια για πολύ ακόμα. Πρέπει να το πιστέψεις ότι θα ξαναγίνεις μαμά. Μια τεράστια αγκαλιά από μένα. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Κλειώ μου θα έρθει ένα γερό μωράκι να γεμίσει τις αγκαλιές σε όσα κορίτσια βιώσαμε την απώλεια. Μερικές φορές κανένα γιατί δεν είναι αρκετό. Η αγάπη σου για το αγοράκι που έχασες θα σου φέρει ένα ακόμα μωράκι. Δεν θα είσαι άδεια για πολύ ακόμα. Πρέπει να το πιστέψεις ότι θα ξαναγίνεις μαμά. Μια τεράστια αγκαλιά από μένα. 

se euxaristw poli euxomai mesa apo tin kardia mou kamia ginaika na min niwsei tin apolia k panta i agkalia tous na gemisei me ta mwrakia tous..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κλειω ροκο είπε:

se euxaristw poli euxomai mesa apo tin kardia mou kamia ginaika na min niwsei tin apolia k panta i agkalia tous na gemisei me ta mwrakia tous..

Κοριτσι μου φυσικά ποτέ δεν θα ξεχάσεις το μωρο σου..και δεν είναι τοσο απλό για να το ξεπεράσεις έτσι απλά τόσο άμεσα..ποναει..βεβαια σίγουρα με τον καιρό θα νιώσεις καλύτερα και αργοτερα όταν θα είστε έτοιμοι σου εύχομαι να ξαναμεινεις εγκυος και να πάνε όλα καλά.δεν ξέρω για ποιο λόγο συμβαίνουν όλα αυτα τα και πρέπει κάποιες να ζούμε τόσο άσχημες καταστάσεις.σιγουρα ομως πρέπει να φανούμε δυνατές..

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ κοπέλα μου..κ εγω ειχα μια αποβολή στις 21-εβδομαδες...σπάσανε τα νερά..τυχαιο γεγονος..γεννησα φυσιολογικά..κ εμένα μου ειπαν αν ήμουν λίγες βδομάδες παραπάνω θα ηταν καλύτερα..δεν εκανα τίποτα σ εκείνη την εγκυμοσύνη ειχα κ αποκολλησεις απ την αρχη κ ειχα λιγες βδομάδες που πηγαινα στο καλύτερο...αλλα δυστυχως έγινε..με στηριξε ο αντρας μου πολυ κ η οικογένειά μου..και σε δυο μηνες έμεινα έγκυος..δεν το έβαλα κατω..τωρα εχω ενα κοριτσακι σχεδον 3 χρ ..ειναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να μην σε παρει απο κατω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nansy29 είπε:

Κοριτσι μου φυσικά ποτέ δεν θα ξεχάσεις το μωρο σου..και δεν είναι τοσο απλό για να το ξεπεράσεις έτσι απλά τόσο άμεσα..ποναει..βεβαια σίγουρα με τον καιρό θα νιώσεις καλύτερα και αργοτερα όταν θα είστε έτοιμοι σου εύχομαι να ξαναμεινεις εγκυος και να πάνε όλα καλά.δεν ξέρω για ποιο λόγο συμβαίνουν όλα αυτα τα και πρέπει κάποιες να ζούμε τόσο άσχημες καταστάσεις.σιγουρα ομως πρέπει να φανούμε δυνατές..

Parakalaw ton theo na mou dwsei dinami k n m prosexei to aggeloudi m pragmatika ola t blepw maura 

 

Just now, Liana1984 είπε:

Λυπαμαι πολυ κοπέλα μου..κ εγω ειχα μια αποβολή στις 21-εβδομαδες...σπάσανε τα νερά..τυχαιο γεγονος..γεννησα φυσιολογικά..κ εμένα μου ειπαν αν ήμουν λίγες βδομάδες παραπάνω θα ηταν καλύτερα..δεν εκανα τίποτα σ εκείνη την εγκυμοσύνη ειχα κ αποκολλησεις απ την αρχη κ ειχα λιγες βδομάδες που πηγαινα στο καλύτερο...αλλα δυστυχως έγινε..με στηριξε ο αντρας μου πολυ κ η οικογένειά μου..και σε δυο μηνες έμεινα έγκυος..δεν το έβαλα κατω..τωρα εχω ενα κοριτσακι σχεδον 3 χρ ..ειναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να μην σε παρει απο κατω..

Pws to kseperases o giatros m eipe oti prota na kanw kapoies epembaseis prin ksana minw eksios k to mono pou skeftomai einai oti i agkalia m einai adia den kserw t n kanw pia 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Κλειω ροκο είπε:

Parakalaw ton theo na mou dwsei dinami k n m prosexei to aggeloudi m pragmatika ola t blepw maura 

 

Pws to kseperases o giatros m eipe oti prota na kanw kapoies epembaseis prin ksana minw eksios k to mono pou skeftomai einai oti i agkalia m einai adia den kserw t n kanw pia 

Τι επεμβασεις;γιατι;δεν το ξεπερνας αλλα προχωρας..πρέπει..με βοηθησαν πολυ ο αντρας μ κ η οικογένειά μ..κ το ευχαριστο ηταν ο τι εμεινα εγκυος απο τον πρωτο μηνα που μας εδωσαν το ελεύθερο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Liana1984 είπε:

Τι επεμβασεις;γιατι;δεν το ξεπερνας αλλα προχωρας..πρέπει..με βοηθησαν πολυ ο αντρας μ κ η οικογένειά μ..κ το ευχαριστο ηταν ο τι εμεινα εγκυος απο τον πρωτο μηνα που μας εδωσαν το ελεύθερο

Epeidi exw mitra s sxima kardia theloun n m kanoun kapoies eksetaseis mipws xreiazete n m kanoun mia epebasi ekei k tha me desoun proliptika m eipan 

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι παρα πολυ πραγματικα! Το μονο που θα σ πω ειναι οτι πρεπει να δωσεις χρονο..Μονο ο χρονος γιατρευει πληγες..Και εγω το νοεμβρη βιωσα αποβολη..τη δευτερη μεσα στον ιδιο χρονο και η εμπειρια μου εδειξε δυστυχως οτι ο χρονος ηρεμει λιγο αυτο τον πονο..τιποτα αλλο..Και η ελπιδα και επιμονη για το μωρο μας που ολες θα εχουμε απο το νεο ετος.Κοριτσια καμια μας μην το βαλει κατω..Θα αφοσιωθουμε στον στοχο μας και στο ονειρο μας! 

Και επισης προτεινω σε ολες να παρουν και δευτερες γνωμες απο ειδικους.. Κοριτσια εγω εχω γιατρο συγγενη..κ ομως ηδη εχω κλεισει ραντεβου σε ακομα δυο γιατρους ωστε να ακουσω κ αλλη γνωμη..εμπιστευτειτε το ενστικτο σας! 

Link to comment
Share on other sites

On Tue Dec 26 2017 at 3:55 ΜΜ, Κελυ 32 είπε:

Λυπαμαι παρα πολυ πραγματικα! Το μονο που θα σ πω ειναι οτι πρεπει να δωσεις χρονο..Μονο ο χρονος γιατρευει πληγες..Και εγω το νοεμβρη βιωσα αποβολη..τη δευτερη μεσα στον ιδιο χρονο και η εμπειρια μου εδειξε δυστυχως οτι ο χρονος ηρεμει λιγο αυτο τον πονο..τιποτα αλλο..Και η ελπιδα και επιμονη για το μωρο μας που ολες θα εχουμε απο το νεο ετος.Κοριτσια καμια μας μην το βαλει κατω..Θα αφοσιωθουμε στον στοχο μας και στο ονειρο μας! 

Και επισης προτεινω σε ολες να παρουν και δευτερες γνωμες απο ειδικους.. Κοριτσια εγω εχω γιατρο συγγενη..κ ομως ηδη εχω κλεισει ραντεβου σε ακομα δυο γιατρους ωστε να ακουσω κ αλλη γνωμη..εμπιστευτειτε το ενστικτο σας! 

Sou euxomai na pane ola kala k na exeis ena mwraki stin agkalia sou sintoma sinexeia to skeftomai ti na kanw apo edw k pera ton giatro m den ton empisteuomai pleon pisteuw oti s kapoia pragmata ftaiei eidi thelw n paw s deutero giatro merikes fores thes mia elpida k egw xreiazomai mia elpida akoma k simera prospathw n kratithw k n pisteuw oti k egw tha exw mwro alla den kserw poso akoma tha anteksw i an tha mporesw n anteksw mia akoma apolia... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...