Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Καλη χρονια με υγεια πανω απο ολα..Αυτο μονο εχει σημασια..Θ φτιαξουν ολα θα δεις..θα εχουμε αισιοδοξια και ολα θα ερθουν!!

Kali xronia k makari o kainourgios xronos na mas erthei pio kaliteros ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλη χρονια κοριτσι μου... Υπομονη και κουραγιο κιθα δεις... Σιγα σιγα θα αισθανθεις σύντομα καλύτερα... 

Se euxaristw :) kali xronia n exoume k makari o theos na mas dwsei dinami na antexoume tis diskolies k anthropous n mas katalavenoun :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Πριν δυο εβδομάδες ακριβώς ... αναγκάστηκα να αποχωριστώ το κοριτσάκι μου ! Ήταν 25 Ιανουαρίου όταν κλείναμε την 17η εβδομάδα και πήγαμε στον γιατρό για τον καθιερωμένο μας υπέρηχο ! Θα μαθαίναμε το φυλλο γιατί το κοριτσάκι μας ήταν πολύ δραστήριο και τόσους μήνες δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε τι είναι ! Αν και το προαίσθημα μου έλεγε ότι ήταν μια μικρή μπουμπου ! Κρατούσα και τις εξετάσεις που μου είχε ζητήσει ο γυναικολόγος μου (γενικές αίματος , ούρων ) και όλες ήταν τελείες... αφού τις είδε με έστειλε μέσα με την μαία να ετοιμαστώ για τον υπέρηχο ! Ο σύζυγος μου ετοιμαζόταν να τραβήξει βιντεάκι το μπουμπούκι μας ... και εκεί άκουω τα λόγια του γιατρού μου «Δυστηχως καλό μου δεν πάμε καλά». Παλεύαμε να την ακούσουμε αλλά το μωρό μου δεν κουνιόταν και η καρδούλα του δεν χτυπούσε ... Σαββατο πρωί 26 Ιανουαρίου και μετά από 23 ώρες γέννησα την μπεμπα μου με πρόκληση τοκετού ... Κυριακή ξημερώματα 27 του μηνός πλέον ήμουν μόνη χωρίς το κοριτσάκι μου . Έχουμε στείλει δείγμα για καρυοτυπο αλλά ακόμα δεν έχουμε κάποιο νέο , αν και όπως αποδείχθηκε η μπεμπα μας πνίγηκε με τον ωμφαλιο λώρο . Από εκείνη την ημέρα νιώθω ότι η ώρα σταμάτησε και δυο εβδομάδες τώρα το μόνο πράγμα που κάνω είναι να σκέφτομαι το μπουμπουκακι μου ! Είναι αδιανόητο πόσες μαμάδες είμαστε στην ίδια ακριβώς θέση ... Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δυστηχως μην έχοντας κανένα δείγμα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μου οτι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί ... Έχω χάσει την γη κάτω πάντα πόδια μου ! Θεωρώ ότι πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια για καμία μας

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mummyofanangel είπε:

Πριν δυο εβδομάδες ακριβώς ... αναγκάστηκα να αποχωριστώ το κοριτσάκι μου ! Ήταν 25 Ιανουαρίου όταν κλείναμε την 17η εβδομάδα και πήγαμε στον γιατρό για τον καθιερωμένο μας υπέρηχο ! Θα μαθαίναμε το φυλλο γιατί το κοριτσάκι μας ήταν πολύ δραστήριο και τόσους μήνες δεν μπορούσαμε να καταλάβουμε τι είναι ! Αν και το προαίσθημα μου έλεγε ότι ήταν μια μικρή μπουμπου ! Κρατούσα και τις εξετάσεις που μου είχε ζητήσει ο γυναικολόγος μου (γενικές αίματος , ούρων ) και όλες ήταν τελείες... αφού τις είδε με έστειλε μέσα με την μαία να ετοιμαστώ για τον υπέρηχο ! Ο σύζυγος μου ετοιμαζόταν να τραβήξει βιντεάκι το μπουμπούκι μας ... και εκεί άκουω τα λόγια του γιατρού μου «Δυστηχως καλό μου δεν πάμε καλά». Παλεύαμε να την ακούσουμε αλλά το μωρό μου δεν κουνιόταν και η καρδούλα του δεν χτυπούσε ... Σαββατο πρωί 26 Ιανουαρίου και μετά από 23 ώρες γέννησα την μπεμπα μου με πρόκληση τοκετού ... Κυριακή ξημερώματα 27 του μηνός πλέον ήμουν μόνη χωρίς το κοριτσάκι μου . Έχουμε στείλει δείγμα για καρυοτυπο αλλά ακόμα δεν έχουμε κάποιο νέο , αν και όπως αποδείχθηκε η μπεμπα μας πνίγηκε με τον ωμφαλιο λώρο . Από εκείνη την ημέρα νιώθω ότι η ώρα σταμάτησε και δυο εβδομάδες τώρα το μόνο πράγμα που κάνω είναι να σκέφτομαι το μπουμπουκακι μου ! Είναι αδιανόητο πόσες μαμάδες είμαστε στην ίδια ακριβώς θέση ... Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δυστηχως μην έχοντας κανένα δείγμα ότι κάτι δεν πάει καλά δεν είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μου οτι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί ... Έχω χάσει την γη κάτω πάντα πόδια μου ! Θεωρώ ότι πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια για καμία μας

Λυπάμαι πάρα πάρα πολυ γι αυτο που συνέβη!!! Έχω ζήσει δυο παλινδρομες αλλα ευτυχως ημουν σε μικρή βδομαδα...Οπότε καταλαβαινω οτι στην βδομαδα που ήσουν ειναι σαφώς πιο δυσκολο...

Όμως θα σου πω το εξης.. θα έρθει η στιγμή που θα κρατάς στα χερια σου το παιδάκι σου και θα ζήσεις πολλες ομορφες στιγμες!!! Μην το βάλεις κατω.. Ξερω είναι πολυ δυσκολο..Κλάψε ξέσπασε και γύρνα ξανα στον στόχο σου!!! Εγώ αυτη τη στιγμη εχω μέσα την κορούλα μου και κοιμαται...Περυσι ακριβως τετοια μερα εμεινα εγκυος...πρόπερσι τετοια μερα...ξημερωματα Αγίου Χαράλαμπου ετοιμαζομουν για αποξεση μετα την πρωτη παλινδρομη που ειχα.. 

Θα τα καταφερεις! Θα βρεις την δυναμη!!! Το κοριτσακι που έχασες θα ειναι παντα το κοριτσάκι σου!!! Ομως θα αποκτήσεις κ αλλά παιδακια...Και θα τους δώσεις πολλη Αγάπη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νιώθω ότι έφυγε ένα κομμάτι από μέσα μου ! Και ότι αγάπη είχα κρυμμένη στην ζωή μου και στην καρδιά μου την φύλαγα γί’αυτην ! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και να το καμαρώνεις ! Θαυμάζω τις γυναίκες που μετά από μια εγκυμοσύνη που δεν είχε καλή έκβαση προχώρησαν ... εγώ δεν ξέρω πως θα το κάνω ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Mummyofanangel είπε:

Νιώθω ότι έφυγε ένα κομμάτι από μέσα μου ! Και ότι αγάπη είχα κρυμμένη στην ζωή μου και στην καρδιά μου την φύλαγα γί’αυτην ! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και να το καμαρώνεις ! Θαυμάζω τις γυναίκες που μετά από μια εγκυμοσύνη που δεν είχε καλή έκβαση προχώρησαν ... εγώ δεν ξέρω πως θα το κάνω ! 

θα βρεις την δύναμη το θάρρος κ ξανα την πίστη σ κ μαζί με τον άντρα σ κ την εξέχουσα προσωπικότητα σ θα τα καταφέρεις...εισαι είδη δυνατη κ αξία θαυμασμού για όλο αυτο που πέρασες..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

θα βρεις την δύναμη το θάρρος κ ξανα την πίστη σ κ μαζί με τον άντρα σ κ την εξέχουσα προσωπικότητα σ θα τα καταφέρεις...εισαι είδη δυνατη κ αξία θαυμασμού για όλο αυτο που πέρασες..

Την πίστη μου δεν την έχασα ποτέ πιστεύω ότι για κάποιο λόγο έγινε ότι έγινε ... Την δύναμη δεν ξέρω εάν έχω . 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου λυπαμαι ειλικρινά τόσο πολύ. Μακάρι καμιά μαμά να μην το περάσει αυτό. Δεν υπάρχουν λόγια. Ο,τι και να σου πούμε όλες μας ακούγεται κλισέ. Είναι τραυματικοτατη εμπειρία. Ευχομαι να έχεις υγεία και να ενωθείτε ακόμη περισσότερο με τον άντρα σου. Δώστε δύναμη και κουράγιο ο ένας στον άλλο για να συνέλθετε. Μακροπροθεσμα. Ο Θεός να σας έχει γέρους και να ξέρεις ότι το αγγελουδακι σου είναι σε καλά χέρια. Ίσως ήταν πολύ καλό για αυτόν τον κόσμο. Όλα θα περάσουν. Υπομονή. 

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mummyofanangel είπε:

Την πίστη μου δεν την έχασα ποτέ πιστεύω ότι για κάποιο λόγο έγινε ότι έγινε ... Την δύναμη δεν ξέρω εάν έχω . 

Την έχεις την δύναμη κοριτσι μ...δώσε χρόνο στον εαυτό σ κ θα δεις ότι μετα απο αυτο θα έχεις περισσότερη απ οτι νομίζεις...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mummyofanangelδεν έχω λόγια να σου πω παρηγοριάς είμαι στη ίδια θέση με εσένα μόνο που εγώ έχασα το μωρό μου 1 εβδομάδα νωρίτερα από εσένα στις 21/1 από μικρόβιο...αυτό δεν το είχα σκεφτεί ποτε ότι μπορεί να συμβεί και ομως.απο τη μια λέω θα πάω παρακάτω από την άλλη δεν μπορώ να ξεχάσω με τίποτα το μικρό μου μωράκι ήμουν 21 εβδομάδων πόνος και θλιψη..μονο.ειναι πολύ νωρίς ακόμη να σκεφτούμε οτιδήποτε άλλο ακόμη πρέπει να πάρουμε το χρόνο μας όταν είμαι λίγο καλύτερα νιώθω τύψεις προχτές πήγα για ένα φαγητό με τον άντρα μου και ένιωθα χαλιά ήθελα να φύγω τι να πω μόνο κουράγιο και εύχομαι και ελπίζω να πάνε όλα καλά από εδώ και κάτω... είμαστε πολλές δυστυχώς!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , D-na είπε:

@Mummyofanangelδεν έχω λόγια να σου πω παρηγοριάς είμαι στη ίδια θέση με εσένα μόνο που εγώ έχασα το μωρό μου 1 εβδομάδα νωρίτερα από εσένα στις 21/1 από μικρόβιο...αυτό δεν το είχα σκεφτεί ποτε ότι μπορεί να συμβεί και ομως.απο τη μια λέω θα πάω παρακάτω από την άλλη δεν μπορώ να ξεχάσω με τίποτα το μικρό μου μωράκι ήμουν 21 εβδομάδων πόνος και θλιψη..μονο.ειναι πολύ νωρίς ακόμη να σκεφτούμε οτιδήποτε άλλο ακόμη πρέπει να πάρουμε το χρόνο μας όταν είμαι λίγο καλύτερα νιώθω τύψεις προχτές πήγα για ένα φαγητό με τον άντρα μου και ένιωθα χαλιά ήθελα να φύγω τι να πω μόνο κουράγιο και εύχομαι και ελπίζω να πάνε όλα καλά από εδώ και κάτω... είμαστε πολλές δυστυχώς!!!!

κορίτσι μου γλυκό..τι μου θύμισες..Νοέμβριος ήταν όταν έχασα τον γιο μου. σχεδόν ένα μήνα μετά, βγήκα να πάω στο φούρνο. Στην επιστροφή, άρχισε να χιονίζει κ ένιωσα ένα κύμα χαράς κ έπιασα τον εαυτό μου να χαμογελάει μετά από βδομάδες με πρησμένα από το κλάμα ματια.  ένιωσα αυτό που είπες.  τύψεις. πολλές τύψεις.  το συζήτησα με την ψυχολόγο μου..το μπεμπακι μου σίγουρα θα ήθελε να με βλέπει να χαμογελάω κ όχι βυθισμένη στην κατάθλιψη. μου πήρε πολύ καιρό να νιώθω όμορφα χωρίς αυτές τις τύψεις..θα περάσει κ αυτό όμως. θα το δεις κσυ.  κ θα βγεις πιο ώριμη κ πιο δυνατή απ όλο αυτό..

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , D-na είπε:

@Mummyofanangelδεν έχω λόγια να σου πω παρηγοριάς είμαι στη ίδια θέση με εσένα μόνο που εγώ έχασα το μωρό μου 1 εβδομάδα νωρίτερα από εσένα στις 21/1 από μικρόβιο...αυτό δεν το είχα σκεφτεί ποτε ότι μπορεί να συμβεί και ομως.απο τη μια λέω θα πάω παρακάτω από την άλλη δεν μπορώ να ξεχάσω με τίποτα το μικρό μου μωράκι ήμουν 21 εβδομάδων πόνος και θλιψη..μονο.ειναι πολύ νωρίς ακόμη να σκεφτούμε οτιδήποτε άλλο ακόμη πρέπει να πάρουμε το χρόνο μας όταν είμαι λίγο καλύτερα νιώθω τύψεις προχτές πήγα για ένα φαγητό με τον άντρα μου και ένιωθα χαλιά ήθελα να φύγω τι να πω μόνο κουράγιο και εύχομαι και ελπίζω να πάνε όλα καλά από εδώ και κάτω... είμαστε πολλές δυστυχώς!!!!

Αυτό έχω πάθει και έγω . Νιώθω τύψεις ακόμα και εάν ξεχνιέμαι λίγο μέσα στην ημέρα και νιώθω καλά ! Κάθομαι σε αναμενα καρφιά κιόλας μέχρι να βγει ο καρυοτυπος ! Αν και δεν νομίζω ότι έχει νόημα πια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσι μου γλυκό..τι μου θύμισες..Νοέμβριος ήταν όταν έχασα τον γιο μου. σχεδόν ένα μήνα μετά, βγήκα να πάω στο φούρνο. Στην επιστροφή, άρχισε να χιονίζει κ ένιωσα ένα κύμα χαράς κ έπιασα τον εαυτό μου να χαμογελάει μετά από βδομάδες με πρησμένα από το κλάμα ματια.  ένιωσα αυτό που είπες.  τύψεις. πολλές τύψεις.  το συζήτησα με την ψυχολόγο μου..το μπεμπακι μου σίγουρα θα ήθελε να με βλέπει να χαμογελάω κ όχι βυθισμένη στην κατάθλιψη. μου πήρε πολύ καιρό να νιώθω όμορφα χωρίς αυτές τις τύψεις..θα περάσει κ αυτό όμως. θα το δεις κσυ.  κ θα βγεις πιο ώριμη κ πιο δυνατή απ όλο αυτό..

Σκέφτομαι και εγώ να πάω σε ειδικό προσπαθώ να συμετεχω ξανά σε όλα αλλά μου είναι δύσκολο μόνο μέσα στο σπίτι μου νιώθω καλά.δεν το ήξεραν πολλοί ότι περιμένω παιδί και ότι το έχασα οπότε είναι πιο εύκολο να μην το συζητάω αλλά από την άλλη όταν δεν είμαι καλά πρέπει να λέω διάφορα για να αποφεύγω ερωτήσεις μου είναι δυσκολο ακόμη...

πρίν από 1 λεπτό , Mummyofanangel είπε:

Αυτό έχω πάθει και έγω . Νιώθω τύψεις ακόμα και εάν ξεχνιέμαι λίγο μέσα στην ημέρα και νιώθω καλά ! Κάθομαι σε αναμενα καρφιά κιόλας μέχρι να βγει ο καρυοτυπος ! Αν και δεν νομίζω ότι έχει νόημα πια 

Και εγώ περιμένω κάτι εξετάσεις που έστειλαν αυτή τη εβδομάδα θα βγουν αλλά βαρέθηκα με όλα αυτά δεν μου ήταν εύκολο να συλλάβω περισυ είχα κάνει ακόμα εξωσωματική αυτό ήταν από φυσική σύλληψη και εκείνο το έχασα πολύ νωρίς βέβαια δεν συνκρινετε με αυτό που έζησα τώρα και έχω κάνει πολλές εξετάσεις και πολλά χαζά δεν υπάρχει κάποιο προβλήμα και αυτό το μωρό μου ήταν καλά μέχρι εκείνη τη στιγμή μόνο ο Θεός ξέρει γιατί μας τα παίρνει..και δεν είναι μοιρολατρία αυτό δεν υπάρχει για εμένα τουλάχιστον άλλη εξήγηση.δεν μπορώ προσπαθούμε πολύ καιρό και αυτό το μωρό ήταν δώρο θεού στα ληθεια αλλα...ελπίζω και εύχομαι κάποια άλλα στιγμή να έρθει πάλι ένα μωράκι και να μείνει...για όλες μας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , D-na είπε:

Σκέφτομαι και εγώ να πάω σε ειδικό προσπαθώ να συμετεχω ξανά σε όλα αλλά μου είναι δύσκολο μόνο μέσα στο σπίτι μου νιώθω καλά.δεν το ήξεραν πολλοί ότι περιμένω παιδί και ότι το έχασα οπότε είναι πιο εύκολο να μην το συζητάω αλλά από την άλλη όταν δεν είμαι καλά πρέπει να λέω διάφορα για να αποφεύγω ερωτήσεις μου είναι δυσκολο ακόμη...

@D-na Έχω αρχίσει να φλερτάρω και εγώ με την ιδεα να πάω σε ειδικό !  Εγώ δεν νιώθω καλά μέσα στο σπίτι καθόλου. Μόλις μπαίνω μέσα με πιάνουν κλάματα ! Νιώθω μια μαυρίλα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...