Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , D-na είπε:

Ναι όπως είπαμε σε καταλαβαίνω και σε καταλαβαίνουν και πολλές εδώ μέσα ατυχίες συμβαίνουν σε όλους και απο όλο αυτό κατάλαβα ότι συμβαίνουν πιο συχνά από τι νομίζουμε απλά δεν τα συζητάμε πολύ αυτά τα θέματα και για κάθε μία είναι ο πόνος μεγάλος και μοναδικός και  εμένα τουλάχιστον με στεναχωρεί περισσότερο που είμαστε πολλές . τόσος πόνος....κάνε τις εξετάσεις σου ότι σου πει ο γιατρός σου αν και δεν πιστεύω ότι θα βρουν κάτι αφού όπως λες δεν είχες προβλήματα.❤️❤️

@D-na ναι κορτισι μου δίκιο έχεις ! Η αλήθεια είναι ότι με αγχώνει το από εδώ και πέρα ! Δεν ξέρω τι εξετάσεις πρέπει να γίνονται και εάν πρέπει ! Ότι είναι να γίνει θα γίνει... δεν είχα συνειδητοποιήσει ποτέ πόσο συχνά γίνονται αυτά μέχρι που έγινε ... το μόνο που έχω να πω είναι καλή δύναμη 

πρίν από 52 λεπτά , Giotitsa είπε:

Παρολα αυτά θα σε συμβούλευα να κανείς θρομβοφιλια διότι εγώ βρέθηκα θετική και τωρα κάνω ενέσεις παίρνω ολόκληρη θεραπεία

@Giotitsa ναι κορτισι μου . Ίσως έχεις δίκιο θα περιμένω μέχρι αυτή την έβδομαδα και θα το κοιτάξω . Αυτές τις εξετάσεις τις κανείς αφού σε παραπέμψει ο γυναικολόγος σου ; Εννοώ εάν δεν με στείλει θα μπορουσα να Τία κάνω μόνη ; Δεν ήξερα καν τι είναι αυτό μέχρι και τις τελευταίες μέρες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mummyofanangel είπε:

@D-na ναι κορτισι μου δίκιο έχεις ! Η αλήθεια είναι ότι με αγχώνει το από εδώ και πέρα ! Δεν ξέρω τι εξετάσεις πρέπει να γίνονται και εάν πρέπει ! Ότι είναι να γίνει θα γίνει... δεν είχα συνειδητοποιήσει ποτέ πόσο συχνά γίνονται αυτά μέχρι που έγινε ... το μόνο που έχω να πω είναι καλή δύναμη 

Διαβασα ολη την ιστορια και δεν ξερω τι να πω. Καθε φορα που μαθαινω κατι τετοιο η καρδια μου σταματαει και βιωνω παλι την θλιψη, την δικια σου, την δικια μου μετα την διακοπη και ολων των γυναικων-μαμαδων που περασαμε κατι τετοιο. Το μονο που θα πω ειναι οτι με τον καιρο ο πονος μετριαζεται αν και αυτο το παιδακι ξερω πως ποτε δεν θα ξεχαστει, θα ζει στην καρδια σου. Μανες γινομαστε απο την στιγμη που μενουμε εγκυος, εγω ειμαι μαμα 2 παιδιων, μιας κορουλας που κοιμαται στο διπλα δωματιο και ενος γιου που ποτε δεν κρατησα... παντα θα θυμαμαι αυτο το παιδι αλλα η ζωη προχωραει και πρεπει να κοιταμε μπροστα. Θα ερθει η ωρα που θα ξαναμεινεις εγκυος και θα κρατησεις στα χερια σου το μωρακι σου καλη μου. Προς το παρον ξεκουρασου, δωσε χρονο στο σωμα σου και στην καρδια σου να επανελθουν. Υπομονη και ξεσπασε αν αυτο σε κανει να νιωθεις καλυτερα. Μην σε παρει απο κατω κοριτσακι μου, κοιτα μπροστα, συνεχισε την ζωη σου, κανε πραγματα που σε ευχαριστουν. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Smaro3056 είπε:

Διαβασα ολη την ιστορια και δεν ξερω τι να πω. Καθε φορα που μαθαινω κατι τετοιο η καρδια μου σταματαει και βιωνω παλι την θλιψη, την δικια σου, την δικια μου μετα την διακοπη και ολων των γυναικων-μαμαδων που περασαμε κατι τετοιο. Το μονο που θα πω ειναι οτι με τον καιρο ο πονος μετριαζεται αν και αυτο το παιδακι ξερω πως ποτε δεν θα ξεχαστει, θα ζει στην καρδια σου. Μανες γινομαστε απο την στιγμη που μενουμε εγκυος, εγω ειμαι μαμα 2 παιδιων, μιας κορουλας που κοιμαται στο διπλα δωματιο και ενος γιου που ποτε δεν κρατησα... παντα θα θυμαμαι αυτο το παιδι αλλα η ζωη προχωραει και πρεπει να κοιταμε μπροστα. Θα ερθει η ωρα που θα ξαναμεινεις εγκυος και θα κρατησεις στα χερια σου το μωρακι σου καλη μου. Προς το παρον ξεκουρασου, δωσε χρονο στο σωμα σου και στην καρδια σου να επανελθουν. Υπομονη και ξεσπασε αν αυτο σε κανει να νιωθεις καλυτερα. Μην σε παρει απο κατω κοριτσακι μου, κοιτα μπροστα, συνεχισε την ζωη σου, κανε πραγματα που σε ευχαριστουν. 

@Smaro3056 Να είσαι καλά κορτισι μου και σε ευχαριστώ ! Πραγματικά όταν ακούω για μανούλες που συνέχισαν και έχουν ένα μωράκι αγκαλιά ηρεμεί η ψυχή μου αν και ξέρω ότι τα αγγελούδια μας μάλλον δεν θα τα βγάλουμε ποτέ από μέσα μας. Πως να ξεχάσεις άλλωστε το παιδί σου που σε έκανε για πρώτη φορά μαμα και που ότι αγάπη ειχες μέσα σου την φύλαγες γί’αυτο μεχρι να έρθει !! Σας ευχαριστώ για τα εμψυχοτικά λόγια νομοζω ότι έχοντας εσας σαν ζωντανό παράδειγμα βοηθάει ! Ευχαριστώ και καλή δύναμη σε όλες τις μανούλες 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mummyofanangel είπε:

@D-na ναι κορτισι μου δίκιο έχεις ! Η αλήθεια είναι ότι με αγχώνει το από εδώ και πέρα ! Δεν ξέρω τι εξετάσεις πρέπει να γίνονται και εάν πρέπει ! Ότι είναι να γίνει θα γίνει... δεν είχα συνειδητοποιήσει ποτέ πόσο συχνά γίνονται αυτά μέχρι που έγινε ... το μόνο που έχω να πω είναι καλή δύναμη 

@Giotitsa ναι κορτισι μου . Ίσως έχεις δίκιο θα περιμένω μέχρι αυτή την έβδομαδα και θα το κοιτάξω . Αυτές τις εξετάσεις τις κανείς αφού σε παραπέμψει ο γυναικολόγος σου ; Εννοώ εάν δεν με στείλει θα μπορουσα να Τία κάνω μόνη ; Δεν ήξερα καν τι είναι αυτό μέχρι και τις τελευταίες μέρες 

 @Mummyofanangelαχ κορίτσι μου ουτε εγώ ήξερα έμαθα για τα καλά όμως μπορείς να πας σε αιματολογο και να του πεις ότι θες να κανείς εξέταση θρομβοφιλιας αυτός θα σου γράψει το πακέτο που χρειαζεσαι και θα δεις αν είσαι θετική κορίτσι μου

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχασα και εγω το μωρο μου προσφατα. 20εβδομαδων. Τον γεννησα αλλα δεν τον κρατησα ποτε!

Λυπαμαι τοσο πολυ που είμαστε τοοσες πολλες τελικα! Ελεγα στο 2ο τριμηνο οι αποβολες ειναι μικρο ποσοστο, ολα θα πανε καλα! 4,5 μηνες ακομη! 

Αλλα δεν πανε ολα καλα παντα. Γεννας και γυριζεις σπιτι με αδεια κοιλια και αδεια αγκαλια. Και ξεκινα ο εφιαλτης.

 

δυστυχως είμαστε πολλες! Μακαρι να μην το ξαναζησει ανθρωπος ολο αυτο!!Μακαρι κανενα ζευγαρι να μη βρεθει σε αυτη τη θεση. Ποναει για ολους! 

Παιρνω δυναμη και εγω για οσες ειχατε το κουραγιο και τη δυναμη να πατε παρακατω και να κρατατε ατα χερια σας ενα μωρακι τωρα. Ο χρονος ειναι φαρμακο και θα μας κανει ολους καλυτερα.

δεμπορεις να ξεχασεις. Οχι! Αλλα ισως μπορεις να σταθεις και να πας λιγο πιο κατω. 

Μακαρι να μας ευλογησει ολες ο Θεος και η Παναγια και να εχουμε συντομα μια νεα εγκυμοσυνη με ενα γερο μωρο. Μακαρι να μας ευλογησει με μια νέα, ομαλη και ομορφη εκυμοσυνη.

Φοβαμαι πολυ. Ποναω πολυ. Προσπαθω να ειμαι δυνατη αλλα λυγιζω.

Λυπαμαι για ολες μας, τόσο πολυ που επρεπε να στιγματιστει η ζωη μας ετσι.

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω κ εγω ενα αγγελακι στον ουρανο, τον ορεστη μου.. την 12η εβδομαδα εμαθα οτι το μωρο εχει συνδρομο 18 και την 15η αναγκαστηκα να τον αποχωριστώ.. ενας μηνας περασε σχεδον και ακομα ποναω οπως την πρωτη μερα που το εμαθα.. όμως η ζωη συνεχίζεται και πρεπει να προχωρησουμε μπροστα.. ελπζω να εχουμε ολες συντομα ενα γερο μωρακι...

  • Λυπημένη/-ος 6

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...