Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολες. Εμαθα 31/12  δυο μερες πριν την αναμενομενη περιοδο οτι ειμαι εγκυος!!! και δεν το πιστευα καθως ηταν ο πρωτος μηνας που ειπαμε να κανουμε ελευθερα. Χθες εκανα και χοριακη που βγηκε 149,9 και ο γιατρος μου ειεπ να παω την επομενη βδομαδα που θα ειμαι στην 5η να με δει.  Συμφωνα με τον υπολογισμο κυησης στο ιντερνετ εχω ΠΗΤ 11/9 .Εχω παρα πολυ αγχος ,εκοψα το τσιγαρο αμεσως μολις το εμαθα αλλα ακομα δυσκολευομαι να το πιστεψω. Ειναι καμια αλλη μανουλα που περιμενει το σεπτεμβρη?

  • Μου αρέσει 3

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή χρονιά και από εμένα! !!!και εμείς περιμένουμε 2ο μωράκι με πητ 8/9/2018! !! :-D:-D:-D

@λιλιτο με το καλό το μωράκι σου, να μην έχεις καθόλου άγχος, όλα θα πάνε καλά, εγώ και στο πρώτο μου και τώρα είμαι πολύ χαλαρή 

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

πηγαμε στο γιατρο χθες και ειδαμε μια μικρη κουκκιδα και ηρεμησα καπως. Απλα διαβαζω τοσα πολλα στο ιντερνετ και εδω στο φορουμ που με αγχωσαν για το αν ολα ειναι φυσιολογικα, αν παει καλα η εγκυμοσυνη κλπ κλπ. @koutsouni10 με το καλο και το δικο σου το μωρακι. και ελπιζω να μιλαμε εδω περα μεσα και σαν πιο εμπειρη να μας δινεις της συμβουλες σου:-D


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα...χθες έμαθα ότι περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου....έχω πιτ 20 Σεπτεμβρίου λογικά...έκανα χοριακη με τιμή 650 κ περιμένω δύο βδομάδες για να πάω στο γιατρό για υπέρηχο....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μαζευόμαστε βλέπω .,τόσες λίγες είμαστε του Σεπτεμβρίου....;;;;; Έχει καμμία πινάκια περιόδου;;; Εγώ είχα τις πρώτες μέρες μου έδωσε ο γιατρός προγεστερόνη κ μου πέρασαν.... Την είχα χαμηλή....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω πονακια μου ειπε ειναι φυσιολογικο και μου ειπε οτι μπορει να προερχονται και απο το εντερο και να μην ανησυχω αν δεν δω αιμα η κατι αλλο.  Κατ αλλα απλα εχω πολυ πρησμενο στηθος και πρηξιμο στην κοιλια., που και που καμια ελαφρια ζαλαδα  και πειναω συνεχεια λογω του οτι εκοψα το τσιγαρο.εσεις εχετε αλλα συμπτωματα? @Smile89 αφου ειναι ολα καλα.απολαυσε την εγκυμοσυνη σου.και μην ανησυχεις.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , λιλιτο είπε:

κι εγω εχω πονακια μου ειπε ειναι φυσιολογικο και μου ειπε οτι μπορει να προερχονται και απο το εντερο και να μην ανησυχω αν δεν δω αιμα η κατι αλλο.  Κατ αλλα απλα εχω πολυ πρησμενο στηθος και πρηξιμο στην κοιλια., που και που καμια ελαφρια ζαλαδα  και πειναω συνεχεια λογω του οτι εκοψα το τσιγαρο.εσεις εχετε αλλα συμπτωματα? @Smile89 αφου ειναι ολα καλα.απολαυσε την εγκυμοσυνη σου.και μην ανησυχεις.

Κι εγώ το ίδιο Εχω παθει με το φαι λόγω τσιγαρου και κυρίως θέλω γλυκο. Ναι μέχρι στιγμής όλα καλα ειμαι αισιόδοξη 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Smile89 είπε:

Κι εγώ το ίδιο Εχω παθει με το φαι λόγω τσιγαρου και κυρίως θέλω γλυκο. Ναι μέχρι στιγμής όλα καλα ειμαι αισιόδοξη 

ναι και δεν θελω να παρω πολλα κιλα.γιατι ηδη ξεκιναω απο τα 56 και απο οτι φαινεται δεν τη γλιτωνω.:-( αν και προσπαθω να τρωω καθε 3ωρο απο λιγο....ωστε να μη πεφτω με τα μουτρα.εγω παλι  θελω αλμυρα. πατατακια κλπ


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εμένα η ορμόνη που παίρνω μου προκαλεί λίγο ζαλάδες κ λίγο πείνα...αλλά το κοντρόλαρω...πρηξιμο κ εγώ στο στήθος μου νιώθω κ συχνά τουαλέτα....αύριο θα πάρω τον γιατρό μου να μου πει πότε θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο...εσείς έχετε πάει;;; Ακούσατε καρδούλα;;;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kiki1986 είπε:

Κ εμένα η ορμόνη που παίρνω μου προκαλεί λίγο ζαλάδες κ λίγο πείνα...αλλά το κοντρόλαρω...πρηξιμο κ εγώ στο στήθος μου νιώθω κ συχνά τουαλέτα....αύριο θα πάρω τον γιατρό μου να μου πει πότε θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο...εσείς έχετε πάει;;; Ακούσατε καρδούλα;;;

Εγώ Πηγα χθες οχι Καρδουλα δεν ακουσα αλλα ειναι νωρίς. Ποια ορμόνη παίρνεις? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και εγω πρώτα ο θεός το Σεπτέμβρη θα γεννήσω. Πρώτη φορά μένω έγκυος και εχω λιγο ανχως. Σημερα με είδε η γιατρός και είδαμε σάκο. Εύχομαι σε όλεμας να πανε καλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Antiopi87 είπε:

Γεια σας και εγω πρώτα ο θεός το Σεπτέμβρη θα γεννήσω. Πρώτη φορά μένω έγκυος και εχω λιγο ανχως. Σημερα με είδε η γιατρός και είδαμε σάκο. Εύχομαι σε όλεμας να πανε καλα!!!

Με το καλό κορίτσι μου!!! Πότε πας για τον επόμενο υπέρηχο? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Καλώς σας βρήκα! Εύχομαι σε όλες καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες! 

Εκανα χτες το τεστ και είδα το αχνο σταυρουδάκι και γω (ήμουν σίγουρη βέβαια από την 1η στιγμή ότι ήμουν έγκυος).

Έχω ένα μωράκι 10 μηνών (το οποίο και θηλάζω αποκλειστικά) και με την μία και μοναδική φορά που δεν προσέξαμε (1/1/2018)..τσουκ..φύτρωσε το σποράκι! Θα χουν 18 μήνες διαφορά τα αδερφάκια! 

Δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο..ούτε έχω πάει στο γιατρό. Την άλλη βδομάδα λέω να πάω γιατί τώρα είναι νωρίς να δει κάτι. Α! δεν σας είπα π.η.τ  21 Σεπτεμβρίου! 

Όσο για τα συμπτώματα, νιώθω όπως όταν είμαι αδιάθετη. Σα φούσκωμα να το πω..χαμηλά στην κοιλιά! Τιποτ άλλο! 

θα τα λέμε...

φιλιά! 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...