Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε??

Σήμερα η σειρά μου να πλύνω τα ρούχα της μικρής το πρώτο πλυντήριο το έχω απλώσει και έχω βάλει δεύτερο..Τελικά εσείς πως τα έχετε χωρίσει και σε πόσα κομμάτια?? Κορμάκια πιτζαμακια ρούχα καλά πχ? 

Χθες το βράδυ μου έδωσε μια δυνατή το κοριτσάκι μου πετάχτηκα πρώτη φορά που πόνεσα τόσο πολύ.. προφανώς από εδώ και πέρα θα τα νιώθουμε πιο έντονα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω δεν εχω ξεκινησει ακομα τα πλησιματα στην 35η εβδομαδα θα τα κανω λεω... για να εχουμε καθαρισει και το δωματιο του μικρου....εμενα δεν με κλωτσαει εχει σταματησει μονο εξωγκοματα κανει και γυρναει νομιζω  


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

εγω δεν εχω ξεκινησει ακομα τα πλησιματα στην 35η εβδομαδα θα τα κανω λεω... για να εχουμε καθαρισει και το δωματιο του μικρου....εμενα δεν με κλωτσαει εχει σταματησει μονο εξωγκοματα κανει και γυρναει νομιζω  

Αυτά τα κάνει και εμένα αλλα χθες πρώτη φορά που με πόνεσε χαμηλά.. 

Ε δεν έμεινε πολύ και θα ξεκινήσεις σε λίγες μέρες και εσύ.. 

Θέλω να πλύνω και τις νυχτικες και να αρχίσω να κάνω την βαλίτσα από βδομάδα να ναι όλα έτοιμα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

ασε σε καταλαβαινω εγω βαλιτσα ετοιμασα μονο τα ρουχα του μωρου λοιπουν και σεντονια παντες κ τετοια... οταν εννοεις χαμηλα??? γτ και εγω πριν δυο μερες μου εριξε 3 καλες που πεταχτηκα... αλλα ηταν τοσο χαμηλα που τις ενιωσα εσωτερικα στον κολπο...


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??

Σήμερα η σειρά μου να πλύνω τα ρούχα της μικρής το πρώτο πλυντήριο το έχω απλώσει και έχω βάλει δεύτερο..Τελικά εσείς πως τα έχετε χωρίσει και σε πόσα κομμάτια?? Κορμάκια πιτζαμακια ρούχα καλά πχ? 

Χθες το βράδυ μου έδωσε μια δυνατή το κοριτσάκι μου πετάχτηκα πρώτη φορά που πόνεσα τόσο πολύ.. προφανώς από εδώ και πέρα θα τα νιώθουμε πιο έντονα..

Εγώ ακόμα τα έχω τυλιγμένα σε σεντόνι , δεν τα έχω βολεψει. Λέω όμως να τα βάλω σε : εσωρουχα, εξωρουχα, σεντονακια-κουβερτουλες κτλ. Αναλόγως και το χώρο που έχεις και που θα τα βάλεις. Εμείς θα πάρουμε και συρταριερα , αργότερα όμως....

Σήμερα αδειάζουμε το ένα δωμάτιο , αύριο θα βαφτεί και θα γίνει της μπέμπας.  Κούνια έτοιμη στημένη. Το στρώμα να έρθει. Σεντόνια κτλ δεν έχω πλύνει ακόμα.

Άρχισε να δίνει πόνο και η δική σου Σοφάκι; Χαχαχα

Ρε κορίτσια, effecol , ακτινίδια, μιλκο, σοκολάτες και να μην μπορώ πάλι να πάω τουαλέτα;;; Έλεος!

Οι υπόλοιπες;;; Πως είστε; Που χαθήκατε;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

ασε σε καταλαβαινω εγω βαλιτσα ετοιμασα μονο τα ρουχα του μωρου λοιπουν και σεντονια παντες κ τετοια... οταν εννοεις χαμηλα??? γτ και εγω πριν δυο μερες μου εριξε 3 καλες που πεταχτηκα... αλλα ηταν τοσο χαμηλα που τις ενιωσα εσωτερικα στον κολπο...

Εσωτερικά στον κόλπο όχι αλλά πολύ κοντά..

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Εγώ ακόμα τα έχω τυλιγμένα σε σεντόνι , δεν τα έχω βολεψει. Λέω όμως να τα βάλω σε : εσωρουχα, εξωρουχα, σεντονακια-κουβερτουλες κτλ. Αναλόγως και το χώρο που έχεις και που θα τα βάλεις. Εμείς θα πάρουμε και συρταριερα , αργότερα όμως....

Σήμερα αδειάζουμε το ένα δωμάτιο , αύριο θα βαφτεί και θα γίνει της μπέμπας.  Κούνια έτοιμη στημένη. Το στρώμα να έρθει. Σεντόνια κτλ δεν έχω πλύνει ακόμα.

Άρχισε να δίνει πόνο και η δική σου Σοφάκι; Χαχαχα

Ρε κορίτσια, effecol , ακτινίδια, μιλκο, σοκολάτες και να μην μπορώ πάλι να πάω τουαλέτα;;; Έλεος!

Οι υπόλοιπες;;; Πως είστε; Που χαθήκατε;

Συρταριερα αγοράσαμε τώρα εμείς μια από το σουηδικό κατάστημα πολύ βολική..Εγώ τα χωρίζω ήδη χαχα να ναι έτοιμα.. τώρα έβαλα τρίτο πλυντήριο τις πάνες αγκαλιές και κάποιες κουβερτουλες.. σούπερ σιγά σιγά το ετοιμάζετε να ναι έτοιμο.. το στρώμα πότε έρχεται??

Ναι χθες ήταν η πρώτη φορά ξεψαρωσε η μικρή χαχαχα..

Κορίτσι εγώ χθες το πρωί παρήγγειλα μπουγάτσα φρέντο καπουτσίνο χαχαχ .. Α και επίσης μαρμελάδα δαμάσκηνο βοηθάει Όσο να ναι.. με τις συσπάσεις πως πας??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εσωτερικά στον κόλπο όχι αλλά πολύ κοντά..

Συρταριερα αγοράσαμε τώρα εμείς μια από το σουηδικό κατάστημα πολύ βολική..Εγώ τα χωρίζω ήδη χαχα να ναι έτοιμα.. τώρα έβαλα τρίτο πλυντήριο τις πάνες αγκαλιές και κάποιες κουβερτουλες.. σούπερ σιγά σιγά το ετοιμάζετε να ναι έτοιμο.. το στρώμα πότε έρχεται??

Ναι χθες ήταν η πρώτη φορά ξεψαρωσε η μικρή χαχαχα..

Κορίτσι εγώ χθες το πρωί παρήγγειλα μπουγάτσα φρέντο καπουτσίνο χαχαχ .. Α και επίσης μαρμελάδα δαμάσκηνο βοηθάει Όσο να ναι.. με τις συσπάσεις πως πας??

Τα ίδια με τις συσπάσεις, όταν δεν πάω τουαλέτα χειρότερα όμως. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.... Κάνα υπόθετο θα με σώσει πάλι. Πονάω σήμερα, έχω πολύ φουσκωμα και βάρος χαμηλά στη κοιλιά. Λογικό! Α! Και νεύρα πάλι! Πολλά νεύρα!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Εγώ ακόμα τα έχω τυλιγμένα σε σεντόνι , δεν τα έχω βολεψει. Λέω όμως να τα βάλω σε : εσωρουχα, εξωρουχα, σεντονακια-κουβερτουλες κτλ. Αναλόγως και το χώρο που έχεις και που θα τα βάλεις. Εμείς θα πάρουμε και συρταριερα , αργότερα όμως....

Σήμερα αδειάζουμε το ένα δωμάτιο , αύριο θα βαφτεί και θα γίνει της μπέμπας.  Κούνια έτοιμη στημένη. Το στρώμα να έρθει. Σεντόνια κτλ δεν έχω πλύνει ακόμα.

Άρχισε να δίνει πόνο και η δική σου Σοφάκι; Χαχαχα

Ρε κορίτσια, effecol , ακτινίδια, μιλκο, σοκολάτες και να μην μπορώ πάλι να πάω τουαλέτα;;; Έλεος!

Οι υπόλοιπες;;; Πως είστε; Που χαθήκατε;

Καλησπέρα! Εγω ειχα παντα θεμα με τη δυσκοιλιότητα... δοκίμασε 4 με 5 δαμάσκηνα ξερα να τα βαλεις σε λιγο χλιαρό νερό για λίγο και να τα φας εμενα με βοηθάει πολύ!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Τα ίδια με τις συσπάσεις, όταν δεν πάω τουαλέτα χειρότερα όμως. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.... Κάνα υπόθετο θα με σώσει πάλι. Πονάω σήμερα, έχω πολύ φουσκωμα και βάρος χαμηλά στη κοιλιά. Λογικό! Α! Και νεύρα πάλι! Πολλά νεύρα!

Α σήμερα ξύπνησα και εγώ κάπως είναι η αλήθεια νεύρα χωρίς λόγο όχι ότι ξέσπασα αλλά ήμουν κάπως με πείραζαν όλα.. 

Πάρε υποθετο εφόσον κάνει δουλίτσα..

πρίν από 52 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπέρα! Εγω ειχα παντα θεμα με τη δυσκοιλιότητα... δοκίμασε 4 με 5 δαμάσκηνα ξερα να τα βαλεις σε λιγο χλιαρό νερό για λίγο και να τα φας εμενα με βοηθάει πολύ!

Ναι και αυτό βοηθάει αλλά δεν πίνετε και εύκολα το ατιμο

  • Μου αρέσει 2

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Σορρυ που χάθηκα. Σάββατο πήγαμε βόλτα ΙΚΕΑ και όταν γυρίσαμε ένιωθα ότι είχα ανέβει τον Ολυμπο. Μετά ήρθαν γονείς και πεθερικά το βραδάκι για ένα τσίπουρο πριν έρθει το μωρό. Ήρθε και το ριλαξ !!!! Εγώ τα έχω ετοιμα όλα. Λοιπόν ένα συρτάρι σελτεδακια πανακια μπουρνουζακι χτένες κρέμες και σαλιαρες. Από κάτω ρούχα φορμακια κλπ 1-3 μετά ένα συρτάρι 3-6 ,6-9 και εν ασυρταρι πάνες αγκαλιας κουβερτακια μάρσιπο παπλωματακι και  σεντόνια και στη ντουλαπα μερικά φορεματακια και ένα μπουφανακι. 

Χθες ένιωθα πολύ δυσφορία από το πρωί.πολυ βάρος χαμηλά, πονακια λίγο ζαλάδα ,ζεσταινομουν πολύ. Δεν έχω ξανανιώσει τόσο άσχημα όσο είμαι έγκυος. Ε μου πέρασε μετά που ξάπλωσα. Είμαι και μπουκωμενη.

Κι εμένα κουνιέται πολύ.οχι τόσο πολύ κλωτσιές.αλλα όταν κλωτσαει είναι πολύ δυνατές. Και γω νιώθω τσίμπηματα στον κόλπο πιστεύω ότι είναι αντανακλαστικο


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σορρυ που χάθηκα. Σάββατο πήγαμε βόλτα ΙΚΕΑ και όταν γυρίσαμε ένιωθα ότι είχα ανέβει τον Ολυμπο. Μετά ήρθαν γονείς και πεθερικά το βραδάκι για ένα τσίπουρο πριν έρθει το μωρό. Ήρθε και το ριλαξ !!!! Εγώ τα έχω ετοιμα όλα. Λοιπόν ένα συρτάρι σελτεδακια πανακια μπουρνουζακι χτένες κρέμες και σαλιαρες. Από κάτω ρούχα φορμακια κλπ 1-3 μετά ένα συρτάρι 3-6 ,6-9 και εν ασυρταρι πάνες αγκαλιας κουβερτακια μάρσιπο παπλωματακι και  σεντόνια και στη ντουλαπα μερικά φορεματακια και ένα μπουφανακι. 

Χθες ένιωθα πολύ δυσφορία από το πρωί.πολυ βάρος χαμηλά, πονακια λίγο ζαλάδα ,ζεσταινομουν πολύ. Δεν έχω ξανανιώσει τόσο άσχημα όσο είμαι έγκυος. Ε μου πέρασε μετά που ξάπλωσα. Είμαι και μπουκωμενη.

Κι εμένα κουνιέται πολύ.οχι τόσο πολύ κλωτσιές.αλλα όταν κλωτσαει είναι πολύ δυνατές. Και γω νιώθω τσίμπηματα στον κόλπο πιστεύω ότι είναι αντανακλαστικο

Πωπω εσυ τα έχεις ετοιμάσει όλα με το καλό κορίτσι μου να έρθει το θαυματακι σου... Και εγώ ζορίζομαι με την αναπνοή δν είμαι είναι για πολλά πολλά κουράζομαι εύκολα....

 

κοριτσια  Συμβουλές για μπανάκι μωρου έχω ντουζιερα αλλα δν θέλω μπανάκι με βαση θέλω μικρό μπανάκι να χωραεχωράει στο πάτο της ντουζιερα ιδεες;;;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , ναντια δε είπε:

Πωπω εσυ τα έχεις ετοιμάσει όλα με το καλό κορίτσι μου να έρθει το θαυματακι σου... Και εγώ ζορίζομαι με την αναπνοή δν είμαι είναι για πολλά πολλά κουράζομαι εύκολα....

 

κοριτσια  Συμβουλές για μπανάκι μωρου έχω ντουζιερα αλλα δν θέλω μπανάκι με βαση θέλω μικρό μπανάκι να χωραεχωράει στο πάτο της ντουζιερα ιδεες;;;

Κοιτα το έψαξα πολύ. Η θα πάρεις μια απλή λεκάνη από αυτές για τα ρούχα για να μην δίνεις ένα σωρό λεφτά . Η επόμενη επιλογή είναι μπανάκι με ενσωματωμένο πλαστικό για νεογέννητο και μετά σπαστό μπανακι.καξ γω έχω ντουζιέρα .πιστεύω το καλύτερο είναι το σπαστό αλλά είναι ακριβά πάνω από 50€. Οπότε στην αρχή έτσι κι αλλιώς μέχρι να πέσει ο αφαλός δεν το βάζουμε μέσα σε μπανάκι αλλά κάτω από τρεχούμενο νερό.εγβ προς το παρόν θα το κάνω μπανιο σε μια μεγάλη λεκάνη για ρούχα που είχα για δεύτερη. Και θα δω τι θα βολεψει μετά .άσε που μπορεί να με κάνει κάποιος δώρο.το μπανάκι της stokke θέλω.

Εγώ μπορεί να γεννήσω την άλλη βδοαμδαε το που μπω στο 9ο γιατί θα μου βγάλει τον πεσσο από τον τράχηλο.οποτε ήθελα /πρέπει να τα έχω έτοιμα.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

πηγα γιατρο και γω σημερα! 2,300 η μικρη μου! Ολα καλα με το ντομπλερ!

Αναποδα ειναι ακομα..με το κεφαλι πανω..αλλα μου πε "δε μας πειραζει,αφου με καισαρικη θα γεννησεις!"

Ρουχα αυτες τις μερες μου χουν φερει πολλα και ξεδιαλεγω...δεν εχω καταφερει να πλυνω τιποτα! Ο μικρουλης μου με χει ξεκανει, δε μ αφηνει να κανω καμια δουλεια! Θελει σημασια ολη την ωρα και αγκαλιες ( ειναι 16,5 μηνων /15κιλα). Χτες πηγαμε βολτα σε παπουδες και θαλασσα (αλλη ταλαιπωρια κι αυτη)! Δεν κοιμηθηκε καθολου ολη μερα απο την υπερενταση και τις εναλλαγες παραστασεων και τη νυχτα αποκοιμηθηκε 2-9! Πολυ λιγο για παιδι που κοιμαται 10-12 ωρες συνηθως! Εγω ημουν ενα ρακος..φανταστειτε ειχαμε ξαπλωσει με τον αντρα μου κ αυτος εκοβε βολτες γυρω γυρω απ το κρεβατι!Τελικα πηγαμε στο σαλονι με το κλιματιστικο..τον πηρα αγκαλια καθιστη και τον κουνουσα και σε 5 λεπτα κοιωνηθηκε! Αντε σηκω ομως μετα με το 15κιλο πανω στην κοιλια να το μεταφερεις στην κρεβατοκαμαρα! Αυτα τραβαω!

Τελοσπάντων..ας γεννηθει με το καλο και η μικρή και ελπίζω να στρωσουν τα πραγματα!  Να κοιμηθει κανενας κατεργαρης στο κρεβατι του..στο δωματιο του! Αλλιως προβλεπω να του παιρνει το δωματιο η μπεμπα!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!

Λοιπόν κι εγώ μια συρταριερα απο το γνωστό σουηδικό μαγαζί πήρα μεγάλη και άλλαξα τα πόμολα με κάποια πιο χαρουμενα.Έχω πλύνει ολα τα 0-3,τα σεντόνια του λίκνου,τις πετσετες και κάποιες πάνες αγκαλιας.Επίσης έπλυνα πιτζάμες και νυχτικια και σουτιεν θηλασμου για το μαιευτήριο να έχω τουλάχιστον αυτά έτοιμα.

Θα αρχίσω να πλένω τα υπόλοιπα 3-6,6-9,9-12 υπνοσακο κλπ ,περιμένω τη μητέρα μου από το εξωτερικό σε λίγες μέρες να έρθει να με βοηθήσει, και μου έχει πλέξει κουβερτες,έχει ράψει σεντόνια,κουβερλι κλπ οπότε θα μου τα φέρει έτοιμα κολλαριστα γιατί εγώ με το σίδερο έχω τσακωθεί τελευταία :P Να φτιάξει και κανένα φαΐ της προκοπής όσο θα μείνει γιατί ζοριζομαι τελευταία υπάρχουν μέρες που με τραβάει τόσο πολύ ο αφαλος και η περιοχή εκεί γύρω που δεν αντέχω ορθια καθόλου.

Κούνια μας χάρισαν και τη βάψαμε,λίκνο πήραμε ένα πολύ όμορφο το snuzpod από Αγγλία κάνει για μεχρι 6 μηνών κι ενώνεται με το κρεββάτι,το καρότσι πρέπει να το αερισω και να το καθαρισω να μην μυρίζει πλαστικουρα,γενικά τα χοντρά γίνανε.

Θέμα δυσκοιλιότητα...Πολύ δύσκολη κατάσταση,εγώ έχω χρόνιο πρόβλημα απο μικρή, τώρα χειροτέρεψε.Ο γιατρός μου έχει πει να παίρνω αυτή τη μαρμελάδα από το φαρμακείο μέρα παρά μέρα και χρησιμοποιώ και παιδικά υποθετα γλυκερινης .Δεν πιάνει ούτε καφές και πορτοκαλαδα,ούτε μπουγατσα μιλκο,ούτε ακτινίδια τίποτα!

Θέμα όνειρα...Τρελό άγχος,σήμερα είδα πως είχα γεννήσει και το στήθος μου είχε μόνο μια σταγόνα γάλα και το μωρό δεν χορταινε και ειμασταν 3 μέρες σπίτι χωρίς να έχει έρθει παιδιατρος και φρικαρα ότι το μωρό έχασε πολύ βάρος και θα πάθει κάτι κλπ κλπ.

Μπανακι θα μου πάρει η κολλητή μου της chicco με στήριγμα που το βγάζεις μόλις μεγαλώσει λίγο το μωρό.

Αλήθεια παιδιατρο έχετε βρει,κι αν ναι έχετε επικοινωνησει μαζί του για μια πρώτη γνωριμία ή μετά τη γέννα κατευθείαν πρώτη γνωριμία στο σπίτι?

 

  • Μου αρέσει 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, λιλιτο είπε:

Κοιτα το έψαξα πολύ. Η θα πάρεις μια απλή λεκάνη από αυτές για τα ρούχα για να μην δίνεις ένα σωρό λεφτά . Η επόμενη επιλογή είναι μπανάκι με ενσωματωμένο πλαστικό για νεογέννητο και μετά σπαστό μπανακι.καξ γω έχω ντουζιέρα .πιστεύω το καλύτερο είναι το σπαστό αλλά είναι ακριβά πάνω από 50€. Οπότε στην αρχή έτσι κι αλλιώς μέχρι να πέσει ο αφαλός δεν το βάζουμε μέσα σε μπανάκι αλλά κάτω από τρεχούμενο νερό.εγβ προς το παρόν θα το κάνω μπανιο σε μια μεγάλη λεκάνη για ρούχα που είχα για δεύτερη. Και θα δω τι θα βολεψει μετά .άσε που μπορεί να με κάνει κάποιος δώρο.το μπανάκι της stokke θέλω.

Εγώ μπορεί να γεννήσω την άλλη βδοαμδαε το που μπω στο 9ο γιατί θα μου βγάλει τον πεσσο από τον τράχηλο.οποτε ήθελα /πρέπει να τα έχω έτοιμα.

Αυτά τα σπαστά ποια ειναι;; θα μπω να τα ψάξω να δω.. με το καλό κορίτσι μου με έναν πόνο εγώ έχω ένα μήνα ακόμα θέλω να πιστεύω...


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...