Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια όλα καλά απλά μου έδωσε συνταγή να αγοράσω 2 ενέσεις για τα πνευμόνια της μικρής να τις κάνουμε αύριο στο ιατρείο για παν ενδεχόμενο και ξάπλα μου συνέστησε τουλάχιστον ως την 37η να κλείσουμε να ναι τελειομηνο..

Και εγώ είχα κάνει στο πρώτο celeston αν δεν κάνω λάθος, είναι κορτιζόνη για να αναπτυχθούν τα πνευμονακια σε περίπτωση που γεννήσεις νωρίτερα! Εγώ τις είχα κάνει στις αρχές του 8ου και φάνηκαν χρησιμες γιατί γέννησα πριν μπω στον 9ο και ο μικρός μου δεν χρειάστηκε καν θερμοκυτιδα...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Και εγώ είχα κάνει στο πρώτο celeston αν δεν κάνω λάθος, είναι κορτιζόνη για να αναπτυχθούν τα πνευμονακια σε περίπτωση που γεννήσεις νωρίτερα! Εγώ τις είχα κάνει στις αρχές του 8ου και φάνηκαν χρησιμες γιατί γέννησα πριν μπω στον 9ο και ο μικρός μου δεν χρειάστηκε καν θερμοκυτιδα...

Σε ποια εβδομαδα τις κανουν ; ειναι απαραιτητες  εμενα δν μ εχει πει κατι


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ναντια δε είπε:

Σε ποια εβδομαδα τις κανουν ; ειναι απαραιτητες  εμενα δν μ εχει πει κατι

Δεν είναι απαραίτητες, τις κάνουν όταν υπάρχει υποψία ότι μπορεί να γεννήσεις πριν τις 37 βδομάδες για να αναπτυχθούν τα πνευμόνια του μωρού...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Δεν είναι απαραίτητες, τις κάνουν όταν υπάρχει υποψία ότι μπορεί να γεννήσεις πριν τις 37 βδομάδες για να αναπτυχθούν τα πνευμόνια του μωρού...

Και αυτο ποτε το βλεπουν δλδ εγω 35 εβδομαδων ειμαι θα ειχε φανει;;; α! Και ποσες εχετε κανει την κολπικη εξεταση για στρεπτοκοκκο;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ναντια δε είπε:

Και αυτο ποτε το βλεπουν δλδ εγω 35 εβδομαδων ειμαι θα ειχε φανει;;; α! Και ποσες εχετε κανει την κολπικη εξεταση για στρεπτοκοκκο;

Κοίτα εγώ τις έκανα προληπτικά λόγω προεκλαμψίας, αν έχεις συσπάσεις από νωρίς κλπ τις κάνουν. Εμένα τώρα μου έγραψε για στρεπτόκοκκο... 35 εβδομάδες γέννησα τον γιο μου.


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Εγώ ακόμα δεν έχω νιώσει συσπάσεις μόνο κάτι πόνους σαν περίοδο πολύ ελαφριά. Γτ δεν ξέρω ακριβώς τι εννοούμε με πόνους περιόδου γτ δεν πονάω στην περιοδο. Μήπως ειναι προπαρασκευαστικές οι συσπάσεις?? . Μην ανησυχείς ,ξάπλωσε ,χαλάρωσε γτ όσο αγχώνεσαι ανεβάζεις πίεση και θα έχεις κι άλλες συσπάσεις. Η πάνε σε ένα νοσοκομείο να σου κάνουν καρδιοτοκογραφημα για να ηρεμήσεις.

 

γώ θα κάνω δωρεά σε δημόσια τράπεζα βλαστοκυττάρων ,πιστεύω δεν αξίζει η ιδιωτική φυλαξη, έτσινκι αλλιώς φέτος έκλεισαν δυνο ιδιωτικές και χάθηκαν τα δείγματα.

 

@2angels ευχαριστώ , ανυπομονώ να;την πάρω αγκαλίτσα. Μην ανησυχείς και μένα μια μέρα είναι ήσυχη και την επόμενη κάνεις τούμπες και πάει κάπως έτσι.ηρεμια -υπερκινητικοτητα- ηρεμία....

Στον καρδιοτοκογραφο Όσο ήμουν ξάπλα λίγες έδειχνε.. Όταν σηκώθηκα πετρωνε πάλι.. πίεση που μου μέτρησε εκεί είχα 10 5 πάντως.. χαμηλή.. 

 

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Τι αυτοανοσο εχεις αν επιτρεπετε γτ εχω κ εγω

Εγώ έχω μυασθενεια gravis

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Για ποιο λόγο να μείνει το 24ωρο σου εξήγησε; Για εξετασεις προληπτικά φαντάζομαι.

Εγώ έχω αγχωθει λίγο από χθες. Νιώθω τη μικρή αργοκίνητη... Μου απάντησε και η @λιλιτο βέβαια ότι έτσι κάνει και η δική της. Είχε καμία βδομάδα η μικρή μου συνεχώς να κουνιέται και να κάνει πάρτυ! Έλεγα δεν θα κοιμηθεί λίγο αυτό το παιδί; Είχε κολλήσει στο δεξί πλευρο μου και έδινε ρέστα. Ξαφνικά από χθες είναι πιο νωχελικη και αργοκίνητη... Και κάνει και μεγάλες παύσεις . Όταν τρώω ξυπνάει όμως, χαχαχα.

Ναι προληπτικά αλλά αγχώθηκα λίγο γτ θέλω να το θηλάσω και πρέπει να ρωτήσω τον νευρολόγο μου πρώτα να μου πει αν ισχύει γτ μπορεί και έτσι να τα λένε εκεί.. ότι θέλει παρακολούθηση χρειάζεται γτ μπορεί να γεννηθεί και αυτό με νεογνική μυασθενεια.. πχ να μην μπορεί να κλάψει δυνατά να μη μπορεί να κάνει την θηλαστικη κίνηση και γενικώς να διακρίνεται μια αδυναμία..

Μην αγχώνεσαι είναι και η θέση που παίρνει εκεί μέσα και κατά πόσο την νιώθουμε.. μια χαρά είναι τα ζουζουνια μας..

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εγώ είχα κάνει στο πρώτο celeston αν δεν κάνω λάθος, είναι κορτιζόνη για να αναπτυχθούν τα πνευμονακια σε περίπτωση που γεννήσεις νωρίτερα! Εγώ τις είχα κάνει στις αρχές του 8ου και φάνηκαν χρησιμες γιατί γέννησα πριν μπω στον 9ο και ο μικρός μου δεν χρειάστηκε καν θερμοκυτιδα...

Ναι αυτές μου έγραψε και εμένα να κάνω.. 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Σε ποια εβδομαδα τις κανουν ; ειναι απαραιτητες  εμενα δν μ εχει πει κατι

Τις κάνουν όταν φοβούνται για προωρότητα .εγώ τις έκανα 26 εβδομάδων. Καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο έκανε αλλά έχει ένα μήνα σχεδόν τώρα.

@Sofaki91 όλα θα πάνε καλά.ειμαι φυσιολογικό σιγά σιγά να αρχίσουν κάποιες συσπάσεις αλλά έτσι κι αλλιως μπαίνεις στο μήνα σου οπότε μην αγχώνεσαι και τίποτα .και να γεννηθεί μια χαρά και υγιές θα είναι.

  • Ευχαριστώ 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91 ναι! Μπαίνεις στο μήνα σου! Άντε κορίτσι μου μην αγχώνεσαι!  Ο ανιψιός μου όταν γεννήθηκε είχε πάρει μόνο 4 η 6 μέρες από τον 9ο και δεν χρειάστηκε ούτε θερμοκοιτίδα! Και δεν θυμάμαι αν είχαν κάνει και κορτιζόνες! Δεν νομίζω....  θα ρωτήσω όμως!

@λιλιτο εσυ σε δύο μερουλες θα είσαι τελειομηνη η μου φαίνεται;;;:-D

Γιατρό εμείς την Τρίτη να δούμε τη χοντρουλινα μας!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , 2angels είπε:

@Sofaki91 ναι! Μπαίνεις στο μήνα σου! Άντε κορίτσι μου μην αγχώνεσαι!  Ο ανιψιός μου όταν γεννήθηκε είχε πάρει μόνο 4 η 6 μέρες από τον 9ο και δεν χρειάστηκε ούτε θερμοκοιτίδα! Και δεν θυμάμαι αν είχαν κάνει και κορτιζόνες! Δεν νομίζω....  θα ρωτήσω όμως!

@λιλιτο εσυ σε δύο μερουλες θα είσαι τελειομηνη η μου φαίνεται;;;:-D

Γιατρό εμείς την Τρίτη να δούμε τη χοντρουλινα μας!

Κι εγώ Πέμπτη γιατρό,θα είμαι 37 εβδομάδων!Πόσο να έχει πάει η φρατζολιτσα μας?

Θα δω τον αντικαταστάτη γιατί ο δικός μου είναι διακοπές κι έχω λίγο αγωνία γιατί θα έχω ένα ραντεβού τώρα στις 23/8 και μετά στις 3/9 κι έχει μια χαλαρή περιτυλιξη η μπουμπου αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί εγω όμως έχω τις αγωνίες μου.Αύριο πάω και για κολπική καλλιέργεια για β αιμολυτικο στρεπτοκοκκο ελπίζω να βγει καθαρή.


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Marmat είπε:

Κι εγώ Πέμπτη γιατρό,θα είμαι 37 εβδομάδων!Πόσο να έχει πάει η φρατζολιτσα μας?

Θα δω τον αντικαταστάτη γιατί ο δικός μου είναι διακοπές κι έχω λίγο αγωνία γιατί θα έχω ένα ραντεβού τώρα στις 23/8 και μετά στις 3/9 κι έχει μια χαλαρή περιτυλιξη η μπουμπου αλλά ο γιατρός δεν ανησυχεί εγω όμως έχω τις αγωνίες μου.Αύριο πάω και για κολπική καλλιέργεια για β αιμολυτικο στρεπτοκοκκο ελπίζω να βγει καθαρή.

Και εμάς έλειπε , έχω 2 βδομάδες να πάω και μου φαίνεται αιώνας. Να δει και τις εξετάσεις μου που δεν ήταν και τόσο καλές αυτή τη φορά....

Μια χαρά και συ βρε κορίτσι μου! Μπαίνοντας 38 θεωρείται ότι είναι τελειομηνα νομίζω! Ε; Όλα καλά θα πάνε και με την καλλιέργεια.... και όλα! Καρδιογράφημα έκανες; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , 2angels είπε:

Και εμάς έλειπε , έχω 2 βδομάδες να πάω και μου φαίνεται αιώνας. Να δει και τις εξετάσεις μου που δεν ήταν και τόσο καλές αυτή τη φορά....

Μια χαρά και συ βρε κορίτσι μου! Μπαίνοντας 38 θεωρείται ότι είναι τελειομηνα νομίζω! Ε; Όλα καλά θα πάνε και με την καλλιέργεια.... και όλα! Καρδιογράφημα έκανες; 

Πέμπτη κι αυτό μαζί με το nst!Τώρα που φτάνουμε στο τέλος αγχώνομαι λίγο να πάνε όλα καλά έχω εφιάλτες κλπ...:shock:


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Marmat είπε:

Πέμπτη κι αυτό μαζί με το nst!Τώρα που φτάνουμε στο τέλος αγχώνομαι λίγο να πάνε όλα καλά έχω εφιάλτες κλπ...:shock:

Ξέρω.... Μια από τα ίδια. Θα είναι δύσκολο για μας να πάρουμε το μήνυμα "όλα θα είναι καλά". Έχει κάνει άλλες εγγραφές ο εγκέφαλος μας! Για αυτό και οι εφιάλτες... Όλα θα είναι καλά ομως!!!

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, 2angels είπε:

@Sofaki91 ναι! Μπαίνεις στο μήνα σου! Άντε κορίτσι μου μην αγχώνεσαι!  Ο ανιψιός μου όταν γεννήθηκε είχε πάρει μόνο 4 η 6 μέρες από τον 9ο και δεν χρειάστηκε ούτε θερμοκοιτίδα! Και δεν θυμάμαι αν είχαν κάνει και κορτιζόνες! Δεν νομίζω....  θα ρωτήσω όμως!

@λιλιτο εσυ σε δύο μερουλες θα είσαι τελειομηνη η μου φαίνεται;;;:-D

Γιατρό εμείς την Τρίτη να δούμε τη χοντρουλινα μας!

Ναι ,μπαινω αύριο 37. Και θεωρείται τέλειομήνη. Άντε κι εσύ κοντεύεις τον έφαγες το γάιδαρο...

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι ,μπαινω αύριο 37. Και θεωρείται τέλειομήνη. Άντε κι εσύ κοντεύεις τον έφαγες το γάιδαρο...

@λιλιτο άρα εμείς οι δύο είμαστε πρώτες μάλλον Ε?Άντε δεν υπάρχει πολλή κινητικότητα στα μωράκια Σεπτέμβριου είμαστε λίγες!Τον φάγαμε το γάιδαρο η ουρά είναι λίγο δύσκολη αλλά θα τη φάμε κι αυτή!:-D

  • Μου αρέσει 2

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Marmat είπε:

@λιλιτο άρα εμείς οι δύο είμαστε πρώτες μάλλον Ε?Άντε δεν υπάρχει πολλή κινητικότητα στα μωράκια Σεπτέμβριου είμαστε λίγες!Τον φάγαμε το γάιδαρο η ουρά είναι λίγο δύσκολη αλλά θα τη φάμε κι αυτή!:-D

Ναι χαχα. Ήταν και μια κοπέλα για αρχές Σεπτεμβρίου αλλά γέννησε 36η βδομαδα και πήγε μανουλες Αυγούστου. 

Εγώ πάω Τετάρτη να βγάλω τον πεσσο-δαχτυλιδι και μάλλον θα γεννησω .... Τρομερό άγχος έχω ...

Θα κρατήσεις λογικά τα πρωτεία σαν πρώτη  μανούλα Σεπτεμβρίου..

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...