Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Δύο δημόσια έχουμε στη Θεσσαλονίκη και εφημερεύουν εκ περιτροπής. Εσείς πόσα δημόσια έχετε???

Εγώ έχω από τον τρίτο μήνα αλλά δεν φαινεται τόσο πολύ.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά αύριο κορίτσι μου.. 

Σώθηκες χαχα δεν τα έχω ψάξει πάντως πρέπει να ναι πάνω από 5 τώρα τα εφημερεύον που λες δεν έχω ιδέα..

πρίν από 28 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπερα Σοφακι! Μολις μου ειπε και εμενα ο γυναικολογος μου να κανω αυτες τις ενέσεις... συνολικά 2 ειπε να κανεις;;; τις εκανες;;; 

Ναι κορίτσι μου τιΣ έκανα χθες κιόλας.. Ναι 2 αγόρασα και μου τις έβαλε σε μια ένεση..

 

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι θα πάρεις το κορίτσακι σου αγκαλιά και ανυπομονείς να το δεις. Κλείδωσε αυτή τη σκέψη στο μυαλό σου και όλα θα πάνε καλά.Αφου σου είπε ο γιατρός σου ότι θα γεννήσεις αύριο, λογικά έτσι θα γίνει.

Και μεις γυρίσαμε από γιατρό, 2790 η μπεμπαρα μου κορίτσια! Ο τράχηλος μου μαλάκωσε και θέλουμε να μπούμε 37η βδομάδα. Μετά όλα κομπλε! Είναι πολύ μεγάλη; Τον γιατρό δεν τον ανησυχεί εφόσον δεν έχω διαβήτη αλλά......

Πολύ καλά τ κορίτσι σου.. Μην ανησυχείς όμως πάντα υπάρχει απόκλιση εδώ μιας φίλης άλλης που μιλήσαμε σήμερα γεννήθηκε η μπέμπα της 2980 και της λέγανε 3400..

Εμένα δεν μου είπε τίποτα για τράχηλο χθες..Μόνο ότι καλό είναι στην κατάσταση που είμαι να πάρω 2 βδομάδες σίγουρα.. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εμενα δεν μου είπε τίποτα για τράχηλο χθες..Μόνο ότι καλό είναι στην κατάσταση που είμαι να πάρω 2 βδομάδες σίγουρα.. 

Εμένα 10 μέρες είπε και μετά δεν τον νοιάζει.... Το μόνο που με αγχωσε είναι να προλάβω να πάω μαιευτήριο. Επειδή έχουμε ήδη τοκετο δεν ξέρει πόσο γρήγορα θα εξελιχθεί αυτός,  θέλει να πάμε γρήγορα.  Είμαστε καμιά ώρα μακριά...( Θα κατασκηνωσω έξω από το μαιευτήριο! ) 

@Marmat μου , μια χαρά λες;

Α! Και αυτό που μαλάκωσε ο τράχηλος; Είναι φυσιολογικό; Δεν ρώτησα εκείνη την ώρα, κόλλησε το μυαλό μου. .. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά αύριο κορίτσι μου.. 

Σώθηκες χαχα δεν τα έχω ψάξει πάντως πρέπει να ναι πάνω από 5 τώρα τα εφημερεύον που λες δεν έχω ιδέα..

Ναι κορίτσι μου τιΣ έκανα χθες κιόλας.. Ναι 2 αγόρασα και μου τις έβαλε σε μια ένεση..

 

Πολύ καλά τ κορίτσι σου.. Μην ανησυχείς όμως πάντα υπάρχει απόκλιση εδώ μιας φίλης άλλης που μιλήσαμε σήμερα γεννήθηκε η μπέμπα της 2980 και της λέγανε 3400..

Εμένα δεν μου είπε τίποτα για τράχηλο χθες..Μόνο ότι καλό είναι στην κατάσταση που είμαι να πάρω 2 βδομάδες σίγουρα.. 

Εμενα μου ειπε να κανω 4... 2 αυριο και 2 μετα απο 24 ωρες... Μαλλον επειδή ειμαι σε ποιο μικρη εβδομαδα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , 2angels είπε:

Εμένα 10 μέρες είπε και μετά δεν τον νοιάζει.... Το μόνο που με αγχωσε είναι να προλάβω να πάω μαιευτήριο. Επειδή έχουμε ήδη τοκετο δεν ξέρει πόσο γρήγορα θα εξελιχθεί αυτός,  θέλει να πάμε γρήγορα.  Είμαστε καμιά ώρα μακριά...( Θα κατασκηνωσω έξω από το μαιευτήριο! ) 

@Marmat μου , μια χαρά λες;

Α! Και αυτό που μαλάκωσε ο τράχηλος; Είναι φυσιολογικό; Δεν ρώτησα εκείνη την ώρα, κόλλησε το μυαλό μου. .. 

Χαχα ωχ έχεις δρομολόγιο.. Εγώ μισή ώρα χωρίς κίνηση.. βάλε και την κίνηση του Κηφισού άστα να πάνε αν τύχει και είναι μεσημέρι χαχα..

 

πρίν από 23 λεπτά , Μάντη είπε:

Εμενα μου ειπε να κανω 4... 2 αυριο και 2 μετα απο 24 ωρες... Μαλλον επειδή ειμαι σε ποιο μικρη εβδομαδα...

Προφανώς ναι επειδή βρίσκεσαι σε πιο μικρή βδομάδα γι'αυτό και 4..λιγο θα σε τσούξει πονέσει αλλά την άλλη μέρα όλα κομπλέ.. Πολύ νερό να πίνεις για λίγες μέρες οσο να ναι κορτιζόνη είναι 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Χαχα ωχ έχεις δρομολόγιο.. Εγώ μισή ώρα χωρίς κίνηση.. βάλε και την κίνηση του Κηφισού άστα να πάνε αν τύχει και είναι μεσημέρι χαχα..

 

Προφανώς ναι επειδή βρίσκεσαι σε πιο μικρή βδομάδα γι'αυτό και 4..λιγο θα σε τσούξει πονέσει αλλά την άλλη μέρα όλα κομπλέ.. Πολύ νερό να πίνεις για λίγες μέρες οσο να ναι κορτιζόνη είναι 

Στο μπράτσο γίνεται ;;;; εσενα ο γυναικολόγος την έκανε ;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά αύριο κορίτσι μου.. 

Σώθηκες χαχα δεν τα έχω ψάξει πάντως πρέπει να ναι πάνω από 5 τώρα τα εφημερεύον που λες δεν έχω ιδέα..

Ναι κορίτσι μου τιΣ έκανα χθες κιόλας.. Ναι 2 αγόρασα και μου τις έβαλε σε μια ένεση..

 

Πολύ καλά τ κορίτσι σου.. Μην ανησυχείς όμως πάντα υπάρχει απόκλιση εδώ μιας φίλης άλλης που μιλήσαμε σήμερα γεννήθηκε η μπέμπα της 2980 και της λέγανε 3400..

Εμένα δεν μου είπε τίποτα για τράχηλο χθες..Μόνο ότι καλό είναι στην κατάσταση που είμαι να πάρω 2 βδομάδες σίγουρα.. 

Ευχαριστω πολύ κοριτσι μου.α πολλά έχετε εσείς!!! Θα πάρεις σιγιυρα δύο εβδομάδες απλά πρόσεχε μην κάνεις δουλειές και εξαντλείσαι.

 

πρίν από 37 λεπτά , Μάντη είπε:

Εμενα μου ειπε να κανω 4... 2 αυριο και 2 μετα απο 24 ωρες... Μαλλον επειδή ειμαι σε ποιο μικρη εβδομαδα...

Κι εγώ 4 είχα κάνει.με διάφορα ενός 24 Ώρου.ΕΣτον πωπο γίνονται,τσούζει το φάρμακο αλλά περνάει σχετικά γρήγορα.

 

πρίν από 52 λεπτά , 2angels είπε:

Εμένα 10 μέρες είπε και μετά δεν τον νοιάζει.... Το μόνο που με αγχωσε είναι να προλάβω να πάω μαιευτήριο. Επειδή έχουμε ήδη τοκετο δεν ξέρει πόσο γρήγορα θα εξελιχθεί αυτός,  θέλει να πάμε γρήγορα.  Είμαστε καμιά ώρα μακριά...( Θα κατασκηνωσω έξω από το μαιευτήριο! ) 

@Marmat μου , μια χαρά λες;

Α! Και αυτό που μαλάκωσε ο τράχηλος; Είναι φυσιολογικό; Δεν ρώτησα εκείνη την ώρα, κόλλησε το μυαλό μου. .. 

Καλε εσυ μόλις εχεις ενδειξη πρέπει να τρέξεις στο μαιευτήριο αλλιώς σε βλέπω στις ειδήσεις.χαχαχαχ

Νομίζω από δω και πέρα είναι φυσιολογικό να μικραίνει και να μαλακώνει σιγά σιγά ο τράχηλος.

Μετα τις 37 βδομάδες που θεωρείται τέλειομήνο δεν νομίζω ότι τους απασχολεί κάτι ,κρατήσουν κι εσύ για 10 μέρες ..

  • Ευχαριστώ 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ευχαριστω πολύ κοριτσι μου.α πολλά έχετε εσείς!!! Θα πάρεις σιγιυρα δύο εβδομάδες απλά πρόσεχε μην κάνεις δουλειές και εξαντλείσαι.

 

Κι εγώ 4 είχα κάνει.με διάφορα ενός 24 Ώρου.ΕΣτον πωπο γίνονται,τσούζει το φάρμακο αλλά περνάει σχετικά γρήγορα.

 

Καλε εσυ μόλις εχεις ενδειξη πρέπει να τρέξεις στο μαιευτήριο αλλιώς σε βλέπω στις ειδήσεις.χαχαχαχ

Νομίζω από δω και πέρα είναι φυσιολογικό να μικραίνει και να μαλακώνει σιγά σιγά ο τράχηλος.

Μετα τις 37 βδομάδες που θεωρείται τέλειομήνο δεν νομίζω ότι τους απασχολεί κάτι ,κρατήσουν κι εσύ για 10 μέρες ..

Ναι είναι πολλά εδώ χαχα.. να σαι καλά για να δούμε πως θα πάει.. 

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Στο μπράτσο γίνεται ;;;; εσενα ο γυναικολόγος την έκανε ;

Εμένα η μαία μου την έκανε επειδή ήταν στο ιατρείο εκείνη τη στιγμή.. Όπως είπε και η  @λιλίτο στο ποπο γίνονται..

  • Ευχαριστώ 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@Sofaki91 ανυπομονώ και λεω μακάρι να γεννήσω αύριο με το γιατρό μου γτ μετά το ρισκάρω να πάω εφημερία στο Ιπποκράτειο. Αλλά φοβάμαι πολύ κιολας και αγχώνομαι. 

Νομίζω ότι λιγο άγχος είναι φυσιολογικό κ το έχουμε όλες.. η κάθε μια για τους λογους της.. το αποτέλεσμα είναι όμως το ίδιο για όλες!! Στο τέλος, όλα θα πάνε καλά γιατί όλες θα έχουμε το μωρο μας αγκαλιά!!! Εύχομαι ότι καλύτερο!! Με ένα πόνο!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Δύο δημόσια έχουμε στη Θεσσαλονίκη και εφημερεύουν εκ περιτροπής. Εσείς πόσα δημόσια έχετε???

Εγώ έχω από τον τρίτο μήνα αλλά δεν φαινεται τόσο πολύ.

Κοριτσια χθες ειχε παει ο γυναικολογος μου απο τον πεθερο μ για καφε γτ ειναι φιλοι και τ ειπε οτι με βλεπει γυρω στις 15 σεπτεμβρη να γενναω αλλα θα μ πει πιο σιγουρα και την αλλη τεταρτη που θα με εξετασει κολπικα μολις μου ειπε ο πεθερος μ δν σας κρυβω με επιασε ενας φοβος... α! Σημερα εχει ερθει και η γυναικα κ μου εκανε γενικη το σπιτι κ το δωματιο τ μικρου... καταλαβαινετε ποσα πληντυρια εχουν να μπουν απο αυριο!!!!! 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Κοριτσια χθες ειχε παει ο γυναικολογος μου απο τον πεθερο μ για καφε γτ ειναι φιλοι και τ ειπε οτι με βλεπει γυρω στις 15 σεπτεμβρη να γενναω αλλα θα μ πει πιο σιγουρα και την αλλη τεταρτη που θα με εξετασει κολπικα μολις μου ειπε ο πεθερος μ δν σας κρυβω με επιασε ενας φοβος... α! Σημερα εχει ερθει και η γυναικα κ μου εκανε γενικη το σπιτι κ το δωματιο τ μικρου... καταλαβαινετε ποσα πληντυρια εχουν να μπουν απο αυριο!!!!! 

Και εγώ στη χειρότερη μεχρι 14 θα μπω! Σήμερα μάλλον θα μάθω... Από χθες ουτε ξέρω τι έχω βάλει για πλύσιμο γιατί έχω και από τον πρώτο μου, έχω και καινούργια και γίνεται χαμός! Την άλλη βδομάδα γενική και σίδερο και.... Ετοιμηηηηη!

 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

Χτες πήγα γιατρό..έκανα και το 1ο καρδιοτοκογράφημα. Μου πε να ξαναπάω τη Δευτέρα. Είδε τις εξετάσεις μου..σχετικά καλές μου πε! Να κόψω γλυκά- ζάκχαρο νηστείας να ναι κάτω από 90 λέει( τώρα που χω τσακίσει όλα τα γλυκά και παγωτά του κόσμου?!! ζακχαρο 96 ) και να περιορίσω το αλάτι. Ούτε γλυκά,ούτε αλμυρά δηλαδή! Τι να πω..θα κάνω υπομονή..μια δεκαριά μέρες μείνανε. Τη Δευτέρα θα ξέρουμε πότε γεννάω! 

Από ρούχα...έπλυνα και σιδέρωσα άπειρα! Έχω βρει τι θα πάρω μαζί για τη μικρή. Μόνο να πλύνω τα νυχτικά και τα σουτιέν θηλασμού θέλω. 

Στον απλωμό έχω τον μάρσιμο, το ριλαξ, το καθισματάκι αυτ/του! Όλα πλυμένα!

Έχουν έρθει και τα φαρμακευτικά(πάνες-σφρολουτρα-κρέμες)... θα τα παραλάβω αύριο.

Αύριο καλώς εχόντων των πραγμάτων θα την φτιάξω την βαλιτσούλα μου! 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Και εγώ στη χειρότερη μεχρι 14 θα μπω! Σήμερα μάλλον θα μάθω... Από χθες ουτε ξέρω τι έχω βάλει για πλύσιμο γιατί έχω και από τον πρώτο μου, έχω και καινούργια και γίνεται χαμός! Την άλλη βδομάδα γενική και σίδερο και.... Ετοιμηηηηη!

 

Αντε να ηρεμησουμε λιγακι  να μαζευτουμε!!!


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Εγω τη βαλιτσα της μικρης την εχω ηδη ετοιμη. Απο τη δικη μου λειπουν μερικα πραγματακια και ειμαστε κομπλε! Οοολα τα υπολοιπα ετοιμα, πιστευω να μημ ξεχναω κατι.....

Πως ειστε; Λιγη δυσπνοια εγω αν φαω κατι. Βαρυστομαχιαζω αμεσως. Οχι οτι τρωω........:oops: χιχιχι


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Κοριτσια χθες ειχε παει ο γυναικολογος μου απο τον πεθερο μ για καφε γτ ειναι φιλοι και τ ειπε οτι με βλεπει γυρω στις 15 σεπτεμβρη να γενναω αλλα θα μ πει πιο σιγουρα και την αλλη τεταρτη που θα με εξετασει κολπικα μολις μου ειπε ο πεθερος μ δν σας κρυβω με επιασε ενας φοβος... α! Σημερα εχει ερθει και η γυναικα κ μου εκανε γενικη το σπιτι κ το δωματιο τ μικρου... καταλαβαινετε ποσα πληντυρια εχουν να μπουν απο αυριο!!!!!

Τα πράγματα γινονται, δεν με αγχωνουν! Άντε να γεννησουμε ρε κοριτσια, έχω κουραστεί πολύ! Θέλω να κοιμηθώ μπρουμυτααααα!!!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...