Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , kiki1986 είπε:

Mε το καλό Ντέμη...

Σευχαριστω πολύ! Καταλήξαμε εκεί καθώς σήμερα ξανακανα σε άλλο γιατρό εξέταση αναλυτική βρήκε φυσιολογικά και με βάση την ηλικία καρδούλα νεφρά ροή αίματος εγκέφαλο μέλη ρινικό και το πιο σημαντικό η αυχενική μειωμένη από 4.2 σε 3.5 οπότε αξίζει να περιμένουμε για πιο πλήρη εικόνα με την αμνιοπαρακέντηση!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Σευχαριστω πολύ! Καταλήξαμε εκεί καθώς σήμερα ξανακανα σε άλλο γιατρό εξέταση αναλυτική βρήκε φυσιολογικά και με βάση την ηλικία καρδούλα νεφρά ροή αίματος εγκέφαλο μέλη ρινικό και το πιο σημαντικό η αυχενική μειωμένη από 4.2 σε 3.5 οπότε αξίζει να περιμένουμε για πιο πλήρη εικόνα με την αμνιοπαρακέντηση!

Πιστεύω ότι μια χαρά θα βγουν οι εξετάσεις σου... Αλλά σου είπε ο γιατρός ότι η αμνυοπαρακεντηση είναι πιο έγκυρη από την τροφοβλαστη;;;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kiki1986 είπε:

Πιστεύω ότι μια χαρά θα βγουν οι εξετάσεις σου... Αλλά σου είπε ο γιατρός ότι η αμνυοπαρακεντηση είναι πιο έγκυρη από την τροφοβλαστη;;;

Όχι άλλα είναι πιο πλήρης!Πχ μωσαικισμο δε βρίσκεις με τη λήψη τροφοβλάστη και άλλα σύνδρομα!Και μιας και είχαμε καλά δείγματα σήμερα πήραμε λίγο θάρρος να περιμένουμε λίγο ακόμη για μια πιο πλήρη εικόνα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Όχι άλλα είναι πιο πλήρης!Πχ μωσαικισμο δε βρίσκεις με τη λήψη τροφοβλάστη και άλλα σύνδρομα!Και μιας και είχαμε καλά δείγματα σήμερα πήραμε λίγο θάρρος να περιμένουμε λίγο ακόμη για μια πιο πλήρη εικόνα!

Μωσαικισμος είναι να βρεις κ άλλα κύτταρα εκτός του εμβρύου μέσα από το δείγμα δηλαδή της μητέρας. Γ αυτό κ ο γιατρός σου παίρνει κ δικό σου αίμα γ του άντρα σου για δείγμα για να είναι 100%σωστα τα αποτελέσματα. Δεν ξέρω... Ο γυναικολόγος μου είναι οικογενειακός μας φίλος κ του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη....μας έστειλε στον καλύτερο γιατρό για την εξέταση κ μας είπε ότι η εξέταση είναι 100% έγκυρη. Κ ότι καλύτερα να το μάθουμε αν έχει πρόβλημα τώρα που θα χρειαστεί μόνο αποξεση παρά μετά που θα χρειαστεί κανονικά έξοδα κ διαδικασία τοκετου. 

  • Μου αρέσει 1

fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, kiki1986 είπε:

Μωσαικισμος είναι να βρεις κ άλλα κύτταρα εκτός του εμβρύου μέσα από το δείγμα δηλαδή της μητέρας. Γ αυτό κ ο γιατρός σου παίρνει κ δικό σου αίμα γ του άντρα σου για δείγμα για να είναι 100%σωστα τα αποτελέσματα. Δεν ξέρω... Ο γυναικολόγος μου είναι οικογενειακός μας φίλος κ του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη....μας έστειλε στον καλύτερο γιατρό για την εξέταση κ μας είπε ότι η εξέταση είναι 100% έγκυρη. Κ ότι καλύτερα να το μάθουμε αν έχει πρόβλημα τώρα που θα χρειαστεί μόνο αποξεση παρά μετά που θα χρειαστεί κανονικά έξοδα κ διαδικασία τοκετου. 

 Τι να σου πω,εμάς μας είπε ότι δεν υπάρχει διαφορά,και στις δύο περιπτώσεις δίνει φαρμακευτική αγωγή και μόνο αν υπάρχει πρόβλημα επεμβαίνει στη μήτρα και κάνει απόξεση!

Η κάθε μία πρέπει να εμπιστεύεται το γιατρό της! Μακάρι να πάνε όλα καλά!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

 Τι να σου πω,εμάς μας είπε ότι δεν υπάρχει διαφορά,και στις δύο περιπτώσεις δίνει φαρμακευτική αγωγή και μόνο αν υπάρχει πρόβλημα επεμβαίνει στη μήτρα και κάνει απόξεση!

Η κάθε μία πρέπει να εμπιστεύεται το γιατρό της! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

 Τι να σου πω,εμάς μας είπε ότι δεν υπάρχει διαφορά,και στις δύο περιπτώσεις δίνει φαρμακευτική αγωγή και μόνο αν υπάρχει πρόβλημα επεμβαίνει στη μήτρα και κάνει απόξεση!

Η κάθε μία πρέπει να εμπιστεύεται το γιατρό της! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Ναι καλέ δεν θέλω να σου παίζω την έξυπνη... Χαράς το κουράγιο σου θα είχα σκάσει μέχρι να περάσει ο καιρός γ αυτό το λέω....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kiki1986 είπε:

Ναι καλέ δεν θέλω να σου παίζω την έξυπνη... Χαράς το κουράγιο σου θα είχα σκάσει μέχρι πάω  περάσει ο καιρός γ αυτό το λέω....

Ναι βρε το ξέρω! Κοίτα, μέχρι να παω σήμερα σαυτόν ήμουν τόσο πανικοβλημενη που θα έκανα τροφοβλάστη χτες! Αλλά επειδή σήμερα είδαμε όλα τα υπόλοιπα καλά και μείωση της αυχενικής πήρα το θάρρος να περιμένω και να έχω μια πλήρη απάντηση!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ καλά κάνεις....εμείς όταν πήγαμε το Σάββατο να κάνουμε αυχαινικη βρήκε απώλεια ρινικού κ ανεπάρκεια τριγλωχινας. Αφού αποφασίσαμε να κανουμε τροφοβλάστη την Τετάρτη ,πριιν γινει  του λέμε, δεν βλέπουμε πάλι το ρινικό οστό;;;; Και μας είπε ότι έχει ξεκινήσει να φαίνεται... Μας είχε πει κ εμάς ότι αν θέλουμε να πάμε σε. Δύο βδομάδες να το ξανά δούμε κ να περιμένουμε μέχρι β επιπέδου μήπως έχει διορθωθεί αυτό στην καρδιά αλλά δεν μπορούσαμε να περιμένουμε. Θα εσκαγα δύο μήνες ...για αυτό αποφασίσαμε να την κάνουμε να ηρεμισουμε... Καλά κάνεις εσύ κ περιμένεις....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

Μωσαικισμος είναι να βρεις κ άλλα κύτταρα εκτός του εμβρύου μέσα από το δείγμα δηλαδή της μητέρας. Γ αυτό κ ο γιατρός σου παίρνει κ δικό σου αίμα γ του άντρα σου για δείγμα για να είναι 100%σωστα τα αποτελέσματα. Δεν ξέρω... Ο γυναικολόγος μου είναι οικογενειακός μας φίλος κ του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη....μας έστειλε στον καλύτερο γιατρό για την εξέταση κ μας είπε ότι η εξέταση είναι 100% έγκυρη. Κ ότι καλύτερα να το μάθουμε αν έχει πρόβλημα τώρα που θα χρειαστεί μόνο αποξεση παρά μετά που θα χρειαστεί κανονικά έξοδα κ διαδικασία τοκετου. 

Κι εγώ έτσι ξέρω. 

Η τροφοβλάστη δεν βρίσκει δισχιδή ράχη αλλά και πάλι στη Β επιπέδου έχει κάποιος πλήρη εικόνα.

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

Κ καλά κάνεις....εμείς όταν πήγαμε το Σάββατο να κάνουμε αυχαινικη βρήκε απώλεια ρινικού κ ανεπάρκεια τριγλωχινας. Αφού αποφασίσαμε να κανουμε τροφοβλάστη την Τετάρτη ,πριιν γινει  του λέμε, δεν βλέπουμε πάλι το ρινικό οστό;;;; Και μας είπε ότι έχει ξεκινήσει να φαίνεται... Μας είχε πει κ εμάς ότι αν θέλουμε να πάμε σε. Δύο βδομάδες να το ξανά δούμε κ να περιμένουμε μέχρι β επιπέδου μήπως έχει διορθωθεί αυτό στην καρδιά αλλά δεν μπορούσαμε να περιμένουμε. Θα εσκαγα δύο μήνες ...για αυτό αποφασίσαμε να την κάνουμε να ηρεμισουμε... Καλά κάνεις εσύ κ περιμένεις....

Ναι θα περιμένουμε γιατί πέρα από την αυξημένη αυχενική όλα τα υπόλοιπα τα βρήκε μια χαρά!

Β επιπέδου πότε κάνουμε;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Ναι θα περιμένουμε γιατί πέρα από την αυξημένη αυχενική όλα τα υπόλοιπα τα βρήκε μια χαρά!

Β επιπέδου πότε κάνουμε;

Άντε υπομονή.ολα καλά.θα πάνε.... Β επιπέδου 22 23 εβδομάδες περίπου...εγώ έκλεισα 18 μαιου


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...