Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, lenoutso είπε:

Γεννησαμε κι εμείς κορίτσια χθες!Φυσιολογικά με τεχνητούς πόνους και δύο δόσεις επισκληριδιου.4 ώρες η όλη διαδικασία!είχα καφέ υγρα από το πρωί χωρίς πόνους και το απόγευμα μου πε η γιατρός μου να μπούμε στο Ρέα με τεχνητούς γτ είχα τις προϋποθέσεις..Όλα καλά!3210 ο μπεμπουλης!μέχρι στιγμής όλα καλά με τον θηλασμό..ωραία εμπειρία!Να είναι όλα τα μικρά μας γερά!

να σου ζησει κοριτσι μου καλοτυχο!!! γερο και δυνατο.... λεγε μου τετοια για την προκληση μπαινω και εγω αυριο το πρωι και ευχομαι να τελειωσω γρηγορα...... 

κοριτσια μου καπου εδω σας γραφω το τελευταιο μηνυμα για σημερα ! αυριο θα ειναι μια καινουρια μερα για εμενα οταν μπορεσω θα μπω να σας πω πως εγινα και εγω μανουλα! να ειστε ολες καλα να περνατε ομοραφα αυτες τις μερες!


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , ναντια δε είπε:

να σου ζησει κοριτσι μου καλοτυχο!!! γερο και δυνατο.... λεγε μου τετοια για την προκληση μπαινω και εγω αυριο το πρωι και ευχομαι να τελειωσω γρηγορα...... 

κοριτσια μου καπου εδω σας γραφω το τελευταιο μηνυμα για σημερα ! αυριο θα ειναι μια καινουρια μερα για εμενα οταν μπορεσω θα μπω να σας πω πως εγινα και εγω μανουλα! να ειστε ολες καλα να περνατε ομοραφα αυτες τις μερες!

Με το καλο Νάντια να πανε ολα καλα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2018 at 7:55 ΠΜ, Sofaki91 είπε:

loL*                       ΠΗΤ  5/9

koutsouni10        ΠΗΤ  8/9 

lilito                      06/09 3020kg  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ  

kiki1986               ΠΗΤ  15/9   ΑΓΟΡΑΚΙ     

Cristina85            ΠΗΤ  15-20/9 

Marmat                 ΠΗΤ  15/09 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Metaxi                   ΠΗΤ 18/09 ΑΓΟΡΑΚΙ 

sofaki91              08/09 2690kg  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ  

Eva28                    ΠΗΤ  19/9    

Freya_1981          ΠΗΤ  20/09 ΑΓΟΡΑΚΙ

sweetmommy      ΠΗΤ  21/9  ΚΟΡΙΤΣΆΚΙ 

smile89                 ΠΗΤ  21/9

lenoutso                12/09 3210kg ΑΓΟΡΑΚΙ

Diman200115       ΠΗΤ  25/9

Νάντια δε              ΠΗΤ  24/9  ΑΓΟΡΑΚΙ

ntemii                     ΠΗΤ  26/9  ΑΓΟΡΑΚΙ  

ΦαιηΚατς              ΠΗΤ  26/09 ΑΓΟΡΑΚΙ

2angels                 06/09 3340kg  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

arous                      ΠΗΤ  30/9  ΕΚΠΛΗΞΗ

ZiliHer                    ΠΗΤ  1/10  ΑΓΟΡΑΚΙ

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ναντια δε είπε:

να σου ζησει κοριτσι μου καλοτυχο!!! γερο και δυνατο.... λεγε μου τετοια για την προκληση μπαινω και εγω αυριο το πρωι και ευχομαι να τελειωσω γρηγορα...... 

κοριτσια μου καπου εδω σας γραφω το τελευταιο μηνυμα για σημερα ! αυριο θα ειναι μια καινουρια μερα για εμενα οταν μπορεσω θα μπω να σας πω πως εγινα και εγω μανουλα! να ειστε ολες καλα να περνατε ομοραφα αυτες τις μερες!

Με το καλο Ναντια μου!!! Ολα θα πανε υπεροχα!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2018 at 8:14 ΠΜ, Smile89 είπε:

Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια!! Καλη λευτερια σε όλες οσες δεν έχουν γεννησει ακομη. Με εναν πονο. Σε οσες γεννησατε να σας ζησει γερο και καλοτυχο να ειναι. Αγαπες ειδα οτι κανετε πινακακι. Το smile89 ειμαι γω? Η αλλη κοπελα?? 

Ναι εσύ είσαι λογικά κοπέλα μου 

πρίν από 15 λεπτά , ναντια δε είπε:

να σου ζησει κοριτσι μου καλοτυχο!!! γερο και δυνατο.... λεγε μου τετοια για την προκληση μπαινω και εγω αυριο το πρωι και ευχομαι να τελειωσω γρηγορα...... 

κοριτσια μου καπου εδω σας γραφω το τελευταιο μηνυμα για σημερα ! αυριο θα ειναι μια καινουρια μερα για εμενα οταν μπορεσω θα μπω να σας πω πως εγινα και εγω μανουλα! να ειστε ολες καλα να περνατε ομοραφα αυτες τις μερες!

Με.το καλό κοπέλα μου περιμένουμε νέα σου 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Ναι εσύ είσαι λογικά κοπέλα μου 

Με.το καλό κοπέλα μου περιμένουμε νέα σου 

:) συγκινήθηκα πολυ που το δα να σου πω την αλήθεια. Αν το ανανεωνετε κ το φτιαχνετε τοτε θα πρεπει να διαγραφω. Ευτυχώς η ιστορία μου εχει καλη συνεχεια αφου εμεινα και Παλι έγκυος!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ έχω κάνει από το πρωί εισαγωγή. Έκανα εξετάσεις και στις 10 αύριο το πρωί μπαίνουμε! Θα με ξυπνήσουν στις 6 για κλισμα, 6:30 nst,μετά καθετήρα και 10 καισαρική!!! Έχω μεγάλη αγωνία!!!

  • Μου αρέσει 3

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ξυπνησα κι ειχα βαρυνει πολυ ξαφνικα και ειχα σαν πονακια αλλα οχι ακριβως... Δεν ξερω πως ειναι να γεννας εχοντας πονους που ξεκινησαν μονοι τους και δεν μπορω να καταλαβω ποσο κοντα ειμαι στη γεννα. Το προηγουμενο παιδακι μου ηταν με προκληση που κατεληξε σε καισαρικη. 

Σε αυτο επειδη φαινεται μικρο, 2500, θελω να μεινει ακομα να παρει βαρος για να μην το κρατησουν στη μενν λογω βαρους κατω απο 2500. Παντως χτες ξυπνησα στις 4 αφου σηκωθηκα ηδη δυο τρεις φορες στη νυχτα και σημερα στις 5. Αυτο με τον υπνο μαλλον ειναι προετοιμασια για μετα. Αλλα νιωθω οτι χρειαζομαι να κοιμηθω, το μυαλο μου δε λειτουργει πια.

Αν εκανα καισαρικη μαλλον θα γεννουσα αυριο ( στις 38 εβδομαδες δεν κανουμε επαναληπτικη καισαρικη;) Τωρα ειμαι πολυ περιεργη και για το ποτε θα ξεκινησει και για το πως θα παει...


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

@arous Εχεις βρει ομαδα για Vbac? Εδω στην Αθηνα? Χωρις προϋποθεσεις? Εννοω να σου χει πει περιμενουμε μεχρι τοτε κ οχι παραπανω και τα γνωστα.

Ευχομαι τα καλυτερα κι εχω να σου πω οτι εγω ετσι γεννηθηκα στο εξωτερικο, πριν 37 χρονια. Μη κοιτας που στην Ελλαδα σε κοιτανε σαν εξωγηινο αν πεις οτι θελεις φ.τ. μετα απο κ.τ. Εκει δε τεθηκε θεμα καν. 

Οταν ξεκινησει ο τοκετος θα το καταλαβουμε θελω να πιστευω, ειτε θα σπασουν τα νερα ειτε θα εχουμε πονακια τα οποια ομως θα ειναι ρυθμικα. 

Καλη επιτυχια κ παλι και με το καλο!


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

@arous Εχεις βρει ομαδα για Vbac? Εδω στην Αθηνα? Χωρις προϋποθεσεις? Εννοω να σου χει πει περιμενουμε μεχρι τοτε κ οχι παραπανω και τα γνωστα.

Ευχομαι τα καλυτερα κι εχω να σου πω οτι εγω ετσι γεννηθηκα στο εξωτερικο, πριν 37 χρονια. Μη κοιτας που στην Ελλαδα σε κοιτανε σαν εξωγηινο αν πεις οτι θελεις φ.τ. μετα απο κ.τ. Εκει δε τεθηκε θεμα καν. 

Οταν ξεκινησει ο τοκετος θα το καταλαβουμε θελω να πιστευω, ειτε θα σπασουν τα νερα ειτε θα εχουμε πονακια τα οποια ομως θα ειναι ρυθμικα. 

Καλη επιτυχια κ παλι και με το καλο!

Εχω βρει, ισως την πιο γνωστη ομαδα... Πολλα βμπακ κανει... Αλλα λιγο επειδη το μωρο δεν παιρνει αρκετο βαρος υπαρχει μια περιπτωση να παμε νωριτερα ( ελπιζω οχι) Σε γενικες γραμμες περιμενει ως 42. Ισχυακο τοκετο δεν κανει, αλλα ολα τα αλλα τα κανει! Πχ δεν κανει περινεοτομη, γεννας σε ο,τι σταση θελεις, περιμενει οσες ωρες χρειαστουν... Γενικα νομιζω οτι με εμπειρο και ηρεμο γιατρο και μαια μεγιστοποιουνται οι πιθανοτητες για φυσιολογικο τοκετο. Οι δικες μου ανησυχιες εχουν να κανουν περισσοτερο με το οτι ειναι κατι αγνωστο και απροβλεπτο στο πως θα εξελιχθει. Ασε που σκεφτομαι οτι αν κρατησουν το μωρο για παρακολουθηση, θα μου ειναι πολυ δυσκολο. Με ενοχλει που δεν μπορουμε να διαλεξουμε παιδιατρο που θα κανει την πρωτη εξεταση. Στο Λητω θα γεννησω...

 


e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@arous Ασε, καταλαβα, εισαι σε πολυ καλα χερια εσυ κ το μωρο σου. Μπραβο! 

Ευτυχως που υπαρχουν κ τετοιοι γιατροι για να πετυχαινουμε τοκετο με σεβασμο κ πανω απ ολα με ασφαλεια φυσικα για το μωρο μας. 

Ειμαι σιγουρη οτι θα γινει το καλυτερο και για τους 2 σας! Ποτε εχεις ΠΗΤ? Εγω 20/9 στο Λητω αλλα κι ο δικος μου περιμενει 42 εβδ.

 


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, ναντια δε said:

να σου ζησει κοριτσι μου καλοτυχο!!! γερο και δυνατο.... λεγε μου τετοια για την προκληση μπαινω και εγω αυριο το πρωι και ευχομαι να τελειωσω γρηγορα...... 

κοριτσια μου καπου εδω σας γραφω το τελευταιο μηνυμα για σημερα ! αυριο θα ειναι μια καινουρια μερα για εμενα οταν μπορεσω θα μπω να σας πω πως εγινα και εγω μανουλα! να ειστε ολες καλα να περνατε ομοραφα αυτες τις μερες!

Πως εισαι κοριτσι γεννησες τελικα, ολα καλα??


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Γεννησαμεεεε!!! 3490 ο μικρος που μου έλεγαν ότι είναι 2700! Όλα πάρα πολύ καλά! Θήλασα 2 φορές μέχρι τώρα! Ο μικρός πολύ ηρεμος... Τον ξυπνάω για να τον ταισω!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

:) συγκινήθηκα πολυ που το δα να σου πω την αλήθεια. Αν το ανανεωνετε κ το φτιαχνετε τοτε θα πρεπει να διαγραφω. Ευτυχώς η ιστορία μου εχει καλη συνεχεια αφου εμεινα και Παλι έγκυος!! 

Με το καλό κοπέλα μου πόσο είσαι ? 

πρίν από 21 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Γεννησαμεεεε!!! 3490 ο μικρος που μου έλεγαν ότι είναι 2700! Όλα πάρα πολύ καλά! Θήλασα 2 φορές μέχρι τώρα! Ο μικρός πολύ ηρεμος... Τον ξυπνάω για να τον ταισω!

Μπράβο Φαίη μου μεγάλο μωράκι ο μπέμπης σας .. να σας ζήσει γερό και καλοτυχο να ναι.. πως πήγε η καισαρική?? Ξύπνησες καλά??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Με το καλό κοπέλα μου πόσο είσαι ? 

Να σαι καλα κοριτσι μου. Την Δευτέρα θα είμαι ακριβώς 23ων εβδομαδων. Τεταρτη εχω την β επιπέδου, δοξα το θεο ως τωρα παμε καλα!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...