Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Νάντια να σου ζήσει το μωράκι, να ναι γερός και τυχερός!! Επιτέλους τον έχεις αγκαλιά!!!! τελευταία στιγμή γύρισε ανάποδα? βρε τον μικρό, ζόρικος από τώρα χαχαχα 14 ώρες πονούσες δηλαδή?πόνος που αντέχεται? με το θηλασμό κάνατε καλή αρχή?

Μσε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τον πόνο τον άντεχα γενικά.... Ναι είχε άλλα σχέδια ο μικρος με τον θηλασμό τα πάμε τέλεια.. απλά είναι λαίμαργος και στον ένα στήθος μ έκανε πληγη


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Μσε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τον πόνο τον άντεχα γενικά.... Ναι είχε άλλα σχέδια ο μικρος με τον θηλασμό τα πάμε τέλεια.. απλά είναι λαίμαργος και στον ένα στήθος μ έκανε πληγη

μπράβο κορίτσι μου!!Καλή αρχή στην νέα σας ζωή!!θα φύγει η πληγή, αφού τα πάτε τέλεια αυτό έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

loL*                       ΠΗΤ  5/9

koutsouni10        ΠΗΤ  8/9 

lilito                      06/09 3020kg  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ  

kiki1986               ΠΗΤ  15/9   ΑΓΟΡΑΚΙ     

Cristina85            ΠΗΤ  15-20/9 

Marmat                 ΠΗΤ  15/09 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Metaxi                   ΠΗΤ 18/09 ΑΓΟΡΑΚΙ 

sofaki91              08/09 2690kg  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ  

Eva28                    ΠΗΤ  19/9    

Freya_1981          ΠΗΤ  20/09 ΑΓΟΡΑΚΙ

sweetmommy      10 /9 3790kg  ΚΟΡΙΤΣΆΚΙ 

lenoutso                12/09 3210kg ΑΓΟΡΑΚΙ

Diman200115       ΠΗΤ  25/9

Νάντια δε               15/9 2700kg  ΑΓΟΡΑΚΙ

ntemii                     ΠΗΤ  26/9  ΑΓΟΡΑΚΙ  

ΦαιηΚατς              14/09 3490kg  ΑΓΟΡΑΚΙ

2angels                 06/09 3340kg  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

arous                      ΠΗΤ  30/9  ΕΚΠΛΗΞΗ

   ZiliHer                    ΠΗΤ  1/10  ΑΓΟΡΑΚΙ

On 15/9/2018 at 9:13 ΠΜ, Μάντη είπε:

Καλημέρα! Πως τα πας με την ομορφια σου;;;; αν θυμάμαι καλα στο Ρέα γέννησες κ εσυ;;; διαβασα για κατι 300αρι και επαθα λιγο πλακα.... 

Να το χαίρεστε!!!! Γερο και καλοτυχο!!!

Καλημέρα πολύ καλά τα πάμε κανένα πρόβλημα..Ναι χωρίς εοππυ τόσο είναι περίπου 

  • Ευχαριστώ 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

κοιμουνται κ τα δυο μικρα μου κ βρηκα λιγο χρονο! Αυτα με τα ''πατηματα'' ευτυχως δε τα ζησα εγω. Με ζουληξε ελαχιστα η γιατρος ( μικρη πιεση) μια μοναδικη φορα που με κοιταξε απο κατω πως παω. καμια σχεση με το πρωτο μου παιδι αυτη η καισαρικη. πολυ πιο γρηγορη αναρρωση κ γω! 2η μερα βγαλανε καθετηρα. 3η ορο κ εφαγα! σηκωθηκα στις 8 το απογευμα της ιδιας μερας ( καισαρικη στις 10). το μωρο θηλαζει αποκλειστικα (εκτος μιας μερας που μεινε θερμοκοιτιδα για τον ικτερο). Εκεινη τη μερα εμεινα κ γω μεσα...και εβγαζα με θηλαστρο για να μην πετρωσει το στηθος. Τωρα θα βγαλω τα ραμματα την τριτη. νιωθω μια χαρα..περδικι! 

φιλια σε ολες κ τα μπεμπουλακια!

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!Εμείς χθες γυρίσαμε σπίτι!Οι θηλές μου έχουν πληγωθεί..Προς το παρόν δεν του χωριού δώσει ξένο γάλα..Θα τον δει κι ο παιδίατρος σύντομα..

  • Μου αρέσει 2

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρά με τον παιδίατρο..μου είπε να έχω πρόγραμμα στο θηλασμό.Μην τον αφήνω ώρες να θηλάζω.15 με 20 λεπτά σε κάθε στήθος.Τα βράδια δεν κοιμάται..κατά τις 3 τον παίρνει ο ύπνος.Γκρινιαζει πολύ.Δειχνει να χει πονακια..πήρε όλα τα κιλά που έχασε και 20 γρ παραπάνω!

  • Μου αρέσει 2

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα στο θηλασμο σε καθε περιπτωση δεν μπαινει πριν τις 40 μερες. Υπαρχει ομαδα με συμβουλες για θηλασμο στο facebook. https://m.facebook.com/notes/πανελλήνιο-δίκτυο-εθελοντικών-ομάδων-μητρικού-θηλασμού-και-μητρότητας/πανελλήνιο-δίκτυο-εθελοντικών-ομάδων-υποστήριξης-θηλασμού-μητρότητας/622607501103422/#!/profile.php?id=390304120999209&ref=content_filter

Γεννησατε ολες; Καμια που να περιμενει το μωρακι της υπαρχει;

  • Ευχαριστώ 1

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!

πολυ ηρεμη η μπεμπουλα μου.. μαμ,κακα και νανι. Τη νυχτα ειναι λιγο πιο δραστηρια... με ταλαιπωρει για να χορτασει κ να την ξαναπαρει ο υπνος!

Ο γιος μου την ζηλευει! οταν την εχω αγκαλια μου δειχνει το λικνο της κ θελει να την βαλω μεσα. Παει να την σφιξει καμια φορα..δηθεν να την αγκαλιασει.Γενικως ειναι πολυ επικινδυνος..τρεμω στην ιδεα να μεινω μονη με τα δυο τους κ απ τη μια να πρεπει να φτιαξω φρουτοκρεμα στο γιο, να τον πιασω να τον αλλαξω και απ την αλλη να πλυνω κ να θηλασω τη μπεμπα.. αντε βρες χρονο να μαγειρεψεις με δυο μωρα! ψωμοτυρι θα τρωμε!!!

Τουλαχιστον τη νυχτα προλαβαινω και σηκωνομαι πριν το μικρο μου ξυπνησει τον ΄΄μεγαλο΄΄.

Α! εβγαλα το ραμα σημερα! αυριο θα κανω μπανιο επιτελους ολοκληρη! Να σας ρωτήσω κάτι άλλο...μας είπαν στονοσοκομείονα κάνουμε υπέρηχο ισχίων στο  μωρό( το χουν πρωτοκολο να κάνουν όλα τα μωρά λέει)..κ υπέρηχο καρδιάς λόγω μικρού φυσήματος που της εντόπισαν. Καμία εμπειρία έχετε?

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Μια χαρά με τον παιδίατρο..μου είπε να έχω πρόγραμμα στο θηλασμό.Μην τον αφήνω ώρες να θηλάζω.15 με 20 λεπτά σε κάθε στήθος.Τα βράδια δεν κοιμάται..κατά τις 3 τον παίρνει ο ύπνος.Γκρινιαζει πολύ.Δειχνει να χει πονακια..πήρε όλα τα κιλά που έχασε και 20 γρ παραπάνω!

Κ εμένα μου το είπε ο παιδίατρος αυτό για τον θηλασμό αλλά δεν γίνεται η δικιά μου θέλει κ 1 2 ώρες στήθος..τα βράδια μου κοιμάται πολύ καλά κ γενικώς όλη τη μέρα καλή είναι..μπράβο που ανέκτησε το βάρος του.. Εγώ δεν πήρα ζυγαριά κ δεν έχω ιδέα.. 

3 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

κοριτσια καλησπερα!

πολυ ηρεμη η μπεμπουλα μου.. μαμ,κακα και νανι. Τη νυχτα ειναι λιγο πιο δραστηρια... με ταλαιπωρει για να χορτασει κ να την ξαναπαρει ο υπνος!

Ο γιος μου την ζηλευει! οταν την εχω αγκαλια μου δειχνει το λικνο της κ θελει να την βαλω μεσα. Παει να την σφιξει καμια φορα..δηθεν να την αγκαλιασει.Γενικως ειναι πολυ επικινδυνος..τρεμω στην ιδεα να μεινω μονη με τα δυο τους κ απ τη μια να πρεπει να φτιαξω φρουτοκρεμα στο γιο, να τον πιασω να τον αλλαξω και απ την αλλη να πλυνω κ να θηλασω τη μπεμπα.. αντε βρες χρονο να μαγειρεψεις με δυο μωρα! ψωμοτυρι θα τρωμε!!!

Τουλαχιστον τη νυχτα προλαβαινω και σηκωνομαι πριν το μικρο μου ξυπνησει τον ΄΄μεγαλο΄΄.

Α! εβγαλα το ραμα σημερα! αυριο θα κανω μπανιο επιτελους ολοκληρη! Να σας ρωτήσω κάτι άλλο...μας είπαν στονοσοκομείονα κάνουμε υπέρηχο ισχίων στο  μωρό( το χουν πρωτοκολο να κάνουν όλα τα μωρά λέει)..κ υπέρηχο καρδιάς λόγω μικρού φυσήματος που της εντόπισαν. Καμία εμπειρία έχετε?

Ωχ να τον προσέχετε παραπάνω τότε..ειναι κ μικρούλης ακόμα λογικό..

Μπράβο σου με δύο παιδιά χωρίς βοήθεια και τα καταφέρνεις μόνη σου..ότι προλαβαίνεις να κάνεις..

Εμένα μου βάλανε ράμματα που απορροφονται κ έτσι έκανα μπάνιο ολόκληρη την 3η μέρα..

Αυτό για την εξέταση δεν το γνωρίζω...

 

Πότε θα τα βγάλετε έξω τα μπεμπακια Σας??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κ εμένα μου το είπε ο παιδίατρος αυτό για τον θηλασμό αλλά δεν γίνεται η δικιά μου θέλει κ 1 2 ώρες στήθος..τα βράδια μου κοιμάται πολύ καλά κ γενικώς όλη τη μέρα καλή είναι..μπράβο που ανέκτησε το βάρος του.. Εγώ δεν πήρα ζυγαριά κ δεν έχω ιδέα.. 

 

 

Πότε θα τα βγάλετε έξω τα μπεμπακια Σας??

Ούτε εμείς πήραμε ζυγαριά..έφερε ο παιδίατρος στο σπίτι.Την Παρασκευή θα τον ζυγίσει πάλι.Μολις τον πήρε ο άντρας μου και του είπε ότι το πρώτο βράδυ στο σπίτι έτρωγε και έδειχνε να μην χορταινει ήρθε αμεσως να τον δει.Κι εγώ έτσι το πρώτο βράδυ να το χω μια ώρα στο στήθος να τον βάζω και μετά πάλι να θέλει.Προς το παρόν 20 λεπτά θηλάζει στο ένα στήθος και 15 στο άλλο.Δεν τον διακόπτω..μόνος του..Εμείς όταν σαραντισουμε θα βγουμε!Να μην έρθει με κανέναν επαφή μας είπε ο παιδίατρος για 40 μέρες.Αν πάρει μικρόβιο στις πρώτες 30 μέρες πάει κατευθείαν νοσοκομείο..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, lenoutso είπε:

Ούτε εμείς πήραμε ζυγαριά..έφερε ο παιδίατρος στο σπίτι.Την Παρασκευή θα τον ζυγίσει πάλι.Μολις τον πήρε ο άντρας μου και του είπε ότι το πρώτο βράδυ στο σπίτι έτρωγε και έδειχνε να μην χορταινει ήρθε αμεσως να τον δει.Κι εγώ έτσι το πρώτο βράδυ να το χω μια ώρα στο στήθος να τον βάζω και μετά πάλι να θέλει.Προς το παρόν 20 λεπτά θηλάζει στο ένα στήθος και 15 στο άλλο.Δεν τον διακόπτω..μόνος του..Εμείς όταν σαραντισουμε θα βγουμε!Να μην έρθει με κανέναν επαφή μας είπε ο παιδίατρος για 40 μέρες.Αν πάρει μικρόβιο στις πρώτες 30 μέρες πάει κατευθείαν νοσοκομείο..

Τελικά πήρε ο άντρας μου τώρα το απόγευμα από φαρμακείο..Την νοικιασαμε αλλά η κοπέλα μας την έδωσε έτσι.. Ναι το γνωρίζω αυτό για το μικρόβιο αλλά αν είναι σε ανοιχτό χώρο δεν κινδυνεύει το μωράκι. Και έτσι μπορεί και η μαμά να βγει λίγο έξω.. Εγώ δεν μπορώ να διανοηθώ να κάτσω άλλες 30 μέρες μέσα..καλά ντυμένη θα την έχω και σε ανοιχτό χώρο χωρίς πολύ κόσμο και όλα καλά..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,εμείς πήγαμε χθες παιδίατρο.μας είπε είναι λογικό να κάθεται στο στήθος και 2 και 3 ώρες. Είναι και παρηγοριά εκτός από φαγητό.θελουν αγκαλίτσα και επαφή και αν κουράζομαι επειδή με μυρίζει και θέλει στήθος συνέχεια να το παίρνει αγκαλίτσα και ο μπαμπάς για να ξεκουράζομαι. Εμένα τρώει από το ένα κάθε φορά γύρω στα 20 λεπτά και χορταινει αν τη δω ανησυχεί της δίνω και από το άλλο. Πήρε 180 γρ. συν από το βάρος γέννησης και το βράδυ κοιμάται σίγουρα ένα τρίωρο προχθές κοιμήθηκε 5 ώρες. Αλλά την πιάνει πολύ γκρίνια και μένει άυπνη 10-1 αλλά μετά κοιμ;ται σερί. Μόνο στο μπάνιο και στην αλλαγή πανας κλαίει σαν να το σφάζουμε.χαχαχαχ . Έχω και ένα γρομπαλακι στο ένα στήθος που έχει περισσότερο γάλα, πιθανόν είναι φραγμένο γαλακτοφόρος πόρος.και προσπαθώ να τη βάζω από κει περισσότερο.

Για υπέρηχο ισχίων και καρδιας δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!! Βλεπω τα πάτε πολυ ομορφα με τα αγγελουδια σας... Ανυπομονώ και εγω να κρατήσω το αντρακι μου αγκαλίτσα!!! Οσες κανατε καισαρική τι εξετάσεις κανατε πριν;;;; βλαστοκύτταρα κρατήσατε;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Βλεπω τα πάτε πολυ ομορφα με τα αγγελουδια σας... Ανυπομονώ και εγω να κρατήσω το αντρακι μου αγκαλίτσα!!! Οσες κανατε καισαρική τι εξετάσεις κανατε πριν;;;; βλαστοκύτταρα κρατήσατε;;;;

εγω γεννησα με φυσιολογικο, καναμε δωρεα τα βλαστοκυτταρα στη δημοσια τραπεζα.

 

19 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Κ εμένα μου το είπε ο παιδίατρος αυτό για τον θηλασμό αλλά δεν γίνεται η δικιά μου θέλει κ 1 2 ώρες στήθος..τα βράδια μου κοιμάται πολύ καλά κ γενικώς όλη τη μέρα καλή είναι..μπράβο που ανέκτησε το βάρος του.. Εγώ δεν πήρα ζυγαριά κ δεν έχω ιδέα.. 

Ωχ να τον προσέχετε παραπάνω τότε..ειναι κ μικρούλης ακόμα λογικό..

Μπράβο σου με δύο παιδιά χωρίς βοήθεια και τα καταφέρνεις μόνη σου..ότι προλαβαίνεις να κάνεις..

Εμένα μου βάλανε ράμματα που απορροφονται κ έτσι έκανα μπάνιο ολόκληρη την 3η μέρα..

Αυτό για την εξέταση δεν το γνωρίζω...

 

Πότε θα τα βγάλετε έξω τα μπεμπακια Σας??

εξω βγηκαμε για 5 λεπτα στη γειτονια με το μαρσιππο αλλα φυσουσε και γυρισαμε πισω. ειπε η παιδιατρος να τη βγαζουμε εστω στο μπαλκονι μιση ωρα να παιρνει ωκαθαρο αερα. και απλα να μην πηγαινουμε σε κλειστους χωρους η με πολυ κοσμο. αλλα μπορουμε οποτε θελουμε να παμε στο χωριο αφου ειναι δικο μας το σπιτι. απλανα υπαρχει κοντα ενα κεντρο υγειας, ενας παιδιατρος προληπτικα

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...