Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

On 22/9/2018 at 3:21 ΜΜ, lenoutso είπε:

Βλεπω τα παιδια του Σεπτεμβριου λαιμαργα και φαγανα!!Κι εμενα ετσι ειναι..50 γρ τη μερα παιρνει.Εγω κοριτσια σώθηκα με κεραλοιφη απλή (λάδι και κερι).Μου φτιαξε τις θηλες μεσα σε μια μερα και πλεον απολαμβανω παλι τον θηλασμο.Από κοχυλια ποια προτείνετε;Εγω επιθεματα φοραω προς το παρον.

Εγώ πήρα ψευτιθηλες κ σώθηκαν πλέον απολαμβάνουμε τον θηλασμό!! Επιθέματα μου είπαν όχι πάρει το στήθος να περνάει αέρα όταν έχει πληγές!


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εγώ πήρα ψευτιθηλες κ σώθηκαν πλέον απολαμβάνουμε τον θηλασμό!! Επιθέματα μου είπαν όχι πάρει το στήθος να περνάει αέρα όταν έχει πληγές!

Και εμένα το ίδιο μου είπαν για τα επιθέματα αλλά μέχρι να πάρω τα κοχύλια τα χρησιμοποιώ αναγκαστικά! Ψευτοθηλη μου είπε και πιπίλα να τα αποφύγω για τη σύγχυση θηλών... Εγώ πάντως που του το έδινα με μπουκάλι για μια μέρα δεν είδα καμία σύγχυση! Πάλι σαν κροκοδειλακι το ανοίγει το στόμα για να φάει! Δεν έχουν πολύ πλάκα όταν πεινανε και τα βάζεις και μέχρι να βρουν το στήθος κάνουν σαν τρελά; Εγώ πολύ γελάω!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, anemoni1989 said:

Περπατα οσο μπορείς και ανεβοκατεβα σκαλες αν εχεις σ σπιτι σου!!! Και αμα δε βαριέσαι κανε και δουλειες! Η μαια στα μαθήματα ανωδυνου μας ειχε πει πως ειδικα οι σκάλες και οι δουλειές συμβάλλουν πολύ στην αφιξη των μπεμπε οταν καλοβολευονται!!! 

Θελει κ μπαλα και σεξ αλλα οτι κ να κανω ερχεται πιστευω!

Ειναι το πρωτο μας οποτε ειναι λογικο να παιρνει μερες. Απλα συνηθως οι γιατροι δε σε περιμενουν σε αντιστοιχες περιπτωσεις κ σε βαζουν με προκληση.

Εγω εκτος απροοπτου δε θα κανω προκληση, τον περιμενουμε! Βασταω γερα....


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Εγώ πήρα ψευτιθηλες κ σώθηκαν πλέον απολαμβάνουμε τον θηλασμό!! Επιθέματα μου είπαν όχι πάρει το στήθος να περνάει αέρα όταν έχει πληγές!

Ποιες πηρες;

 

5 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

 Πάλι σαν κροκοδειλακι το ανοίγει το στόμα για να φάει! Δεν έχουν πολύ πλάκα όταν πεινανε και τα βάζεις και μέχρι να βρουν το στήθος κάνουν σαν τρελά; Εγώ πολύ γελάω!

Πιρανχας όντως!!Πολυ γελιο!!Εγώ γελάω κι οταν κανει τα κακα του...Απόλαυση!!Ανακουφιση!!


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , lenoutso είπε:

Ποιες πηρες;

 

Πιρανχας όντως!!Πολυ γελιο!!Εγώ γελάω κι οταν κανει τα κακα του...Απόλαυση!!Ανακουφιση!!

Κάθε πότε σου κάνει κακά; Εμένα κάνει συνέχεια!!! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Και εμένα το ίδιο μου είπαν για τα επιθέματα αλλά μέχρι να πάρω τα κοχύλια τα χρησιμοποιώ αναγκαστικά! Ψευτοθηλη μου είπε και πιπίλα να τα αποφύγω για τη σύγχυση θηλών... Εγώ πάντως που του το έδινα με μπουκάλι για μια μέρα δεν είδα καμία σύγχυση! Πάλι σαν κροκοδειλακι το ανοίγει το στόμα για να φάει! Δεν έχουν πολύ πλάκα όταν πεινανε και τα βάζεις και μέχρι να βρουν το στήθος κάνουν σαν τρελά; Εγώ πολύ γελάω!

Πωπω και η δικιά μου τρελαίνεται μιλάμε χαχαχα ειδικά στο δεξί κάνει σαν τρελή.. Και κλάμα μπόλικο γτ την βάζω και βγάζω όταν μου το πιάνει λάθος..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Κάθε πότε σου κάνει κακά; Εμένα κάνει συνέχεια!!! 

11 με 12 πανες τη μέρα!Πόσες φορές τον έχουμε αλλάξει και στο καπακι πάλι;πόσες ώρες κοιμάται;κοιμάται μετά από κάθε θηλασμό;γτ εμένα μπορεί να μείνει κι ένα τρίωρο ξύπνιος.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Πωπω και η δικιά μου τρελαίνεται μιλάμε χαχαχα ειδικά στο δεξί κάνει σαν τρελή.. Και κλάμα μπόλικο γτ την βάζω και βγάζω όταν μου το πιάνει λάθος..

Εμένα δεν κλαίει, γυρίζει το κεφάλι πίσω σαν τελικό σίγμα! Αφού τα κορίτσια στο νοσοκομείο τον φώναζαν Πετρουνια!

6 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

11 με 12 πανες τη μέρα!Πόσες φορές τον έχουμε αλλάξει και στο καπακι πάλι;πόσες ώρες κοιμάται;κοιμάται μετά από κάθε θηλασμό;γτ εμένα μπορεί να μείνει κι ένα τρίωρο ξύπνιος.

Και εμένα το ίδιο! Κυρίως το μεσημέρι και το απόγευμα. Κάθεται αλλά δεν κλαίει καθόλου το γλυκό μου! Το βράδυ ανά 4 ώρες ξυπνάει, τρώει και ξανακοιμαται ευτυχώς!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2018 at 5:11 ΜΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Έχω πει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια λόγια από τη μέρα που γέννησα πάνω από 10 φορές! Μα ακριβώς τα ίδια! Ειδικά το " με λυπήθηκε ο Θεός" ψωμοτυρι! Γιατί ο μεγάλος μου ήταν και παραμένει πολυυυυυυ γκρινιάρης!

Εμένα ζήτησε αλλά του είπα ότι έχει δόντια και θα με πονέσει και μου ζήτησε να του δώσω στο μπιμπερο...

@sweet mommy λες και βλέπω εμένα με τη διαφορά ότι εμένα μου λέει ότι ζηλεύει και θέλει και αυτός ότι κάνω στο μωρό... Κατά τα άλλα κάνει τα ίδια ακριβώς, φασαρία, πειραζει το μωρό οπότε βρει ευκαιρία, γκρινιάζει πολύ... Ο λώρος μέχρι αύριο θα πέσει σίγουρα! Να σου πω, τι ράμματα σου κάνανε; Γιατί εμένα μου είπε ο γιατρός ότι θα απορροφηθούν και δεν χρειάζονται κόψιμο και ότι ένα σκοινακι που είναι από πάνω έξω να το κόψω μονη μου, δεν είναι δύσκολο μου είπε... Αλλά πώς να το κάνω; Να κόψω ότι βλέπω η το τραβαω; 

Ωραίος ετούτος ο γιατρός!!!! Αφού δε σου πε να ραφτείς και μόνη σου μόλις έβγαλε το παιδί...πάλι καλά! χαχαχχαα

Πέρα από την πλάκα, δεν είναι δύσκολο πράγματι να βγάλεις το εξωτερικό ράμμα! Είναι δυο κόμποι (ένας δεξιά κ ένας αριστερά). Κόβεις με ψαλιδάκι τον έναν κόμπο και κρατώντας τον άλλον κόμπο τραβάς την κλωστή σιγά σιγά -βασικά σαν μπετονιά είναι αυτό το ράμμα. Σα να βγαίνει πλαστικό το νιώθεις! Μετά με βαμβάκι και μπεταντιν απολυμαίνεις την περιοχή. Εμένα μου βαλαν απλά μια γάζα και μου είπαν μπάνιο να κάνω την επόμενη. α! μου γραψαν και αγόρασα μια αλοιφή την hysil. Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει..πάντως δροσίζει!  

Σήμερα ήρθε η παιδίατρος στο σπίτι...η μπεμπούλα από 3790 έχει φτάσει 4.130!!! Και ύψος 54! Στο νοσοκομείο έγραψαν ότι γεννήθηκε 48! Δύσκολο να το πιστέψω και γω και η παιδίατρος μας!

Την βρήκε τέλεια... για τον υπέρηχο ισχύων μου είπε ότι είναι προληπτικός έλεγχος και να τον κάνουμε 30 ημερών. Για το φύσημα καρδιάς με καθησύχασε...δεν άκουσε τίποτα ανησυχητικό και δεν θα κάνω τίποτα (τουλάχιστον ακόμα).

Α! και επειδή έχω υποθυρεοειδισμό-χασιμότο...θα κάνω και στην μικρή εξετάσεις αίματος 30-40 ημερών. 

Η μπέμπα ζήτημα να ναι ξύπνια 1 ώρα την ημέρα..και αυτή όχι συνεχόμενη!  Κλαίει..την αλλάζω, την ταίζω και πάλι κοιμάται. Τη νύχτα ξυπνάει 2 φορές..είναι λίγο πιο ανήσυχη..μπορεί να πιει και από τα δύο στήθη-λες και δε χορταίνει, αργεί λίγο να ρευτεί..αλλά κοιμάται πάλι η ψυχουλίτσα! 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Επιτέλους γυρίσαμε σπίτι μας. Επιτέλους αφήσαμε το νοσοκομείο. Ώρα να προσαρμοστούμε και εμείς τώρα. Δύσκολη η μενν και γω ακόμα αναρρωνω αλλά σημασία έχει ότι είμαστε καλά και σπίτι μας! Το γάλα μου κόπηκε μια φορά το επανέφερα αλλά πάλι μου έχει μειωθεί παααρα πολύ. Βγάζω με θηλαστρο, της δίνω με μπουκάλι γιατί είναι και χάλια οι θηλές μου . Της ματωσαμε νομίζοντας ότι έχω γάλα..   έτσι , δίνω και έτοιμο.

Σημερα ήρθε και η παιδίατρος σπίτι να μας δει. Έχουμε πάει 3770. Σαν 3 μηνών μας είπε είμαστε! Χαχαχαχααχ

Αυτά κορίτσια μου..... 

  • Μου αρέσει 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Επιτέλους γυρίσαμε σπίτι μας. Επιτέλους αφήσαμε το νοσοκομείο. Ώρα να προσαρμοστούμε και εμείς τώρα. Δύσκολη η μενν και γω ακόμα αναρρωνω αλλά σημασία έχει ότι είμαστε καλά και σπίτι μας! Το γάλα μου κόπηκε μια φορά το επανέφερα αλλά πάλι μου έχει μειωθεί παααρα πολύ. Βγάζω με θηλαστρο, της δίνω με μπουκάλι γιατί είναι και χάλια οι θηλές μου . Της ματωσαμε νομίζοντας ότι έχω γάλα..   έτσι , δίνω και έτοιμο.

Σημερα ήρθε και η παιδίατρος σπίτι να μας δει. Έχουμε πάει 3770. Σαν 3 μηνών μας είπε είμαστε! Χαχαχαχααχ

Αυτά κορίτσια μου..... 

Τώρα που γυρίσατε όλα θα πάνε καλά! Θα αυξηθεί και το γάλα σου και θα φτιάξετε και τα ωράρια και ολα! Μην αγχώνεσαι για τέτοια πράγματα! Καλή διατροφή θέλει και όσο θα βγάζεις γάλα τόσο θα έρχεται... Δούνα και λαβην είναι η διαδικασία! Να είστε και οι δυο σας υγιής πάνω απ'όλα!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Επιτέλους γυρίσαμε σπίτι μας. Επιτέλους αφήσαμε το νοσοκομείο. Ώρα να προσαρμοστούμε και εμείς τώρα. Δύσκολη η μενν και γω ακόμα αναρρωνω αλλά σημασία έχει ότι είμαστε καλά και σπίτι μας! Το γάλα μου κόπηκε μια φορά το επανέφερα αλλά πάλι μου έχει μειωθεί παααρα πολύ. Βγάζω με θηλαστρο, της δίνω με μπουκάλι γιατί είναι και χάλια οι θηλές μου . Της ματωσαμε νομίζοντας ότι έχω γάλα..   έτσι , δίνω και έτοιμο.

Σημερα ήρθε και η παιδίατρος σπίτι να μας δει. Έχουμε πάει 3770. Σαν 3 μηνών μας είπε είμαστε! Χαχαχαχααχ

Αυτά κορίτσια μου..... 

Καλημέρα!!!! Καλή προσαρμογή στη νέα σας ζωή και όλα θα φτιάξουν με το θηλασμό, μην αγχώνεσαι!!! Αφού το θες τόσο πολύ, θα τα καταφέρεις!!! Εμένα έτσι μου λέει η μαία μου!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2018 at 3:21 ΜΜ, lenoutso είπε:

Βλεπω τα παιδια του Σεπτεμβριου λαιμαργα και φαγανα!!Κι εμενα ετσι ειναι..50 γρ τη μερα παιρνει.Εγω κοριτσια σώθηκα με κεραλοιφη απλή (λάδι και κερι).Μου φτιαξε τις θηλες μεσα σε μια μερα και πλεον απολαμβανω παλι τον θηλασμο.Από κοχυλια ποια προτείνετε;Εγω επιθεματα φοραω προς το παρον.

Κοχύλια εγώ της οικογένειας πήρα βέβαια πλέον δεν τα χρησιμοποιώ έχω της ψευτιθηλες κ ηρέμησα αρκετά.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Πώς είστε; Εγώ μια χαρά με τον θηλασμό, πολύ ησυχουλης ο μπέμπης! Το μόνο θέμα μου είναι η τομή της καισαρικής... Στη μια άκρη εκεί που ξεκινάει η τομή έχει κάνει ένα γρουμπουλι από μέσα σαν μικρό καρυδάκι και με πονάει όταν ζοριζομαι. Έπαιρνα τον γιατρό χθες αλλά δεν τον βρήκα. Εχθές είχα και ένα 37,7 το βράδυ... Ξέρει καμία τι μπορεί να είναι;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. πως είστε? 

Η μικρή μου πολύ ήσυχη με τον θηλασμό τα πάμε και εμείς πολύ καλά μόνο που έχει λίγα αέρια παραπάνω και ζορίζεται..το βράδυ κοιμόμαστε ένα 3ωρο ξυπνάει για φαί και μετά ανα δύο ώρες ως τις 9..Αύριο ή το Σάββατο θα ρθει ο παιδίατρος πάλι.. κάνετε συγκοιμηση??

@ΦαιηΚατς και εγώ το ίδιο έχω με το γρομπαλακι αλλά όλο λέω θα το πω στη γιατρό μου και όλο το ξεχνάω..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...