Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κουράγιο κορίτσια.. @ΦαιηΚατς μήπως πρέπει να κάνεις αποχή και απ τα κρυφά γαλακτοκομικά? Για να γίνει πιο αποτελεσματική η "θεραπεία"? 

Πώς ήταν τελικά η νύχτα?? @sweet mommy

Εμένα σφίγγεται έχει αέρια ακόμα αλλά λερώνει πάνες όλα καλά.. βάρος δεν μου παίρνει εύκολα αλλά μου είπαν να μην ανησυχώ..αγόρασα και μάρσιπο μει ται χθες θα μου ρθει αύριο.. πάντως μέχρι προχθές ήταν ένα μωρό που αν κοιμόταν στην αγκαλιά μου και την άφηνα κάτω ξυπνούσε στο δευτερόλεπτο μου το κάνει 2 βδομάδες..  πριν λίγο όμως την άφησα και κοιμάται ακόμα περνάει και το άλμα ίσως γι'αυτό.. χαμογελάει κιόλας πιο συχνά.. Το βράδυ κάνουμε ακόμα συγκοιμηση αλλά σήμερα θα την βάλω στην καλαθουνα της γτ δεν έχω καθόλου χώρο να κοιμηθώ και ας κουράζομαι παραπάνω..

Όσο για τα λοχεία έχω ακόμα αλλά πολύ λίγο..εσείς?

Όταν λες τα κρυφά τι εννοείς; Τρώω φαγητό που φτιάχνω εγώ και φρούτα... Που να έχει κρυφά γαλακτοκομικά; Δεν μου πάει στο μυαλό κάτι που μπορεί να έχει. Και εγώ έχω ακόμα αλλά και εγώ λίγα... Ποτέ σταματάνε άραγε;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλήμερα κορίτσια!εμείς πονακια έχουμε το μεσημέρι.. σφίγγεται ο κακομοίρης για να τα κάνει.το απόγευμα και το βράδυ τα κάνει άνετα.χθες και σήμερα του δώσαμε χαμομήλι.για να δούμε..κι εγώ έχω ακόμα λοχεία!

 


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια, εμεις σαραντιζουμε αυριο. ειναι 4275. (γεννηθηκε 3020) με αποκλειστιξο θηλασμο. εμενα εχει αερια και ζοριζεται να κανει κακα. και απο το ζορι μου βγαζει γουλιεσ. και ρουκετες η παιδιατρος μου ειπε να τη σταματαω οταν τρωει να ρευεται και να σθνεχιζει μετα.γιανα φευγει ο αερας απο την κοιλιτσα. μασαζακι στην κοιλιτσα ξαι να της κραταω τα ποδια για να τη βοηθησω να τα κανει. μας κοιταει και μας χαμογελαει συχνα. και εχει κανα 2 μερες που κοιμαται 7-8 ωρες τη νυχτα.... αν και το παραπονο μου ειναι οτι καθεται σε ολους να την παιξουν εκτος απο μενα. μολις με μυρισει κλαει και γλυφεται η λαιμαργη. χαμομηλι απαγορευεται πριν τα 2. μπορειτε αν θηλαζετε να πιειτε εσεις και περναει στο μωρο. και γω εχω ακομη λοχεια, λιγα βεβαια


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , lenoutso είπε:

Καλήμερα κορίτσια!εμείς πονακια έχουμε το μεσημέρι.. σφίγγεται ο κακομοίρης για να τα κάνει.το απόγευμα και το βράδυ τα κάνει άνετα.χθες και σήμερα του δώσαμε χαμομήλι.για να δούμε..κι εγώ έχω ακόμα λοχεία!

 

Εμένα σφίγγεται αλλά όχι για κακά, κακά κάνει εύκολα και σε κάθε γεύμα, αλλά ακούγονται τα εντερακια του πάρα πολύ! Η παιδίατρος μου είπε να μη του δώσω κανένα άλλο υγρό από τη στιγμή που θηλάζω αποκλειστικά...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Όταν λες τα κρυφά τι εννοείς; Τρώω φαγητό που φτιάχνω εγώ και φρούτα... Που να έχει κρυφά γαλακτοκομικά; Δεν μου πάει στο μυαλό κάτι που μπορεί να έχει. Και εγώ έχω ακόμα αλλά και εγώ λίγα... Ποτέ σταματάνε άραγε;

Να μη τρως τίποτα από αρτοποιείο dressings ακόμα και μπαχαρικά μπορεί να περιέχουν αλλά και συσκευασμένα κυρίως να κοιτάς Ετικέτες..

Έλα μ ντε και εγώ περιμένω να τελειώσουν τελείως.. 

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

γεια σας κοριτσια, εμεις σαραντιζουμε αυριο. ειναι 4275. (γεννηθηκε 3020) με αποκλειστιξο θηλασμο. εμενα εχει αερια και ζοριζεται να κανει κακα. και απο το ζορι μου βγαζει γουλιεσ. και ρουκετες η παιδιατρος μου ειπε να τη σταματαω οταν τρωει να ρευεται και να σθνεχιζει μετα.γιανα φευγει ο αερας απο την κοιλιτσα. μασαζακι στην κοιλιτσα ξαι να της κραταω τα ποδια για να τη βοηθησω να τα κανει. μας κοιταει και μας χαμογελαει συχνα. και εχει κανα 2 μερες που κοιμαται 7-8 ωρες τη νυχτα.... αν και το παραπονο μου ειναι οτι καθεται σε ολους να την παιξουν εκτος απο μενα. μολις με μυρισει κλαει και γλυφεται η λαιμαργη. χαμομηλι απαγορευεται πριν τα 2. μπορειτε αν θηλαζετε να πιειτε εσεις και περναει στο μωρο. και γω εχω ακομη λοχεια, λιγα βεβαια

Είδες καμία βελτίωση κάνοντας το ? Και εμένα το ίδιο κάνει.. Όχι συχνά γουλιές και ρουκέτες αλλά μέρα παραμερα πχ.. κάθε πόσο τρώει έχει μπει ένα μίνι πρόγραμμα ή είναι όλη μέρα στήθος?

 

 

Βασικά τους 3 πρώτους μήνες καλό είναι ούτε εμείς να μη πίνουμε τσάι χαμομήλι κοκ..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

γεια σας κοριτσια, εμεις σαραντιζουμε αυριο. ειναι 4275. (γεννηθηκε 3020) με αποκλειστιξο θηλασμο. εμενα εχει αερια και ζοριζεται να κανει κακα. και απο το ζορι μου βγαζει γουλιεσ. και ρουκετες η παιδιατρος μου ειπε να τη σταματαω οταν τρωει να ρευεται και να σθνεχιζει μετα.γιανα φευγει ο αερας απο την κοιλιτσα. μασαζακι στην κοιλιτσα ξαι να της κραταω τα ποδια για να τη βοηθησω να τα κανει. μας κοιταει και μας χαμογελαει συχνα. και εχει κανα 2 μερες που κοιμαται 7-8 ωρες τη νυχτα.... αν και το παραπονο μου ειναι οτι καθεται σε ολους να την παιξουν εκτος απο μενα. μολις με μυρισει κλαει και γλυφεται η λαιμαργη. χαμομηλι απαγορευεται πριν τα 2. μπορειτε αν θηλαζετε να πιειτε εσεις και περναει στο μωρο. και γω εχω ακομη λοχεια, λιγα βεβαια

Και εμένα μου χαμογελάει ο σκατουλης!!! Καλά αυτό με το που με μυρίζει γυρνάει το κεφάλι και ανοίγει το στόμα με τρελαίνει! Δεν είμαι η μάνα του, το γάλα του είμαι!!! Εμείς αυτή τη βδομάδα έχουμε παιδίατρο και την Δευτέρα σαραντιζουμε. Εγώ την πρώτη φορά που έκανε εμετό ρουκέτα τρόμαξα ρε γιατί ο μεγάλος δεν μου έχει κάνει ποτέ, ούτε άρρωστος και νόμιζα ότι αρρώστησε το παιδί! Αλλά μου είπε η παιδίατρος ότι είναι από το σφίξιμο από τους κολικούς. 

πρίν από 16 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Να μη τρως τίποτα από αρτοποιείο dressings ακόμα και μπαχαρικά μπορεί να περιέχουν αλλά και συσκευασμένα κυρίως να κοιτάς Ετικέτες..

Δεν τρώω τέτοια ούτως η αλλως, προσέχω πολύ για να μην περνάει στο γάλα ότι χαζο έτρωγα πριν... Αφού μια μέρα έφαγα φουντουνια από τον μεγάλο και μετα ένιωθα άσχημα μήπως άλλαξε η γεύση από το γάλα κλπ... 

Από κιλά πώς είστε κορίτσια; Χάσατε τίποτα; Εγώ πήρα 6 στην εγκυμοσύνη και τώρα είμαι -10!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Και εμένα μου χαμογελάει ο σκατουλης!!! Καλά αυτό με το που με μυρίζει γυρνάει το κεφάλι και ανοίγει το στόμα με τρελαίνει! Δεν είμαι η μάνα του, το γάλα του είμαι!!! Εμείς αυτή τη βδομάδα έχουμε παιδίατρο και την Δευτέρα σαραντιζουμε. Εγώ την πρώτη φορά που έκανε εμετό ρουκέτα τρόμαξα ρε γιατί ο μεγάλος δεν μου έχει κάνει ποτέ, ούτε άρρωστος και νόμιζα ότι αρρώστησε το παιδί! Αλλά μου είπε η παιδίατρος ότι είναι από το σφίξιμο από τους κολικούς. 

Δεν τρώω τέτοια ούτως η αλλως, προσέχω πολύ για να μην περνάει στο γάλα ότι χαζο έτρωγα πριν... Αφού μια μέρα έφαγα φουντουνια από τον μεγάλο και μετα ένιωθα άσχημα μήπως άλλαξε η γεύση από το γάλα κλπ... 

Από κιλά πώς είστε κορίτσια; Χάσατε τίποτα; Εγώ πήρα 6 στην εγκυμοσύνη και τώρα είμαι -10!

Άσε εγώ έκανα το λάθος κ ήπια πολύ χυμό πορτοκάλι κ κοκκίνισε ο κωλος της.. τρόμαξα πολύ..

Εγώ 5 6 είχα πάρει κ έχω να χάσω ακόμα τα 2


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sofaki91 είπε:

Άσε εγώ έκανα το λάθος κ ήπια πολύ χυμό πορτοκάλι κ κοκκίνισε ο κωλος της.. τρόμαξα πολύ..

Εγώ 5 6 είχα πάρει κ έχω να χάσω ακόμα τα 2

Από τον χυμό;;;;;; Έχει πλακα.... Ήπια μια μέρα φυσικό χυμό αναμεικτο και πρόσθεσα χυμό πορτοκάλι αμιτα γιατί δεν είχα σε φρούτο και μου είχε κοκκινίσει και εμένα ο πωπουλης του! Λες να είναι από αυτό; Δεν το είχα σκεφτεί...

Στον θηλασμό δίνετε και από τα δύο στηθη σε ένα γεύμα η ένα στήθος σε κάθε γεύμα εναλλάξ; 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

Από τον χυμό;;;;;; Έχει πλακα.... Ήπια μια μέρα φυσικό χυμό αναμεικτο και πρόσθεσα χυμό πορτοκάλι αμιτα γιατί δεν είχα σε φρούτο και μου είχε κοκκινίσει και εμένα ο πωπουλης του! Λες να είναι από αυτό; Δεν το είχα σκεφτεί...

Στον θηλασμό δίνετε και από τα δύο στηθη σε ένα γεύμα η ένα στήθος σε κάθε γεύμα εναλλάξ; 

Ναι σίγουρα από αυτό.. 

Εγώ δίνω πρώτα το ένα τελειώνει τη βάζω να ρευτει τη ξαναβαζω αν δε θέλει τη βάζω στο άλλο και στο επόμενο γεύμα ξεκινάω από το τελευταίο..Εσύ πως το κάνεις?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Ναι σίγουρα από αυτό.. 

Εγώ δίνω πρώτα το ένα τελειώνει τη βάζω να ρευτει τη ξαναβαζω αν δε θέλει τη βάζω στο άλλο και στο επόμενο γεύμα ξεκινάω από το τελευταίο..Εσύ πως το κάνεις?

 Ακριβώς έτσι και εγώ αν και σπάνια δεν του φτάνει μόνο το ένα...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Ναι σίγουρα από αυτό.. 

Εγώ δίνω πρώτα το ένα τελειώνει τη βάζω να ρευτει τη ξαναβαζω αν δε θέλει τη βάζω στο άλλο και στο επόμενο γεύμα ξεκινάω από το τελευταίο..Εσύ πως το κάνεις?

Κι εγώ ετσι..Πλεον  στο δευτερο δεν καθεται πολυ..κανα 8λεπτο.Εχω παρατηρησει οτι το βραδυ δεν καθεται πολυ στο στηθος..κανα 10 λεπτο με τεταρτο..θελει να κοιμηθει.8 θηλασμους κανω σε ενα 4ωρ.Εχει σταθεροποιηθει τις τελευταιες μερες..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Τρώει το ίδιο και απ τα 2 ή έχει κάπου προτίμηση??

Όταν τρώει ξαπλωμένος το ίδιο και από τα δύο, οταν είμαστε καθιστοί προτιμάει το δεξί... Εσένα;

3 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Κι εγώ ετσι..Πλεον  στο δευτερο δεν καθεται πολυ..κανα 8λεπτο.Εχω παρατηρησει οτι το βραδυ δεν καθεται πολυ στο στηθος..κανα 10 λεπτο με τεταρτο..θελει να κοιμηθει.8 θηλασμους κανω σε ενα 4ωρ.Εχει σταθεροποιηθει τις τελευταιες μερες..

8 σε ένα 4ωρο δεν είναι πολύ;;;;; Εμένα τρώει γύρω στο 20 λεπτό τη μέρα ανά 3 ώρες περίπου και το βράδυ κάνα 10 λεπτο... Το βράδυ όμως μπορεί να κάνει και την 5 ώρες να ξυπνήσει μπορεί και στη 1 ώρα να θέλει παλι


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Όταν τρώει ξαπλωμένος το ίδιο και από τα δύο, οταν είμαστε καθιστοί προτιμάει το δεξί... Εσένα;

8 σε ένα 4ωρο δεν είναι πολύ;;;;; Εμένα τρώει γύρω στο 20 λεπτό τη μέρα ανά 3 ώρες περίπου και το βράδυ κάνα 10 λεπτο... Το βράδυ όμως μπορεί να κάνει και την 5 ώρες να ξυπνήσει μπορεί και στη 1 ώρα να θέλει παλι

24ωρο..Μου ξεφυγε το 2..Εσας βογγαει στον υπνο του;εμας ολο θορυβους κανει..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , lenoutso είπε:

24ωρο..Μου ξεφυγε το 2..Εσας βογγαει στον υπνο του;εμας ολο θορυβους κανει..

γεια κοριτσι κ εμενα κ βογγαει κ σφιγγετε κ κλωτσαει στον υπνο του. ειναι τα στομαχικο γαστρεντερικα τους που τα ενοχλουν ευτυχως δεν ξυπναει απλα ξυπναω εγω οταν τον πιανουν   υπομονη κ πολυ αγκαλια μου ειπε ο παιδιατρος περνανε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...