Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Καλώς σας βρήκα! Εύχομαι σε όλες καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες! 

Εκανα χτες το τεστ και είδα το αχνο σταυρουδάκι και γω (ήμουν σίγουρη βέβαια από την 1η στιγμή ότι ήμουν έγκυος).

Έχω ένα μωράκι 10 μηνών (το οποίο και θηλάζω αποκλειστικά) και με την μία και μοναδική φορά που δεν προσέξαμε (1/1/2018)..τσουκ..φύτρωσε το σποράκι! Θα χουν 18 μήνες διαφορά τα αδερφάκια! 

Δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο..ούτε έχω πάει στο γιατρό. Την άλλη βδομάδα λέω να πάω γιατί τώρα είναι νωρίς να δει κάτι. Α! δεν σας είπα π.η.τ  21 Σεπτεμβρίου! 

Όσο για τα συμπτώματα, νιώθω όπως όταν είμαι αδιάθετη. Σα φούσκωμα να το πω..χαμηλά στην κοιλιά! Τιποτ άλλο! 

θα τα λέμε...

φιλιά! 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Καλώς όρισες!!! Να σου ζήσει το μωρακι σου και εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σε ολες.με το καλο τα μωρακια. εγω θα παω για υπερηχο την αλλη βδομαδα για να ακουσουμε καρδουλα. σημερα μπηκα στην 6η βδομαδα και παρατηρησα οτι αν δεν τρωω συχνα ανακατευομαι. @sweet mommy ειναι οτι καλυτερο και γω εχω με την αδερφη μου 18 μηνες διαφορα και μεγαλωσαμε μαζι σαν διδυμα στην ουσια. ασε που το μεγαλο σου δεν θα προλαβει να νιωσει ζηλια.

  • Ευχαριστώ 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

καλημερα σε ολες.με το καλο τα μωρακια. εγω θα παω για υπερηχο την αλλη βδομαδα για να ακουσουμε καρδουλα. σημερα μπηκα στην 6η βδομαδα και παρατηρησα οτι αν δεν τρωω συχνα ανακατευομαι. @sweet mommy ειναι οτι καλυτερο και γω εχω με την αδερφη μου 18 μηνες διαφορα και μεγαλωσαμε μαζι σαν διδυμα στην ουσια. ασε που το μεγαλο σου δεν θα προλαβει να νιωσει ζηλια.

Πόσο του μηνός θα πας δηλαδή? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , λιλιτο είπε:

23 /01 μπαινω στην 7η λογικα εκεινη τη μερα θα παρω το γιατρο τηλεφωνο για να παω.

Εγώ 26/01 κλείνω την έβδομη κ παω γιατρο. Κοντα είμαστε. Αντε να περασουν οι μερες. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Utrogestan παίρνω...εμένα μου είπε να πάω 30 Γενάρη για πρώτο υπέρηχο...μπράβο sweet momy και εγώ θήλασα τον μικρό μου μέχρι 30 μηνών.   Ελπίζω να τα καταφέρω κ στο δεύτερο...κ εγώ Πητ 21 Σεπτεμβρίου έχω τελικά....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , kiki1986 είπε:

Utrogestan παίρνω...εμένα μου είπε να πάω 30 Γενάρη για πρώτο υπέρηχο...μπράβο sweet momy και εγώ θήλασα τον μικρό μου μέχρι 30 μηνών.   Ελπίζω να τα καταφέρω κ στο δεύτερο...κ εγώ Πητ 21 Σεπτεμβρίου έχω τελικά....

Με το καλό @kiki1986

πρίν από 23 λεπτά , kiki1986 είπε:

Utrogestan παίρνω...εμένα μου είπε να πάω 30 Γενάρη για πρώτο υπέρηχο...μπράβο sweet momy και εγώ θήλασα τον μικρό μου μέχρι 30 μηνών.   Ελπίζω να τα καταφέρω κ στο δεύτερο...κ εγώ Πητ 21 Σεπτεμβρίου έχω τελικά....

Προκαλεί η προγεστερόνη πείνα? Εγώ από τότε που την παίρνω σορρυ κιόλας αέρια. :-P


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Antiopi87 είπε:

Στης 21 του μηνα θα παω παλι πρώτα ο θεός να ακούσουμε καρδούλα. Εσείς;

Εγώ έχω ραντεβού μεθαύριο Κυριακή δεν ξέρω αν θα ακούσουμε καρδουλα παω έκτακτα γιατί ειχα αίμα. Το κανονικό μας ραντεβού ειναι 26/01 την παραπανω παρασκευή όπου σίγουρα θα ακούσουμε. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Emena μου είπε τελικά να πάω τέλη Γενάρη για τιν πρώτο υπέρηχο...είμαι επαρχία ο γιατρός μου Αθήνα κ θα πάω σε κάποιο μικροβιολογικό κέντρο που δεν έχουν κολπικό υπέρηχο. Άρα όσο πιο αργά τόσο καλύτερα για να δούμε κάτι....την άλλη βδομάδα θα κάνω κ προγεννητικός έλεγχο....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , kiki1986 είπε:

Emena μου είπε τελικά να πάω τέλη Γενάρη για τιν πρώτο υπέρηχο...είμαι επαρχία ο γιατρός μου Αθήνα κ θα πάω σε κάποιο μικροβιολογικό κέντρο που δεν έχουν κολπικό υπέρηχο. Άρα όσο πιο αργά τόσο καλύτερα για να δούμε κάτι....την άλλη βδομάδα θα κάνω κ προγεννητικός έλεγχο....

Όλα καλα να σου κορίτσι μου. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Σας διαβαζω καθημερινα..αλλά δύσκολα να γράψω..αφου τα χέρια μου κρατανε εναν μπομπιρα υπερκινητικο όλη την ώρα!

Τωρα κοιμαται..-πάνω μου φυσικά-δεν μπορω να κανω τιποτα ολη μερα χωρις να γκρινιαζει! Οσες περιμενετε το 1ο σας..θα δειτε τη γλυκα σε λιγους μήνες! Κοιμηθείτε όσο περισσότερο μπορείτε τώρα.. διαβάστε βιβλία, δείτε ταινίες.. βγείτε με φίλες για καφεδάκι..γιατί μετά τελείωσαν όλα! Παίρνω άδεια από τον άντρα μου..όταν είναι να πάω τουαλέτα..αυτό σας λέω μόνο!

Λοιπόν στο θέμα μας..

είναι φυσιολογικό να δουμε αιμα κατα το πρωτο τριμηνο.Ειναι και το πιο δυσκολο λένε!
Εγω ειχα μεγαλη αιμοραγια στον 3ο μηνα λογω αποκολλησης πλακουντα.δουλευα σε σουπερρμαρκετ κ κουραζομουν πολυ!ευτυχως ολα πηγαν καλα..και τωρα εχω το ζιζανιο  μου αγκαλιτσα!

5η εβδομάδα σήμερα.. αυριο θα κανω μια χοριακη..και δευτερα θα παω στο γιατρο.

Καποια ειπε οτι  εχει "παρενεργειες" απο τα utrogestan!! Δεν νομιζω να σχετιζεται το χαπι..μιας κ γω δεν παιρνω ακομα τιποτα και εχω το ιδιο συμπτωμα! χαχα Γενικως νιωθω οπως οταν εχω περιοδο!

Αυτά για την ώρα.. σας χαιρετώ μέλουσες μανούλες.

Υ.Γ Προσπαθείστε να φτιάξετε τικεράκι στην υπογραφή σας, ωστε να ξερουμε ποσων εβδομαδων ειναι η καθεμία! Εγώ έστειλα μηνυμα στον διαχειριστή..γιατί δε μ αφήνει να βάλω 2ο! 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Σας διαβαζω καθημερινα..αλλά δύσκολα να γράψω..αφου τα χέρια μου κρατανε εναν μπομπιρα υπερκινητικο όλη την ώρα!

Τωρα κοιμαται..-πάνω μου φυσικά-δεν μπορω να κανω τιποτα ολη μερα χωρις να γκρινιαζει! Οσες περιμενετε το 1ο σας..θα δειτε τη γλυκα σε λιγους μήνες! Κοιμηθείτε όσο περισσότερο μπορείτε τώρα.. διαβάστε βιβλία, δείτε ταινίες.. βγείτε με φίλες για καφεδάκι..γιατί μετά τελείωσαν όλα! Παίρνω άδεια από τον άντρα μου..όταν είναι να πάω τουαλέτα..αυτό σας λέω μόνο!

Λοιπόν στο θέμα μας..

είναι φυσιολογικό να δουμε αιμα κατα το πρωτο τριμηνο.Ειναι και το πιο δυσκολο λένε!
Εγω ειχα μεγαλη αιμοραγια στον 3ο μηνα λογω αποκολλησης πλακουντα.δουλευα σε σουπερρμαρκετ κ κουραζομουν πολυ!ευτυχως ολα πηγαν καλα..και τωρα εχω το ζιζανιο  μου αγκαλιτσα!

5η εβδομάδα σήμερα.. αυριο θα κανω μια χοριακη..και δευτερα θα παω στο γιατρο.

Καποια ειπε οτι  εχει "παρενεργειες" απο τα utrogestan!! Δεν νομιζω να σχετιζεται το χαπι..μιας κ γω δεν παιρνω ακομα τιποτα και εχω το ιδιο συμπτωμα! χαχα Γενικως νιωθω οπως οταν εχω περιοδο!

Αυτά για την ώρα.. σας χαιρετώ μέλουσες μανούλες.

Υ.Γ Προσπαθείστε να φτιάξετε τικεράκι στην υπογραφή σας, ωστε να ξερουμε ποσων εβδομαδων ειναι η καθεμία! Εγώ έστειλα μηνυμα στον διαχειριστή..γιατί δε μ αφήνει να βάλω 2ο! 

Να σου ζήσει!!!! Με το καλο!!!! Τι είναι το τικερακι? Δεν ξέρω 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...