Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , ναντια δε είπε:

Πήρα την παιδίατρο μου είπε δεν είναι κάτι είναι επειδή αλλάξαμε γάλα κ άλλαξε η σύσταση τους. Οπότε όλα καλά! Εγώ πάλι λέω να ξεκινήσω σιγά σιγά να περνώ το αμάξι οσες οδηγατε έχετε ξεκινήσει; Με ανγχωνσε λίγο το θέμα αλλά πρέπει να ξαναμπούμε σε σειρά!

Εγώ μόνη μου τον πήγα παιδίατρο όταν γεννήθηκε και παίρνω και τον μεγάλο μαζί... Εχθές πήγαμε οι 3μας στην πλατεία της Άρτας που είχε δημόσιο ταυτόχρονο θηλασμό!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ μόνη μου τον πήγα παιδίατρο όταν γεννήθηκε και παίρνω και τον μεγάλο μαζί... Εχθές πήγαμε οι 3μας στην πλατεία της Άρτας που είχε δημόσιο ταυτόχρονο θηλασμό!

Είχε κόσμο?? Πώς σου φάνηκε??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Είχε κόσμο?? Πώς σου φάνηκε??

Είχε πάρα πολύ κόσμο και δεν το περίμενα! Δεν θήλασα γιατί ντρεπόμουν ρε... Είχε πάρα πολλούς γνωστούς. Αν ήμουν σε καμία μεγάλη πόλη δεν το συζητώ, θα το εκανα... Αλλά η Άρτα είναι σαν χωριό!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Είχε πάρα πολύ κόσμο και δεν το περίμενα! Δεν θήλασα γιατί ντρεπόμουν ρε... Είχε πάρα πολλούς γνωστούς. Αν ήμουν σε καμία μεγάλη πόλη δεν το συζητώ, θα το εκανα... Αλλά η Άρτα είναι σαν χωριό!

Για πες πως ηταν... μιλησες με μαμαδες? γνωριστηκες? σου λυσανε καμια απορια...σου ειπανε τιποτα να σε κουφανουν? χαχα

Δεν τα καταφερα εγω να παω λογω του κρυωματος των μωρων...αλλα πηγα σημερα στο μικροβιολογικο τη μικρη για εξεταση της tsh και βγηκε πολυ ανεβασμενη η τιμη. Μίλησa με την παιδιατρο τωρα το βραδυ και μου πε οτι δεν ειναι αξιοπιστο το αποτελεσμα λογω του κρυωματος! Που να το ξερω! τζαμπα την τρυπησαν την καημενη! τωρα εχει κ εμβολιο που κλεινει τους 2 μηνες..και θα ξανακανει σε καμια δεκαπενταρια μερες για tsh!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , sweet mommy είπε:

Για πες πως ηταν... μιλησες με μαμαδες? γνωριστηκες? σου λυσανε καμια απορια...σου ειπανε τιποτα να σε κουφανουν? χαχα

Δεν τα καταφερα εγω να παω λογω του κρυωματος των μωρων...αλλα πηγα σημερα στο μικροβιολογικο τη μικρη για εξεταση της tsh και βγηκε πολυ ανεβασμενη η τιμη. Μίλησa με την παιδιατρο τωρα το βραδυ και μου πε οτι δεν ειναι αξιοπιστο το αποτελεσμα λογω του κρυωματος! Που να το ξερω! τζαμπα την τρυπησαν την καημενη! τωρα εχει κ εμβολιο που κλεινει τους 2 μηνες..και θα ξανακανει σε καμια δεκαπενταρια μερες για tsh!

Οι περισσότερες μανουλες έκαναν μικτό θηλασμό για να κοιμούνται το βράδυ περισσότερες ώρες. Είδα και μια μαμά που θηλαζε την κόρη της που ήταν σχεδόν 2 χρόνων και τον γιο της 3,5 ταυτόχρονα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τι κάνετε; Χάνομαι αλλά παιδί κ δουλειά καταλαβαίνετε!  Διάβασα όσα μπόρεσα γιατί πάτε τρέχοντας! Χαχαχαχααχ....

Εμένα είναι πολύ ήσυχη, μόνο όταν πεινάει η πονάει, γκρινιάζει η πετάγεται στον ύπνο της κ κλαίει. Ακόμα λίγοι κολικοί υπάρχουν. Δεν έχω αδιαθετησει ακόμα παρόλο που μου κόπηκε τελείως το γάλα εδώ κ 2 βδομάδες περιπου... Να ανησυχήσω;

Τη Δευτέρα πάμε για το πρώτο εμβόλιο. Είναι το 6πλο. 

Αυτό που έχω να επισημάνω είναι ότι ζω την απόλυτη ευτυχία!!! Μετά από τόσες ταλαιπωρίες επιτέλους! 

Εσείς κάνατε καμία το εμβόλιο;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Χάνομαι αλλά παιδί κ δουλειά καταλαβαίνετε!  Διάβασα όσα μπόρεσα γιατί πάτε τρέχοντας! Χαχαχαχααχ....

Εμένα είναι πολύ ήσυχη, μόνο όταν πεινάει η πονάει, γκρινιάζει η πετάγεται στον ύπνο της κ κλαίει. Ακόμα λίγοι κολικοί υπάρχουν. Δεν έχω αδιαθετησει ακόμα παρόλο που μου κόπηκε τελείως το γάλα εδώ κ 2 βδομάδες περιπου... Να ανησυχήσω;

Τη Δευτέρα πάμε για το πρώτο εμβόλιο. Είναι το 6πλο. 

Αυτό που έχω να επισημάνω είναι ότι ζω την απόλυτη ευτυχία!!! Μετά από τόσες ταλαιπωρίες επιτέλους! 

Εσείς κάνατε καμία το εμβόλιο;

Εμείς έχουμε ραντεβού την άλλη Τρίτη! Πήγαμε σήμερα παιδίατρο επειδή είναι πολυυυυυυ μπουκωμενος και δεν μπορούσα να τον ξεμπουκωσω με τίποτα και φοβήθηκα για βρογχιολιτιδα αλλά όλα καλά, μας έδωσε κάτι σταγόνες και ελπιζω όλα καλά! Έφτασε 6 κιλά ο μπουλουκος μου και ακόμα δεν κλείσαμε 2 μήνες! 

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

hello, πηγαμε χθες παιδιατρο, 56εκ και 4720γρ, η μικρη μου. ακολουθει την καμπυλη της στ περιπου.αν καιειναι κατω απο τη μεση. Κανει πραγματα κινητικα και ψυχοκινηΤΙκα που κανουν κανονικα τα βρεφη στον 4ο μηνα, κραταει το κεφαλι της, γυριζει απο μπρουμυτα ανασκελα και χθες γελασε με ηχο...! καναμε το εμβολιο,εκλαψε 5 δευτερολεπτα και την εχει πιασει υπνηλια σημερα. καναμε και το ποσιμο για τη γαστρεντεριτιδα

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Χάνομαι αλλά παιδί κ δουλειά καταλαβαίνετε!  Διάβασα όσα μπόρεσα γιατί πάτε τρέχοντας! Χαχαχαχααχ....

Εμένα είναι πολύ ήσυχη, μόνο όταν πεινάει η πονάει, γκρινιάζει η πετάγεται στον ύπνο της κ κλαίει. Ακόμα λίγοι κολικοί υπάρχουν. Δεν έχω αδιαθετησει ακόμα παρόλο που μου κόπηκε τελείως το γάλα εδώ κ 2 βδομάδες περιπου... Να ανησυχήσω;

Τη Δευτέρα πάμε για το πρώτο εμβόλιο. Είναι το 6πλο. 

Αυτό που έχω να επισημάνω είναι ότι ζω την απόλυτη ευτυχία!!! Μετά από τόσες ταλαιπωρίες επιτέλους! 

Εσείς κάνατε καμία το εμβόλιο;

 

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

hello, πηγαμε χθες παιδιατρο, 56εκ και 4720γρ, η μικρη μου. ακολουθει την καμπυλη της στ περιπου.αν καιειναι κατω απο τη μεση. Κανει πραγματα κινητικα και ψυχοκινηΤΙκα που κανουν κανονικα τα βρεφη στον 4ο μηνα, κραταει το κεφαλι της, γυριζει απο μπρουμυτα ανασκελα και χθες γελασε με ηχο...! καναμε το εμβολιο,εκλαψε 5 δευτερολεπτα και την εχει πιασει υπνηλια σημερα. καναμε και το ποσιμο για τη γαστρεντεριτιδα

 

Κι εμεις την αλλη βδομαδα θα παμε και θα κανουμε και το ποσιμο  εμβολιο..Κι εμας κραταει κεφαλακι,η πλατη του εχει δυναμωσει πολυ και γελαει με ηχο...Γκρνιαζει οταν εχει πονακια..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ποια από εσάς δίνει το almiron ξεκινήσαμε με nan πήγαμε σε almiron haκαι τώρα almiron pepti και πάλι κλαμα με το που το πιει δεν ξέρω τι άλλο να κάνω σπαραζε κάθε φορα

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια, πείτε μου σας παρακαλώ τη γνώμη σας γιατί έχω αγχωθει πολύ! Εδώ κ 12 μέρες έχουν πιάσει τον μικρό κολικοί, ήταν όμως νορμάλ κατάσταση, έκλαιγε περίπου 5 ώρες συνολικά μέσα στην ημέρα κ καθοταν κ μόνος του κ κοιμόταν κ μόνος του.. Εδώ κ 3 μέρες όμως έχει γκρίνια όλη μέρα, συνεχόμενη κ κλάμα σπαρακτικό, συνολικά να κοιμάται το πολύ 6-7 ώρες την ημέρα κ αυτό μόνο στην αγκαλιά, με το που θα τον αφήσω κάτω ξυπνάει στα 10 λεπτά..πήρα την παιδίατρο κ μου είπε να του κάνουμε μια καλλιέργεια ούρων αλλά δε μου εξήγησε τι ακριβώς θα δούμε με τα ούρα.. μήπως γνωρίζει κάποια η να έχει περάσει κάτι παρόμοιο;; 

Συγνώμη κ για το μεγάλο ποστ..


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα @Evangeliaaa! με την καλλιεργεια θελει να δει για ουρολοιμωξη πολυ συχνο στα νεογγενητα κ αιτια κλαμματος. παντως κ εμενα περασε φαση να κοιματε μονο αγκαλια. εμενα μου ειχε πει αν τρωει κ ηρεμει στην αγκαλια δεν εχει τιποτα ειναι φαση απλως.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , linaa είπε:

καλημερα @Evangeliaaa! με την καλλιεργεια θελει να δει για ουρολοιμωξη πολυ συχνο στα νεογγενητα κ αιτια κλαμματος. παντως κ εμενα περασε φαση να κοιματε μονο αγκαλια. εμενα μου ειχε πει αν τρωει κ ηρεμει στην αγκαλια δεν εχει τιποτα ειναι φαση απλως.

Αα σ ευχαριστώ πολύ μακάρι να περάσει έτσι κ να μην είναι τίποτα.. υπομονή κ όλα καλά δηλαδή


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Κορίτσια ποια από εσάς δίνει το almiron ξεκινήσαμε με nan πήγαμε σε almiron haκαι τώρα almiron pepti και πάλι κλαμα με το που το πιει δεν ξέρω τι άλλο να κάνω σπαραζε κάθε φορα

 

Δοκίμασε το humana για τους κολικούς, δεν θυμάμαι ακριβώς πώς το λένε. Εμένα αυτό μου είχε δώσει η παιδίατρος στον μεγάλο και ήταν πολύ καλό!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε παιδίατρο χθες εκτάκτως γιατί το νινι μου μπουκωσε πάρα πολύ και δεν μπορούσε να πάρει ανάσα! Ευτυχώς δεν είναι κάτι, μας έγραψε σταγόνες και είναι ήδη καλύτερα! Μόνο βάρος μέτρησε και ο φούσκας μου είναι 6 κιλά και ακόμη δεν κλείσαμε τους 2 μήνες!!! Την άλλη βδομάδα θα μετρήσουμε και τα υπόλοιπα που έχουμε εμβόλιο!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...