Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε;

Νυστααααζω! Μου κοιμάται από τις 8-9 το βράδυ μέχρι τις 3 σερι κ μετά θέλει παιχνίδια, αγκαλιά κ φαγητό ανά 3ωρο. Κάθε απόγευμα ξεκινήσαμε πάλι λιγο γκρίνια. :-(  

Πώς πάτε εσείς ;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;

Νυστααααζω! Μου κοιμάται από τις 8-9 το βράδυ μέχρι τις 3 σερι κ μετά θέλει παιχνίδια, αγκαλιά κ φαγητό ανά 3ωρο. Κάθε απόγευμα ξεκινήσαμε πάλι λιγο γκρίνια. :-(  

Πώς πάτε εσείς ;

Κοριτσάκι μου ακριβώς τα ίδια και εμένα αλλά μου ξυπνάει στις 2 και μετά στις 4:30 και εκεί που ξυπνούσα 5:30 για δουλειά τώρα το πάω σερί από τις 4:30! Αλλά εγώ να σου πω την αλήθεια 8 που κοιμάται κοιμάμαι κι εγώ, δεν αντέχω...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Κοιμάται 11.30 με 7 περίπου..ανάλογα τις μέρες..πόσους θηλασμός κάνετε; Και πόσο διαρκούν;

Να σε ρωτήσω από ποτέ ξεκίνησε κ κοιμάται τόσο πολύ σερί; εμένα Είναι 35 μερων κ ξεκίνησε κ κοιμάται 5-6ώρες σερι


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσάκι μου ακριβώς τα ίδια και εμένα αλλά μου ξυπνάει στις 2 και μετά στις 4:30 και εκεί που ξυπνούσα 5:30 για δουλειά τώρα το πάω σερί από τις 4:30! Αλλά εγώ να σου πω την αλήθεια 8 που κοιμάται κοιμάμαι κι εγώ, δεν αντέχω...

Μόνο μία μερα το έκανα αυτό που λες. Καλα κανεις. Πώς να αντεξεις αλλιως; κ με 2 μωρά! Εγώ ξεκινάω τη δουλειά στις 10 αλλά από τις 6 είμαι στο πόδι.

 

10 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Κοιμάται 11.30 με 7 περίπου..ανάλογα τις μέρες..πόσους θηλασμός κάνετε; Και πόσο διαρκούν;

Εγώ δεν έχω γάλα μου έχει κοπεί. Αλλά από ότι είχε πει η παιδίατρος σε 10 λεπτά έχουν φάει τη ποσότητα που θέλουν, μετά πιπιλανε.

 

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Να σε ρωτήσω από ποτέ ξεκίνησε κ κοιμάται τόσο πολύ σερί; εμένα Είναι 35 μερων κ ξεκίνησε κ κοιμάται 5-6ώρες σερι

Ρωτά τον παιδίατρο, γιατί κάποιο διάστημα πρέπει να τα ξυπνάμε για να φάνε το πολύ στις 5 ώρες, αλλιώς πέφτει το σάκχαρο τους. Σου κοιμάται τόσες ώρες από τώρα; Τυχερουλα είσαι! Χαχαχα 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μόνο μία μερα το έκανα αυτό που λες. Καλα κανεις. Πώς να αντεξεις αλλιως; κ με 2 μωρά! Εγώ ξεκινάω τη δουλειά στις 10 αλλά από τις 6 είμαι στο πόδι.

 

Εγώ δεν έχω γάλα μου έχει κοπεί. Αλλά από ότι είχε πει η παιδίατρος σε 10 λεπτά έχουν φάει τη ποσότητα που θέλουν, μετά πιπιλανε.

 

Ρωτά τον παιδίατρο, γιατί κάποιο διάστημα πρέπει να τα ξυπνάμε για να φάνε το πολύ στις 5 ώρες, αλλιώς πέφτει το σάκχαρο τους. Σου κοιμάται τόσες ώρες από τώρα; Τυχερουλα είσαι! Χαχαχα 

Ναι  μου ειπε τις 2 πρωτες βδομαδες,μετα δεν τα ξυπναμε.κοιμαται νυχτα αλλα την μερα κοιμαται 10 λεπτα μονο κ δν μπορω να κανω τιποτα..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.. εμένα κοιμάται ένα 3ωρο και μετά ξυπνάει ανά 2 με 3 ωρες το βράδυ.. την βάζω και νωρίς 8 με 9 το πολύ..οι θηλασμοι κρατάνε περίπου μισή ώρα τη μέρα και το βράδυ μπορεί και 1.. γελάνε συχνά τα μωράκια σας ?

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. εμένα κοιμάται ένα 3ωρο και μετά ξυπνάει ανά 2 με 3 ωρες το βράδυ.. την βάζω και νωρίς 8 με 9 το πολύ..οι θηλασμοι κρατάνε περίπου μισή ώρα τη μέρα και το βράδυ μπορεί και 1.. γελάνε συχνά τα μωράκια σας ?

 

Εμένα σε ένα τέταρτο έχει φάει ο μπουλουκος μου! Την ημέρα τώρα πια κοιμάται ελάχιστα! Όλο το πρωί ξύπνιος και το μεσημέρι άντε να κοιμηθεί καμιά ώρα και πάλι ξύπνιος μέχρι το μπάνιο και τον βραδινό ύπνο! Αλλά είναι ησυχουλης πολύ ευτυχώς! Και ναι, γελάει συνέχεια αλλά σπάνια με ήχο...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Να σε ρωτήσω από ποτέ ξεκίνησε κ κοιμάται τόσο πολύ σερί; εμένα Είναι 35 μερων κ ξεκίνησε κ κοιμάται 5-6ώρες σερι

Όταν ήταν 40  ημερών έκανε έναν 5ωρο ύπνο.απο τότε ξεκίνησε να κάνει πιο μεγάλους σε διάρκεια ύπνους το βράδυ..από την προηγούμενη βδομάδα ,όταν έκλεισε τους 2 μήνες κάνει και 7 ώρες..

πρίν από 21 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. εμένα κοιμάται ένα 3ωρο και μετά ξυπνάει ανά 2 με 3 ωρες το βράδυ.. την βάζω και νωρίς 8 με 9 το πολύ..οι θηλασμοι κρατάνε περίπου μισή ώρα τη μέρα και το βράδυ μπορεί και 1.. γελάνε συχνά τα μωράκια σας ?

 

Γελάει πολύ!το γέλιο του μου παίρνει την κούραση!!

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!

εμενα η δικια μου κοιμαται στην αγκαλια την ημερα..κατι μισαωρα..και ζητημα καμια ωρα στο πορτ μπεμπε.Το βραδυ κοιμαται κατα τη 1  με 1.30 ως τις πεντε ή 6 αναλογως. Μετα πινει γαλα για κανα δεκαλεπτο και ξανακοιμαται ως τις εννια. κοιμαται αργα..αλλα το σερυ πενταωρακι με ξεκουραζει..γιατι την ημερα την εχω στα χερια συνεχεια. Οσες δουλευετε,ειστε τυχερες. Παιρνετε τον αερα σας, βλέπετε κόσμο  και ξεφευγετε απο την γκρινια και την κλεισουρα. Εγω με δυο μωρα 20 μηνων και 2 μηνών όλη μέρα μέσα έχω λαλήσει!  θα βγω έξω και θα βλέπω οράματα. Και να πω την αλήθεια...δε θέλω να βγαίνω. Είναι βουνό να τα ετοιμάσω, να κατεβάσω απ τις σκάλες  δυο καρότσια και να πάμε βόλτα με τη μικρή να κλαίει δρόμο δρόμο. Σκέφτομαι πως θα πηγαινουμε στη θαλασσα του χρόνου με τα δυο παιδιά και κουράζομαι ήδη!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα συμφωνήσω με τη @sweet mommy..όσες δουλεύετε είστε τυχερές! Μπορεί να έχω μόνο ενα, αλλά με όλη αυτή τη γκρίνια όλη μέρα κάνει για δέκα!! 

13 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. εμένα κοιμάται ένα 3ωρο και μετά ξυπνάει ανά 2 με 3 ωρες το βράδυ.. την βάζω και νωρίς 8 με 9 το πολύ..οι θηλασμοι κρατάνε περίπου μισή ώρα τη μέρα και το βράδυ μπορεί και 1.. γελάνε συχνά τα μωράκια σας ?

 

Κ εμένα γελάει συνέχεια κ με ήχο!! Έχω ξετρελαθει, χαλάλι η κούραση κ τα ξενύχτια που έχω κάνει!!

  • Μου αρέσει 1

CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Θα συμφωνήσω με τη @sweet mommy..όσες δουλεύετε είστε τυχερές! Μπορεί να έχω μόνο ενα, αλλά με όλη αυτή τη γκρίνια όλη μέρα κάνει για δέκα!! 

Κ εμένα γελάει συνέχεια κ με ήχο!! Έχω ξετρελαθει, χαλάλι η κούραση κ τα ξενύχτια που έχω κάνει!!

Εγώ δεν θα ξεχάσω όταν γεννήθηκε μου τον βάλανε στο στήθος του χάιδεψα το πρόσωπο άνοιξε τα μάτια κ Μ χαμογελασε

  • Μου αρέσει 3

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εγώ δεν θα ξεχάσω όταν γεννήθηκε μου τον βάλανε στο στήθος του χάιδεψα το πρόσωπο άνοιξε τα μάτια κ Μ χαμογελασε

Τι γλυκοο!! Η ωραιότερη στιγμή της ζωής σου, που είναι ηδη ούτως ή άλλως!! 


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Θα συμφωνήσω με τη @sweet mommy..όσες δουλεύετε είστε τυχερές! Μπορεί να έχω μόνο ενα, αλλά με όλη αυτή τη γκρίνια όλη μέρα κάνει για δέκα!! 

Κ εμένα γελάει συνέχεια κ με ήχο!! Έχω ξετρελαθει, χαλάλι η κούραση κ τα ξενύχτια που έχω κάνει!!

Εμένα δεν γελάει ακόμα με ήχο..που θα πάει 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Evangeliaaa είπε:

Τι γλυκοο!! Η ωραιότερη στιγμή της ζωής σου, που είναι ηδη ούτως ή άλλως!! 

Ακόμα κ τώρα τον κοιτάζω κ λέω πως γίνετε αυτό το θαύματα κι να το έχω αγκαλιά μου.για όλες τις μανουλες είναι η πιο ωραία στιγμή.επισης παλιά έβλεπα τις μαμάδες που μπορεί να ήταν κουρασμένες κ έκαναν τα πάντα για τα παιδάκια τους για να τα χαροποιησουν. Πριν λίγες μέρες που δεν κοιμόταν καθόλου ούτε κ εγώ βέβαια και ήμουν κομμάτια έβρισκα το κουράγιο κ τ τραγουδούσα του χόρευα γενικά έκανα τον καραγκιόζη για ένα τ χαμόγελο... Αυτό και μόνο αυτό με ξεκουραζετε. Κ κάθε φορά που τελειώνει η αντοχή Μ .σκέφτομαι ότι αυτές οι στιγμές είναι μοναδικές κ δεν θα ξαναέρθουν. Ακόμα κ αυτή η κούραση είναι τόσο γλυκιά!!!

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...